Reklama

Šokėjų pora šeimyninį gyvenimą pradėjo įsigiję šunį

 (8)
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – šeimos nariai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į gyvūnus pažvelgti šiek tiek kitomis akimis ir prisiminti, kad su augintiniais turėtume elgtis taip pat atsakingai, rūpestingai ir atidžiai kaip ir su šeimos nariais.

Profesionalių šokėjų pora Monika ir Egidijus džiaugiasi pirmagimio Deino gimimu. Poros bičiulystė tęsiasi dešimtmetį, kuriame telpa šimtai nuvažiuotų kilometrų norint susitikti, alinančios treniruotės siekiant išlikti stipriausių šokėjų tarpe ir sprendimas grįžti į gimtąjį Panevėžį kurti šeimos. Būtent šio sprendimo ašimi tapo mažoji jorkšyrų terjerė Manče, kuri yra neatsiejama šeimos dalis.

„Susipažinome labai seniai, daugiau nei prieš 10 metų, „Rid-rito“ šokių kolektyve Panevėžyje. Abu su Monika šokame nuo mažų dienų. Šiame kolektyve ir užaugome. Daug treniruočių, stovyklų ir kartu praleisto laiko. Po truputį susibendravome ir pradėjome draugauti. Po 10 klasės Monika išvyko į Klaipėdą, nes jai pasiūlė šokti „Žuvėdros“ ansamblyje. Beveik kiekvieną savaitgalį važiuodavau į Klaipėdą. Gana didelius atstumus reikėdavo įveikti“ – su šypsena veide apie pirmuosius draugystės metus pasakoja Egidijus.

„Po kelių metų reguliaraus užsiėmimo sportiniais šokiais susikaupė traumos, sušlubavo sveikata, tad karjerą turėjau baigti. Tuo metu Egidijus gyveno Panevėžyje, taigi nusprendėme, kad grįšiu ir aš čia gyventi. Tokia situacija tapo puikia proga įsigyti šuniuką. Abu ilgą laiką apie tai svajojome.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Veislę išsirinkome iškart, svarstėme tik dėl lyties: ar patinėlį, ar patelę pasirinkti. Kai rinkomės šunį, labai galvojome apie tai, kad jis gerai sutartų su vaikais. Todėl norėjome nedidelio, meilaus ir draugiško šuns. Mano tėveliai augina rusų toiterjerą. Šuo irzlokas, ne itin draugiškas. Supratome, kad tokios veislės šuns nenorime. Tuo tarpu jorkšyrai – labai draugiški. Dažnai sakoma, kad jie yra mažų vaikų draugai ir tai mums pasirodė labai svarbu, nes žinojome, kad ateityje norėsime vaikų“ – apie pasirinkimą pasakoja Monika.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

„Dabar mūsų sūnui Deinui pusė metukų, tai jis ir miega, ir žaidžia kartu su Manče. Ji jam atneša žaislų. Pirmus du mėnesius, kai namuose atsirado mažylis, Manče išvis nereagavo į kūdikį, nesuprato, kad čia yra vaikas, o po dviejų mėnesių pradėjo jam pavydėti. Kai paimdavau vaiką ant rankų, ji vaikščiodavo iš paskos, cypdavo, glausdavosi. Jei padėdavau vaiką, lipdavo ant rankų, galvutę dėdavo ant jo. Jei pasiguldydavau vaiką ant lovos, atnešdavo žaislą ir mesdavo.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Prieš atsirandant Deinui, Manče miegodavo tik prie manęs. Egidijus pasiimdavo, prispausdavo ją, tai kol laikydavo, tol ji būdavo, bet už kokių 20 minučių atbėgdavo pas mane. O dabar viskas, ji miega tik prie Egidijaus. Jeigu Deinas miega savo lovytėje, tada Manče ateina prie manęs. Nors naktį pastebiu, kad ji labai nori atsigulti prie vaikelio, nes bando padėti galvą ant kojų ar ant pilvo. Vaikui, atrodo, irgi tas artumas patinka. Pastebime, kad šuo suteikia daug gerų emocijų vaikams. Tiesa, ne tik vaikams. Kartais ir pačiam vienam būti liūdna, bet atbėga tas šunelis, atneša žaislą, ir džiaugiasi, kai grįžti namo, jis tavęs laukia. Manče yra mūsų šeimos narė. Kai rašydavome draugams atvirutes, kol dar vaiko nebuvo, pasirašydavome „Egidijus, Monika ir Manče.” – įspūdžiais dalinasi Monika.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

„Kai įsigijome šunelį, draugai sakydavo, kad tai pirmas žingsnis link vaikų. Visi kalba, kad kai pradedi kartu gyventi, įsigyji šunį, tada tą šuniuką kaip vaiką myli, stengiesi visur vedžiotis, stengiesi visur kartu būti, prižiūrėti. Draugai juokaudavo: šuo - vienas vaikas, tai dabar reikia tikro vaiko“ - pasakoja Egidijus.

Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – šeimos nariai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į gyvūnus pažvelgti šiek tiek kitomis akimis ir prisiminti, kad su augintiniais turėtume elgtis taip pat atsakingai, rūpestingai ir atidžiai kaip su tikrais šeimos nariais. Augintiniai ne tik suteikia džiaugsmo, jaukumo namams, bet ir padeda sutvirtinti santykį tarp šeimos narių, auklėti vaikus ir ugdyti bei puoselėti šeimos tradicijas. Kiekvieną savaitę dalinsimės skirtingų, įkvepiančių ir įdomių šeimų istorijomis, kurios įrodys, kad keturkojis augintinis tampa ypatinga šeimos dvasia.

Užsakymo nr.: PT_70248466

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Kaunietė ieško dingusios kalytės: padėkime rasti Pupsę (8)

Kaunietė ieško dingusios kalytės: padėkime rasti Pupsę
Gruodžio 31 d. apie 19 val. vakaro Kaune, Dainavos rajone, Pramonės pr. 73A dingo nedidelė juodos spalvos kalytė. Ji buvo su oranžinės spalvos šviečiančiu antkakliu. Kalytės šeimininkė Raminta prašo pagalbos surasti augintinę, o turinčius vertingos informacijos – pasidalinti ja.

Vilnietė Kristina prašo pagalbos: dingo mylima kalytė Fyfa (35)

Vilnietė Kristina prašo pagalbos: dingo mylima kalytė Fyfa
Jau antrą savaitę vilnietė Kristina neranda savo mylimos keturkojės draugės, Jorkšyro terjerės Fyfos. Kalytė buvo be galo brangi visai šeimai, kuri tikisi, kad drauge pavyks surasti mylimą augintinę.

Vilniečiai aukščio neišsigando: išlaisvino bejėgį katiną iš savaitę trukusių kančių (50)

Vilniečiai aukščio neišsigando: išlaisvino bejėgį katiną iš savaitę trukusių kančių
Vilniuje, Lazdynuose kažko išgąsdintas naminis katinas įsilipo į pušį, kurioje praleido visą savaitę. 15 metrų aukštyje įkalintas katinas nebegalėjo nulipti žemyn, šaltas dienas leido be maisto ir vandens, tuoj pat aplink jį ratus pradėjo sukti varnos. Ši istorija būtų pasibaigusi liūdnai, jei ne drąsūs gelbėtojai, nepabūgę aukščio ir išgelbėję bejėgį katiną – jie padarė tai, ko atsakingos tarnybos nepadarė visą savaitę.

Didžiausi mitai apie šunis žiemą

Didžiausi mitai apie šunis žiemą
Prasidėjus šaltiems žiemos mėnesiams, nepamirškime, kad turime tinkamai pasirūpinti savo gauruotais draugais. Deja, nors atrodo, kad apie „šalto oro pagrindus“ dauguma šeimininkų išmano neblogai (ypač dėl to, kad spauda kasmet apie tai primena), vis dar egzistuoja keletas klaidinančių ar net pavojingų mitų apie šunis ir šaltį. Štai keletas jų.

Paskelbė akcijos pradžią: kiekvienas „patinka“ bus verčiamas maisto porcija gyvūnų prieglaudoms

Paskelbė akcijos pradžią: kiekvienas „patinka“ bus verčiamas maisto porcija gyvūnų prieglaudoms
Artėjant gražiausioms ir dosniausioms metų šventėms, grįžta VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ (toliau GGI) bei UAB „Mars Lietuva“ organizuojama maisto gyvūnų prieglaudoms akcija „Parodyk augintiniui eglutę“. Šeimininkai skatinami nepalikti namuose keturkojų draugų, o, kaip visateisius šeimos narius, atsivesti prie eglutės, drauge praleisti laiką ir sudalyvauti akcijoje, skirtoje paremti prieglaudų beglobius – dar neradusius savo jaukių namų, rašoma pranešime spaudai.

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis (1)

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis
Karališka galia, aristokratiškos manieros – taip šunų mylėtojai kalba apie nacionalinę danų šunų veislę – broholmerius. Pasaulyje šios veislės šunų yra apie tūkstantis, o vieną broholmerį bus galima pamatyti tris dienas truksiančiose parodose Vilniuje.

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai (15)

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai
Atšalus orams, gatvėje pastebime ne tik šilčiau apsirengusius žmones, bet ir keturkojus. Nors anksčiau tokį vaizdelį palydėdavo žmonių krizenimas, šiandien į tai žiūrima rimčiau, o specialistai netgi dalinasi rekomendacijomis, kokiai temperatūrai esant šuniui reikėtų parūpinti ne tik aprangą, bet ir batus. O kaip savo augintinius rengia miestiečiai?

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai (49)

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai
Į DELFI redakciją kreipėsi Klaipėdos „Nuaru“ pasipiktinusi Leila Lukoševič. Moteris teigia, kad prieš porą mėnesių ji išgelbėjo kalytę ir atidavė ją „Nuarui“, tačiau po kurio laiko pastebėjo, kad prieglaudoje iš gyvūno liko tik griaučiai. Leilai kelia didelį susirūpinimą gyvūnų laikymo sąlygos „Nuare“, tuo metu šio atstovai atsako, kad kalytę nualino jai taikytas gydymas.

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų (3)

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų
Voverinės skraiduolės – tai mažieji sterbliniai žinduoliai, kilę iš Australijos ir Naujosios Gvinėjos, vis dažniau tampa naminiais gyvūnėliais kaip alternatyva įprastiems augintiniams. Nors vadinami voverėmis, iš tikrųjų jie yra ne graužikai, o tiksliausia juos vadinti būtų anglišku pavadinimu „sugar gliders“ (cukrinės skraiduolės), rašoma pranešime spaudai.

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (161)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (9)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.