Supras ne visi: tobulu augintiniu moteriai tapo sraigė

 (23)
Idėja auginti sraigę pasirodė šauni toli gražu ne tik Kempiniukui Plačiakelniui. Vilnietė Sigutė jau spėjo tuo įsitikinti – prieš keletą mėnesių ji pradėjo bendrą gyvenimą su milžiniška sraige, kurią pavadino Gario vardu.
Sigutės auginama sraigė Garis

Augintinis, kuris nepridaro jokios žalos ir dievina vandenį

Užsigeidusi draugijos, Sigutė nė nesvarstė apie šuniuką ar kačiuką – mergina žinojo, kad geriausiai jai draugiją palaikys sraigė. Kodėl sraigė? Nes ji nekaukia naktimis ir nesiprašo išvedama į lauką, nesugraužia ir nesudrasko baldų ir nereikalauja daug dėmesio. Su ja gali būti kada panorėjęs, o kai esi pavargęs ir nori pabūti vienas, sraigė tai supras, tikrai nesupyks ir neliūdės.

„Nuo pat vaikystės sraigė man buvo labai įdomus gyvūnas. Ji viską jaučia per akis, per ragelius, kurie jai padeda orientuotis aplinkoje, nujausti pavojus ir grėsmes. Taip pat jos – hermafroditės. Paprastai sakant, tai reiškia, kad sraigė yra ir patinas, ir patelė viename kūne“, – su užsidegimu pasakoja Sigutė.

„Galų gale – tai labai gražūs padarai, o jei sraigę padėsi vienoje vietoje, ji niekur nepabėgs. Jei ir pajudės iš vietos tau nematant, tai gal metrą, bet ne daugiau“, – privalumus vardija pašnekovė.

Sraigės laikymo sąlygas šeimininkė vadina tropinėmis. Augintinio gerą savijautą užtikrina dvi sąlygos – jo namais tapusiame terariume turi būti šilta ir drėgna. Ypač sraigei svarbu gauti daug vandens.

„Kadangi ji labai mėgsta vandenį, ją reikia dažnai maudyti. Net ir pagrindas, ant kurio ji gyvena, turi būti visada šlapias. Kai dingsta drėgmė ir sraigė išsausėja, jai pasidaro per šalta ir ji užsidaro. Tada ji miega, nieko nevalgo ir nieko neveikia. Tiesa, sraigė yra nakties gyvūnas ir jai daug šviesos nereikia. Jei sraigė gauna per daug šviesos, ji pradeda nieko neveikti“, – pasakoja Sigutė.

Gario šeimininkė tikina, kad jos augintiniui labiausiai patinka maudynės duše. Nors turbūt ne kiekvienam pavyktų pastebėti sraigės emocijas, bet savo augintinio džiaugsmą šeimininkė lengvai atpažįsta.

„Jeigu jai patinka tai, ką darau, ji visu kūnu išsitiesia, išlenda iš savo kiauto ir netikrina aplinkos, nes jaučiasi saugi. Kai sąlygos jai nepatinka, ji kažko bijo ar kažkuo nepasitiki, tada iš kiauto lenda labai lėtai, viso kūno neištiesia, saugosi. Vėlgi, kai jai nepatinka, ji pradeda labai stipriai seilėtis, spjaudytis ir leisti burbulus“, – aiškina Gario šeimininkė.

Savo šeimininkę sraigė atpažįsta – prie jos jaučiasi drąsiau

Sigutė pastebėjo, kad sraigė ją atpažįsta ir prie jos jaučiasi saugiau, nei prie svetimų žmonių. Tai moteris mato sraigės elgesyje, kuris nėra toks pat, kai šalia sraigės būna pati Sigutė, ir tada, kai netoli sraigės būna nepažįstamųjų.

„Jai labai nepatinka, kai jos kambaryje būna svetimų žmonių. Kai kas nors atvyksta, Garis neišlenda iš savo kiauto. Kai būdama viena jį pasiimu į rankas, jis iškart lenda iš kiauto, jam įdomu. O jei šalia atsiranda kitas žmogus, jis pradeda leisti burbulus. Garis viską jaučia“, – teigia Sigutė.

Apie sraigę moteris svajojo jau seniai – visą laiką ji norėjo auginti arba sraigę, arba afrikinį ežiuką, o vienu metu net galvojo, kad būtų puiku turėti juos abu vienu metu. Vis dėlto, idėjos auginti afrikinį ežiuką Sigutė kol kas atsisakė, bet mano, kad vieną dieną įsigys ir jį.

„Sraigę pamačiau internete – vienas pažįstamas atidavinėjo didžiųjų afrikinių sraigių sraigutes, ir aš pagalvojau, kad reikia pasiimti. Juk vis tiek iki tol, kol jos užaugs, praeis daug laiko. Pradėjusi tartis, labiau susidomėjau suaugusiomis sraigėmis“, – aiškina Sigutė.

Tiems, kas mano, kad sraigė yra keistas augintinis, Sigutė primena, kad esama žmonių, kurie augina gyvates ir vorus. Anot jos, tai yra nepalyginamai keisčiau.

„Taip, sraigė yra ganėtinai keistas augintinis, bet aš jos bent jau nebijau. Pavyzdžiui, šuo reikalauja labai daug atsakomybės, o jeigu nori iškeliauti – turi bėdą. Jį reikia nuolat vedžioti, su juo žaisti. Katės šeriasi, visur plaukai, ir dar tas charakteris – supyksta, atsisėda ir žiūri į sieną. Esu auginusi ir kates, ir šunis, todėl žinau, ką tai reiškia ir daugiau to nebenoriu“, – teigia moteris.

Tuo metu sraigę netgi galima pamiršti pamaitinti ir jai nieko nenutiks. Sigutė pasakoja, kad atsidūrusi blogose sąlygose sraigė užsisklendžia savo kiaute, nieko nebevalgo ir taip laukia ateinant „geresnių laikų“. Laikydamas sraigę, gali drąsiai keliauti kur panorėjęs – tereikia į jos terariumą pridėti morkų, o sugrįžus net ir po dviejų savaičių išvykos namuose pasitiks nepasikeitęs augintinis.

Susidomėjusiems dovanoja tokias pat sraiges

Sraiges auginantis Edgaras Čapulkovskis įsitikinęs, kad šie gyvūnai neturi tokių savybių, kurios neretai erzina kitokius gyvūnus auginančius žmones.

„Tai – tobulas augintinis. Jis yra nebrangus, tinka ir vaikams, ir suaugusiems. Taip pat galima naudoti kaip priemonę mokinant vaikus, kaip reikia elgtis su gyvūnais“, – privalumus skaičiuoja sraigių augintojas.

Tiesa, tai dar ne visi privalumai, kuriuos įžvelgia E. Čapulkovskis. Anot jo, sraigę auginti verta ir dėl to, nes ji neskleidžia jokio nemalonaus kvapo, negąsdina kaimynų ir svečių. Galų gale, turbūt neprieštarausite – auginti sraigę tikrai yra originalu.

Sigutės turimas Garis – tai vadinamoji didžioji achatina. Didžiąja ji pavadinta ne veltui. Anot E. Čapulkovskio, ši sraigė gali pasiekti 20 cm ilgį, o sverti 1 kg. Mylimas, gerai maitinamas ir drėkinamas gyvūnas gali nugyventi iki 10 metų.

E. Čapulkovskio teigimu, geriausia sraigę auginti stikliniame ar plastikiniame akvariume, kurio sieneles būtų galima lengvai nuvalyti kartą per savaitę, o visą indą – kartą per mėnesį. Didžiajai achatinai patogiausia gyventi ant kelių centimetrų sluoksnio substrato – kokoso durpių, humuso, komposto. Galima padėti gabalą medžio žievės, samanų, kritusių lapų.

Šiuo metu sraigių augintojas visiems, panorėjusiems neįprasto augintinio, dalina mažuosius sraigiukus. Jis skelbia, kad iki vasario 1 d. visi apie sraigišką draugiją svajojantys žmonės gali nemokamai pasiimti augintinį, iš kurio jokių nemalonių išdaigų galite nesitikėti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis
Karališka galia, aristokratiškos manieros – taip šunų mylėtojai kalba apie nacionalinę danų šunų veislę – broholmerius. Pasaulyje šios veislės šunų yra apie tūkstantis, o vieną broholmerį bus galima pamatyti tris dienas truksiančiose parodose Vilniuje.

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai (15)

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai
Atšalus orams, gatvėje pastebime ne tik šilčiau apsirengusius žmones, bet ir keturkojus. Nors anksčiau tokį vaizdelį palydėdavo žmonių krizenimas, šiandien į tai žiūrima rimčiau, o specialistai netgi dalinasi rekomendacijomis, kokiai temperatūrai esant šuniui reikėtų parūpinti ne tik aprangą, bet ir batus. O kaip savo augintinius rengia miestiečiai?

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai (48)

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai
Į DELFI redakciją kreipėsi Klaipėdos „Nuaru“ pasipiktinusi Leila Lukoševič. Moteris teigia, kad prieš porą mėnesių ji išgelbėjo kalytę ir atidavė ją „Nuarui“, tačiau po kurio laiko pastebėjo, kad prieglaudoje iš gyvūno liko tik griaučiai. Leilai kelia didelį susirūpinimą gyvūnų laikymo sąlygos „Nuare“, tuo metu šio atstovai atsako, kad kalytę nualino jai taikytas gydymas.

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų (3)

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų
Voverinės skraiduolės – tai mažieji sterbliniai žinduoliai, kilę iš Australijos ir Naujosios Gvinėjos, vis dažniau tampa naminiais gyvūnėliais kaip alternatyva įprastiems augintiniams. Nors vadinami voverėmis, iš tikrųjų jie yra ne graužikai, o tiksliausia juos vadinti būtų anglišku pavadinimu „sugar gliders“ (cukrinės skraiduolės), rašoma pranešime spaudai.

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (161)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (9)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!