Sportinius šunis auginantis vyras: anksčiau bėgiojant su šunimi žmonės badydavo pirštais

 (3)
Prieš trejus metus Paulius Stravinskas Italijoje vykusiame Tarptautinės šunų kinkinių sporto federacijos Pasaulio „Dryland“ čempionate, vieno šuns ir paspirtuko rungtyje, kartu su savo augintiniu Aiko iškovojo sidabro medalį.
Paulius ir jo augintiniai
© T. Lukšio nuotr.

Šis laimėjimas pašnekovui tapo dar didesne motyvacija tęsti sportą kartu su augintiniu bei įsigyti dar vieną keturkojį komandos narį – greisterį Jagger. Būtent su šiuo augintiniu Paulius kitais metais planuoja dalyvauti Lenkijoje vykstančiame Pasaulio šunų kinkinių čempionate ir pakartoti pirmojo čempionato sėkmę. Prieš daugiau nei aštuonerius metus Paulius nebūtų nuspėjęs, kiek daug teigiamų pokyčių į gyvenimą gali atnešti šuo.

„Tik įsigijęs šunį pradėjau aktyviai sportuoti, nors fizinės veiklos poreikis nebuvo svarbi priežastis perkant šunį. Aiką įsigijau dėl to, kad, kaip ir daugeliui, patiko haskių išvaizda ir akys. Greitai įsitikinau, kad šuns charakteris vis dėlto svarbiau nei akių spalva ar fizinis grožis. Aiko net akys ne žydros, o rudos.“

Paulius, persikėlęs iš Druskininkų į Vilnių, netrukus susidūrė su problema – Aiko pradėjo niokoti būstą ir daiktus. Vyras pasakoja, kad tokiais atvejais geriausias sprendimas – padėti šuniui visą turimą energiją išeikvoti lauke, tad pradėjęs mėgėjiškai kartu su augintiniu bėgioti netrukus įsigijo specialių šiai veiklai skirtų priemonių ir pradėjo tuo užsiimti profesionaliai.

„Prieš 8 metus, išėjus pabėgioti su šunimi, žmonės badydavo pirštais ir klausdavo, kas čia vyksta, ką aš darau. Tuo metu gyvenau gyvenamųjų namų rajone, tad daug kas matydavo mus, sportuojančius. Dabar bėgiodamas palei Nerį matau ir kitus, sportuojančius su šunimi, ir suprantu, kad tokių žmonių yra nepalyginamai daugiau. Iš pradžių sportininkų ratas buvo mažesnis, visi vieni kitus pažinodavo, o dabar, gal ne drastiškais tempais, ši veikla Lietuvoje populiarėja.“

Sportuojančiam šuniui reikia pakinktų, amortizuojančio troso ir specialaus diržo, uždedamo šuniui, kad jis galėtų tempti. Šio tipo profesionali įranga nėra pigi, bet nemaža dalis pradedančių mėgėjų sportinę įrangą susimeistrauja patys ir tik vėliau įsigyja specialią atributiką.

„Jeigu nori pasiekti rezultatą, turi kryptingai jam ruoštis. Šis sezonas man buvo toks nevykęs, nes daug keliavau ir dirbau, tad treniruočių buvo mažai ir jos buvo be jokios struktūros. Esant normalioms aplinkybėms, kai pasiruošimas vyksta kryptingai, stengiuosi treniruotis kokius 4 kartus per savaitę po porą valandų.“

Pauliui labiausiai patinka bėgimo ir važiavimo specialiu paspirtuku rungtys. Dažniausiai vyras su augintiniu renkasi sprinto rungtis, kuriose vyrauja 3–7 kilometrų trasos. Varžybose būna ilgesnių trasų, kurios gali siekti 20 ar net 100 kilometrų. Intensyviai sportuodamas Paulius suprato, kad jam ir Aiko į kompaniją reikėtų priimti dar vieną sportišką šunį.

„Kurį laiką skolindavausi antrą haskį ir paspirtuku važinėdavau su dviem šunimis. Tuo metu norėjau pirkti antrą šunį, bet gyvenau su tėvais, o jie tam prieštaravo. Šiek tiek vėliau įstojau į sportinių šunų klubą, kur gavau galimybę pabandyti pasportuoti su tokiais šunimis kaip Jagger, taigi pamačiau, kokių pranašumą jie turi – greitesni, stipresni, charakteris jų daug lengvesnis. Todėl pavienėms disciplinoms – bėgimui, važiavimui paspirtuku ar dviračiu tokie šunys yra geresnis pasirinkimas. Vis dėlto manau, kad haskiai smagiau jaučiasi, kai bėga kinkinyje, o ne po vieną.“

Greisteris Jagger yra specialiai sportui išveistas mišrūnas, kuris pasižymi specifine sportui reikalinga charakteristika – turi kitokią bėgimo techniką, krūviui pritaikytą raumenyną, lankstų charakterį. Šunų sporto varžybos yra skirstomos į dvi klases – atvira ir šiaurinių šunų. Atviroje klasėje dalyvauja veisliniai ir mišrūnai, o šiaurinių šunų klasėje: haskiai, malamutai ir kiti sniego šunys.

„Jagger yra vokiečių trumpaplaukio pointerio, anglų pointerio ir greihaundo mišrūnas. Tokias mišrūnų veisles pradėjo kurti pakankamai žymi norvegė sportininkė, kuri ir yra tokių mišrūnų šiame sporte pradininkė. Ji pagalvojo, kas išeitų sukergus vokiečių pointerį su greihaundu. Vokiečių pointeriai šiaip yra labai greiti, protingi, ištvermingi, o greihaundas turi specifinį judesį, visai kitaip juda. Jei lygintume šį mišrūną su grynaveisliais, jie pranašumą tikrai turi – pasiekia didesnį greitį, turi minkštesnį charakterį, nors, žinoma, viskas dar priklauso ir nuo auklėjimo.“

Paulius pasakoja, kad sportuojantys šunys yra laimingi, kai gali atlikti darbą ar veiklą, kuriai buvo sukurti. Aktyvus laisvalaikis su augintiniu taip pat stiprina jo ir šeimininko santykį, padeda geriau pažinti gyvūną, suprasti jo poreikius bei psichologiją.

„Prieš įsigyjant sportinį šunį, rekomenduočiau iš pradžių vieniems pradėti bėgioti, sportuoti, aktyviai leisti laiką ir pažiūrėti, ar žmogus pajėgs tuo užsiimti visą laiką. Kad nebūtų taip, jog šuo vėliau jausis kaip įkalintas, nes mintis sportuoti šeimininkui buvo tik trumpalaikis įgeidis. Pavyzdžiui, Lietuvoje dauguma haskių yra nesportuojantys, jie nėra naudojami pagal tikrąją savo paskirtį. Iš kitos pusės mes juokaujame, kad gal ir gerai, nes kuo daugiau šuniui duodi fizinio krūvio, tuo daugiau jam jo reikia ateityje, jo poreikis auga. Taip pat reikia apsvarstyti, ar esi pasiruošęs keisti savo gyvenimą. Nesvarbu, kokią veislę įsigysi, tavo gyvenimas tikrai pasikeis. Turiu daug draugų, kurie neturi augintinių, jie labai daug keliauja. Su šunimi, aišku, irgi gali tai daryti, bet šiek tiek sunkiau. Mes keliaujame kaip taboras susikrovę šunis ir visus daiktus. Reikia prisiminti, kad šuo – kaip mažas vaikas, tik jis nešneka ir nepasakys, ko nori.“

Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – šeimos nariai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į gyvūnus pažvelgti šiek tiek kitomis akimis ir prisiminti, kad su augintiniais turėtume elgtis taip pat atsakingai, rūpestingai ir atidžiai kaip ir su šeimos nariais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų (2)

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų
Voverinės skraiduolės – tai mažieji sterbliniai žinduoliai, kilę iš Australijos ir Naujosios Gvinėjos, vis dažniau tampa naminiais gyvūnėliais kaip alternatyva įprastiems augintiniams. Nors vadinami voverėmis, iš tikrųjų jie yra ne graužikai, o tiksliausia juos vadinti būtų anglišku pavadinimu „sugar gliders“ (cukrinės skraiduolės), rašoma pranešime spaudai.

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (160)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (8)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.