Norintys dalyvauti užsiėmimuose kviečiami į projekto pristatymo renginį, kuris vyks vasario 17 d., šeštadienį, 12 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos „Berželio“ padalinyje, Taikos pr. 113B. Įvadinio susitikimo metu bus galima daugiau sužinoti apie šią iniciatyvą, susipažinti su skaitymuose dalyvaujančiais Kaniterapijos klubo šunimis bei jų šeimininkais ir užsiregistruoti tolimesniam lankymui.

Skaitymų su šunimi tikslas – įkvėpti vaikus pamilti knygą, skaitymas jiems turėtų sietis su teigiamomis emocijomis, kurias kelia jauki bibliotekos erdvė, šuns buvimas šalia, bendravimas su juo, kailiuko glostymas.

Skaitymai su šunimi

„Labai mielas šuo. Suteikia laimės. Padeda mokytis skaityti“, „Jau geriau skaitau, greičiau skaitau, lavina kalbą“ – tai užsiėmimus jau lankiusių vaikų įspūdžiai.

„Labai laukia susitikimų su šuniukais. Manau, padeda vaikui atsipalaiduoti. Sužadina smalsumą ne tik gyvūnu, bet ir knyga“, „Šuo gali būti geriausias klausytojas, draugas. Vaikas labai laukia susitikimų. Po jų dar ilgai pasakoja, kai šuo klausėsi jo skaitomos knygos“ – sako skaitymų dalyvių tėvai.

Skaitymai su šunimi

Nors skaitymų su šunimi tikslas nėra išmokyti vaikus skaityti, užsiėmimų metu jie atsipalaiduoja, tampa drąsesni, laisviau jaučiasi skaitydami balsu, įgyja pasitikėjimo savimi, pradeda lengviau reikšti mintis.

Šuns buvimas šalia vaikui skaitant ramina, mažina stresą. Be to, šuo yra puikus klausytojas – jis niekada nekritikuoja, netaiso skaitančių vaikų. Būtent dėl šios priežasties skaitymuose su šunimi nedalyvauja tėvai, tik vaikas, šuo ir šuns vedlys. Jau vykusių užsiėmimų metu taip pat pastebėta, kad kai kuriems vaikams tokie skaitymai padeda įveikti ir gyvūnų baimę: pirmuosiuose susitikimuose laikęsi atokiau, vėliau mažieji išdrąsėdavo ir užmegzdavo draugystę su šunimi, kuriam skaitė.

Skaitymai su šunimi

Skaitymai vyks dviejose miesto vietose – Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio (Raseinių g. 26) ir „Berželio“ (Taikos pr. 113B) padaliniuose. Įvadiniame susitikime vyksiančios registracijos metu bus galima pasirinkti patogesnę skaitymų vietą ir tinkamą laiką. Užsiėmimai individualūs, kiekvienam vaikui skiriamas laikas – 15 min., jie vyksta kartą per savaitę arba kartą į dvi savaites. Skaitymai skirti 5–11 m. vaikams, tačiau pirmojo susitikimo dalyvių amžius neribojamas.

Skaitymų su šunimi projektas Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje pradėtas 2019 metų pabaigoje ir sėkmingai tęsiamas iki šiol. Skaitymų partneris – Kaniterapijos klubas.