Reklama

Velnių priėdusi aktoriaus Vytauto Rašimo kalytė – ir tėvų, ir vaikų džiaugsmas

 (2)
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – šeimos nariai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į gyvūnus pažvelgti šiek tiek kitomis akimis ir prisiminti, kad su augintiniais turėtume elgtis taip pat atsakingai, rūpestingai ir atidžiai kaip ir su šeimos nariais.

Aktoriaus Vytauto Rašimo šeimoje nestinga juoko, teatrališkų išdaigų, pokštų ir šypsenų. Kartais to priežastimi tampa šeimos pagrandukė Elzė, o neretai mielai prie jos prisijungia ir anglų springerspanielė Mūza. Jos kilmingą prigimtį simbolizuoja sudėtingas ir liežuvį palaužyti verčiantis pilnas vardas - Lordsett High Art „Mūza“.

Nuo pat pažinties pradžios Vytauto ir Paulės poroje šunys atliko svarbų vaidmenį. Pirmuosius savo augintinius pora vadina „lietuviškaisiais spanieliais“. Šiuos, į spanielius panašius mišrūnus, Vytauto žmona augino dar prieš jiems susipažįstant.

Aktorius linkęs juokauti, kad yra gimęs šuns metais, tad ir gyvenimas neatsiejamas nuo šunų: „Manau, kad mano profesijos žmogus negali auginti šunų, juk niekada nežinai, kur ir kokiam laikui teks išvykti. Tačiau dauguma aktorių vis tik turi augintinius.“


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

„Kai netekome pirmųjų dviejų augintinių, buvo labai liūdna. Ieškant naujo šuns mums labai padėjo Paulės mama, Audronė Čižienė. Ieškojom tokio, kuris būtų panašus į buvusius šunis, nes tiek jų dydis, tiek charakteris mums labai tiko“ – pasakoja Vytautas.

„Mano mama susisiekė su veisėja, kurios kalytė kaip tik laukė naujos vados. Gimus šuniukams pamatėme jų nuotraukas. Iškart žinojome, kad norime kalytės. Mūsiškė pasirodė linksmesnė nei kiti ir buvo trijų spalvų, todėl ją ir pasirinkome” - sako Paulė.

„Kai važiavome parsivežti Mūzos iš veislyno Lenkijos viduryje, pirmiausia pamatėme, kaip veisiami šunys gyvena. Šeimininkė paleido juos visus pasiganyti. Šunų tarpe daugiausia buvo patinų, o jie yra aukštesni ir didesni. Kai visi pradėjo bėgti tiesiai į mus, supratome, kad su dydžiu labai apsigavome, – pirmą susitikimą su būsima augintine prisimena Vytautas. - Mūza iš vados buvo pati kukliausia, tačiau veisėja iškart įspėjo, kad neapsigautumėme, nes vėliau ji bus daugiausiai velnių priėdusi. Ir veisėja buvo teisi“.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Mūza pasižymi švelniu charakteriu ir keliais keistais pomėgiais, kurie sukelia šypseną. „Dabar jau išaugo, bet anksčiau ji labai vagiliaudavo. Atsimenu vieną atvejį: ant lovos gulėjo žirklės, kurias Mūza bandė nugvelbti. Sudrausminome, neleidome, taigi ji kuriam laikui aprimo, tačiau stebėjo, ką darome, po truputėlį vėl sukdama snukutį link žirklių. Vėl sudrausminome, tačiau iš trečio karto žirkles visgi nugvelbė ir jas paslėpė“ - smagias akimirkas prisimena Vytautas.

Paulė papildo, kad Mūza ypatingai mėgsta minkštus žaislus: „Kai kas nors klausia, ar padovanoti minkštų žaislų, sakome, kad galima, bet vis tiek Mūza į savo guolį juos nusineš. Žaislų ji neplėšo, nedrasko, tiesiog juos susirenka į guolį ir minko“.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Šunį dažniausiai vedžioja Paulės mama. Moteris yra sakiusi, kad Mūza padeda įveikti tingulį ir jei ne šuo, į lauką ji išeitų kur kas rečiau. Pora pasakoja, kad ne kartą yra patekę į kurioziškas situacijas su kitų šunų augintojais. „Būna labai juokinga, kuomet prieina kiti žmonės su šunimis ir sako: „Laba diena, mes Mūzos draugai“ - prisimena Vytautas. „Kažkada nuėjau ant Tauro kalno, o kažkas priėjęs sako: „Laba diena. Jūs manęs nepažįstate, bet aš jus pažįstu“ – juokiasi Paulė.

V. Rašimo žmona Paulė įsitikinusi, kad gyvūnai gali būti viena iš vaikų auklėjimo priemonių. „Ankščiu dalyvaudavom šunų parodose ir dresūros pamokose, taigi vaikai išmokyti, kaip reikia elgtis su šunimi. Kartais Mūzą atsivedame į darželį. Kai visi vaikai apstoja, sūnus Jurgis juos pamokina, jog iš pradžių šuniui reikia leisti pauostyti ranką, o jau tuomet galima ir šoną glostyti, kad nebūtų jokio šoko ar išgąsčio.”


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Išauklėtas, paklusnus ir vaikus mylintis šuo gali tapti tikru mažųjų draugu, tačiau išugdytas pasitikėjimas gyvūnais kartais tampa problema. „Per šventes lankėmės Kaune pas gimines, kurie augina šunį. Mūsų mažoji pripratusi su Mūza elgtis kaip su pagalve, o paaiškinti vaikui, kad ne visi šunys yra tokie, kaip mūsų - sudėtinga. Tą kartą užteko, kad giminių šuo porą kartų sulotų. Kartais per didelis artumas su gyvūnu irgi nėra gerai, reikia labai atsakingai stebėti vaiko santykį ir su augintiniu, ir su kitais gyvūnais.“

Netrukus Vytautas priduria, kad gyvūnai tarsi padeda rūpintis vaikais. „Vaikas ir augintinis užima vienas kitą, žaidžia, bendrauja. Tam tikrais momentais tai labai didelis palengvinimas, nes tu žinai, kad jie kartu kažką veikia. Tie, kurie augina vaikus, puikiai žino – jei namuose per daug tylu, vadinasi, kažkas negerai. O kai vaikas yra su šuniu, tikrai daug ramiau“.

Paulė pastebi, kad gyvūnų įtaka vaikams atsiskleidžia jų bendravime su aplinkiniais. „Man atrodo, kad turėti šunį ar katę šeimoje būtina. Vien dėl to, kad augdami su keturkojais vaikai tampa draugiškesni ne tik gyvūnams, bet ir kitiems aplinkiniams: draugams, šeimos nariams”.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

„Galiu papasakoti pavyzdį. Kartą Jurgio darželio auklėtoja manęs paklausė: „Jūs turbūt skaitote pasakas vaikams?“ Sakau taip, skaitome. O ji sako: „Jaučiasi, nes kai mes skaitome pasakas, ne visi vaikai, klausosi“. Su gyvūnais yra taip pat, kaip su vaikais: juos reikia prižiūrėti, jais rūpintis, skirti laiko, nes tik taip užsimezga tarpusavio ryšys, kuris yra ypatingas ir sunkiai pakeičiamas. Tie sunkumai, kuriuos sukelia gyvūnai, yra menkniekis, palyginus su tuo, ką tu gauni. O ir visiškai sterili aplinka dar niekam nieko gero neatnešė“ – pokalbį užbaigia Vytautas.

Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – šeimos nariai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į gyvūnus pažvelgti šiek tiek kitomis akimis ir prisiminti, kad su augintiniais turėtume elgtis taip pat atsakingai, rūpestingai ir atidžiai kaip su tikrais šeimos nariais. Augintiniai ne tik suteikia džiaugsmo, jaukumo namams, bet ir padeda sutvirtinti santykį tarp šeimos narių, auklėti vaikus ir ugdyti bei puoselėti šeimos tradicijas. Kiekvieną savaitę dalinsimės skirtingų, įkvepiančių ir įdomių šeimų istorijomis, kurios įrodys, kad keturkojis augintinis tampa ypatinga šeimos dvasia.

Užsakymo nr.: PT_70223126

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (99)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado “Vyšnių sodo” prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. “Žinomumą įkinkėme geram reikalui”, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai “Vyšnių sodas” laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (272)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (60)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų (135)

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų
Kalbos apie šunelį Torį, kurį mėginta nuskandinti upėje su 6 kilogramų svarmeniu, netyla – žmogaus žiaurumo sukrėsta visuomenė laukia teisingumo įvykdymo. Tiesa, dalis drįsta spėti, kad augintiniu galėjo bandyti atsikratyti ir pats šeimininkas Saulius. DELFI pavyko su juo susisiekti ir išgirsti, ką šiuo metu jam tenka išgyventi bei kas vyko tą lemtingą rytą.

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai (29)

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai
Prasidėjusi šienapjūtė Lietuvoje pareikalavo pirmųjų aukų. Socialiniuose tinkluose plinta baisios nuotraukos, kuriose užfiksuoti šienaujant lauką sužaloti mažyčiai stirniukai.