Su keturiais šunimis gyvenanti moteris: jie – mano laimė ir mano našta

 (72)
„Aš nesu grįžusi į tuščius namus. Šunys visada būna šalia manęs nuo pat gimimo“, – tokiais žodžiais pokalbį pradeda kaunietė Sandra, kurios kiekviena diena pažymėta amsėjimu ir besąlygiška šunų meile.
Sandros augintiniai
© Organizatorių archyvas

„Jorkšyras Kingas yra pirmas mano šuo. Po pusmečio įsigijau Akirą – Argentinos dogą, jai 10 metų. Tuomet neplanuotai namuose atsirado Sniky. Ją parsivežiau iš prieglaudos, kurioje dirbu, ir ji netyčia liko. Tada prisijungė Misė, taip pat Argentinos dogė. Visada svajojau turėti du didelius šunis", - pasakoja moteris.

Argentinos dogai Sandros širdį papirko dar vaikystėje ir svajonė apie šiuos švelnius milžinus užaugus niekur nedingo: „Vaikystėje skaitydama žurnalą „Didysis šuo“ radau straipsnį apie Argentinos dogus. Mane sužavėjo jų išvaizda ir charakterio savybės: atkaklūs, stiprūs. Vaikystėje norėjau pikto šuns. Žinoma, tėvai neleido tokio auginti, todėl įsigijau jorkšyrą, nors visada norėjau didelio šuns.“

Būtent jos santykis su Akira yra tapęs daug subtilesniu ir ypatingesniu nei su kitais šunimis. Mergina, norėdama įamžinti šią nepaprastą draugystę, ryžosi pasidaryti Akirai skirtą tatuiruotę: „Ji man yra didžiausia draugė ir kur kas daugiau nei tiesiog šuo. Suprantu, kad daugelis augintojų taip sako, bet aš turiu keturis šunis, kuriuos myliu ir ryšio skirtumą galiu palyginti. Visus myliu be galo, bet toks ryšys kaip su ja vargu ar dar kada bus...“

Galiausiai moteris taip pamilo vieną iš savo šunų, kad net nutarė pasidaryti dvi tatuiruotes, kurios įprasmintų draugystę.

„Neretai sakau, kad ji – dalis manęs, o aplinkiniai neretai sako, kad mes panašios savo būdu ir pomėgiais, pavyzdžiui, mėgstame ilgai miegoti ar pasivaikščiojimui mieliau renkamės ne laukus ar miškus, o miesto centrą, kavines. Dėl to ji man nežmoniškai brangi ir jos senatvė labai skaudi. Turiu vieną tatuiruotę ant nugaros, Akiros pėdą, bet ji simbolizuoja mano gyvenimo dalį – šunis. O štai ant rankos – konkrečiai Akira. Meistras, darydamas tatuiruotę, sužinojo, kad turiu ne vieną šunį, tad juokais paklausė, ar kiti nesupyks... Pasakiau, kad vietos ant rankos dar yra, tad niekada negali žinoti, kuris iš jų papildys ją...“

Sandra sako be galo mylinti savo šunis ir jai sunku įsivaizduoti, kaip būtų galima gyventi be jų.

„Šunys – mano laimė ir mano našta. Kartais pagalvoju, kaip jaučiasi žmonės, kurių rutinoje nėra šuns... Man jie duoda viską – jie yra draugai, jie užima mane.“

Sandra jau daugelį metų dirba gyvūnų prieglaudoje „Penkta koja“, tad problemos, su kuriomis susiduria gyvūnai, jai ypač svarbios ir aktualios. „Per visą veiklos laiką pastebėjome, kad keičiasi požiūris į „dvarniaškas“, sužalotus gyvūnus. Pavyzdžiui, turėjome vieną be kojos, kitą – be akies ir manėme, kad tikrai jie gyvens pas mus amžinai. Bet juos pasiėmė! Bekojį mielai priglaudė dizaineris Robertas Kalinkinas, o be akies – gydytoja, tad šuo dabar laimingai gyvena didžiuliame name", - kalbėjo pašnekovė.

Šunų šeimininkė prisipažįsta, kad beglobių istorijos jos beveik nebestebina, bet jai vis dar sunku matyti gyvūnus, kuriuos tiesiog šeimininkai atveža ir palieka prieglaudoje: „Vis dar sunkiausia, kai šeimininkas atvažiuoja ir palieka savo gyvūną. Aš niekada neverkiu šalia sergančio šuns, bet kai palieka tiesiog taip, būna nemažai ašarų.“

Pašnekovei nesuprantama, kas turi dėtis žmogaus galvoje, kad jis ryžtųsi palikti savo augintinį. „Tokius šeimininkus norisi išplūsti. Vieni palieka, nes kaimynai skundėsi dėl lojimo. Būna, kad atvažiuoja naujas, prabangus džipas ir palieka savo šunį, nes šeimininkai išvyksta į užsienį. O tam šuniui 10 metų, jis sergantis, vartojantis vaistus. O žmonės paduoda 3 kg ėdalo ir pasako „ačiū“. Nesuprantu tokių žmonių – jo išlaikymas ne tik prieglaudai kainuoja, bet jis juk pragyveno su tais žmonėmis tiek metų! Kaip galima juo atsikratyti tik dėl to, kad jis paseno?“ - svarstė prieglaudos darbuotoja.

Ji teigė, kad žmogaus dėmesio ypač reikia vyresniems šunims: „Anksčiau neatkreipdavau dėmesio į senesnius šunis, kol nepaseno Akira. Dabar kur kas jautriau reaguoju, nes suprantu, kaip jiems trūksta meilės, šilumos. Nėra tiek savanorių, kad tuos 200 šunų išglostytų ir išmyluotų, o vyresniems šunimis labai svarbus net menkiausias prisilietimas.“

Nepaisant sunkių akimirkų ir graudžių istorijų, Sandra gali papasakoti ir ne vieną įkvepiantį nutikimą. „Viena įspūdingesnių istorijų – kai šuo grįžo namo po penkerių metų buvimo prieglaudoje. Jurbarke buvo komunalinis ūkis, kuriame šunys būdavo laikomi 14 dienų. Mes vis važiuodavome ir pasiimdavome iš ten kiek galėdavome keturkojų. Kartą atvykus mums pasakė, kad yra vienas agresyvus šuo, kurį ruošėsi migdyti. Mes jį pasiėmėme, prieglaudoje jis prabuvo gal pusę metų, niekas jo nenorėjo pasiimti, nors buvo gražus, dėjome skelbimus ir panašiai. Jis buvo amerikiečių buldogo mišrūnas ir labai mėgo važinėti automobiliu. Jam didžiausia pramoga būdavo ne lauke lakstyti, o kai įsisodindavome jį į automobilį ir pavėžindavome po aikštelę", - kalbėjo moteris.

Tačiau vieną dieną nutiko neįtikėtinas dalykas. Atsirado žmonės, kurie teigė, kad tai būtent jų šuo: „Vieną dieną savanoris važiavo į parduotuvę pirkti lentų ir pasiėmė tą šunį kartu. Po kurio laiko man skambina ir sako, kad priėjęs žmogus teigia, jog tai jo šuo. Iš pradžių nepatikėjome, bet jis su žmona atvažiavo pas į prieglaudą ir atsivežė mažo šuniuko nuotrauką, kurio kailio margumas buvo identiškas ir išskirtinis, kaip ir mūsų globotinio.“

Mergina perspėja, kad jei žmonės lauke pastebėjo šunį be šeimininko, tai ne visada reikia jį tučtuojau sugauti ir vežti į prieglaudą. „Iš tikrųjų šunų gelbėtojai, kurie gelbsti ir priglaudžia kiekvieną šunį, rastą lauke, jau tapo problema. Jei patinas jau antrą dieną stovi prie tavo laiptinės, jis tikrai nėra pasimetęs. Jis laukia kalės, kuri kažkur tame name rujoja. Buvo ne kartą, kai žmonės iš daugiabučių atveža šunis, kurių šeimininkai iškart atsiranda, ir sako, kad sutrukdėme šuniui grįžti namo. Taip dažniausiai nutinka pavasarį. Žinoma, kiekvieną situaciją reikia vertinti individualiai, bet tikrai ne visi šunys be šeimininkų yra pasimetę", - sakė moteris.

Sandra įsitikinusi, kad net esant kritinei situacijai, kai šuns atidavimas yra neišvengiamas, prieglauda turėtų būti pats paskutinis sprendimas. „Prieš įsigydami šunį žmonės turi pagalvoti apie emigracijos galimybę, vaikus, kas tam šuniui bus, jei kažkas nutiks ar pasikeis gyvenimo sąlygos. Būna atvejų, kai turi atiduoti šunį, nes galbūt jam taip bus geriau. Bet kas nori, tas tikrai gali surasti savo augintiniui naujus namus, net toliau su juo bendrauti, išlaikyti ryšį, o ne atiduoti į prieglaudą", - kalbėjo moteris.

Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – šeimos nariai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į gyvūnus pažvelgti šiek tiek kitomis akimis ir prisiminti, kad su augintiniais turėtume elgtis taip pat atsakingai, rūpestingai ir atidžiai kaip ir su šeimos nariais. Augintiniai ne tik suteikia džiaugsmo, jaukumo namams, bet ir padeda sutvirtinti santykį tarp šeimos narių, auklėti vaikus ir ugdyti bei puoselėti šeimos tradicijas. Kiekvieną savaitę dalinsimės įvairių įkvepiančių ir įdomių šeimų istorijomis, kurios įrodys, kad keturkojis augintinis tampa ypatinga šeimos dvasia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partenkė šunį ir nė nestabtelėjo pareigūnai prašo pagalbos (160)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (8)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.