Tokio žiaurumo jau seniai nematė: iš gyvos užkastos kalytės teko saujomis traukti kirmėles

 (177)
Gyvūnų globėjai susidūrė su neregėto žiaurumo atveju. Jų globon pateko gyva į žemę užkasta kalytė. Laime, gerų žmonių ji buvo surasta ir šiuo metu gyvūnas sveiksta.
Žmonių nuskriausta kalytė Bela
© Facebook nuotr.

Gyvūnų globos organizacija „SOS gyvūnai“ savo socialinio tinko „Facebook“ paskyroje pranešė apie ypač žiaurų žmonių elgesį su kalyte Bela.

„Kas dar nežino Belos istorijos, tai trumpai informuosime, kad ši nedidukė kalytė buvo rasta užkasta žemėje, kyšojo tik jos galvytė. Belos kūnas po žeme išbuvo apie 3-4 dienas. Išsekimas ir visiška dehidratacija dar niekis. Kalytės kūnas pradėjęs pūti... Mūsų geležinės savanorės apkirpo kailiuką ir saujom traukė kirmėles iš Belos išsekusio kūnelio. Kalytė tik pagimdžiusi, speneliai pieningi, kur josios vaikeliai, neaišku... Aišku tik viena – jei su kalyte šitaip pasielgta, patys galite įsivaizduoti šuniukų likimą“, - situaciją feisbuke aprašė gyvūnų globėjai.

Žmonių nuskriausta kalytė Bela
Žmonių nuskriausta kalytė Bela
© Facebook nuotr.

Ir tuo pačiu jie pridėjo, kad kalytė labai išsekusi, sunkiai vaikšto, o šalia jos esantiems žmonėms sunkiai sekasi suvaldyti emocijas. Taip išniekinto šuns gyvūnų globėjai jau seniai nėra matę.

Taip pat įraše atkreipiamas dėmesys, kad stengiamasi nustatyti, kas taip žiauriai pasielgė su gyvūnu. Norima kalytės skriaudėją patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

„Šiuo metu renkame visą įmanomą informaciją apie šį kraupų nusikaltimą. Turime siūlo galą. Ačiū žmonėms, kurie rado kalytę ir bendradarbiauja su mumis ieškant teisybės. Kraujas verda venose visiems. Mes nenurimsime, kol nerasime žmogaus, taip pasielgusio su kalyte. O kai rasime, pasitelksime visas įmanomas teisines priemones ir institucijas, kad nusikaltėlis liktų nubaustas maksimaliai“, - informuojama „SOS gyvūnai“ feisbuko paskyroje.

Pirmadienį apie Belą gyvūnų globėjai suteikė dar daugiau informacijos. Jie informuoja, kad šiuo metu Bela sveiksta laikinojoje namų globoje pas savanorę Jūratę. Kalytei reikalinga itin sterili aplinka ir kruopšti priežiūra.

„SOS gyvūnų“ prieglaudos vadovė Ilona Reklaitytė-Mezenceva pirmadienį GRYNAS.lt informavo, kad policijai perduotas pareiškimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnu. Taip pat gyvūnų globėjai bando ir savais kanalais sužinoti, kas tai galėjo padaryti.

Jos teigimu, kalytė rasta Salininkuose, Sakališkių gatvėje.

Tačiau svarbiausia, kad, anot prieglaudos vadovės, gyvūnas sveiksta: „Bela namų globoje taisosi, akys jau švyti, sekioja paskui globėją. Kalytė atsigauna, gerai ėda, tikimės, kad pasveiks galutinai, o tada galbūt ir namai nusimato.“

Žmonių nuskriausta kalytė Bela
Žmonių nuskriausta kalytė Bela
© Facebook nuotr.

O kad nepasikartotų panašūs atvejai, žmonės raginami apie tokius atvejus nedelsiant informuoti policijos pareigūnus bei Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

„Mielieji, būkime pilietiški, nebūkime abejingi žiaurumui, smurtui ir nepriežiūrai. Netoleruokite net menkiausių žiauraus elgesio su gyvūnais apraiškų. Matote mušamą, neprižiūrimą ar kankinamą gyvūną – netylėkite! Kreipkitės į policiją, į VMVT. Egzistuoja gyvūnų gerovės užtikrinimo įstatymas, galima viešai arba anonimiškai pateikti skundą VMVT dėl žiauraus elgesio su gyvūnu. Gal tokiu būdu mažais žingsniukais priartėsime prie teigiamų pokyčių šioje srityje“, - gyvūnų globėjai kreipėsi į pilietiškus žmones.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partenkė šunį ir nė nestabtelėjo pareigūnai prašo pagalbos (160)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (8)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.