Kreipėsi į BPC

Šeštadienį 18 val. 49 min. Bendrasis pagalbos centras sulaukė VšĮ „Miesto rainiukai“ savanorės skambučio. Moteris paaiškino, jog Kėdainių miesto Šėtos gatvėje, po daugiabučio namo laiptais rado į rūsio plyšį įlindusius kačiukus, reikia pagalbos juos ištraukti, mat kačiukų būklė itin prasta, jie kenčia ir bet kada gali nugaišti.

Kadangi gyvūnų gyvybei grėsė pavojus, o apie tai informavo situaciją vietoje įvertinusios gyvūnų gerovės tarnybos atstovės – į įvykio vietą pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.

Ugniagesiai atidarė laiptinėje po laiptais įrengto rūsio duris, patraukė įvairius rakandus bei šiukšles, išgelbėjo kačiukus ir perdavė juos pranešėjai

Pavyko išlaisvinti

Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai įvertino situaciją – buvo nutarta kačiukus pasiekti per rūsį. Ugniagesiai atidarė laiptinėje po laiptais įrengto rūsio duris, patraukė įvairius rakandus bei šiukšles, išgelbėjo kačiukus ir perdavė juos pranešėjai.

„Į pagalbą atskubėjusiems ugniagesiams gelbėtojams nebuvo lengva, bet vyrai nepasidavė, vargo ir galiausiai išgelbėjo kačiukus! Milžiniškas ačiū jiems, kad net uodegiukams ištiesia pagalbos ranką nelaimėje! Iš džiaugsmo ir jaudulio vardų nepaklausėme, bet galime juos įvardinti kaip mūsų didvyrius! Pagarba jums“, – dėkojo organizacijos savanorės.

Gelbėjo dvi dienas

Beje, paaiškėjo, jog savanorės net dvi dienas bandė gelbėti kačiukus, didžiąją jų dalį pavyko išgelbėti savomis jėgomis.

„Pasirodo, po laiptais gyveno net dvi šeimynos: 2 katės su 8 kačiukais. Kačių vaizdas šokiravo net mus – siaubingai sulysusios, nusilpusios…

Priglausti gausias, pavargusias šeimynas būtina, tuo net nesuabejojome! Sunkiai pasiekiamus kačiukus padėjo surinkti tos pačios laiptinės gyventojas Eimontas, kuriam skrieja didžiulė padėka. Mes sėkmingai pagavome kates mamas. Bet buvo surinkti tik 6 mažyliai, begaudant, nutiko nelaimė: 2 katinėliai išsigandę per plyšį įlindo į rūsį, į kažkokį tarpą“, – dėstė gyvūnų gerove Kėdainiuose besirūpinančios moterys.

Pasirodo, po laiptais gyveno net dvi šeimynos: 2 katės su 8 kačiukais. Kačių vaizdas šokiravo  – siaubingai sulysusios, nusilpusios

Kreipėsi į gelbėtojus

Savanorės į pagalbos centrą kreipėsi tik visai praradusios viltį – tuomet joms į pagalbą atvyko ugniagesiai.

„Nepadėjo niekas, ko mes tik nebandėme, daugiau kačiukai nebeišlindo. Po kurio laiko ir nesėkmingų pastangų išvažiavome. Eimontas, kuris gaudė kačiukus, pažadėjo, kad stebės ir lauks, galbūt katinėliai išlįs, deja… Nepasirodė jie nei naktį, nei ryte, nei dieną. Šeštadienį ryte mes vėl vykome tęsti pradėtų gelbėjimo darbų.

Patekusios į rūsį supratome, jog mes šioje situacijoje bejėgės ir galime tik plyštančiomis širdimis klausyti mažylių šauksmo. Ir tada pagalbos ranką mums ištiesė gelbėtojai, kačiukai buvo išgelbėti“, – paaiškino jos.

Kėdainiuose ugniagesiai išgelbėjo benamius kačiukus

Katinukai globoje

Visi katinėliai šiuo metu organizacijos globoje, vaizdas šokiruojantis – gyvūnų akytės supūliavusios, o menkus kūnelius siurbia begalė blusų. Vargu ar mažyliai ėdami gyvi ilgai dar būtų išgyvenę.

„Benamiai gyvūnai kenčia gatvėje, todėl labai prašome visų žmonių: nepykite ant jų, supraskite, kad ne jie kalti, jog tapo benamiais, o neatsakingi žmonės. Supraskime mūsų mažuosius draugus ir vietoj pykčio geriau suteikime pagalbą. O mes kiek galime stengiamės kuo daugiau sterilizuoti ir pagal galimybes priglausti. Būkite kantrūs ir supratingi!

O dabar mūsų 2 gausioms šeimynoms labai reikia lašų nuo blusų, vaistų nuo vidaus parazitų, palučių ir, žinoma, kokybiško maisto, kad visi greičiau sustiprėtų! Labai prašome prisidėti prie jų galimybės į geresnį gyvenimą“, – į geros valios žmones kreipiasi VšĮ „Miesto rainiukai“ atstovės.