aA
Planuojate kelionę, tačiau keturkojo negalite pasiimti kartu? Viena iš išeičių – gyvūnų viešbučiai, kurie užtikrina augintinio priežiūrą šeimininkui išvykus. DELFI tęsia kelionę po Lietuvoje veikiančius augintinių viešbučius ir šįkart domisi, kaip atrodo gyvūnų priežiūra Vilniuje esančiame „Pet City“ viešbutyje.
„Pet City“ viešbutyje
© DELFI montažas

Patogu tai, jog čia po vienu stogu veikia ir veterinarijos klinika, ir gyvūnų kirpykla, tačiau viešbutyje keturkojus prižiūrėtojai supa tik 9–21 val. – kitu paros metu jie lieka vieni ir yra stebimi tik nuotoliniu būdu.

DELFI pristato straipsnių ciklą, kuriame apžvelgs šalyje veikiančius gyvūnų viešbučius ir įvertins, kaip juose rūpinamasi keturkojais ir kaip atrodo jų gyvenimo sąlygos. Šįkart domimės, ką galima rasti Vilniuje esančiame „Pet City“ gyvūnų viešbutyje. Jį įvertinome 5 „letenėlėmis“ iš 7 (vertinimo lentelę pagal gyvūnų laikymo sąlygas rasite žemiau).

Viešbutis „Pet City“ duris atvėrė 2017 metais. Jo atstovės Viltės Kunevičiūtės paklausėme: kas leido suprasti, kad tokia paslauga – reikalinga? Pagrindine priežastimi pašnekovė įvardija sparčiai Lietuvoje populiarėjančią naminių gyvūnėlių kultūrą: šunys, katės ir kiti augintiniai vis dažniau vadinami šeimos nariais. Kaip tik dėl to augintinių šeimininkams ne vis vien, kur palikti augintinį tuo metu, kai išvyksta atostogauti ir neturi galimybės gyvūnų pasiimti kartu.

„Matome, kad vis daugiau žmonių siekia gauti profesionalią priežiūrą, aukštą kokybę, o prireikus ir papildomą pagalbą savo augintiniui atostogų metu, todėl renkasi gyvūnų viešbučio paslaugas, o ne draugų ar giminaičių pagalbą“, – mano V. Kunevičiūtė.

Viešbutis, veterinarijos klinika ir kirpykla – po vienu stogu

„Pet City“ gyvūnų viešbutis įsikūrė Vilniuje, „Domus Pro“ centre. Anot V. Kunevičiūtės, esminis šio centro principas – suteikti visas augintiniams būtinas paslaugas ir prekes po vienu stogu. Todėl šalia viešbučio galima rasti ir gyvūnų prekių parduotuvę, veterinarijos kliniką, priežiūros saloną, kirpyklą. Kaip vieną iš viešbučio privalumų V. Kunevičiūtė įvardija ir patogų susisiekimą, mat vilniečiams, norintiems palikti savo augintinius, nereikia važiuoti kažkur toli už miesto.

 „Pet City“ viešbutyje
„Pet City“ viešbutyje
© Įmonės nuotr.


Šalia viešbučio plyti žalia zona, kurioje vedžiojami šunys. Tiesa, šie gali pasivaikščioti tik vedini darbuotojų: viešbutyje nėra aptvertos lauko teritorijos, kurioje gyvūnas galėtų palakstyti.

Paklausta, kuo šis viešbutis išsiskiria iš kitų, V. Kunevičiūtė pabrėžia, kad viešbutyje grindys ir sienos yra išklotos specialia medicininės kokybės danga, kuri sumažina traumų ir ligų pernešimo riziką, užtikrina švarą. Taip pat viešbutyje galima nustatyti pageidaujamą šviesos srautą, prie kurio augintinis yra pripratęs, o čia veikianti vėdinimo ir šildymo sistema neleidžia gyvūnui perkaisti vasarą ar peršalti žiemą.

„Kiekvienas kambarėlis viešbutyje turi ir savo tiesioginio vaizdo transliavimo kameras, todėl šeimininkas turi galimybę stebėti savo augintinį iš bet kurio pasaulio krašto. O kiekvienam augintiniui teikiame individualų, jo poreikius atitinkantį dėmesį, todėl šunų vedžiojimas trunka ne trumpiau nei po valandą bent du kartus per dieną“, – viešbučio ypatumus komentuoja V. Kunevičiūtė.

 „Pet City“ viešbutyje
„Pet City“ viešbutyje
© Įmonės nuotr.


Vis dėlto, viešbučio darbuotojai tiesiogiai gyvūnų visą parą neprižiūri. Gyvūnais darbuotojai rūpinasi tik dienos metu: aktyvi priežiūra atliekama 9–21 val. o kitu metu augintiniai yra stebimi nuotoliniu būdu.

Kaina gali svyruoti nuo dešimties iki kelių šimtų eurų

Kaina viešbutyje priklauso nuo pasirenkamos trukmės, augintinio dydžio ir specifinių poreikių viešnagės metu. „Pet City“ viešbutyje šunis šeimininkai palikti gali tiek dienos priežiūrai, tiek ilgesniam laikotarpiui, pavyzdžiui, mėnesiui, todėl kaina gali svyruoti nuo dešimties iki kelių šimtų eurų.

Vis dėlto, paros kaina viešbutyje prasideda nuo 15 eurų, jei ketinate palikti nedidelį, iki 10 kg sveriantį šuniuką. Vidutinio dydžio (11–25 kg) šuns šeimininkams paros kaina kyla iki 20 eurų. Tad, pavyzdžiui, jei sumanytumėte išvykti savaitės trukmės atostogų, už nedidelio šuns priežiūrą tektų sumokėti 90 eurų, o už vidutinio dydžio – 125 eurus.

Dalis šunų šeimininkų mano, jog viešbučių teikiamos paslaugos yra per brangios, todėl ieško alternatyvių sprendimų. Išvykdami atostogauti, stengiasi augintinius pasiimti kartu arba paprašyti laikino prieglobsčio pas šeimos narius, draugus ar pažįstamus. Pastaruoju metu atsiranda ir tokių platformų, kurios leidžia susirasti gyvūnų „aukles“ – žmones, kurie už tam tikrą mokestį pasirūpintų jūsų augintiniu tol, kol pats šeimininkas neturi tam galimybės.

Vis dėlto, su nuostata „per brangu“ V. Kunevičiūtė teigia susidurianti retai. Anot jos, dalis šeimininkų sutinka mokėti paslaugos kainą todėl, nes jiems svarbi atsakinga augintinio priežiūra, jo užimtumas.

Darbuotojų komandoje – ir gydytojai, tikrinantys visų gyvūnų sveikatą

Įprastai viešbučio svečiais vienu metu rūpinasi bent trys darbuotojai, kurie kasdien valo patalpas, maitina ir vedžioja gyvūnus bei rūpinasi jų užimtumu. Įdomu: o kokie reikalavimai keliami viešbučio darbuotojams – ar jiems iš tikrųjų pakanka žinių gyvūnų priežiūros srityje?

„Vienas iš esminių reikalavimų tokiems darbuotojams yra betarpiška meilė gyvūnams, patirtis dirbant su jais bei gyvūnų elgesio, priežiūros ir psichologijos žinios. Todėl džiaugiamės, kad savo viešbučio komandoje turime gyvūnų elgsenos, dresūros, šunų sporto specialistų ir net veisėjų“, – teigia V. Kunevičiūtė.

Iš viso „Domus Pro“ centre, kuriam priklauso ir „Pet City“ viešbutis, dirba daugiau nei 15 darbuotojų, kuriuos V. Kunevičiūtė vadina neatsiejama viešbučio svečių gerovės dalimi.

„Klinikos darbuotojai kiekvienam patenkančiam į viešbutį gyvūnui patikrina sveikatą. Taip pat, prireikus skubios pagalbos, klinikos veterinarijos gydytojai tam yra visada pasirengę. Tuo tarpu priežiūros salono-kirpyklos specialistai rūpinasi gyvūnų grožio procedūromis – šeimininkui paprašius, juos maudo, džiovina, kerpa nagučius ir kailiuką, formuoja šukuosenas bei valo ausis ir akis“, – aiškina V. Kunevičiūtė.

Vertiname viešbutį: kaip jame rūpinamasi gyvūnais?

Vertindami gyvūnų augintinių viešbučius, išskyrėme 7 kriterijus, pagal kuriuos galima spręsti, kaip kiekviename viešbutyje užtikrinama gyvūnų gerovė ir kaip jais rūpinamasi.

„Pet City“ viešbučio įvertinimas - 5/7
„Pet City“ viešbučio įvertinimas - 5/7
© DELFI


Pirmieji kriterijai susiję su gyvūnui skiriama erdve: visų pirma, ar užtikrinamas gyvūno privatumas. Kai kuriuos šunis kitų gyvūnų draugija erzina, o nepageidaujamas kontaktas gali baigtis ir nelaimėmis – gyvūnai gali vieni kitus sužaloti, todėl svarbu įvertinti, ar gyvūnui skirtoje vietoje užtikrinamas jo privatumas ir ramybė. Gyvūnui natūralu judėti, todėl vertiname ir tai, ar jam suteikiama galimybė laisvai pabėgioti lauke.

Tam, kad svečiuojantis viešbutyje gyvūnui nenutiktų nieko blogo, svarbu ir tai, kad visą parą netoliese būtų žmogus, galintis reaguoti į gyvūno poreikius ir nenumatytas nelaimes. Todėl vertinama ir tai, ar viešbutyje priežiūra teikiama visą parą ir, prireikus, ar gyvūnui darbuotojai galėtų suteikti veterinarinę pagalbą.

Tam, kad šuo iš viešbučio negrįžtų su nepageidaujamais elgsenos pakitimais, svarbu, kad viešbutyje būtų laikomasi atitinkamų dresūros taisyklių. Tuo pačiu svarbu užtikrinti ir tinkamą gyvūno užimtumą. Galų gale, vertiname ir tai, kaip viešbutyje rūpinamasi paties gyvūno higiena, ar jam gali būti suteiktos vadinamosios grožio procedūros.

Letena
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(11 žmonių įvertino)
4.6364

Kauniečiui siuntos pristatymas baigėsi liūdnai: po kurjerio vizito nebeturi šuns (127)

Kauniečio Tautvydo tėvų kieme įvyko nelaimė – kurjeriui pristatinėjant siuntą, partrenktas...

Šuo įkando vaikui: ieškodami kaltų, tėvai savo klaidų vis dar nemato (17)

Kasmet pasaulyje nuo šunų įkandimų nukenčia daugybė žmonių, o tarp jų ypač daug vaikų iki...

Šunų mylėtojų metai prasidėjo pergalėmis: pažiūrėkite į mieliausius keturkojus čempionus (2)

Jeigu kino mėgėjų metai prasideda auksiniais gaubliais, tai Lietuvos šunų mylėtojų –...

Jauna moksleivė nusprendė tapti šunų vedle: meilė keturkojams padėjo daug pasiekti (13)

Jeigu lankėtės šunų parodoje, tikriausiai matėte, kaip vaikai demonstruoja šunis. Visai maži ir...

Surengtas Lietuvos spanielių susitikimas: keturkojai pozavo prie savo miestų eglučių (2)

Paskutinį šventinį sekmadienį Lietuvos spanielių savininkų klubas pakvietė visus spanielius...

Top naujienos

Tragiška žinia apie Bryanto žūtį sukrėtė pasaulį: dėl jo pradėjome žaisti krepšinį (211)

Krepšinio bendruomenę sukrėtė tragiška žinia. Sraigtasparnio avarijoje JAV žuvo legendinis...

Nausėdos ir konservatorių „koalicija“ – nuoskaudas pamiršo ilgam ar tik iš reikalo (141)

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai ( TS–LKD ) kartu su prezidentu Gitanu...

Lietuvis aplankė itin reklamuojamos egzotiškos šalies paplūdimį: kai pamačiau, kas čia vyksta – iš naujo įsimylėjau Palangą (116)

Vos pamatę pigius kelionių pasiūlymus – lietuviai iškart puola juos pirkti, kartais tam net ima...

Lietuvė griežtai saugomoje JAV laboratorijoje narplioja branduolinių ginklų paslaptis (77)

Tikėtina, kad gyvenime neteks prisiliesti prie branduolinių ginklų. Tuo įsitikinusi lietuvė bent...

Rado paaiškinimą tragiškiems 15-mečių skaitymo įgūdžiams Lietuvoje: mūsų vaikai nemoka naudotis kompiuteriu (212)

Praėjusių metų gruodžio pradžioje paskelbti PISA tyrimo rezultatai sukėlė nemažą diskusijų...

Žuvo 41-erių legendinis NBA žaidėjas Kobe Bryantas (78)

Užsienio žiniasklaida skelbia, jog sraigtasparnio avarijoje žuvo NBA žvaigždė Kobe Bryantas .

Jasikevičius – apie Ulanovą šokiravusį derinį ir unikalias Timinsko blauzdas (25)

Šarūnas Jasikevičius vėl pasigedo auklėtinių energijos rungtyniaujant Lietuvos krepšinio...

Užkalnis: kokiems restoranams linkiu užsidaryti? (116)

Nusibodo, kai žmonės daro dalykus bet kaip. Nusibodo. Prakeikta naujoji hipsterių, tūkstantmečio...

Erotinis sapnas apie viršininką sukėlė didžiulę gėdą: ką tai galėtų reikšti? (9)

Neseniai sapnavai erotinį sapną su savo bosu, dabar jaučiuosi sutrikusi, sunerimusi. Kas kartą...

Adomaitis atsiprašė teisėjų ir siūlė nesmerkti dėl emocijų nei žaidėjų, nei trenerių (20)

Dainius Adomaitis buvo toks įsiutęs, kad net griebėsi kėdės. „Kreivai ji stovėjo, norėjau...