Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus

 (25)
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.
Dingęs Audros augintinis - dešinėje
© DELFI montažas

Šuns dingimas sukėlė įtarimų

Visai neseniai Audrai teko išgyventi skaudžią netektį, kuria ji panoro pasidalinti su visais gyvūnų mylėtojais. Taip ji nori perspėti apie nelaimę, apie kurią dažnas šeimininkas susimąsto per vėlai, kaip nieko pakeisti jau nebegalima. Moteris užjaučia Torio šeimininką Saulių ir supranta, kaip jis jaučiasi, mat pateko į panašią situaciją, kokia, kaip įtariama, susiklostė vyrui. Vienintelis skirtumas – Toris išgyveno ir gali sugrįžti pas vyrą, o Audros šunelis tikriausiai pas ją daugiau nebesugrįš.

Nelaimė Audros šeimą sukrėtė šių metų gegužės 12 d. Buvo šeštadienis ir šeima dalyvavo šventėje, į kurią vežtis augintinių negalima, tad paprašė kaimynų pasaugoti mažą rusų toiterjerų veislės šuniuką. Vieno pasivaikščiojimo Narsiečiuose metu šunelis pabėgo ir nesugrįžo.

„Be kasdienių ilgų pasivaikščiojimų, dalinimosi lova, apsikabinimų, nuo pat pirmųjų savo gyvenimo metų jis kartu su mumis keliaudavo po Lietuvą, ilsėjosi prie jūros, gaudė gaivaus vėjo gūsius išvykų dviračiais metu. Be galo jį mylėjome, mylime, ir, neprarasdami vilties, tikime, jog visi kartu tai galėsime patirti dar kartą“, – viliasi Audra.

Devintus metus ėjęs mylimas, puikiausiai savo rajoną žinojęs šuo tiesiog pradingo – nieko keisto, kad moteriai kilo įtarimų, kuriuos nedelsdama nusprendė patikrinti. Moteris žinojo: augintinis pasiklysti negalėjo, tad, greičiausiai, jis pateko į nelaimę.

„Nusprendę, kad visa ši dingimo istorija labai įtartina, bandėme suprasti, kas, kaip ir kodėl būtų norėjęs, kad mūsų šuniukas „pabėgtų“. Atsiminėme atvejį, kuomet bene vienintelis antipatiją mūsų augintiniui reiškęs netoliese gyvenantis žmogus pagrasino: jei mūsų šuniukas dar kartą pasirodys jo neaptvertoje teritorijoje, gyvūnas atsidurs turguje. Įvertinę pikto kaimyno šaltakraujišką sąlygą, laikėmės nuo jo kuo atokiau“, – prisimena moteris.

Išgirdo ir daugiau panašių istorijų

Dar prieš šuniuko dingimą atsirado žmogus, matęs Audros augintinį netoli namų vaikščiojantį su rujojančia kaimynų šunyte ir kitu patinėliu. Mačiusysis tvirtino, jog tuo metu prie jų pririedėjo automobilis, iš kurio išlipusi įniršusi šeimininkė stvėrė kalytę ir nuvažiavo.

„Vėliau, pokalbio su ta pačia šeimininke metu, išaiškėjo, kad minėta kalytė tą patį savaitgalį buvo „išvežta į kaimą“. Suklusti privertė ir replika apie mūsų augintinį: „Neieškokit – nerasit“. Tai tiesiog kelios detalės, replikos, keliančios abejonių dėl mūsų šuns „pabėgimo“. Nekaltiname nei vieno iš minėtų asmenų, tačiau minėti dalykai parodo, kad net ir patys, augindami vienokį ar kitokį gyvūną, žmonės gali būti visiškai nejautrūs svetimam“, – pastebi Audra.

Praėjus mėnesiui po augintinio dingimo, moteris išgirdo ir daugiau panašių liudijimų – aplinkiniai dalinosi savo patirtimis.

„Vienas tokių, kaip iš namų kiemo dingusi kalytė gyvūnų globos namuose atsirado praėjus pusei metų. Plika akimi matomi fiziologiniai pokyčiai – nuo maitinimo nutįsę speneliai. Nuodugnesnė veterinaro gyvūno apžiūra patvirtino, jog šunytė neseniai pagimdė. Akivaizdu: šuo buvo pavogtas veisimui, o, naujai vadai atnešus pelno, gyvūnas buvo grąžintas. Ir tai ne vienintelė išgirsta istorija apie paslaptingus gyvūnų dingimus, o kartais ir atsiradimus su tam tikrais fiziniais ir psichologiniais pokyčiais“, – aiškina Audra.

Mylimo augintinio paieškose padariusi viską, kas jos rankose, šeima turi viltį, kad augintinis dar gali sugrįžti. Ilgėdamasi šeimos nario, moteris nori visus perspėti – būkime budrūs! Nors, dingus augintiniui, šeima kreipėsi į policijos pareigūnus, tačiau šie negalėjo nieko išsiaiškinti, nes trūko liudininkų. Audra teigia, kad jau visą mėnesį gyvena liūdesyje.

„Norime perspėti visus gyvūnų mylėtojus, jog nesvarbu, kokios veislės, dydžio ar charakterio jūsų augintinis, kažkas savo iškreiptų vertybių ir mąstymo galvoje gali surasti priežastį, kodėl būtent Jūsų šuo turėtų nebevaikščioti apylinkėse ir imtis veiksmų: išvežti ir palikti, parduoti, perdovanoti, panaudoti veisimui, paskandinti, nunuodyti. Šaltakraujų mūsų mažųjų šeimos narių žudikų aplink knibžda daugiau nei mes įsivaizduojame“, – perspėja moteris.

Augintinio pasiilgusi moteris prašo, kad galimai jį pastebėję kreiptųsi telefonu (bet kuriuo metu) +37069930098.

Rujos metu žiauraus elgesio atvejų padaugėja

DELFI primena, kad birželio 1 d. apie 11 val. pro Verknės upę važiavusi Audra Petraškienė pastebėjo prie kelio lūkuriuojantį šlapią juodai baltą spanielį, kurį slėgė 6 kilogramus sveriantis gelžgalis. Šiurpų reginį nufilmavusi moteris pasidalino įrašu socialiniuose tinkluose, kuris staigiai sulaukė didelės reakcijos ir sukrėtė daugybę žmonių. Įvykio aplinkybes aiškinasi Alytaus apskrities policijos komisariatas. Daugiau apie istorijos pradžią raiste čia.

Laikinai šunelį Torį priglaudusi „Vyšnių sodo“ vadovė Monika Mužaitė įtaria, kad tai galėtų būti vienas iš žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų, padažnėjančių rujos metu – siekdami apsaugoti savo nesterilizuotas kalytes, kai kurie šeimininkai kieme pasirodančius šunis veja smurtu ar net susidorojimu.

„Deja, atokesnėse gyvenvietėse ši problema – itin dažna. Atėjus rujos metui, patinėliai pabėga, nes kaimo vietovėse žmonės visai kitaip žiūri į vedžiojimo taisykles. Patinėliai bėga pas rujojančias kalytes. Kalyčių šeimininkai, būna, šaudo patinėlius, juos pakaria, primuša. Deja, tokia realybė Lietuvos“, – teigia M. Mužaitė.

Tiesa, pasitaiko ir itin žiaurių, sadistiškų atvejų. Pavyzdžiui, neseniai internete daugybę žmonių šokiravo atvejis, kai vienam patinėliui nuo lytinių organų buvo nudirta oda. „Vyšnių sodo“ vadovė piktinasi, kad kalyčių šeimininkai problemą galėtų išspręsti jas sterilizuodami, tačiau pasirenka greitą ir žiaurų sprendimo būdą.

„Žmonės skriaudžia niekuo dėtą patinėlį nesuprasdami, kad tai natūralus gamtos šauksmas. Problema sprendžiama labai žiauriu būdu vietoje to, kad kalytė paprasčiausiai būtų sterilizuojama. Su tuo susiduriame beveik kiekvieną dieną“, – teigia ji.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partenkė šunį ir nė nestabtelėjo pareigūnai prašo pagalbos (160)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (8)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.