Sunkiai sergantis šunelis išmokė džiaugtis kiekviena minute, praleista kartu

 (20)
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – šeimos nariai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į gyvūnus pažvelgti šiek tiek kitomis akimis ir prisiminti, kad su augintiniais turėtume elgtis taip pat atsakingai, rūpestingai ir atidžiai kaip ir su šeimos nariais.

Kartais net pačios liūdniausios ir skaudžiausios istorijos gali būti įkvepiančios, pamokančios ir kupinos optimizmo. Viena tokių – apie Apanavičių šeimos ir jų augintinio Maltos bišono Tobio bendravimą, begalinį rūpestį ir visus šeimos narius suvienijusį tikslą – džiaugtis kiekviena minute, praleista kartu su sunkiai sergančiu keturkoju draugu.

Tobis šeimoje atsirado prieš ketverius metus. Tuo metu mama Irena ir vidurinėlė Agnė svajojo apie Jorkšyro terjero veislės šunį, bet mažas baltas mažylis iškart užkariavo jų širdis.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

„Žinoma, šunį pirkome vaikams, bet daugiausiai juo rūpintis teko tėvams. Dabar, kai Tobis susirgo, dėmesio skirti reikia dar daugiau ir visa šeima prisideda, rūpinasi, prižiūri jį. Kiekvieną dieną tuo pačiu laiku ryte ir vakare Tobiui reikia suleisti vaistus. Kai su vyru būdavome išvykę, vaikams tekdavo patiems tuo pasirūpinti arba vesti pas močiutę“ – pasakoja Irena.

Laura sako, kad nuolatinis vaikščiojimas pas močiutę, kuri yra seselė, vargino ir buvo sudėtingas, tad leisti vaistus išmoko ir mama, ir sesuo Agnė.

Gegužės mėnesį Tobiui buvo diagnozuotas genetinis smegenų pakitimas, tad šuneliui sutrinka koordinacija, ištinka trumpalaikis paralyžius, dingsta apetitas ir pan. Gyvūnas nejaučia skausmo, o ligos pagerėjimo tarpsniais vėl tampa guviu, linksmu ir aktyviu šuneliu. „Prieš kurį laiką pastebėjome, kad Tobis sunkiau vaikšto, jį nešioja į šonus. Nuvykome pas veterinarus, kurie iškart pasakė, kad tai – mažų veislių tipinis pakitimas, Tobio dalis smegenėlių tirpsta.“


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Šeima neslepia, kad buvo situacijų, kuomet užmigdyti savo augintinį atrodė vienintelė išeitis, tačiau jie nusprendė nepasiduoti ir darė viską, kad galėtų džiaugtis kiekviena diena kartu. „Iš tiesų jau prieš vasarą vežėme jį migdyti, - atvirai sako tėtis Mindaugas. – Veterinaras buvo pasakęs, kad nieko nebus. Dar kartą paklausiau ar yra gydymo metodų, kurių nebandėme iki šiol ir jis pasiūlė lašinti lašelines, po kurių Tobiui netikėtai pagerėjo.“

Irena pasakoja, kad veterinarijos klinikoje jau jaučiasi kaip namuose, bet šeimos įdėtos pastangos nėra bevaisės - gydytojas sako, kad Tobis yra rekordininkas, kuris su šia liga gyvena labai ilgai. „Atsimenu, su Tobiui jau atsisveikinome, galvojome, kad tikrai viskas, bet Mindaugas pasakė: „Kol valgo, kol gyvena, tol tegul taip ir būna. Užmigdyti visada spėsim. Tegu vaikai išmoksta, kaip reikia slaugyti ligonį“ – priduria Irena.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Šeima pasakoja, kad panašios slaugymo patirties jie iki šiol nėra turėję, tad tokioje situacijoje atsidūrė pirmą kartą. Pačioje ligos pradžioje šuniui buvo taip blogai, kad tekdavo jį iš delno maitinti, girdyti, nes pats to nesugebėdavo padaryti. Šeima negalėdavo jo palikti vieno namuose, nes jei nukrisdavo ant šono, nebegalėdavo atsikelti. Agnė su mama pakaitomis naktį budėdavo prie augintinio. Vienu metu, kai liga paūmėjo, specialiai jam pasiuvo vaikštynę, kad Tobis bent šiek tiek galėtų judinti letenas.

„Tuo metu atrodėme kaip lėlių teatre. Išneši Tobį į lauką, priekines kojytes jis galėjo judinti savarankiškai, o užpakalines pakeli su tais diržais ir vedžioji, nes pats nesugebėdavo visų reikalų atlikti, nukrisdavo“ - pasakoja Irena.

Dukra Agnė pastebi, kad visa ši situacija ir nuolatinis rūpestis padėjo jai įgyti daugiau atsakomybės jausmo, išmokė šeimą vertinti kartu praleistą laiką. „Kartais grįždavau iš mokyklos ir net nekreipdavau dėmesio į Tobį, o dabar kiekvieną kartą grįžus prigulu šalia jo, glostau, praleidžiu daugiau laiko.“


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Irena sako, kad šuns liga turėjo įtakos ir šeimos laisvalaikiui, bendravimui tarpusavyje. „Kai sužinojome diagnozę ir ligos eigą, pasiimdavome Tobį su savimi ir eidavome prie ežero, piknikus rengdavome. Anksčiau taip be priežasties neišvažiuodavome, o dabar už Trakų, prie Tiškevičiaus rūmų pasivaikščiojame, pasifotografuojame. Man Tobis yra lygiavertis šeimos narys. Labai branginame kiekvieną minutę su juo. Iš tiesų reikia ne liūdėti, o prisiminti, ką geriausio jam davėme ir tiesiog stengtis kiek galima daugiau suteikti jam džiaugsmo.“

Agnė pasakoja, kad dalis aplinkinių nesupranta tokio jautraus šeimos elgesio su Tobiu ir siūlo jį užmigdyti. Tuo tarpu Irena pastebi, kad visiškai kitokį požiūrį į situaciją turi žmonės, kurie patys augina gyvūnus.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Pokalbio pabaigoje šeima prasitaria, kad jų namuose taip pat gyvena jūrų kiaulytė. Jos kilmę įrodo dokumentai ir romantiškas vardas – Romeo. Šeima juokauja, kad vis dėlto dažniau jis šaukiamas paprastu Romkos vardu. „Lauros draugė paprašė savaitę pasaugoti jos jūros kiaulytę. Mums taip patiko, kad kai ją grąžinome, nuvažiavome ir nusipirkome naują. Jie su Tobiu vienas kitam geriausi draugai - draugiškai pešasi, atiminėja maistą vienas iš kito, dūksta kartu.“

Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – šeimos nariai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į gyvūnus pažvelgti šiek tiek kitomis akimis ir prisiminti, kad su augintiniais turėtume elgtis taip pat atsakingai, rūpestingai ir atidžiai kaip su tikrais šeimos nariais. Augintiniai ne tik suteikia džiaugsmo, jaukumo namams, bet ir padeda sutvirtinti santykį tarp šeimos narių, auklėti vaikus ir ugdyti bei puoselėti šeimos tradicijas. Kiekvieną savaitę dalinsimės skirtingų, įkvepiančių ir įdomių šeimų istorijomis, kurios įrodys, kad keturkojis augintinis tampa ypatinga šeimos dvasia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Kaunietė ieško dingusios kalytės: padėkime rasti Pupsę (8)

Kaunietė ieško dingusios kalytės: padėkime rasti Pupsę
Gruodžio 31 d. apie 19 val. vakaro Kaune, Dainavos rajone, Pramonės pr. 73A dingo nedidelė juodos spalvos kalytė. Ji buvo su oranžinės spalvos šviečiančiu antkakliu. Kalytės šeimininkė Raminta prašo pagalbos surasti augintinę, o turinčius vertingos informacijos – pasidalinti ja.

Vilnietė Kristina prašo pagalbos: dingo mylima kalytė Fyfa (35)

Vilnietė Kristina prašo pagalbos: dingo mylima kalytė Fyfa
Jau antrą savaitę vilnietė Kristina neranda savo mylimos keturkojės draugės, Jorkšyro terjerės Fyfos. Kalytė buvo be galo brangi visai šeimai, kuri tikisi, kad drauge pavyks surasti mylimą augintinę.

Vilniečiai aukščio neišsigando: išlaisvino bejėgį katiną iš savaitę trukusių kančių (50)

Vilniečiai aukščio neišsigando: išlaisvino bejėgį katiną iš savaitę trukusių kančių
Vilniuje, Lazdynuose kažko išgąsdintas naminis katinas įsilipo į pušį, kurioje praleido visą savaitę. 15 metrų aukštyje įkalintas katinas nebegalėjo nulipti žemyn, šaltas dienas leido be maisto ir vandens, tuoj pat aplink jį ratus pradėjo sukti varnos. Ši istorija būtų pasibaigusi liūdnai, jei ne drąsūs gelbėtojai, nepabūgę aukščio ir išgelbėję bejėgį katiną – jie padarė tai, ko atsakingos tarnybos nepadarė visą savaitę.

Didžiausi mitai apie šunis žiemą

Didžiausi mitai apie šunis žiemą
Prasidėjus šaltiems žiemos mėnesiams, nepamirškime, kad turime tinkamai pasirūpinti savo gauruotais draugais. Deja, nors atrodo, kad apie „šalto oro pagrindus“ dauguma šeimininkų išmano neblogai (ypač dėl to, kad spauda kasmet apie tai primena), vis dar egzistuoja keletas klaidinančių ar net pavojingų mitų apie šunis ir šaltį. Štai keletas jų.

Paskelbė akcijos pradžią: kiekvienas „patinka“ bus verčiamas maisto porcija gyvūnų prieglaudoms

Paskelbė akcijos pradžią: kiekvienas „patinka“ bus verčiamas maisto porcija gyvūnų prieglaudoms
Artėjant gražiausioms ir dosniausioms metų šventėms, grįžta VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ (toliau GGI) bei UAB „Mars Lietuva“ organizuojama maisto gyvūnų prieglaudoms akcija „Parodyk augintiniui eglutę“. Šeimininkai skatinami nepalikti namuose keturkojų draugų, o, kaip visateisius šeimos narius, atsivesti prie eglutės, drauge praleisti laiką ir sudalyvauti akcijoje, skirtoje paremti prieglaudų beglobius – dar neradusius savo jaukių namų, rašoma pranešime spaudai.

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis (1)

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis
Karališka galia, aristokratiškos manieros – taip šunų mylėtojai kalba apie nacionalinę danų šunų veislę – broholmerius. Pasaulyje šios veislės šunų yra apie tūkstantis, o vieną broholmerį bus galima pamatyti tris dienas truksiančiose parodose Vilniuje.

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai (15)

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai
Atšalus orams, gatvėje pastebime ne tik šilčiau apsirengusius žmones, bet ir keturkojus. Nors anksčiau tokį vaizdelį palydėdavo žmonių krizenimas, šiandien į tai žiūrima rimčiau, o specialistai netgi dalinasi rekomendacijomis, kokiai temperatūrai esant šuniui reikėtų parūpinti ne tik aprangą, bet ir batus. O kaip savo augintinius rengia miestiečiai?

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai (49)

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai
Į DELFI redakciją kreipėsi Klaipėdos „Nuaru“ pasipiktinusi Leila Lukoševič. Moteris teigia, kad prieš porą mėnesių ji išgelbėjo kalytę ir atidavė ją „Nuarui“, tačiau po kurio laiko pastebėjo, kad prieglaudoje iš gyvūno liko tik griaučiai. Leilai kelia didelį susirūpinimą gyvūnų laikymo sąlygos „Nuare“, tuo metu šio atstovai atsako, kad kalytę nualino jai taikytas gydymas.

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų (3)

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų
Voverinės skraiduolės – tai mažieji sterbliniai žinduoliai, kilę iš Australijos ir Naujosios Gvinėjos, vis dažniau tampa naminiais gyvūnėliais kaip alternatyva įprastiems augintiniams. Nors vadinami voverėmis, iš tikrųjų jie yra ne graužikai, o tiksliausia juos vadinti būtų anglišku pavadinimu „sugar gliders“ (cukrinės skraiduolės), rašoma pranešime spaudai.

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (161)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (9)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.