aA
Kas vyksta Kaune“ skaitytojas pasidalijo istorija, kuri susiklosčius kitokioms aplinkybėms, anot jo, galėtų baigtis didele nelaime. Kaune gyvenančių jaunų žmonių augintinį nuo pražūties esą išgelbėjo tik benusibaigiantis pavadėlis. Vyras daugiabučio pirmininką kaltina aplaidumu, tuo metu „Kauno liftų“ specialistai į situaciją žiūri ramiai, sako, kad liftas veikia, kaip priklauso.
Daugiabutis Krevės pr. / Skaitytojo ir R. Tenio nuotr. / "Kas vyksta Kaune" montažas
Daugiabutis Krevės pr. / Skaitytojo ir R. Tenio nuotr. / "Kas vyksta Kaune" montažas

Šuo nukeliavo, šeimininkė – liko

Skaitytojas pastebėjo šuns vedžiojimą karantino metu esant lyg ir pramoga – vasario 24-osios rytą su augintiniu prasiblaškyti nusprendė jo sužadėtinė.

„Laikinai gyvename V. Krėvės prospekte 98A, 10 aukšte. Iškvietus liftą, jis visada būna atidarytas apie minutę arba iki kol nuspaudžiamas aukšto mygtukas, tačiau tą kartą liftui atsidarius, spėjo įbėgti tik mūsų augintinis, durys su trenksmu užsidarė ir liftas pradėjo leistis“, – vyro nupasakojimu, tas košmariškas 8 val. ryto nusileidimas veikiau priminė kritimą.

Po poros minučių namo verkianti parbėgusi sužadėtinė pakvietė vyrą – šiam puolus į laiptinę, prie lifto tiesiog gulėjo įstrigęs pavadėlis: „Bandžiau spausti lifto duris, kad jas atverčiau, tačiau nieko nevyko, girdėjosi tik durų trankymasis kažkuriame aukšte. Basomis kojomis nusileidau kitu liftu žemyn. Bandžiau vėl kviesti užstrigusį liftą, atverti duris ir pažiūrėti, ar kažkas matosi pro tarpą.“

Anot skaitytojo, pastangas išvaduoti augintinį pastebėjo daugiabučio laiptinę valiusi moteris, kuri informavo, kad liftas neveikia. Ji esą jau du kartus apie tai sakiusi namo pirmininkui, tačiau nieko nesiimta.

„Labai nesigilinau, nes tikrai įsivaizdavau, kad mano šuo arba pasismaugęs su pavadėliu, arba nukritęs į šachtą. Bėgau per kiekvieną aukštą vis bandydamas iškviesti liftą. Galiausiai užlipęs į penktą aukštą radau savo augintinį laiptinėje visą išsigandusį su nutrūkusio pavadėlio dalimi“, – baisias akimirkas prisiminė vyras.

Pasigedo informacijos apie lifto gedimą

Sugrįžęs, skaitytojas liepė valytojai iškviesti namo pirmininką. „Jam atėjus, žinoma, užsipuoliau, kodėl nesugebėjo užklijuoti bent lapo ar juostele užtverti lifto, juk tiek nedaug iki nelaimės. Mes turime mėnesio amžiaus naujagimį, o jei taip nutiktų su vežimu ir vaiku? Jei tai būtų mažesnių gabaritų šuo, kuris dėl to nusismaugtų ar blogiau?“ – pačius blogiausius scenarijus piešė V. Krėvės prospekto daugiabučio gyventojas.

Jis pripažįsta apimtas siaubo išdėstęs faktus pakeltu tonu, o pirmininko atsakas vyrui pasirodė arogantiškas: „aš ne liftininkas“. Skaitytojui iškilo klausimas – ar nebuvo galima priklijuoti lapo, kad liftas neveikia arba užklijuoti „Stop“ juostele? Šuns šeimininkas apie incidentą taip pat pranešė bendruoju pagalbos numeriu 112 – apie 8.40 val. susisiekę policijos pareigūnai, kita vertus, informavo, kad šioje situacijoje nelabai turi galios.

„Šitaip basomis kojomis ieškojau savo augintinio ir tikrai nebesitikėjau jo rasti sveiko. Taip pat po šio įvykio staigiai buvo pakeisti lipdukai liftuose. Pirmininkas sakė, kad tarnybos informuotos, o pagal lipdukus matosi, kad technikai buvo atvykę. Bet susisiekus su „Kauno liftais“, jokio iškvietimo nemato“, – daugiabučio pirmininku pasitikėjimą visiškai prarado vyras.

Jo manymu, atnaujinus lipduką su lifto naudojimo taisyklėmis tik bandoma išsisukti nuo bet kokios atsakomybės. Senuose lipdukuose esą nesimato informacijos, o naujuose jau aiškiai matosi, kad „draudžiama vežti gyvūnus“.

„Tik fakto tai nekeičia, kad galėjo būti ir mažas vaikas, ir visko galima išvengti atspausdinus paprasčiausius lapus ir užklijavus“, – širdo skaitytojas.

Įrenginys veikia gerai

Su situacija susipažinęs „Kauno liftų“ darbuotojas „Kas vyksta Kaune“ nurodė, kad šuo įbėgo į liftą, kažkas jį iškvietė, tad liftas ir nuvažiavo, o šeimininkė įeiti nespėjo. Durims atsidarius kitame aukšte, šuo išėjo, tik šeimininkams buvo streso surasti augintinį.

Pasiteiravus, ar liftas nekrito, pašnekovas sąmojingai išsireiškė, kad norint priversti liftą nukristi „reikia gerą priešą turėti“, žinoti, kokiu eiliškumu nupjauti trosus. Įrenginio kritimo scenarijų „Kauno liftų“ atstovas kategoriškai atmetė, pridūręs, kad įtemptoje situacijoje žmonės regi visokių dalykų.

Liftas esą ir dabar važiuoja kaip pridera. Gyventojui paskambinus į avarinę ir papasakojus, kas nutiko, iškart nusiųsti mechanikai, kurie išsiaiškino, kad liftas veikia.

„Įrenginių apžiūros atliekamos kiekvieną mėnesį, šis liftas tikrintas vasario pradžioje. Su gyvūnais tiesiog yra problema, kai eina su pavadėliu. Instrukcijoje įrašyta, kad naudotis liftu vediniems gyvūnais negalima, kadangi tai gali sudaryti pavojingas situacijas, ypač su augintiniais keliantis vaikams. Bet, žinote, taisyklėse įrašai, o žmonės jas plėšo, klijuoji ir klijuoji“, – į gyventojų sąmoningumą apeliavo pašnekovas.

Jis apgailestavo žmones patyrus stresą: „Gyvūnėlis dingo, o žvėrelis irgi mylimas. Paskui jie ėjo per aukštus ieškodami, vargšas išsigandęs gyvūnas irgi blaškėsi. O taip liftai nekrenta.“

Kas vyksta Kaune
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(49 žmonės įvertino)
3.1633

Sukčiai įsigudrino pasipelnyti iš šunų mylėtojų: vos neįkliuvusi vilnietė perspėja apie prekybą šuniukais, kurių nėra (49)

Ieškodami mėgstamos veislės augintinio, galų gale tarp skelbimų aptinkate savo išsvajotą...

Dresuotojos Gabijos karantinas nesustabdė: su šunų šeimininkais ėmėsi naujų sumanymų (8)

Sutikite, žodį dresūra kartkartėmis vis dar siejame su žmonių pulkeliu, kurių amsintys,...

Dalis emigruojančių šunis palieka likimo valiai: šie žmonės nepasigailėjo pasielgę kitaip (9)

Kartais gyvenimas priverčia emigruoti ar pakeisti savo gyvenamąją vietą, todėl augintinių...

Kinologė apie bendravimą su šunimis: taip realizuoju tą mažą laukinio gyvūno dalį savyje (3)

Su Daina Malickiene, Vidaus reikalų ministerijos VSAT kinologijos centro kinologe instruktore...

Benamiai Stambulo šunys tapo naujos dokumentinės juostos personažais (10)

Zeytin į Stambulo gatves iškiūtina naktimis, Nazaras nesunkiai prisimeilina praeiviams, o Kartalas...

Top naujienos

Lietuvių mokslinis išradimas žada perversmą: ar reakciją į maistą padės aptikti rimtą sveikatos sutrikimą?

Depresija kamuoja daugiau nei 264 mln. pasaulio gyventojų. Tyrimai parodė, kad maisto pasirinkimas...

Giedrius Drukteinis | D+

Juo netikėjo nei treneriai, nei tėvas: kaip gležnas paauglys pasiekė sporto aukštumų ir sukūrė marškinėlius, kuriuos nori vilkėti kiekvienas

Lauko tenisą kaip sporto šaką, žinia, pirmieji sukūrė prancūzai, tie rafinuotų pramogų...

Su dviem moterimis sūnų auginantis Raskevičius: apie žmonių įvairovę turi būti ugdoma nuo mažens (872)

Prieš rinkimus pagarsėjęs provokuojančiu įvaizdžiu, debatuose pasirodęs moteriškais apdarais,...

Daugėja užsikrėtimų koronavirusu šeimose ir darbovietėse, epidemiologų akiratyje – mokyklos (51)

Kovo mėnesį daugiausia susirgimų COVID-19 registruota šeimose ir darbovietėse, informuoja...

Profesorius vaikų pamėgtą užkandį įvertino labai griežtai: tai gali sukelti netgi vėžį (33)

„Mano atsakymas vienareikšmis – jų nereikėtų duoti“, – taip vaikų gastroenterologas prof....

Naktį Vilniuje įvyko didžiulis nelegalus vakarėlis: dalyvavo 89 žmonės, daugiausia – studentai papildyta video ir nuotraukų galerija (510)

Šeštadienio naktį Vilniuje vyko vakarėlis, policijos pareigūnai nustatė 89 jame dalyvavusių...

Po perversmo ir žudynių šalis balansuoja ant pilietinio karo slenksčio: vis daugiau kalba apie „savigynos būrius“ (35)

Mianmaro kariuomenė kariauja su savo piliečiais. Yra sakančių, kad atėjo laikas duoti atkirtį.

Kinijoje atidarytas 100 m ilgio banguotas tiltas, kuris vieniems kelia baimę, o kitiems atrodo netikras

Kinijoje atidarytas 100 m ilgio „banguotas“ tiltas, kuris kai kuriems žmonėms atrodo toks...

Užkalnio kvapai: mandarinai, kaip milijonas dolerių (10)

Kvepalai milijono nekainuoja: Lietuvoje juos parduoda už pusantro šimto eurų. Lietuvoje jų nesunku...

Nepageidaujamos reakcijos į skiepus: medikai atviri – kai kurios iš jų gali būti įsikalbėtos (221)

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba daugiau nei per tris mėnesius sulaukė apie tūkstantį...