Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės

 (16)
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.
Moteris su augintiniu
© ukzinios.lt nuotr.

Šis įvykis, dėl kurio pradėtas ikiteisminis tyrimas, atsitiko Geologų gatvėje. Apie jį papasakojo į redakciją atvykęs nukentėjusiosios sūnus Gintautas Stundžia.

Vyras kalbėjo apie tai, kokių kančių patyrė ir ką išgyvena jo mama Filomena Stundžienė, kuriai – 81-eri. Ji, anot sūnaus, ne vieną kartą buvo atsidūrusi panašioje situacijoje. Tačiau pastarasis atvejis, jo teigimu, – skaudžiausias visomis prasmėmis, todėl žmonės nusprendė nebetylėti.

Kaimynai, pasakojo ponas Gintautas, laiko nebe pirmą agresyvų šunį. „Dabar irgi turi tokį, kuris yra kovinis. Kieme laksto palaidas, pradarius vartus išsiveržia iš kiemo, po gatvę laksto be antsnukio“, – sakė jis.

„Incidentų, susijusių su šių kaimynų gyvūnais, būta dar prieš 7–8 metus, – pasakojo pašnekovas. – Mūsų tada laikytą šunį jų šuo buvo gerokai apdraskęs, kitų kaimynų vilkinį šunį draskė. Dabar gal jau trečią kovinį šunį laiko, sakyčiau – mastifą. Jis loja ant gyventojų, puola, žmonės bijo į gatvę išeiti, pašto dėžutę patikrinti. Paskutinio, prieš kelias savaites nutikusio, įvykio metu jis mamos šunelį tiesiog papjovė.“

„Buvo visa kruvina“

Moteris tąsyk lankėsi pas šalia gyvenančią draugę. „Nuėjusi pas kaimynę į kiemą pririšo savo šuniuką. Atbėgo anas šuo ir ėmė jį pjauti. Pamačiusi mama puolė ginti, šuo agresyviai puolė ir mamą – juk jis sunkesnis už ją. Pargriovė ant žemės, sukandžiojo abi rankas“, – teigė G. Stundžia.

Kaimynai iškvietė medikus, policiją: „Mama buvo visa kruvina, žaizdas reikėjo siūti. Šuniuką policija dar vežė į veterinariją, bet jis neišgyveno – perplėšti viduriai.“

Pakirto sveikatą

Anot vyro, užpuolimo pasekmės – liūdnos: „Pargriuvusi mama susitrenkė, skauda petį, alkūnę. Abiejose plaštakose nuo šuns dantų – daug skylių, yra ir plėštinių žaizdų, kurios negyja, pūliuoja.“ Jis atsinešė parodyti pluoštą medikų pažymų, kuriose – įrašai apie aštuoniasdešimtmetės patirtus sužalojimus.

„Gyvenu su mama – jos rankos subintuotos, reikia jai padėti, – sakė žmogus. – Nuolat verkia, negali užmigti be raminamųjų. Kad žaizdos gytų, reikia vartoti antibiotikų, vaistų nuo skausmo, o rankos vis tiek tinsta... Skauda širdį matant ne tik jos sužeistas rankas, bet ir kaip sielvartauja dėl augintinio, kurio tokiom aplinkybėm neteko. Per dienas rauda balsu.“

Viliasi teisingumo

Pasak jo, policija šioje istorijoje pasiūlė susitaikyti, tačiau jis neslepia manantis, kad privalo būti nubaustas tas, kas kaltas. „Šuo iš jų turi būti atimtas. Neturi teisės laikyti tokio šuns, kurio nemoka sukontroliuoti, – įsitikinęs pašnekovas. – Tuo labiau kad čia – ne pirmas kartas. Reikalingas saugoti kiemą? Tada tegul pasistengia, kad iš jo neišeitų.“ Vyras pasiryžęs eiti iki teismo.

Jo teigimu, šuo priklauso buvusiam policijos pareigūnui, šiuo metu išvykusiam į užsienį. Šunį prižiūri jo žmona. „Po nelaimės ji siūlė pinigų, tačiau suma neatitinka dėl jų kaltės patiriamų išlaidų. Jau dabar kiek išleidom vaistams, medikamentams, o gydymas dar nebaigtas, jis brangus. Be to, po du kartus per dieną mamą vežioju į gydymo įstaigą“, – pasakojo ukmergiškis.

Jis tikisi, kad šuns šeimininkai, nors šeima ir susijusi su policija, neišvengs atsakomybės.

„Keisčiausia, kad po visų įvykių jis vėl paleistas, laksto be antsnukio. Negi neturi būti laikomas voljere? Kiek dar bus tokių įvykių? Juk ne tik mes – yra ir daugiau nukentėjusių kaimynų“, – negali atsistebėti žmogus.

Bus ištirta

Medikų pažymos patvirtina, kad moters patirti sužalojimai – sunkūs. Todėl rajono policijos komisariate dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Reagavimo skyriaus viršininkas Vladas Butkus sako, kad nukentėjusieji neturėtų abejoti proceso sąžiningumu. „Nesvarbu, ar buvęs, ar esamas policijos pareigūnas: bylos niekas nenutrauks. Ją kuruoja prokuroras. Žmonės tikrai gali būti ramūs, kad byla bus visapusiškai ir nuodugniai ištirta“, – patikino jis.

Jei nuo šeimininkus turinčių gyvūnų nukenčia žmonės, tai, anot jo, – šeimininkų kaltė: „Bet koks šuo – nesvarbu, kokios veislės, kokio dydžio, – negali kelti grėsmės kitiems. Tą privalo užtikrinti šeimininkai, kaip ir tai, kad šuo neištrūktų iš namų valdos.“

Šeimininkai, primena pareigūnas, neturėtų pamiršti ir būtinybės uždėti gyvūnui antsnukį, pavadėlį.

Taisyklės – privalomos

Pasak V. Butkaus, kiekvienoje savivaldybėje galioja gyvūnų laikymo taisyklės, kuriose nurodyti laikytojams būtini reikalavimai. Taisykles savivaldybės priima remdamosi LR gyvūnų gerovės ir apsaugos, kitais įstatymais.

Taip pat yra Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patvirtintas Kovinių ir pavojingų šunų veislių sąrašas. Tos pačios institucijos direktoriaus įsakymu patvirtintas Pavojingų šunų įvežimo, įsigijimo, veisimo, dresavimo, prekybos, laikymo ir kovinių šunų bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnų laikymo tvarkos aprašas.

Vadovaujantis juo, pavojingų ir kovinių šunų bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnų laikytojai privalo užtikrinti, kad jiems priklausantys arba jų prižiūrimi šunys nekeltų grėsmės kitų gyvūnų gerovei ir sveikatai, žmonių sveikatai, nuosavybei ir ramybei. Netgi nurodyti atskiri reikalavimai ir pavojingų šunų dresavimui.

Jei pavojingas šuo yra laikomas uždaroje žemės valdoje, prie įėjimo (įvažiavimo) į ją turi būti dienos ir nakties metu gerai matomas ne mažesnis kaip 8 cm pločio ar skersmens įspėjamasis ženklas su užrašu „Atsargiai, pavojingas šuo!“ ar pan. Uždarose, rakinamose gyvenamosiose ar ūkinėse patalpose pavojingas šuo apsaugai gali būti laikomas palaidas. Prie tokių patalpų gali nebūti įspėjamųjų ženklų.

Uždaroje žemės valdoje pavojingas šuo gali būti laikomas palaidas, jei užtikrinama, kad iš jos nepabėgs. Neuždaroje žemės valdoje laikomas pavojingas šuo turi būti rišamas taip, kad negalėtų išeiti už jos ribų, arba laikomas voljere, įrengtame taip, kad iš jo negalėtų iššokti ar kitu būdu pabėgti.

Viešosiose vietose ir bendrojo naudojimo patalpose pavojingi šunys vedžiojami (vedami) su antsnukiu ir laikant už pavadėlio. Jeigu šalia yra žmonių ar gyvūnų, pavadėlis turi būti sutrumpinamas tiek, kad šuo nekeltų grėsmės žmonėms ir kitiems gyvūnams.

Kovinius šunis, kovinių ir pavojingų šunų mišrūnus (tais atvejais, kai tokių šunų Lietuvos Respublikos įstatymai nedraudžia) bei pavojingus šunis laikyti daugiabučiuose namuose draudžiama.

Mūsų rajone šeimininkai privalo paisyti Gyvūnų laikymo Ukmergės rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklių. Jose akcentuojama, kad pavojingi ir koviniai šunys bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnai laikomi vadovaujantis būtent minėtu aprašu.

Paveikslėlių galerija

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Kaunietė ieško dingusios kalytės: padėkime rasti Pupsę (8)

Kaunietė ieško dingusios kalytės: padėkime rasti Pupsę
Gruodžio 31 d. apie 19 val. vakaro Kaune, Dainavos rajone, Pramonės pr. 73A dingo nedidelė juodos spalvos kalytė. Ji buvo su oranžinės spalvos šviečiančiu antkakliu. Kalytės šeimininkė Raminta prašo pagalbos surasti augintinę, o turinčius vertingos informacijos – pasidalinti ja.

Vilnietė Kristina prašo pagalbos: dingo mylima kalytė Fyfa (35)

Vilnietė Kristina prašo pagalbos: dingo mylima kalytė Fyfa
Jau antrą savaitę vilnietė Kristina neranda savo mylimos keturkojės draugės, Jorkšyro terjerės Fyfos. Kalytė buvo be galo brangi visai šeimai, kuri tikisi, kad drauge pavyks surasti mylimą augintinę.

Vilniečiai aukščio neišsigando: išlaisvino bejėgį katiną iš savaitę trukusių kančių (50)

Vilniečiai aukščio neišsigando: išlaisvino bejėgį katiną iš savaitę trukusių kančių
Vilniuje, Lazdynuose kažko išgąsdintas naminis katinas įsilipo į pušį, kurioje praleido visą savaitę. 15 metrų aukštyje įkalintas katinas nebegalėjo nulipti žemyn, šaltas dienas leido be maisto ir vandens, tuoj pat aplink jį ratus pradėjo sukti varnos. Ši istorija būtų pasibaigusi liūdnai, jei ne drąsūs gelbėtojai, nepabūgę aukščio ir išgelbėję bejėgį katiną – jie padarė tai, ko atsakingos tarnybos nepadarė visą savaitę.

Didžiausi mitai apie šunis žiemą

Didžiausi mitai apie šunis žiemą
Prasidėjus šaltiems žiemos mėnesiams, nepamirškime, kad turime tinkamai pasirūpinti savo gauruotais draugais. Deja, nors atrodo, kad apie „šalto oro pagrindus“ dauguma šeimininkų išmano neblogai (ypač dėl to, kad spauda kasmet apie tai primena), vis dar egzistuoja keletas klaidinančių ar net pavojingų mitų apie šunis ir šaltį. Štai keletas jų.

Paskelbė akcijos pradžią: kiekvienas „patinka“ bus verčiamas maisto porcija gyvūnų prieglaudoms

Paskelbė akcijos pradžią: kiekvienas „patinka“ bus verčiamas maisto porcija gyvūnų prieglaudoms
Artėjant gražiausioms ir dosniausioms metų šventėms, grįžta VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ (toliau GGI) bei UAB „Mars Lietuva“ organizuojama maisto gyvūnų prieglaudoms akcija „Parodyk augintiniui eglutę“. Šeimininkai skatinami nepalikti namuose keturkojų draugų, o, kaip visateisius šeimos narius, atsivesti prie eglutės, drauge praleisti laiką ir sudalyvauti akcijoje, skirtoje paremti prieglaudų beglobius – dar neradusius savo jaukių namų, rašoma pranešime spaudai.

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis (1)

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis
Karališka galia, aristokratiškos manieros – taip šunų mylėtojai kalba apie nacionalinę danų šunų veislę – broholmerius. Pasaulyje šios veislės šunų yra apie tūkstantis, o vieną broholmerį bus galima pamatyti tris dienas truksiančiose parodose Vilniuje.

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai (15)

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai
Atšalus orams, gatvėje pastebime ne tik šilčiau apsirengusius žmones, bet ir keturkojus. Nors anksčiau tokį vaizdelį palydėdavo žmonių krizenimas, šiandien į tai žiūrima rimčiau, o specialistai netgi dalinasi rekomendacijomis, kokiai temperatūrai esant šuniui reikėtų parūpinti ne tik aprangą, bet ir batus. O kaip savo augintinius rengia miestiečiai?

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai (49)

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai
Į DELFI redakciją kreipėsi Klaipėdos „Nuaru“ pasipiktinusi Leila Lukoševič. Moteris teigia, kad prieš porą mėnesių ji išgelbėjo kalytę ir atidavė ją „Nuarui“, tačiau po kurio laiko pastebėjo, kad prieglaudoje iš gyvūno liko tik griaučiai. Leilai kelia didelį susirūpinimą gyvūnų laikymo sąlygos „Nuare“, tuo metu šio atstovai atsako, kad kalytę nualino jai taikytas gydymas.

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų (3)

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų
Voverinės skraiduolės – tai mažieji sterbliniai žinduoliai, kilę iš Australijos ir Naujosios Gvinėjos, vis dažniau tampa naminiais gyvūnėliais kaip alternatyva įprastiems augintiniams. Nors vadinami voverėmis, iš tikrųjų jie yra ne graužikai, o tiksliausia juos vadinti būtų anglišku pavadinimu „sugar gliders“ (cukrinės skraiduolės), rašoma pranešime spaudai.

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (161)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (9)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.