Sunkiai sergantis šunelis išmokė džiaugtis kiekviena minute, praleista kartu

 (20)
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – šeimos nariai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į gyvūnus pažvelgti šiek tiek kitomis akimis ir prisiminti, kad su augintiniais turėtume elgtis taip pat atsakingai, rūpestingai ir atidžiai kaip ir su šeimos nariais.

Kartais net pačios liūdniausios ir skaudžiausios istorijos gali būti įkvepiančios, pamokančios ir kupinos optimizmo. Viena tokių – apie Apanavičių šeimos ir jų augintinio Maltos bišono Tobio bendravimą, begalinį rūpestį ir visus šeimos narius suvienijusį tikslą – džiaugtis kiekviena minute, praleista kartu su sunkiai sergančiu keturkoju draugu.

Tobis šeimoje atsirado prieš ketverius metus. Tuo metu mama Irena ir vidurinėlė Agnė svajojo apie Jorkšyro terjero veislės šunį, bet mažas baltas mažylis iškart užkariavo jų širdis.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

„Žinoma, šunį pirkome vaikams, bet daugiausiai juo rūpintis teko tėvams. Dabar, kai Tobis susirgo, dėmesio skirti reikia dar daugiau ir visa šeima prisideda, rūpinasi, prižiūri jį. Kiekvieną dieną tuo pačiu laiku ryte ir vakare Tobiui reikia suleisti vaistus. Kai su vyru būdavome išvykę, vaikams tekdavo patiems tuo pasirūpinti arba vesti pas močiutę“ – pasakoja Irena.

Laura sako, kad nuolatinis vaikščiojimas pas močiutę, kuri yra seselė, vargino ir buvo sudėtingas, tad leisti vaistus išmoko ir mama, ir sesuo Agnė.

Gegužės mėnesį Tobiui buvo diagnozuotas genetinis smegenų pakitimas, tad šuneliui sutrinka koordinacija, ištinka trumpalaikis paralyžius, dingsta apetitas ir pan. Gyvūnas nejaučia skausmo, o ligos pagerėjimo tarpsniais vėl tampa guviu, linksmu ir aktyviu šuneliu. „Prieš kurį laiką pastebėjome, kad Tobis sunkiau vaikšto, jį nešioja į šonus. Nuvykome pas veterinarus, kurie iškart pasakė, kad tai – mažų veislių tipinis pakitimas, Tobio dalis smegenėlių tirpsta.“


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Šeima neslepia, kad buvo situacijų, kuomet užmigdyti savo augintinį atrodė vienintelė išeitis, tačiau jie nusprendė nepasiduoti ir darė viską, kad galėtų džiaugtis kiekviena diena kartu. „Iš tiesų jau prieš vasarą vežėme jį migdyti, - atvirai sako tėtis Mindaugas. – Veterinaras buvo pasakęs, kad nieko nebus. Dar kartą paklausiau ar yra gydymo metodų, kurių nebandėme iki šiol ir jis pasiūlė lašinti lašelines, po kurių Tobiui netikėtai pagerėjo.“

Irena pasakoja, kad veterinarijos klinikoje jau jaučiasi kaip namuose, bet šeimos įdėtos pastangos nėra bevaisės - gydytojas sako, kad Tobis yra rekordininkas, kuris su šia liga gyvena labai ilgai. „Atsimenu, su Tobiui jau atsisveikinome, galvojome, kad tikrai viskas, bet Mindaugas pasakė: „Kol valgo, kol gyvena, tol tegul taip ir būna. Užmigdyti visada spėsim. Tegu vaikai išmoksta, kaip reikia slaugyti ligonį“ – priduria Irena.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Šeima pasakoja, kad panašios slaugymo patirties jie iki šiol nėra turėję, tad tokioje situacijoje atsidūrė pirmą kartą. Pačioje ligos pradžioje šuniui buvo taip blogai, kad tekdavo jį iš delno maitinti, girdyti, nes pats to nesugebėdavo padaryti. Šeima negalėdavo jo palikti vieno namuose, nes jei nukrisdavo ant šono, nebegalėdavo atsikelti. Agnė su mama pakaitomis naktį budėdavo prie augintinio. Vienu metu, kai liga paūmėjo, specialiai jam pasiuvo vaikštynę, kad Tobis bent šiek tiek galėtų judinti letenas.

„Tuo metu atrodėme kaip lėlių teatre. Išneši Tobį į lauką, priekines kojytes jis galėjo judinti savarankiškai, o užpakalines pakeli su tais diržais ir vedžioji, nes pats nesugebėdavo visų reikalų atlikti, nukrisdavo“ - pasakoja Irena.

Dukra Agnė pastebi, kad visa ši situacija ir nuolatinis rūpestis padėjo jai įgyti daugiau atsakomybės jausmo, išmokė šeimą vertinti kartu praleistą laiką. „Kartais grįždavau iš mokyklos ir net nekreipdavau dėmesio į Tobį, o dabar kiekvieną kartą grįžus prigulu šalia jo, glostau, praleidžiu daugiau laiko.“


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Irena sako, kad šuns liga turėjo įtakos ir šeimos laisvalaikiui, bendravimui tarpusavyje. „Kai sužinojome diagnozę ir ligos eigą, pasiimdavome Tobį su savimi ir eidavome prie ežero, piknikus rengdavome. Anksčiau taip be priežasties neišvažiuodavome, o dabar už Trakų, prie Tiškevičiaus rūmų pasivaikščiojame, pasifotografuojame. Man Tobis yra lygiavertis šeimos narys. Labai branginame kiekvieną minutę su juo. Iš tiesų reikia ne liūdėti, o prisiminti, ką geriausio jam davėme ir tiesiog stengtis kiek galima daugiau suteikti jam džiaugsmo.“

Agnė pasakoja, kad dalis aplinkinių nesupranta tokio jautraus šeimos elgesio su Tobiu ir siūlo jį užmigdyti. Tuo tarpu Irena pastebi, kad visiškai kitokį požiūrį į situaciją turi žmonės, kurie patys augina gyvūnus.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Pokalbio pabaigoje šeima prasitaria, kad jų namuose taip pat gyvena jūrų kiaulytė. Jos kilmę įrodo dokumentai ir romantiškas vardas – Romeo. Šeima juokauja, kad vis dėlto dažniau jis šaukiamas paprastu Romkos vardu. „Lauros draugė paprašė savaitę pasaugoti jos jūros kiaulytę. Mums taip patiko, kad kai ją grąžinome, nuvažiavome ir nusipirkome naują. Jie su Tobiu vienas kitam geriausi draugai - draugiškai pešasi, atiminėja maistą vienas iš kito, dūksta kartu.“

Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – šeimos nariai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į gyvūnus pažvelgti šiek tiek kitomis akimis ir prisiminti, kad su augintiniais turėtume elgtis taip pat atsakingai, rūpestingai ir atidžiai kaip su tikrais šeimos nariais. Augintiniai ne tik suteikia džiaugsmo, jaukumo namams, bet ir padeda sutvirtinti santykį tarp šeimos narių, auklėti vaikus ir ugdyti bei puoselėti šeimos tradicijas. Kiekvieną savaitę dalinsimės skirtingų, įkvepiančių ir įdomių šeimų istorijomis, kurios įrodys, kad keturkojis augintinis tampa ypatinga šeimos dvasia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (102)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (272)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (60)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų (135)

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų
Kalbos apie šunelį Torį, kurį mėginta nuskandinti upėje su 6 kilogramų svarmeniu, netyla – žmogaus žiaurumo sukrėsta visuomenė laukia teisingumo įvykdymo. Tiesa, dalis drįsta spėti, kad augintiniu galėjo bandyti atsikratyti ir pats šeimininkas Saulius. DELFI pavyko su juo susisiekti ir išgirsti, ką šiuo metu jam tenka išgyventi bei kas vyko tą lemtingą rytą.

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai (29)

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai
Prasidėjusi šienapjūtė Lietuvoje pareikalavo pirmųjų aukų. Socialiniuose tinkluose plinta baisios nuotraukos, kuriose užfiksuoti šienaujant lauką sužaloti mažyčiai stirniukai.