Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus

 (25)
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.
Dingęs Audros augintinis - dešinėje
© DELFI montažas

Šuns dingimas sukėlė įtarimų

Visai neseniai Audrai teko išgyventi skaudžią netektį, kuria ji panoro pasidalinti su visais gyvūnų mylėtojais. Taip ji nori perspėti apie nelaimę, apie kurią dažnas šeimininkas susimąsto per vėlai, kaip nieko pakeisti jau nebegalima. Moteris užjaučia Torio šeimininką Saulių ir supranta, kaip jis jaučiasi, mat pateko į panašią situaciją, kokia, kaip įtariama, susiklostė vyrui. Vienintelis skirtumas – Toris išgyveno ir gali sugrįžti pas vyrą, o Audros šunelis tikriausiai pas ją daugiau nebesugrįš.

Nelaimė Audros šeimą sukrėtė šių metų gegužės 12 d. Buvo šeštadienis ir šeima dalyvavo šventėje, į kurią vežtis augintinių negalima, tad paprašė kaimynų pasaugoti mažą rusų toiterjerų veislės šuniuką. Vieno pasivaikščiojimo Narsiečiuose metu šunelis pabėgo ir nesugrįžo.

„Be kasdienių ilgų pasivaikščiojimų, dalinimosi lova, apsikabinimų, nuo pat pirmųjų savo gyvenimo metų jis kartu su mumis keliaudavo po Lietuvą, ilsėjosi prie jūros, gaudė gaivaus vėjo gūsius išvykų dviračiais metu. Be galo jį mylėjome, mylime, ir, neprarasdami vilties, tikime, jog visi kartu tai galėsime patirti dar kartą“, – viliasi Audra.

Devintus metus ėjęs mylimas, puikiausiai savo rajoną žinojęs šuo tiesiog pradingo – nieko keisto, kad moteriai kilo įtarimų, kuriuos nedelsdama nusprendė patikrinti. Moteris žinojo: augintinis pasiklysti negalėjo, tad, greičiausiai, jis pateko į nelaimę.

„Nusprendę, kad visa ši dingimo istorija labai įtartina, bandėme suprasti, kas, kaip ir kodėl būtų norėjęs, kad mūsų šuniukas „pabėgtų“. Atsiminėme atvejį, kuomet bene vienintelis antipatiją mūsų augintiniui reiškęs netoliese gyvenantis žmogus pagrasino: jei mūsų šuniukas dar kartą pasirodys jo neaptvertoje teritorijoje, gyvūnas atsidurs turguje. Įvertinę pikto kaimyno šaltakraujišką sąlygą, laikėmės nuo jo kuo atokiau“, – prisimena moteris.

Išgirdo ir daugiau panašių istorijų

Dar prieš šuniuko dingimą atsirado žmogus, matęs Audros augintinį netoli namų vaikščiojantį su rujojančia kaimynų šunyte ir kitu patinėliu. Mačiusysis tvirtino, jog tuo metu prie jų pririedėjo automobilis, iš kurio išlipusi įniršusi šeimininkė stvėrė kalytę ir nuvažiavo.

„Vėliau, pokalbio su ta pačia šeimininke metu, išaiškėjo, kad minėta kalytė tą patį savaitgalį buvo „išvežta į kaimą“. Suklusti privertė ir replika apie mūsų augintinį: „Neieškokit – nerasit“. Tai tiesiog kelios detalės, replikos, keliančios abejonių dėl mūsų šuns „pabėgimo“. Nekaltiname nei vieno iš minėtų asmenų, tačiau minėti dalykai parodo, kad net ir patys, augindami vienokį ar kitokį gyvūną, žmonės gali būti visiškai nejautrūs svetimam“, – pastebi Audra.

Praėjus mėnesiui po augintinio dingimo, moteris išgirdo ir daugiau panašių liudijimų – aplinkiniai dalinosi savo patirtimis.

„Vienas tokių, kaip iš namų kiemo dingusi kalytė gyvūnų globos namuose atsirado praėjus pusei metų. Plika akimi matomi fiziologiniai pokyčiai – nuo maitinimo nutįsę speneliai. Nuodugnesnė veterinaro gyvūno apžiūra patvirtino, jog šunytė neseniai pagimdė. Akivaizdu: šuo buvo pavogtas veisimui, o, naujai vadai atnešus pelno, gyvūnas buvo grąžintas. Ir tai ne vienintelė išgirsta istorija apie paslaptingus gyvūnų dingimus, o kartais ir atsiradimus su tam tikrais fiziniais ir psichologiniais pokyčiais“, – aiškina Audra.

Mylimo augintinio paieškose padariusi viską, kas jos rankose, šeima turi viltį, kad augintinis dar gali sugrįžti. Ilgėdamasi šeimos nario, moteris nori visus perspėti – būkime budrūs! Nors, dingus augintiniui, šeima kreipėsi į policijos pareigūnus, tačiau šie negalėjo nieko išsiaiškinti, nes trūko liudininkų. Audra teigia, kad jau visą mėnesį gyvena liūdesyje.

„Norime perspėti visus gyvūnų mylėtojus, jog nesvarbu, kokios veislės, dydžio ar charakterio jūsų augintinis, kažkas savo iškreiptų vertybių ir mąstymo galvoje gali surasti priežastį, kodėl būtent Jūsų šuo turėtų nebevaikščioti apylinkėse ir imtis veiksmų: išvežti ir palikti, parduoti, perdovanoti, panaudoti veisimui, paskandinti, nunuodyti. Šaltakraujų mūsų mažųjų šeimos narių žudikų aplink knibžda daugiau nei mes įsivaizduojame“, – perspėja moteris.

Augintinio pasiilgusi moteris prašo, kad galimai jį pastebėję kreiptųsi telefonu (bet kuriuo metu) +37069930098.

Rujos metu žiauraus elgesio atvejų padaugėja

DELFI primena, kad birželio 1 d. apie 11 val. pro Verknės upę važiavusi Audra Petraškienė pastebėjo prie kelio lūkuriuojantį šlapią juodai baltą spanielį, kurį slėgė 6 kilogramus sveriantis gelžgalis. Šiurpų reginį nufilmavusi moteris pasidalino įrašu socialiniuose tinkluose, kuris staigiai sulaukė didelės reakcijos ir sukrėtė daugybę žmonių. Įvykio aplinkybes aiškinasi Alytaus apskrities policijos komisariatas. Daugiau apie istorijos pradžią raiste čia.

Laikinai šunelį Torį priglaudusi „Vyšnių sodo“ vadovė Monika Mužaitė įtaria, kad tai galėtų būti vienas iš žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų, padažnėjančių rujos metu – siekdami apsaugoti savo nesterilizuotas kalytes, kai kurie šeimininkai kieme pasirodančius šunis veja smurtu ar net susidorojimu.

„Deja, atokesnėse gyvenvietėse ši problema – itin dažna. Atėjus rujos metui, patinėliai pabėga, nes kaimo vietovėse žmonės visai kitaip žiūri į vedžiojimo taisykles. Patinėliai bėga pas rujojančias kalytes. Kalyčių šeimininkai, būna, šaudo patinėlius, juos pakaria, primuša. Deja, tokia realybė Lietuvos“, – teigia M. Mužaitė.

Tiesa, pasitaiko ir itin žiaurių, sadistiškų atvejų. Pavyzdžiui, neseniai internete daugybę žmonių šokiravo atvejis, kai vienam patinėliui nuo lytinių organų buvo nudirta oda. „Vyšnių sodo“ vadovė piktinasi, kad kalyčių šeimininkai problemą galėtų išspręsti jas sterilizuodami, tačiau pasirenka greitą ir žiaurų sprendimo būdą.

„Žmonės skriaudžia niekuo dėtą patinėlį nesuprasdami, kad tai natūralus gamtos šauksmas. Problema sprendžiama labai žiauriu būdu vietoje to, kad kalytė paprasčiausiai būtų sterilizuojama. Su tuo susiduriame beveik kiekvieną dieną“, – teigia ji.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Kaunietė ieško dingusios kalytės: padėkime rasti Pupsę (8)

Kaunietė ieško dingusios kalytės: padėkime rasti Pupsę
Gruodžio 31 d. apie 19 val. vakaro Kaune, Dainavos rajone, Pramonės pr. 73A dingo nedidelė juodos spalvos kalytė. Ji buvo su oranžinės spalvos šviečiančiu antkakliu. Kalytės šeimininkė Raminta prašo pagalbos surasti augintinę, o turinčius vertingos informacijos – pasidalinti ja.

Vilnietė Kristina prašo pagalbos: dingo mylima kalytė Fyfa (35)

Vilnietė Kristina prašo pagalbos: dingo mylima kalytė Fyfa
Jau antrą savaitę vilnietė Kristina neranda savo mylimos keturkojės draugės, Jorkšyro terjerės Fyfos. Kalytė buvo be galo brangi visai šeimai, kuri tikisi, kad drauge pavyks surasti mylimą augintinę.

Vilniečiai aukščio neišsigando: išlaisvino bejėgį katiną iš savaitę trukusių kančių (50)

Vilniečiai aukščio neišsigando: išlaisvino bejėgį katiną iš savaitę trukusių kančių
Vilniuje, Lazdynuose kažko išgąsdintas naminis katinas įsilipo į pušį, kurioje praleido visą savaitę. 15 metrų aukštyje įkalintas katinas nebegalėjo nulipti žemyn, šaltas dienas leido be maisto ir vandens, tuoj pat aplink jį ratus pradėjo sukti varnos. Ši istorija būtų pasibaigusi liūdnai, jei ne drąsūs gelbėtojai, nepabūgę aukščio ir išgelbėję bejėgį katiną – jie padarė tai, ko atsakingos tarnybos nepadarė visą savaitę.

Didžiausi mitai apie šunis žiemą

Didžiausi mitai apie šunis žiemą
Prasidėjus šaltiems žiemos mėnesiams, nepamirškime, kad turime tinkamai pasirūpinti savo gauruotais draugais. Deja, nors atrodo, kad apie „šalto oro pagrindus“ dauguma šeimininkų išmano neblogai (ypač dėl to, kad spauda kasmet apie tai primena), vis dar egzistuoja keletas klaidinančių ar net pavojingų mitų apie šunis ir šaltį. Štai keletas jų.

Paskelbė akcijos pradžią: kiekvienas „patinka“ bus verčiamas maisto porcija gyvūnų prieglaudoms

Paskelbė akcijos pradžią: kiekvienas „patinka“ bus verčiamas maisto porcija gyvūnų prieglaudoms
Artėjant gražiausioms ir dosniausioms metų šventėms, grįžta VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ (toliau GGI) bei UAB „Mars Lietuva“ organizuojama maisto gyvūnų prieglaudoms akcija „Parodyk augintiniui eglutę“. Šeimininkai skatinami nepalikti namuose keturkojų draugų, o, kaip visateisius šeimos narius, atsivesti prie eglutės, drauge praleisti laiką ir sudalyvauti akcijoje, skirtoje paremti prieglaudų beglobius – dar neradusius savo jaukių namų, rašoma pranešime spaudai.

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis (1)

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis
Karališka galia, aristokratiškos manieros – taip šunų mylėtojai kalba apie nacionalinę danų šunų veislę – broholmerius. Pasaulyje šios veislės šunų yra apie tūkstantis, o vieną broholmerį bus galima pamatyti tris dienas truksiančiose parodose Vilniuje.

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai (15)

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai
Atšalus orams, gatvėje pastebime ne tik šilčiau apsirengusius žmones, bet ir keturkojus. Nors anksčiau tokį vaizdelį palydėdavo žmonių krizenimas, šiandien į tai žiūrima rimčiau, o specialistai netgi dalinasi rekomendacijomis, kokiai temperatūrai esant šuniui reikėtų parūpinti ne tik aprangą, bet ir batus. O kaip savo augintinius rengia miestiečiai?

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai (49)

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai
Į DELFI redakciją kreipėsi Klaipėdos „Nuaru“ pasipiktinusi Leila Lukoševič. Moteris teigia, kad prieš porą mėnesių ji išgelbėjo kalytę ir atidavė ją „Nuarui“, tačiau po kurio laiko pastebėjo, kad prieglaudoje iš gyvūno liko tik griaučiai. Leilai kelia didelį susirūpinimą gyvūnų laikymo sąlygos „Nuare“, tuo metu šio atstovai atsako, kad kalytę nualino jai taikytas gydymas.

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų (3)

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų
Voverinės skraiduolės – tai mažieji sterbliniai žinduoliai, kilę iš Australijos ir Naujosios Gvinėjos, vis dažniau tampa naminiais gyvūnėliais kaip alternatyva įprastiems augintiniams. Nors vadinami voverėmis, iš tikrųjų jie yra ne graužikai, o tiksliausia juos vadinti būtų anglišku pavadinimu „sugar gliders“ (cukrinės skraiduolės), rašoma pranešime spaudai.

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (161)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (9)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.