Šuns alerginė reakcija išgąsdino ne juokais: širšės privirė tikros košės

 (3)
Skaitytoja Eglė apie savo pusantrų metų Stafordšyro terjero Bruno jautrumą keletui alergenų žinojo jau seniai, tačiau vieną dieną netikėtai pasireiškusi stipri alerginė reakcija šeimininkams labai išgąsdino. Veterinarai perspėja, jog vasarą gamtoje tokių pavojų – daugybė, ir moko, kaip suteikti pirmąją pagalbą.
Širšės šuneliui Bruno sukėlė nemalonią alerginę reakciją
© DELFI skaitytoja

Šeimininkus išgąsdino neįprastas šuns elgesys

Vieną šeštadienį moteris leido laiką su šeima prie Veisiejo ežero, kuomet užėjusi į sodybą Eglė pastebėjo neįprastą augintinio elgesį.

Šuo vartėsi ant sofos, trynė į ją snukį. Iš pradžių pamaniau, jog dūksta, bet kai pamačiau jo violetines akis, supratau, kad kažkas ne taip. Su vyru pastebėjome, jog šuo tinsta tiesiog akyse, o trindamasis viską nusibrozdino ir atrodė, kad jam labai skauda”, – prisimena moteris.

Bruno snukis ištino taip, jog gyvūnas negalėjo net atsimerkti – netrukus pradėjo tinti jo kaklas ir Eglė išsigando, jog šuo gali uždusti. Šeimininkė suprato, kad vyksta alerginė reakcija ir sugirdė augintiniui tabletę nuo alergijos. Vis dėlto, gyvūno būklė sparčiai blogėjo ir Eglė baiminosi, jog vaistams nespėjus suveikti gali nutikti kažkas baisaus.

Ištinusi Bruno galva ir kaklas buvo dar ne viskas – netrukus paraudonavo jo oda, o ant krūtinės pasirodę guzai netrukus pasiekė šuns pilvą ir galines kojas.

„Guodžiame jį, glostome, tačiau šuniui negerėja. Pradėjome ieškoti leidžiamų vaistų, kurių poveikis būtų greitesnis. Tėtis, vaistininkas, turėjo vieną dozę. Suleidus ampulę šuo nurimo, kokias 10-15 minučių gulėjo ir labai tankiai kvėpavo, nemiegojo. Po kurio laiko pastebėjom, kaip iš pradžių guzai dingsta nuo galinių kojų, tada nuo pilvo, krūtinės, priekinių kojų“, – teigia Bruno šeimininkė.

Po maždaug 20 minučių atrodė, jog šuo jaučiasi kiek geriau. „Snukis vis dar buvo paraudęs ir šiek tik patinęs, raudonis neišnyko dar tris dienas. Kai pradėjom ieškoti, kas galėjo sukelti gyvūnui šią reakciją, radome tris širšės arba vapsvos įgėlimo randelius – ant apatinės lūpos, virš akies ir ant kojos. Kojytę jis laižėsi dar kokias 5 dienas“, – aiškina Eglė.

Šeimininkė spėja, jog tai buvo širšės, nes jos skraidė aplink sodybą. „Šuo visiškai pasveiko per 5 dienas. Baisiausia, aišku, buvo pati pradžia. Mūsų šeimoje yra daug žmonių, alergiškų širšėms – juokiamės dabar, kad ir šunį tokį išsirinkome“, – sako ji.

Vasarą gamtoje apstu alergenų, kurie tyko jūsų šuns

Tuo metu veterinarijos klinikos „Greitoji žirafa“ veterinarijos gydytoja Rita Notkutė pataria neskubėti daryti išvadų dėl to, kas sukėlė alergiją – anot jos, vasarą gamtoje augintinių tyko išties daug alergenų ir kartais nėra lengva nustatyti, kuris iš jų sukėlė tam tikrą reakciją.

„Gamtoje dažnai sutinkami alergenai – vabzdžiai, tokie kaip bitės, vapsvos ar skruzdės, kurių išskiriami nuodai gali sukelti įvairias alergines reakcijas. Taip pat vietinis odos sudirgimas gali pasireikšti po kontakto su drėgna žole, dilgėlėmis, svarbu apsaugoti gyvūną nuo kontakto su nuodingais augalais, tokiais kaip Sosnovskio barštis, kuris gali sukelti ne tik alerginę reakciją, bet ir stiprius odos pažeidimus, nudegimus“, – vardina veterinarijos gydytoja.

Anot jos, po kontakto su vabzdžiais gali pasireikšti įvairaus stiprumo alerginė reakcija. Dažniausiai pasireiškia vietinis audinių patinimas bei paraudimas įgėlimo vietoje, aplink geluonį, tačiau gyvūnas išlieka žvalus, žaismingas.

„Įgėlimo vieta gali būti jautresnė, skausminga, pasireikšti niežulys. Patinimas ir raudonumas turėtų išnykti per pora dienų. Reiktų sunerimti, jeigu buvo įgelta netoli snukio ar kaklo, jei pastebimas šių vietų tinimas ar apsunkintas kvėpavimas“, – aiškina ji.

Po kontakto su augalais dažniau pastebimi paraudę guzeliai, spuogeliai kontakto vietose. Ši alerginė odos reakcija dažniau pastebima trumpaplaukiams šunims, nes guzelio vietoje pasišiaušia plaukai, tačiau pasireiškia visiems jautresniems gyvūnams.

„Rečiausiai sutinkama, tačiau gyvybei pavojingiausia alerginė reakcija yra anafilaksinis šokas. Jis gali pasireikšti įvairiais simptomais. Šuo po įgėlimo gali pradėti vemti, viduriuoti, gali pabalti dantenos, pagreitėti kvėpavimas bei širdies darbas. Galimas silpnumas, staigus sąmonės netekimas. Šiuo atveju būtina kuo skubiau kreiptis į veterinarijos gydytoją“, – teigia R. Notkutė.

Pasireiškus alergijai, šeimininkas turi tinkamai sureaguoti

Veterinarijos gydytoja perspėja, jog jeigu matomas audinių patinimas ar pabėrimai ir įtariama bitės įgėlimas, pirmiausiai reikia pašalinti geluonį.

„Tai galima padaryti braukiant per oda pvz..: su standžia kortele, taip geluonis pašalinamas be didesnio nuodų patekimo į organizmą. Geluonį ištraukti galima ir su pincetu, tačiau reikia stengtis jo nesuspausti ir neišleisti daugiau nuodų iš prie geluonies likusios nuodų liaukos“, – pataria ji.
Pašalinus geluonį vieta turi būti šaldoma. Šaltis sumažina audinių patinimą bei sulėtina nuodų sklidimą organizme.

„Vėliau ant įgėlimo vietos galima uždėti vatos tamponėlį išmirkytą natrio bikarbonato (valgomosios sodos) tirpale. Šis tirpalas padeda neutralizuoti nuodus bei sumažina skausmą. Jei namuose nėra valgomosios sodos, galima užtepti šiek teik dantų pastos, kurios sudėtyje yra natrio bikarbonato. Būtina prižiūrėti, kad šuo nelaižytų pastos“, – perspėja R. Notkutė.

Anot jos, jei matomi anksčiau paminėti anafilaksinio šoko simptomai, kaip vėmimas, silpnumas ar kiti, reikia nedelsiant kreiptis į artimiausią veterinarijos kliniką.

„Jei yra įtarimas, kad vabzdys buvo prarytas, įgėlimas burnoje arba jeigu gyvūno kaklas bei galva patinsta, jam sunku kvėpuoti, reikėtų susisiekti su veterinarijos gydytoju, pasirodyti klinikoje. Joje, priklausomai nuo situacijos ir gyvūno būklės, bus paskiriamas gydymas jūsų augintiniui“, – aiškina veterinarijos gydytoja.

Budrūs turi būti ne tik šunų šeimininkai – alerginės reakcijos po kontakto su vabzdžiais bei nuodingais augalais gali pasireikšti ne tik šunims, bet ir katėms bei kitiems naminiams gyvūnėliams, kurie išeina į lauką. Tiesa, pavojaus galima tikėtis ne tik leidžiant laiką gamtoje – bičių įgėlimai gali pasitaikyti ir namuose, jei vabzdys įskrenda į vidų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Augintinio gydymas: kokio vaistų poveikio turėtume bijoti? (1)

Augintinio gydymas: kokio vaistų poveikio turėtume bijoti?
Jūsų keturkojui draugui gali būti paskirta chirurginė ar stomatologinė procedūra, o galbūt tyrimas, kuriam prireiks nejautros. Jeigu su tokiu reikalu susiduriate pirmą kartą, Jūsų nerimas („ar viskas bus gerai?“) visiškai suprantamas.

Netinkamai veršelį vežusio piliečio laukia administracinė nuobauda (9)

Netinkamai veršelį vežusio piliečio laukia administracinė nuobauda
Iš nevyriausybinės gyvūnų globos organizacijos gavus pranešimą apie pastebėtą netinkamai vežamą veršelį, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai nedelsiant pradėjo tyrimą, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Rodezijos Ridžbekai – liūtų medžiotojai iš Afrikos (5)

Rodezijos Ridžbekai – liūtų medžiotojai iš Afrikos
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – mūsų aistra“ dalis. Projekto tikslas – dalintis istorijomis apie augintinius ir jų šeimininkus, kurie sąmoningai, įdomiai ir prasmingai leidžia laiką drauge. Kompanija „Purina“ tiki, kad keturkojai augintiniai kiekvieno žmogaus gyvenimui suteikia įkvepiančių emocijų, naujų patyrimų ir skatina atrasti naujų kasdienybės spalvų.

Vakarų Europoje populiari paslauga – jau ir Lietuvoje

Vakarų Europoje populiari paslauga – jau ir Lietuvoje
Kiekvienam rūpestingam šeimininkui jo gyvūnas lyg šeimos narys – drauge vyksta į keliones, lankosi kavinėse, o kartais net kartu keliauja į darbą. Tačiau namuose atsiradęs kačiukas ar šuniukas ne tik suteikia gerų emocijų, bet ir pareikalauja nemažų finansinių išteklių. Jie skiriami dresūrai, kokybiškam ėdalui, žaislams, augintiniui susirgus ar patyrus traumą ne vieną šimtą eurų gali atsieiti gydymas. Todėl savo augintiniais besirūpinantys šeimininkai vis labiau domisi jų draudimo galimybėmis, teigiama pranešime spaudai.

Keturkojis nusikaltėlis privirė košės: kieno haskis suėdė vištas? (10)

Keturkojis <em>nusikaltėlis</em> privirė košės: kieno haskis suėdė vištas?
Spalio 17 d., antradienį, Kėdainių rajone esančiuose Medėkšiuose buvo sulaikytas... šuo. Agresyvus haskis ne tik įsisukęs į svetimą kiemą suėdė dvi vištas ir pusę triušio, bet ir buvo agresyviai nusiteikęs žmonių atžvilgiu bei bandė sukandžioti moterį, kurios vištas ir suėdė, rašo rinkosaikste.lt.

3 patarimai, kaip prižiūrėti šuns kailį, kad jis atrodytų nepriekaištingai (2)

3 patarimai, kaip prižiūrėti šuns kailį, kad jis atrodytų nepriekaištingai
Mūsų augintiniai, tai mūsų priežiūros ir elgesio su jais atspindys. Ką “įdėsime” į gyvūną – tą ir matysime jų atvaizde. Mūsų užduotis rūpintis jais kaip mažais vaikais, nes juk jie gyvena po mūsų namų stogu. Mes pasirinkome juos ir turime atsakomybę prieš juos, tinkamai ir rūpestingai juos prižiūrėti, mylėti ir tausoti. Juk šie nuostabūs padaužos reikalauja ypatingo dėmesio, patys jie negali susitvarkyti savo kailio, pavalgyti ir nusiprausti, rašoma pranešime spaudai.

Jaudinanti draugystė: sunkiai sergantis berniukas geriausią vaistą rado prieglaudoje (12)

Jaudinanti draugystė: sunkiai sergantis berniukas geriausią vaistą rado prieglaudoje
Irma Mickevičiūtė kartu su sūnumi ieškojo naujo šeimos draugo, kuomet „Vyšnių sodo“ puslapyje pastebėjo katinėlio Žirniuko nuotraukas. Jas išvydęs sūnus Jokūbas neabejojo, kad tai ir yra naujasis jų šeimos narys – taip niekam nereikalingas, paliktas gyvūnas tapo geriausiu sergančio berniuko draugu.

Tendencija: kurių miestų gyventojai labiau lepina kates, o kurių – šunis (8)

Tendencija: kurių miestų gyventojai labiau lepina kates, o kurių – šunis
Dauguma namuose gyvūnus laikančių žmonių žino, kam jų augintiniai tiesiog negali atsispirti. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ duomenys rodo, kad šeimininkai keturkojus ne tik mėgsta lepinti skanėstais, bet ir rūpinasi, kad augintiniai nesušaltų lauke atvėsus orams. Iš plataus asortimento pirkėjai vienas gyvūnams skirtas prekes renkasi dažniau negu kitas, tad pardavimų duomenys leidžia nustatyti, kuriame mieste daugiau šunų, o kuriame – kačių mylėtojų, teigiama pranešime spaudai.

Šuo laižo kojas: kodėl reikėtų sunerimti? (7)

Šuo laižo kojas: kodėl reikėtų sunerimti?
Patogiai įsitaisęs, šuo pradeda laižyti kojas. Ir laižo... ir laižo... ir niekaip negali sustoti. Kiekvienas, kuriam teko su tuo susidurti, patvirtins, kad tas garsas tikrai „ėda nervus“. Tačiau čia dar mažiausia bėda. Po kiek laiko kailis ant kojų nuo tokio „čiaumojimo“ pradeda keisti spalvą arba dar blogiau – atsiveria žaizdos. Kodėl, atrodo, sveiki šunys taip keistai elgiasi?

Ankstyvos kastracijos kaina: padaryta klaida lemia daugybę ligų (11)

Ankstyvos kastracijos kaina: padaryta klaida lemia daugybę ligų
Kada kastruoti ar sterilizuoti yra beveik amžinas klausimas. Šį kartą kalbėsime ne apie amžinąją diskusiją „ar verta operuoti“, tačiau apie „kada“ – ir pažvelgsime į tai iš sportuojančių, aktyvių šunų pozicijos.

Greičiausių šunų paslaptis: viską lemia įdomi genetinė mutacija

Greičiausių šunų paslaptis: viską lemia įdomi genetinė mutacija
Neretai neįtikėtinai raumeningas gyvūnas apšaukiamas steroidų auka – pavyzdžiui, vipetai, kuriems pasireiškia reta genetinė mutacija. Šuo gali būti maždaug dvigubai sunkesnis už įprastą statistinį vipetą - pavyzdžiui, sverti apie 27 kg. Jų plaučiai ir širdis normalaus dydžio, tad jie turėtų gyventi tiek, kiek ir normalūs vipetai. Šių mutavusių gyvūnų tėvai būna įprastos išvaizdos šunys. Dabartinėmis žiniomis, iš visų šunų tik vipetai ir turi šią mutaciją, iš kitų gyvūnų rūšių ją „pasigauti“ gali pelės, avys, galvijai ir žmonės.

Novos istorija – iš prieglaudos į paskaitų suolus ir socialinių tinklų žvaigždes

Novos istorija – iš prieglaudos į paskaitų suolus ir socialinių tinklų žvaigždes
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – mūsų aistra“ dalis. Projekto tikslas – dalintis istorijomis apie augintinius ir jų šeimininkus, kurie sąmoningai, įdomiai ir prasmingai leidžia laiką drauge. Kompanija „Purina“ tiki, kad keturkojai augintiniai kiekvieno žmogaus gyvenimui suteikia įkvepiančių emocijų, naujų patyrimų ir skatina atrasti naujų kasdienybės spalvų.

Veterinarė atsakė į kačių šeimininkams svarbiausius klausimus: ką reikia žinoti? (39)

Veterinarė atsakė į kačių šeimininkams svarbiausius klausimus: ką reikia žinoti?
Mūsų augintiniai negali patys pasiskųsti savo sveikata ir nueiti pas veterinarą, todėl turime prisiimti atsakomybę už jų gerą savijautą. Antradienį DELFI TV Gyvai konferencijoje viešėjo veterinarė ir veterinarijos klinikos vadovė Vaida Misiūnienė, kalbėjusi apie dažniausius kačių sveikatos sutrikimus ir jų sprendimo būdus.

Ką būtina žinoti, kad šuo išvengtų traumų?

Ką būtina žinoti, kad šuo išvengtų traumų?
Nesvarbu, ar norime rimtai sportuoti, ar tik pasivaikščioti, dažną kartu lydi ir visada nuotykiams pasiruošę šunys. Tačiau dėl neatsargaus elgesio jie, kaip ir žmonės, gali susižaloti ir rudens dienas praleisti gydydamiesi traumas.

Valdininkės pasisakymas televizijos žiniose sukėlė tikrą audrą: pasiūlė pjaustyti balso stygas (358)

Valdininkės pasisakymas televizijos žiniose sukėlė tikrą audrą: pasiūlė pjaustyti balso stygas
TV3 žiniose pristatydama naujas Klaipėdos miesto triukšmo prevencijos taisykles, savivaldybės darbuotoja Nina Gendvilienė susilaukė gyvūnų teisių gynėjų pasipiktinimo. Ji siūlo, kad kaimynų ramybę drumsčiantis šunų lojimas turėtų būti sprendžiamas keliant gyvūnams skausmą – naudojant dresūrai skirtas specialias priemones ir pjaunant balso stygas.