Tokio žiaurumo jau seniai nematė: iš gyvos užkastos kalytės teko saujomis traukti kirmėles

 (177)
Gyvūnų globėjai susidūrė su neregėto žiaurumo atveju. Jų globon pateko gyva į žemę užkasta kalytė. Laime, gerų žmonių ji buvo surasta ir šiuo metu gyvūnas sveiksta.
Žmonių nuskriausta kalytė Bela
© Facebook nuotr.

Gyvūnų globos organizacija „SOS gyvūnai“ savo socialinio tinko „Facebook“ paskyroje pranešė apie ypač žiaurų žmonių elgesį su kalyte Bela.

„Kas dar nežino Belos istorijos, tai trumpai informuosime, kad ši nedidukė kalytė buvo rasta užkasta žemėje, kyšojo tik jos galvytė. Belos kūnas po žeme išbuvo apie 3-4 dienas. Išsekimas ir visiška dehidratacija dar niekis. Kalytės kūnas pradėjęs pūti... Mūsų geležinės savanorės apkirpo kailiuką ir saujom traukė kirmėles iš Belos išsekusio kūnelio. Kalytė tik pagimdžiusi, speneliai pieningi, kur josios vaikeliai, neaišku... Aišku tik viena – jei su kalyte šitaip pasielgta, patys galite įsivaizduoti šuniukų likimą“, - situaciją feisbuke aprašė gyvūnų globėjai.

Žmonių nuskriausta kalytė Bela
Žmonių nuskriausta kalytė Bela
© Facebook nuotr.

Ir tuo pačiu jie pridėjo, kad kalytė labai išsekusi, sunkiai vaikšto, o šalia jos esantiems žmonėms sunkiai sekasi suvaldyti emocijas. Taip išniekinto šuns gyvūnų globėjai jau seniai nėra matę.

Taip pat įraše atkreipiamas dėmesys, kad stengiamasi nustatyti, kas taip žiauriai pasielgė su gyvūnu. Norima kalytės skriaudėją patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

„Šiuo metu renkame visą įmanomą informaciją apie šį kraupų nusikaltimą. Turime siūlo galą. Ačiū žmonėms, kurie rado kalytę ir bendradarbiauja su mumis ieškant teisybės. Kraujas verda venose visiems. Mes nenurimsime, kol nerasime žmogaus, taip pasielgusio su kalyte. O kai rasime, pasitelksime visas įmanomas teisines priemones ir institucijas, kad nusikaltėlis liktų nubaustas maksimaliai“, - informuojama „SOS gyvūnai“ feisbuko paskyroje.

Pirmadienį apie Belą gyvūnų globėjai suteikė dar daugiau informacijos. Jie informuoja, kad šiuo metu Bela sveiksta laikinojoje namų globoje pas savanorę Jūratę. Kalytei reikalinga itin sterili aplinka ir kruopšti priežiūra.

„SOS gyvūnų“ prieglaudos vadovė Ilona Reklaitytė-Mezenceva pirmadienį GRYNAS.lt informavo, kad policijai perduotas pareiškimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnu. Taip pat gyvūnų globėjai bando ir savais kanalais sužinoti, kas tai galėjo padaryti.

Jos teigimu, kalytė rasta Salininkuose, Sakališkių gatvėje.

Tačiau svarbiausia, kad, anot prieglaudos vadovės, gyvūnas sveiksta: „Bela namų globoje taisosi, akys jau švyti, sekioja paskui globėją. Kalytė atsigauna, gerai ėda, tikimės, kad pasveiks galutinai, o tada galbūt ir namai nusimato.“

Žmonių nuskriausta kalytė Bela
Žmonių nuskriausta kalytė Bela
© Facebook nuotr.

O kad nepasikartotų panašūs atvejai, žmonės raginami apie tokius atvejus nedelsiant informuoti policijos pareigūnus bei Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

„Mielieji, būkime pilietiški, nebūkime abejingi žiaurumui, smurtui ir nepriežiūrai. Netoleruokite net menkiausių žiauraus elgesio su gyvūnais apraiškų. Matote mušamą, neprižiūrimą ar kankinamą gyvūną – netylėkite! Kreipkitės į policiją, į VMVT. Egzistuoja gyvūnų gerovės užtikrinimo įstatymas, galima viešai arba anonimiškai pateikti skundą VMVT dėl žiauraus elgesio su gyvūnu. Gal tokiu būdu mažais žingsniukais priartėsime prie teigiamų pokyčių šioje srityje“, - gyvūnų globėjai kreipėsi į pilietiškus žmones.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Gaila, bet tai nevirto stebuklu: katės žindytas kiškutis neišgyveno

Gaila, bet tai nevirto stebuklu: katės žindytas kiškutis neišgyveno
Panevėžiečiai dalijasi neįtikėtina istorija, kuri parodo, kad gamtoje taip pat įvyksta stebuklų. Ar kas nors galėjo pamatyti, kad katė, ką tik atsivedusi kačiukų, į savo šeimą priims bejėgį, mažą, po automobilio avarijos našlaičiu tapusį triušiuką?

Konkursas „Mano gyvūnas“: nugalėtojo laukia originalus prizas (1)

Konkursas „Mano gyvūnas“: nugalėtojo laukia originalus prizas
Auginate katiną, šunį, driežą, o gal vorą? Nesvarbu, koks bebūtų jūsų augintinis – DELFI dizaineris Rimas Pocius gali nupiešti bet ką. Skelbiame konkurso „Mano gyvūnas“ pradžią, kurio nugalėtojas galės džiaugtis savo augintinio paveikslu.

Prieglaudos darbuotojai nustėro: Vilniaus centre – šuniukų „lageris“ (108)

Prieglaudos darbuotojai nustėro: Vilniaus centre – šuniukų „lageris“
Šiandien tebeegzistuoja „lageriai“, tik į juos patenka ne žmonės, o šunys. Tuo įsitikino „SOS gyvūnų“ prieglaudos darbuotojai, Šuns dienos išvakarėse atradę 9 badu marintus šunelius. Liūdna, bet dažniausiai šiuos „lagerius“ įkūrę ir gyvūnus badu marinę žmonės puikiai sugeba likti nežinomi.

Kurio Lietuvos miesto gyventojai gyvūnų prekėms išleidžia daugiausiai pinigų? (7)

Kurio Lietuvos miesto gyventojai gyvūnų prekėms išleidžia daugiausiai pinigų?
Šiandien – balandžio 24-ąją – minima Šuns diena, kurią prieš kelis metus inicijavo Lietuvos kinologų draugija. Šią dieną norima atkreipti visuomenės dėmesį, kad šuo nebėra vien tik namų sargas ir kaip bet kuris kitas augintinis reikalauja žmogaus atsakomybės ir rūpestingos priežiūros. Šia proga prekybos tinklas „Maxima“ įvertino gyvūnų prekes perkančių klientų įpročius ir pabandė nustatyti, kur gyvena patys didžiausi šunų mylėtojai, rašoma pranešime spaudai.

Šuns diena jau rytoj: ką veikti kartu su augintiniu? (7)

Šuns diena jau rytoj: ką veikti kartu su augintiniu?
Lietuvos kinologų draugija jau trečius metus kviečia minėti visuotinę Šuns dieną – ši graži tradicija vis labiau vienija šunų mylėtojus ir vis labiau keičia visuomenės požiūrį į šunis, rašoma pranešime spaudai.

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai (1)

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai
Šunų šeimininkai kartais diskutuoja: kas šuniui geriausia? Pasivaikščiojimai gamtoje? Komandų mokymasis dresūros aikštelėje? Ramus poilsis greta šeimininko? Visi išvardyti dalykai geri, bet, kaip teigia statistika, šunims geriausias laikas – žaidimai su savo žmogumi ir gentainiais, rašoma Lietuvos kinologų draugijos pranešime spaudai.

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose (9)

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose
Kur susipažinote su savo geriausiais draugais? Joana Norvilaitė-Vaitkienė savo geriausius draugus sutiko gan neįprastose vietose: po balkonu, lysvėje ir prieglaudoje. Moteris pasakoja, kaip pasikeitė jos gyvenimas nuo tada, kai ji ištiesė pagalbos ranką nelaimėje atsidūrusiems kačiukams.

Pažiūrėkite, ką gali žmogaus gerumas: nuskriaustos kalytės pokyčiai stebina (24)

Pažiūrėkite, ką gali žmogaus gerumas: nuskriaustos kalytės pokyčiai stebina
Kalytės Minos gyvenimas, anksčiau buvęs tikra kančia, pagaliau jai nusišypsojo. Loretos Dimienės rankose atsidūręs gyvūnas atsigavo ir nekyla jokios abejonės – nuoširdus šeimininko rūpestis ir meilė gali daryti tikrus stebuklus.

Visuose pajūrio paplūdimiuose šiemet bus laukiami keturkojai – išskyrus Palangą (58)

Visuose pajūrio paplūdimiuose šiemet bus laukiami keturkojai – išskyrus Palangą
Prieš šiek tiek mažiau nei metus Sveikatos apsaugos ministras panaikino draudimą į paplūdimius eiti kartu su gyvūnais. Nauja tvarka leido savivaldybėms spręsti, kuriuose paplūdimiuose šeimininkai bus laukiami su keturkojais, o merai neslėpė, kad džiaugiasi nauja galimybe. Tačiau aiškėja, kad Palangoje šiemet tokios vietos nebus.

Tragedija, virtusi gražia istorija: kalytė padėjo Paulinai atrasti gyvenimo džiaugsmą (12)

Tragedija, virtusi gražia istorija: kalytė padėjo Paulinai atrasti gyvenimo džiaugsmą
Galimybė stebėti gyvenimą nuo pat pradžių – neįkainojama patirtis. Tuo neabejojanti Paulina Taujanskaitė džiaugiasi, kad galėjo sekti savo augintinės Bonos gyvenimą nuo pirmųjų dienų ir paversti jį ypatingu. Kita vertus, trūko visai nedaug, kad istorija nebūtų buvusi tokia laiminga.

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti? (13)

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti?
„Šuniui reikia parodyti, kas namie šeimininkas“. „Šuo turi klausyti, nes aš taip pasakiau“. „Šuo veržiasi pro duris pirmas, nes nori dominuoti“...

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui (2)

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui
„SOS gyvūnų“ prieglauda perspėja naminių gyvūnų augintojus: pavasarį jiems daug didesnis pavojus pabėgti ar iškristi per langus. Pastarosiomis savaitėmis labai padaugėjo skelbimų apie dingusius gyvūnus: šunys pabėga išsigandę perkūnijos, katės – vedžiojamos su pavadėliais, net papūgos išskrenda per atvirus langus. Augintinių šeimininkai tikisi, kad pavyks rasti savo numylėtinius, ieško jų, kabina skelbimus, tačiau tai, deja, ne visada padeda. Didelė dalis naminių gyvūnų niekada nebegrįžta.

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą
Net šešis taksų veislės šunis auginanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė teigia, kad išvykos į gamtą su augintiniais yra vienas didžiausių malonumų. Kad visi kartu sklandžiai pasiektų kelionės tikslą, šeimininkė tinkamai pasirūpina viso ekipažo saugumu, rašoma pranešime spaudai.

Ką daryti, kai šuo puola? (163)

Ką daryti, kai šuo puola?
Tikriausiai ne vieną kartą esate girdėję pasakymą, kuris apibūdina agresyvius šunis: jei šuo kartą paragavo žmogaus kraujo – jo norės dar. Kinologas Artūras Zaleckas teigia, kad šis pasakytas tėra mitas, tačiau kiekvienas šunų augintojas turėtų gerai mokėti žaisti šachmatais. Anot jo, svarbu visada turėti kelis ėjimus į priekį, kad nutikus nelaimei, šuns šeimininkas nepasimestų. Taip pat specialistas pataria, ką daryti, jei prie jūsų artinasi agresyviai nusiteikęs šuo.

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą? (3)

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą?
Praėjusį kovą Kauno savivaldybėje vyko neįprasti mokymai – pirmą kartą šunų mylėtojams suorganizuotas nemokamų paskaitų ciklas „Atsakingo šeimininko akademija“. Kuruoti šį Lietuvos kinologų draugijos projektą Kaune ėmėsi „Nasrai“, vienas seniausių Šunų dresūros ir sporto centrų, rašoma pranešime spaudai.