Karščio rodikliai, nustatomi pagal temperatūrą ir oro drėgnį, daugybėje vietovių, kaip manoma, gali viršyti 38 laipsnių ribą ir pranokti ligšiolinius rekordus.

Tverti siaubingą karštį – kančia ne tik žmonėms, bet ir keturkojams jų bičiuliams. Šunis laikantys niujorkiečiai bent šiokią tokią atgaivą savo augintiniams gali pasiūlyti specialiuose parkuose su įrengtomis vandens aikštelėmis. Jose lakstydami keturkojai atsivėsina ir tampa žvalesni.

„Jaustis gerai dabar labai sunku. Nuolatos šluostausi kaktą ir stengiuosi nesitraukti iš šešėlio. Nelengva ir šuniui, todėl vesdama jį į lauką pasiimu butelį šalto vandens tam atvejui, jei parke tiekiamo vandens neužtektų. Man net sunku įsivaizduoti, kaip tektų jaustis turint kailį. Atrodo, kad būti šunimi dabar – tikra kančia“, – sako šuns šeimininkė Belle Williams.

Šunį auginanti Emily Gonzalez sako nuolatos raginanti šunų šeimininkus užėjus karščiams galvoti ne tik apie save, bet ir apie šunis augintinius: duoti jiems pakankamai vandens, saugoti nuo įkaitusių šaligatvių.

„Dabar, kai tvyro karščiai, atsiranda papildomų rūpesčių. Man jų prisideda ir dėl darbo – turiu po 8–9 valandas per dieną išbūti lauke. Vis dėlto privalau galvoti ne vien apie save: turiu stebėti, kaip jaučiasi mano šunys. Dabar nėra taip, kaip pavasarį, kai būdavo galima ramiai sau vaikštinėti, nesukant galvos dėl štai tokių rūpesčių“, – teigia ji.

Niujorko valstijos gubernatorė Kathy Hochul pasirūpino, kad būtų sukomplektuoti specialūs Nacionalinės gvardijos daliniai, ateinančiomis dienomis pasirengę teikti pagalbą karščio išprovokuotų nepaprastųjų situacijų atveju.