Reklama

Šokėjų pora šeimyninį gyvenimą pradėjo įsigiję šunį

 (8)
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – šeimos nariai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į gyvūnus pažvelgti šiek tiek kitomis akimis ir prisiminti, kad su augintiniais turėtume elgtis taip pat atsakingai, rūpestingai ir atidžiai kaip ir su šeimos nariais.

Profesionalių šokėjų pora Monika ir Egidijus džiaugiasi pirmagimio Deino gimimu. Poros bičiulystė tęsiasi dešimtmetį, kuriame telpa šimtai nuvažiuotų kilometrų norint susitikti, alinančios treniruotės siekiant išlikti stipriausių šokėjų tarpe ir sprendimas grįžti į gimtąjį Panevėžį kurti šeimos. Būtent šio sprendimo ašimi tapo mažoji jorkšyrų terjerė Manče, kuri yra neatsiejama šeimos dalis.

„Susipažinome labai seniai, daugiau nei prieš 10 metų, „Rid-rito“ šokių kolektyve Panevėžyje. Abu su Monika šokame nuo mažų dienų. Šiame kolektyve ir užaugome. Daug treniruočių, stovyklų ir kartu praleisto laiko. Po truputį susibendravome ir pradėjome draugauti. Po 10 klasės Monika išvyko į Klaipėdą, nes jai pasiūlė šokti „Žuvėdros“ ansamblyje. Beveik kiekvieną savaitgalį važiuodavau į Klaipėdą. Gana didelius atstumus reikėdavo įveikti“ – su šypsena veide apie pirmuosius draugystės metus pasakoja Egidijus.

„Po kelių metų reguliaraus užsiėmimo sportiniais šokiais susikaupė traumos, sušlubavo sveikata, tad karjerą turėjau baigti. Tuo metu Egidijus gyveno Panevėžyje, taigi nusprendėme, kad grįšiu ir aš čia gyventi. Tokia situacija tapo puikia proga įsigyti šuniuką. Abu ilgą laiką apie tai svajojome.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Veislę išsirinkome iškart, svarstėme tik dėl lyties: ar patinėlį, ar patelę pasirinkti. Kai rinkomės šunį, labai galvojome apie tai, kad jis gerai sutartų su vaikais. Todėl norėjome nedidelio, meilaus ir draugiško šuns. Mano tėveliai augina rusų toiterjerą. Šuo irzlokas, ne itin draugiškas. Supratome, kad tokios veislės šuns nenorime. Tuo tarpu jorkšyrai – labai draugiški. Dažnai sakoma, kad jie yra mažų vaikų draugai ir tai mums pasirodė labai svarbu, nes žinojome, kad ateityje norėsime vaikų“ – apie pasirinkimą pasakoja Monika.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

„Dabar mūsų sūnui Deinui pusė metukų, tai jis ir miega, ir žaidžia kartu su Manče. Ji jam atneša žaislų. Pirmus du mėnesius, kai namuose atsirado mažylis, Manče išvis nereagavo į kūdikį, nesuprato, kad čia yra vaikas, o po dviejų mėnesių pradėjo jam pavydėti. Kai paimdavau vaiką ant rankų, ji vaikščiodavo iš paskos, cypdavo, glausdavosi. Jei padėdavau vaiką, lipdavo ant rankų, galvutę dėdavo ant jo. Jei pasiguldydavau vaiką ant lovos, atnešdavo žaislą ir mesdavo.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Prieš atsirandant Deinui, Manče miegodavo tik prie manęs. Egidijus pasiimdavo, prispausdavo ją, tai kol laikydavo, tol ji būdavo, bet už kokių 20 minučių atbėgdavo pas mane. O dabar viskas, ji miega tik prie Egidijaus. Jeigu Deinas miega savo lovytėje, tada Manče ateina prie manęs. Nors naktį pastebiu, kad ji labai nori atsigulti prie vaikelio, nes bando padėti galvą ant kojų ar ant pilvo. Vaikui, atrodo, irgi tas artumas patinka. Pastebime, kad šuo suteikia daug gerų emocijų vaikams. Tiesa, ne tik vaikams. Kartais ir pačiam vienam būti liūdna, bet atbėga tas šunelis, atneša žaislą, ir džiaugiasi, kai grįžti namo, jis tavęs laukia. Manče yra mūsų šeimos narė. Kai rašydavome draugams atvirutes, kol dar vaiko nebuvo, pasirašydavome „Egidijus, Monika ir Manče.” – įspūdžiais dalinasi Monika.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

„Kai įsigijome šunelį, draugai sakydavo, kad tai pirmas žingsnis link vaikų. Visi kalba, kad kai pradedi kartu gyventi, įsigyji šunį, tada tą šuniuką kaip vaiką myli, stengiesi visur vedžiotis, stengiesi visur kartu būti, prižiūrėti. Draugai juokaudavo: šuo - vienas vaikas, tai dabar reikia tikro vaiko“ - pasakoja Egidijus.

Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – šeimos nariai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į gyvūnus pažvelgti šiek tiek kitomis akimis ir prisiminti, kad su augintiniais turėtume elgtis taip pat atsakingai, rūpestingai ir atidžiai kaip su tikrais šeimos nariais. Augintiniai ne tik suteikia džiaugsmo, jaukumo namams, bet ir padeda sutvirtinti santykį tarp šeimos narių, auklėti vaikus ir ugdyti bei puoselėti šeimos tradicijas. Kiekvieną savaitę dalinsimės skirtingų, įkvepiančių ir įdomių šeimų istorijomis, kurios įrodys, kad keturkojis augintinis tampa ypatinga šeimos dvasia.

Užsakymo nr.: PT_70248466

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (99)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado “Vyšnių sodo” prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. “Žinomumą įkinkėme geram reikalui”, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai “Vyšnių sodas” laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (272)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (60)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų (135)

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų
Kalbos apie šunelį Torį, kurį mėginta nuskandinti upėje su 6 kilogramų svarmeniu, netyla – žmogaus žiaurumo sukrėsta visuomenė laukia teisingumo įvykdymo. Tiesa, dalis drįsta spėti, kad augintiniu galėjo bandyti atsikratyti ir pats šeimininkas Saulius. DELFI pavyko su juo susisiekti ir išgirsti, ką šiuo metu jam tenka išgyventi bei kas vyko tą lemtingą rytą.

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai (29)

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai
Prasidėjusi šienapjūtė Lietuvoje pareikalavo pirmųjų aukų. Socialiniuose tinkluose plinta baisios nuotraukos, kuriose užfiksuoti šienaujant lauką sužaloti mažyčiai stirniukai.