Šiaulių komisariato pažiba - kalytė Redi

 (5)
Šis straipsnis yra kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai darbe“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti įmones tapti draugiškomis gyvūnams bei suteikti galimybę darbuotojams dirbti kartu su savo augintiniais. Gyvūnai esantys darbo aplinkoje įkvepia, padeda atsipalaiduoti ir lengviau pernešti stresą.

Turbūt daugelis pritars idėjai, kad kūrybiški žmonės kitaip vertina kasdienes situacijas, jautriau reaguoja į supančią aplinką bei drąsiau laužo nusistovėjusius stereotipus. Pastaruoju metu vis garsiau kalbama, kad kūrybiškumas bei netradicinis požiūris reikalingas daugelyje profesinių sričių. Gyvūnas darbo aplinkoje tampa vienu iš akivaizdžiausių ženklų, kad čia dirba įdomūs ir išskirtiniai darbuotojai. Todėl šunimis vietos atsiranda ir reklamos agentūroje, ir policijos komisariate.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalistinių tyrimų biuro viršininkas Vaidas Kazlauskas aštuonerius metus augina borderkolę Redi. Ji kiekvieną rytą kartu su savo šeimininku vyksta į darbą, kantriai ir ištikimai dieną budi šalia, o vakare palaiko kompaniją grįžtant namo.


Nuotraukos autorius - Eugenijus Mironovičius

„Komisariatas - ne vaikų darželis, viskas prasidėjo nuo to, jog budėdavome savaitgalių naktimis. Kad būtų smagiau, šeštadienį atsivesdavau šunį, prabūdavome iki sekmadienio ir išeidavome. Niekas net nematydavo. Kartais atėję sekmadienį, kartu prabūdavome iki pirmadienio, taigi ryte į darbą atėję kolegos mano augintinį pastebėjo. Taip po truputį visi priprato. O kai jau priprato, pradėjo naudotis.

Mūsų komisariate dažnai rengiamos ekskursijos vaikams. Jie dėmesį išlaiko tik kokį pusvalandį, todėl ekskursijos gale pakviečiu Redi. Vaikai iškart atsigauna, pradeda uždavinėti klausimus. Redi moka 30 triukų. Vaikų klausinėju, kokias komandas jie žino ir ką norėtų pamatyti. Populiariausias klausimas – ar padaro salto? Iš tikrųjų šunis galima išmokyti daryti salto, bet tam, kad išmoktų, reikia šuniui leisti remtis į šeimininką, o tai yra labai nesaugu“ – pasakoja V. Kazlauskas.


Nuotraukos autorius - Eugenijus Mironovičius

Šiaulių komisariato pažibos Redi sumanumas, elgesys ir paklusnumas yra didelio darbo ir pastangų rezultatas. „Anksčiau su Redi dalyvaudavom ir grožio parodose. Ji yra grožio čempionė. Tačiau parodose vyrauja labai subjektyvus vertinimas. Iš to laiko likęs geriausias dalykas - susiradau daug gerų draugų šunininkų. Todėl ir pradėjome užsiimti šunų sportu (angl. agility) . Tai yra bendravimas su šunimi, komandinis sportas, kai šuo seka tai, ką rodai, stebi tavo kūno kalbą. Šuo šiame sporte niekada nesuklys, tik šeimininkas gali suklysti. Šuo daro tai, ką tu parodai.

Treniruotės vyksta 2-3 kartus per savaitę, kiekvieną dieną vyksta bendri užsiėmimai. Kuo daugiau dirbi, tuo aukštesnius rezultatus gali pasiekti. Kai pradėjome užsiiminėti šiuo sportu, mokėmės tik iš knygučių bei kompaktinių diskų, dabar jau kitos galimybės – yra ir trenerių, ir teisėjų gerų, taigi iškart ir rezultatai geresni“ – apie dresūros ir sporto subtilybes pasakoja V. Kazlauskas.


Nuotraukos autorius - Eugenijus Mironovičius

Kolegos į Redi reaguoja įvairiai, vien linkę ją lepinti, kiti vengia bendravimo. „Pas mus po kabinetus svetimi nevaikšto, o darbuotojai skirtingai reaguoja. Yra tokių, kurie nepraeina nepamaitinę, kiti nekreipia dėmesio. Visokių yra. Buvo iššūkis prieš metus, kai Redi buvo mokoma, kad pro atidarytas kabineto duris gali tik priekines kojas iškišti ir žiūrėti, kas vaikšto. Kai kurie bendradarbiai bandė išvilioti ją, nešė gardėsių, kalbino ir kitaip gudravo.

Pagal Redi reakciją visada galiu atspėti, kas ateina į darbą. Yra tokių, kurie dėl jos alpsta, bet turiu vieną kolegę, kuri niekada su manim reikalų netvarko kabinete, jei yra šuo, visada pasikviečia į lauką. Galbūt ji bijo, bet toks atvejis yra vienetinis. Vienintelė valytoja pas mus pyksta, kad šuo yra darbe. Nors kas rytą ji ateina su sūrio gabalu, kurį duoda Redi, vadinasi, gal ne taip stipriai ir pyksta. Visi pripratę, kad šuo visada būna su manimi. Todėl kai Redi neatsivedu, bendradarbiai labai nustemba ir teiraujasi, kur ji yra“ – apie kolegų požiūrį pasakoja pareigūnas.

Reklamos agentūros „Adell Taivas Ogilvy“ kūrybos direktorius Tomas Karpavičius prisimena, kad biure yra buvę ir trys šunys, tačiau pastaruoju metu agentūros patalpose karaliauja kuklioji Marga.


Nuotraukos autorius - Eugenijus Mironovičius

„Daugelis kolegų augina šunis, taigi atsiveda juos ir į darbą. Šunys tiesiog guli savo vietose, miega, valgo ir sekioja savo šeimininkus. Nesipyksta. Nekenkia aplinkiniams. Darbuotojai kartais atsiklausia, ar gali atsivesti augintinius, bet šiaip nėra jokių draudimų. Mūsų agentūros politika – nėra jokios politikos. Jei turi ir nori atsivesti gyvūną,– gali tai padaryti. Mūsų teikiamos paslaugos - kūrybinės, su jomis dirbantys žmonės yra kūrybininkai. Jiems labai labai svarbus emocinis komfortas. Jeigu jo mylimas augintinis padeda jaustis geriau darbe, tai dirbdamas kartu su juo jis, tikėtina, pasieks daug geresnių rezultatų.

Reklamos agentūros “Adell Taivas Ogilvy” darbuotojas Mykolas Budraitis yra Margos šeimininkas, savo augintinę į darbą atsivedantis kiekvieną dieną.


Nuotraukos autorius - Eugenijus Mironovičius

„Įsigijęs šunį negalvojau, jog vesiuosi jį į darbą. Prieš atsivedant pirmą kartą nežinojau, kaip ji elgsis su kolegomis, ypač neramu buvo, kai turėdavau išeiti į kokį nors susitikimą. Po kurio laiko Marga su visais susibendravo, priprato ir pradėjo puikiai jaustis biure.

Didžiausi privalumai dirbant kartu su augintine – visada pietauju ne vienas, linksmesnė diena būna. Jei reikia pertraukos, gali nueiti išgerti kavos, gali parūkyti, bet gali ir su šunimi pažaisit. Šuo tampa savotiška atrakcija“ – pasakoja M. Budraitis.


Nuotraukos autorius - Eugenijus Mironovičius

Kriminalistinių tyrimų biuro viršininkas Vaidas Kazlauskas pastebi, kad šuns įsigijimas turi įtakos ir darbo dienai. „Pasikeitė darbo ritmas. Ryte į darbą einame anksti, kad mūsų niekas nematytų, neužkabintų, nes žmonių pakantumas šunimis vis dar yra labai mažas. Anksčiau ateini - darbų daugiau padarai., o ir pačiame darbe smagiau, kai ji yra. Nuramina, kai glostai. Juokaujame, kad ji saugoja mūsų darbuotojus nuo nelaimingų atsitikimų. Jei darbuotojas nesuvalgo savo pietų, tai kitą dieną jie juk bus sugedę. Redi išgelbėja nuo tokių situacijų ir likusius pietus suvalgo tą pačią dieną. Anksčiau ją čia labai šerdavo ir lepindavo ėdalu, bet kai staigiai priaugo daug svorio, apribojome maisto dalybas.“


Nuotraukos autorius - Eugenijus Mironovičius

Pašnekovai, tarsi patvirtina faktą, kad nepriklausomai nuo darbo pobūdžio, gyvūnas visada padeda darbuotojui ir suteikia ypatingos atmosferos kolektyvui. Svarbiausia atsiminti, kad ilgalaikiams ir užtikrintiems pokyčiams bei netradicinėms naujovėms reikia skirti laiko.

Šis straipsnis yra kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai darbe“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti įmones tapti draugiškomis gyvūnams bei suteikti galimybę darbuotojams dirbti kartu su savo augintiniais. Gyvūnai esantys darbo aplinkoje įkvepia, padeda atsipalaiduoti ir lengviau pernešti stresą.

Skirkite minutę laiko ir atsakykite į kelis mūsų paruoštus klausimus, o trijų laimingųjų augintinius „Purina“ nustebins maloniomis dovanomis!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Šuns diena jau rytoj: ką veikti kartu su augintiniu?

Šuns diena jau rytoj: ką veikti kartu su augintiniu?
Lietuvos kinologų draugija jau trečius metus kviečia minėti visuotinę Šuns dieną – ši graži tradicija vis labiau vienija šunų mylėtojus ir vis labiau keičia visuomenės požiūrį į šunis, rašoma pranešime spaudai.

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai (1)

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai
Šunų šeimininkai kartais diskutuoja: kas šuniui geriausia? Pasivaikščiojimai gamtoje? Komandų mokymasis dresūros aikštelėje? Ramus poilsis greta šeimininko? Visi išvardyti dalykai geri, bet, kaip teigia statistika, šunims geriausias laikas – žaidimai su savo žmogumi ir gentainiais, rašoma Lietuvos kinologų draugijos pranešime spaudai.

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose (9)

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose
Kur susipažinote su savo geriausiais draugais? Joana Norvilaitė-Vaitkienė savo geriausius draugus sutiko gan neįprastose vietose: po balkonu, lysvėje ir prieglaudoje. Moteris pasakoja, kaip pasikeitė jos gyvenimas nuo tada, kai ji ištiesė pagalbos ranką nelaimėje atsidūrusiems kačiukams.

Visuose pajūrio paplūdimiuose šiemet bus laukiami keturkojai – išskyrus Palangą (28)

Visuose pajūrio paplūdimiuose šiemet bus laukiami keturkojai – išskyrus Palangą
Prieš šiek tiek mažiau nei metus Sveikatos apsaugos ministras panaikino draudimą į paplūdimius eiti kartu su gyvūnais. Nauja tvarka leido savivaldybėms spręsti, kuriuose paplūdimiuose šeimininkai bus laukiami su keturkojais, o merai neslėpė, kad džiaugiasi nauja galimybe. Tačiau aiškėja, kad Palangoje šiemet tokios vietos nebus.

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti? (13)

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti?
„Šuniui reikia parodyti, kas namie šeimininkas“. „Šuo turi klausyti, nes aš taip pasakiau“. „Šuo veržiasi pro duris pirmas, nes nori dominuoti“...

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui (2)

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui
„SOS gyvūnų“ prieglauda perspėja naminių gyvūnų augintojus: pavasarį jiems daug didesnis pavojus pabėgti ar iškristi per langus. Pastarosiomis savaitėmis labai padaugėjo skelbimų apie dingusius gyvūnus: šunys pabėga išsigandę perkūnijos, katės – vedžiojamos su pavadėliais, net papūgos išskrenda per atvirus langus. Augintinių šeimininkai tikisi, kad pavyks rasti savo numylėtinius, ieško jų, kabina skelbimus, tačiau tai, deja, ne visada padeda. Didelė dalis naminių gyvūnų niekada nebegrįžta.

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą
Net šešis taksų veislės šunis auginanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė teigia, kad išvykos į gamtą su augintiniais yra vienas didžiausių malonumų. Kad visi kartu sklandžiai pasiektų kelionės tikslą, šeimininkė tinkamai pasirūpina viso ekipažo saugumu, rašoma pranešime spaudai.

Ką daryti, kai šuo puola? (163)

Ką daryti, kai šuo puola?
Tikriausiai ne vieną kartą esate girdėję pasakymą, kuris apibūdina agresyvius šunis: jei šuo kartą paragavo žmogaus kraujo – jo norės dar. Kinologas Artūras Zaleckas teigia, kad šis pasakytas tėra mitas, tačiau kiekvienas šunų augintojas turėtų gerai mokėti žaisti šachmatais. Anot jo, svarbu visada turėti kelis ėjimus į priekį, kad nutikus nelaimei, šuns šeimininkas nepasimestų. Taip pat specialistas pataria, ką daryti, jei prie jūsų artinasi agresyviai nusiteikęs šuo.

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą? (3)

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą?
Praėjusį kovą Kauno savivaldybėje vyko neįprasti mokymai – pirmą kartą šunų mylėtojams suorganizuotas nemokamų paskaitų ciklas „Atsakingo šeimininko akademija“. Kuruoti šį Lietuvos kinologų draugijos projektą Kaune ėmėsi „Nasrai“, vienas seniausių Šunų dresūros ir sporto centrų, rašoma pranešime spaudai.

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo? (27)

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo?
Nors įstatymo, kuris draustų su gyvūnais eiti į kavines nėra, ne visos maitinimo įstaigos lankytojų su keturkojais laukia išskėstomis rankomis. DELFI atliko eksperimentą ir parodė, kaip kavinėse elgiasi didelis ir socializuotas šuo.

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus (115)

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus
Sekmadienio vakarą rasto nukankinto ir nušauto šuns istorija sulaukė itin didelės visuomenės reakcijos: socialiniame tinkle šia Kristinos Mickevičiūtės istorija pasidalino beveik 5 tūkstančiai žmonių. DELFI domisi, ką politikai ir atsakingos institucijos ruošiasi daryti, kad panašių situacijų pavyktų išvengti.

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai (57)

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai
Dėl Salininkuose, Vilniuje, rasto radinio pakraupo net visko matę gyvūnų gelbėtojai – prie traukinių bėgių buvo rasas, kaip manoma, nukankintas, o vėliau nušautas šuo.

Kada pradėti dresuoti savo šunį? (2)

Kada pradėti dresuoti savo šunį?
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Tad pakalbėkime apie tai, kada pradėti mažą šuniuką mokyti ir, svarbiausia, ko ir kaip jį mokyti.

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu (9)

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu
Pavasaris šunų mylėtojams reiškia ilgesnius pasivaikščiojimus ir pramogas gamtoje. Pavasaris jiems taip pat reiškia bendrą didelę šventę – Šuns dieną, rašoma pranešime spaudai.

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę (10)

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę
Svajodami apie naują šeimos narį turbūt mažiausiai tikėtumėtės, kad vieną dieną tiesiog sutiksite jį miško viduryje. Kaip tik taip ir nutiko Renatai Zubavičienei, kuri, priglaudusi pražūčiai paliktą gyvūną, su juo atrado didelę laimę.