Veterinaras perspėja: jeigu miegate su augintiniu, išvalykite jam ir dantis

 (20)
Balandžio 25 d., trečiadienį, DELFI TV Gyvai tiesioginės transliacijos metu veterinarijos klinikos „Canis Felis“ gydytojas ir vadovas Justas Kantoravičius aiškino, kaip tinkamai rūpintis augintinių sveikata pirmaisiais jų gyvenimo metais, kad jie augtų stiprūs ir sveiki.

Dauguma gyvūnų šeimininkų, neskiriančių daug dėmesio savo augintinių dantų priežiūrai, nustebtų išgirdę veterinarijos gydytojo žodžius – taip, valyti augintinio dantis yra būtina, ir tai reikėtų pradėti daryti nuo mažens.

„Taip, kaip valome dantis sau, taip reikia valyti ir gyvūnui. Tik noriu atkreipti dėmesį, kad jei dantis pradėsite valyti tik susidūrę su problemomis, bus per vėlu. Pavyzdžiui, jei tai pradėsite daryti, kai šuniukui bus 3-4 metai, jis nesupras, ko jūs iš jo norite. Štai, visą gyvenimą pragyveno ramiai, o dabar jūs kažką kišate jam į nasrus ir esate nepatenkinti, kad gyvūnas nesileidžia“, – teigia jis.

J. Kantoravičius įsitikinęs, kad augintinio dantų valymas turėtų tapti natūraliu įpročiu, formuojamu nuo pirmųjų jo gyvenimo dienų.

„Tai turėtų būti toks pat normalus dalykas, kaip ir nagų kirpimas, kailio šukavimas. Dantų valymui yra skirti įvairūs preparatai, purškalai į nasrus, įvairūs graužalai, kad nesusidarytų apnašos ir išsivalytų tarpdančiai“, – aiškina J. Kantoravičius.

Atrodo, nors anksčiau gyvūnų burnos higiena nebuvo taip rūpinamasi, tačiau nieko blogo lyg ir nenutikdavo. Kodėl šiandien apskritai tai reikėtų daryti?

„Anksčiau, visų pirma, gyvūnas nemiegodavo žmogaus lovoje. Jis būdavo prie būdos, o žmogus jį matydavo tik tada, kai duodavo gyvūnui paėsti. Dabar jūs matote jį kiekvieną dieną, renkate jo išmatas, kasdien augintinį glostote ir su juo praleidžiate 12-20 valandų per parą. Jaučiate, kad iš jo nasrų sklinda nemalonus kvapas, kai šuo į jus lekuoja. Kyla klausimas – o kas ten nutiko? Tai yra tarp dantų ir dantenų susikaupusios apnašos, dėl kurių vėliau gali tekti traukti augintiniui dantis“, – teigia jis.

Kokie skiepai ir kodėl yra reikalingi katėms ir šunims? Kokie sveikatos sutrikimai būdingiausi jaunikliams? Kuo skiriasi jų mityba nuo suaugusių augintinių mitybos? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus išgirsite pokalbio su J. Kantoravičiumi įraše.

Nuotraukos iš konferencijos:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veterinaro skiltis

Dažną šunų ir kačių šeimininkų įprotį veterinaras vadina nusikaltimu (17)

Dažną šunų ir kačių šeimininkų įprotį veterinaras vadina nusikaltimu
Pradėjus kaitinti pavasarinei saulei, dažnas žmogus spėjo pajusti karščio sukeliamą svaigulį bei įdegti ar, jei pasisekė mažiau, nudegti odą. Nors augintiniai mums negali to garsiai pasakyti, tačiau karštis jiems sukelia kur kas daugiau nemalonumų. Deja, kartais šeimininkai tik dar labiau apsunkina augintinių situaciją ir net rizikuoja jų gyvybe. Apie tai DELFI TV Gyvai transliacijos metu kalbėjo Jakovo veterinarijos centro gydytojas Viktor Skorobogatko.

Veterinaras perspėja: jeigu miegate su augintiniu, išvalykite jam ir dantis (20)

Veterinaras perspėja: jeigu miegate su augintiniu, išvalykite jam ir dantis
Balandžio 25 d., trečiadienį, DELFI TV Gyvai tiesioginės transliacijos metu veterinarijos klinikos „Canis Felis“ gydytojas ir vadovas Justas Kantoravičius aiškino, kaip tinkamai rūpintis augintinių sveikata pirmaisiais jų gyvenimo metais, kad jie augtų stiprūs ir sveiki.

Perspėja turinčius augintinių: gyvūnų tyko baisi epidemija (41)

Perspėja turinčius augintinių: gyvūnų tyko baisi epidemija
Šylantis oras augintinių sveikatai žada naujas grėsmes. Nors šiemet išeidami laukan šunų ir kačių šeimininkai labiausiai baiminasi erkių, DELFI tiesioginės transliacijos metu kalbintas veterinarijos klinikos Vilniuje vadovas, docentas ir daktaras Jakovas Šengautas perspėja, kad artėjančiais metais kur kas didesnių ir netgi mirtinų bėdų augintiniams gali sukelti... uodai.

Veterinarė įvardijo didžiausius šiuo metu tykančius pavojus: ką būtina žinoti? (20)

Veterinarė įvardijo didžiausius šiuo metu tykančius pavojus: ką būtina žinoti?
Koks gražus bebūtų gamtą žadinantis pavasaris, ne visos jo paruošiamos staigmenos būna malonios. Jam artinantis, šunų ir kačių šeimininkai privalo žinoti apie šiuo metų laiku tykančias grėsmes. Kas gali kėsintis į jūsų augintinio sveikatą pavasarį ir kuo svarbu pasirūpinti? Tiesioginės transliacijos metu apie tai kalbėjo veterinarijos gydytoja Vaida Misiūnienė.