Surengti šią prestižinę parodą, Euro Samoyed Show 2023, atėjo eilė ir Lietuvos samojedų klubui. Paroda įvyko gegužės 13 dieną Taujėnų dvare (Ukmergės r.).

Renginio dalyviai džiaugėsi įspūdinga dvaro aplinka, galimybe apsistoti šalia esančiame viešbutyje. Džiaugėsi galėdami praleisti pavasario savaitgalį su puikiais šunimis, susitikti su bendraminčiais.

Lietuvos samojedų veisėjai kinologijos pasaulyje nėra naujokai. Europos samojedų čempionatuose ne kartą su savo augintiniais sėkmingai pasirodė kauniečiai Dalia ir Evaldas Mickiai (veislynas „Klajoklių šuo“). 2018 metais samojedų veislės nugalėtoju (BOB) tapo jų augintinis Klajoklių šuo You Rock My Word. 2019 metais tas pats šuo buvo išrinktas gražiausiu priešingos lyties atstovu (BOS).

Šalies samojedų augintojai veisia puikius šunis, yra aktyvūs ne tik organizuodami šios veislės parodas, bet ir užsiimdami visuomenės švietimu, veislės propagavimu. Į visa tai yra atsižvelgiama, prieš suteikiant teisę organizuoti Europos samojedų čempionatą.
Nugalėtojai, Entuziastas media nuotr.

Šunis šįkart vertino įžymūs samojedų veislės specialistai Matti Tuominen bei Katja Korhonen iš Suomijos, Pierlugi Buratti iš Italijos ir Marta Bandur iš Slovėnijos.

Čempionato nugalėtoju tapo esčių Kristiine Uspenksi ir Riinos Teder augintinė SMILING SNOWBALL REBELLIOUS BONNIE. Gražiausio priešingos lyties atstovo (BOS) titulą pelnė svečių iš Vengrijos Kovacs Katalin ir Urban Sandor Tiborne samojedas LOVELY SNOW DIAMONDS CHARLIE STORM.

Iš viso varžėsi 96 šunys iš 8 šalių. Vyko ne tik gražiausio veislės atstovo rinkimai, bet ir šuniukų, mažylių, jaunimo, veteranų, porų, veislynų konkursai. Daug žavingų akimirkų žiūrovams suteikė konkursas „Vaikas ir šuo“, tradicinės Jaunųjų vedlių varžybos bei profesionalių šunų vedlių (vyresni nei 18 m.) konkursai.

Po čempionato dalyviai nesiskirstė ir sekmadienį dalyvavo 10-ojoje Lietuvos samojedų klubo parodoje.

Šaltinis
Temos
Letena
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės