Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės

 (16)
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.
Moteris su augintiniu
© ukzinios.lt nuotr.

Šis įvykis, dėl kurio pradėtas ikiteisminis tyrimas, atsitiko Geologų gatvėje. Apie jį papasakojo į redakciją atvykęs nukentėjusiosios sūnus Gintautas Stundžia.

Vyras kalbėjo apie tai, kokių kančių patyrė ir ką išgyvena jo mama Filomena Stundžienė, kuriai – 81-eri. Ji, anot sūnaus, ne vieną kartą buvo atsidūrusi panašioje situacijoje. Tačiau pastarasis atvejis, jo teigimu, – skaudžiausias visomis prasmėmis, todėl žmonės nusprendė nebetylėti.

Kaimynai, pasakojo ponas Gintautas, laiko nebe pirmą agresyvų šunį. „Dabar irgi turi tokį, kuris yra kovinis. Kieme laksto palaidas, pradarius vartus išsiveržia iš kiemo, po gatvę laksto be antsnukio“, – sakė jis.

„Incidentų, susijusių su šių kaimynų gyvūnais, būta dar prieš 7–8 metus, – pasakojo pašnekovas. – Mūsų tada laikytą šunį jų šuo buvo gerokai apdraskęs, kitų kaimynų vilkinį šunį draskė. Dabar gal jau trečią kovinį šunį laiko, sakyčiau – mastifą. Jis loja ant gyventojų, puola, žmonės bijo į gatvę išeiti, pašto dėžutę patikrinti. Paskutinio, prieš kelias savaites nutikusio, įvykio metu jis mamos šunelį tiesiog papjovė.“

„Buvo visa kruvina“

Moteris tąsyk lankėsi pas šalia gyvenančią draugę. „Nuėjusi pas kaimynę į kiemą pririšo savo šuniuką. Atbėgo anas šuo ir ėmė jį pjauti. Pamačiusi mama puolė ginti, šuo agresyviai puolė ir mamą – juk jis sunkesnis už ją. Pargriovė ant žemės, sukandžiojo abi rankas“, – teigė G. Stundžia.

Kaimynai iškvietė medikus, policiją: „Mama buvo visa kruvina, žaizdas reikėjo siūti. Šuniuką policija dar vežė į veterinariją, bet jis neišgyveno – perplėšti viduriai.“

Pakirto sveikatą

Anot vyro, užpuolimo pasekmės – liūdnos: „Pargriuvusi mama susitrenkė, skauda petį, alkūnę. Abiejose plaštakose nuo šuns dantų – daug skylių, yra ir plėštinių žaizdų, kurios negyja, pūliuoja.“ Jis atsinešė parodyti pluoštą medikų pažymų, kuriose – įrašai apie aštuoniasdešimtmetės patirtus sužalojimus.

„Gyvenu su mama – jos rankos subintuotos, reikia jai padėti, – sakė žmogus. – Nuolat verkia, negali užmigti be raminamųjų. Kad žaizdos gytų, reikia vartoti antibiotikų, vaistų nuo skausmo, o rankos vis tiek tinsta... Skauda širdį matant ne tik jos sužeistas rankas, bet ir kaip sielvartauja dėl augintinio, kurio tokiom aplinkybėm neteko. Per dienas rauda balsu.“

Viliasi teisingumo

Pasak jo, policija šioje istorijoje pasiūlė susitaikyti, tačiau jis neslepia manantis, kad privalo būti nubaustas tas, kas kaltas. „Šuo iš jų turi būti atimtas. Neturi teisės laikyti tokio šuns, kurio nemoka sukontroliuoti, – įsitikinęs pašnekovas. – Tuo labiau kad čia – ne pirmas kartas. Reikalingas saugoti kiemą? Tada tegul pasistengia, kad iš jo neišeitų.“ Vyras pasiryžęs eiti iki teismo.

Jo teigimu, šuo priklauso buvusiam policijos pareigūnui, šiuo metu išvykusiam į užsienį. Šunį prižiūri jo žmona. „Po nelaimės ji siūlė pinigų, tačiau suma neatitinka dėl jų kaltės patiriamų išlaidų. Jau dabar kiek išleidom vaistams, medikamentams, o gydymas dar nebaigtas, jis brangus. Be to, po du kartus per dieną mamą vežioju į gydymo įstaigą“, – pasakojo ukmergiškis.

Jis tikisi, kad šuns šeimininkai, nors šeima ir susijusi su policija, neišvengs atsakomybės.

„Keisčiausia, kad po visų įvykių jis vėl paleistas, laksto be antsnukio. Negi neturi būti laikomas voljere? Kiek dar bus tokių įvykių? Juk ne tik mes – yra ir daugiau nukentėjusių kaimynų“, – negali atsistebėti žmogus.

Bus ištirta

Medikų pažymos patvirtina, kad moters patirti sužalojimai – sunkūs. Todėl rajono policijos komisariate dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Reagavimo skyriaus viršininkas Vladas Butkus sako, kad nukentėjusieji neturėtų abejoti proceso sąžiningumu. „Nesvarbu, ar buvęs, ar esamas policijos pareigūnas: bylos niekas nenutrauks. Ją kuruoja prokuroras. Žmonės tikrai gali būti ramūs, kad byla bus visapusiškai ir nuodugniai ištirta“, – patikino jis.

Jei nuo šeimininkus turinčių gyvūnų nukenčia žmonės, tai, anot jo, – šeimininkų kaltė: „Bet koks šuo – nesvarbu, kokios veislės, kokio dydžio, – negali kelti grėsmės kitiems. Tą privalo užtikrinti šeimininkai, kaip ir tai, kad šuo neištrūktų iš namų valdos.“

Šeimininkai, primena pareigūnas, neturėtų pamiršti ir būtinybės uždėti gyvūnui antsnukį, pavadėlį.

Taisyklės – privalomos

Pasak V. Butkaus, kiekvienoje savivaldybėje galioja gyvūnų laikymo taisyklės, kuriose nurodyti laikytojams būtini reikalavimai. Taisykles savivaldybės priima remdamosi LR gyvūnų gerovės ir apsaugos, kitais įstatymais.

Taip pat yra Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patvirtintas Kovinių ir pavojingų šunų veislių sąrašas. Tos pačios institucijos direktoriaus įsakymu patvirtintas Pavojingų šunų įvežimo, įsigijimo, veisimo, dresavimo, prekybos, laikymo ir kovinių šunų bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnų laikymo tvarkos aprašas.

Vadovaujantis juo, pavojingų ir kovinių šunų bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnų laikytojai privalo užtikrinti, kad jiems priklausantys arba jų prižiūrimi šunys nekeltų grėsmės kitų gyvūnų gerovei ir sveikatai, žmonių sveikatai, nuosavybei ir ramybei. Netgi nurodyti atskiri reikalavimai ir pavojingų šunų dresavimui.

Jei pavojingas šuo yra laikomas uždaroje žemės valdoje, prie įėjimo (įvažiavimo) į ją turi būti dienos ir nakties metu gerai matomas ne mažesnis kaip 8 cm pločio ar skersmens įspėjamasis ženklas su užrašu „Atsargiai, pavojingas šuo!“ ar pan. Uždarose, rakinamose gyvenamosiose ar ūkinėse patalpose pavojingas šuo apsaugai gali būti laikomas palaidas. Prie tokių patalpų gali nebūti įspėjamųjų ženklų.

Uždaroje žemės valdoje pavojingas šuo gali būti laikomas palaidas, jei užtikrinama, kad iš jos nepabėgs. Neuždaroje žemės valdoje laikomas pavojingas šuo turi būti rišamas taip, kad negalėtų išeiti už jos ribų, arba laikomas voljere, įrengtame taip, kad iš jo negalėtų iššokti ar kitu būdu pabėgti.

Viešosiose vietose ir bendrojo naudojimo patalpose pavojingi šunys vedžiojami (vedami) su antsnukiu ir laikant už pavadėlio. Jeigu šalia yra žmonių ar gyvūnų, pavadėlis turi būti sutrumpinamas tiek, kad šuo nekeltų grėsmės žmonėms ir kitiems gyvūnams.

Kovinius šunis, kovinių ir pavojingų šunų mišrūnus (tais atvejais, kai tokių šunų Lietuvos Respublikos įstatymai nedraudžia) bei pavojingus šunis laikyti daugiabučiuose namuose draudžiama.

Mūsų rajone šeimininkai privalo paisyti Gyvūnų laikymo Ukmergės rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklių. Jose akcentuojama, kad pavojingi ir koviniai šunys bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnai laikomi vadovaujantis būtent minėtu aprašu.

Paveikslėlių galerija

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (160)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (8)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.