Tokio žiaurumo jau seniai nematė: iš gyvos užkastos kalytės teko saujomis traukti kirmėles

 (177)
Gyvūnų globėjai susidūrė su neregėto žiaurumo atveju. Jų globon pateko gyva į žemę užkasta kalytė. Laime, gerų žmonių ji buvo surasta ir šiuo metu gyvūnas sveiksta.
Žmonių nuskriausta kalytė Bela
© Facebook nuotr.

Gyvūnų globos organizacija „SOS gyvūnai“ savo socialinio tinko „Facebook“ paskyroje pranešė apie ypač žiaurų žmonių elgesį su kalyte Bela.

„Kas dar nežino Belos istorijos, tai trumpai informuosime, kad ši nedidukė kalytė buvo rasta užkasta žemėje, kyšojo tik jos galvytė. Belos kūnas po žeme išbuvo apie 3-4 dienas. Išsekimas ir visiška dehidratacija dar niekis. Kalytės kūnas pradėjęs pūti... Mūsų geležinės savanorės apkirpo kailiuką ir saujom traukė kirmėles iš Belos išsekusio kūnelio. Kalytė tik pagimdžiusi, speneliai pieningi, kur josios vaikeliai, neaišku... Aišku tik viena – jei su kalyte šitaip pasielgta, patys galite įsivaizduoti šuniukų likimą“, - situaciją feisbuke aprašė gyvūnų globėjai.

Žmonių nuskriausta kalytė Bela
Žmonių nuskriausta kalytė Bela
© Facebook nuotr.

Ir tuo pačiu jie pridėjo, kad kalytė labai išsekusi, sunkiai vaikšto, o šalia jos esantiems žmonėms sunkiai sekasi suvaldyti emocijas. Taip išniekinto šuns gyvūnų globėjai jau seniai nėra matę.

Taip pat įraše atkreipiamas dėmesys, kad stengiamasi nustatyti, kas taip žiauriai pasielgė su gyvūnu. Norima kalytės skriaudėją patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

„Šiuo metu renkame visą įmanomą informaciją apie šį kraupų nusikaltimą. Turime siūlo galą. Ačiū žmonėms, kurie rado kalytę ir bendradarbiauja su mumis ieškant teisybės. Kraujas verda venose visiems. Mes nenurimsime, kol nerasime žmogaus, taip pasielgusio su kalyte. O kai rasime, pasitelksime visas įmanomas teisines priemones ir institucijas, kad nusikaltėlis liktų nubaustas maksimaliai“, - informuojama „SOS gyvūnai“ feisbuko paskyroje.

Pirmadienį apie Belą gyvūnų globėjai suteikė dar daugiau informacijos. Jie informuoja, kad šiuo metu Bela sveiksta laikinojoje namų globoje pas savanorę Jūratę. Kalytei reikalinga itin sterili aplinka ir kruopšti priežiūra.

„SOS gyvūnų“ prieglaudos vadovė Ilona Reklaitytė-Mezenceva pirmadienį GRYNAS.lt informavo, kad policijai perduotas pareiškimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnu. Taip pat gyvūnų globėjai bando ir savais kanalais sužinoti, kas tai galėjo padaryti.

Jos teigimu, kalytė rasta Salininkuose, Sakališkių gatvėje.

Tačiau svarbiausia, kad, anot prieglaudos vadovės, gyvūnas sveiksta: „Bela namų globoje taisosi, akys jau švyti, sekioja paskui globėją. Kalytė atsigauna, gerai ėda, tikimės, kad pasveiks galutinai, o tada galbūt ir namai nusimato.“

Žmonių nuskriausta kalytė Bela
Žmonių nuskriausta kalytė Bela
© Facebook nuotr.

O kad nepasikartotų panašūs atvejai, žmonės raginami apie tokius atvejus nedelsiant informuoti policijos pareigūnus bei Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

„Mielieji, būkime pilietiški, nebūkime abejingi žiaurumui, smurtui ir nepriežiūrai. Netoleruokite net menkiausių žiauraus elgesio su gyvūnais apraiškų. Matote mušamą, neprižiūrimą ar kankinamą gyvūną – netylėkite! Kreipkitės į policiją, į VMVT. Egzistuoja gyvūnų gerovės užtikrinimo įstatymas, galima viešai arba anonimiškai pateikti skundą VMVT dėl žiauraus elgesio su gyvūnu. Gal tokiu būdu mažais žingsniukais priartėsime prie teigiamų pokyčių šioje srityje“, - gyvūnų globėjai kreipėsi į pilietiškus žmones.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (102)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (272)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (60)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų (135)

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų
Kalbos apie šunelį Torį, kurį mėginta nuskandinti upėje su 6 kilogramų svarmeniu, netyla – žmogaus žiaurumo sukrėsta visuomenė laukia teisingumo įvykdymo. Tiesa, dalis drįsta spėti, kad augintiniu galėjo bandyti atsikratyti ir pats šeimininkas Saulius. DELFI pavyko su juo susisiekti ir išgirsti, ką šiuo metu jam tenka išgyventi bei kas vyko tą lemtingą rytą.

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai (29)

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai
Prasidėjusi šienapjūtė Lietuvoje pareikalavo pirmųjų aukų. Socialiniuose tinkluose plinta baisios nuotraukos, kuriose užfiksuoti šienaujant lauką sužaloti mažyčiai stirniukai.