Šeimininko taip ir nesulaukusi Molė su mažyliais prašo pagalbos

 (31)
Turiu bėdą. Pati parsivežiau ją namo, o dabar man labai reikia jūsų pagalbos. Mano bėdos vardas Molė – pavadinom ją taip, nes priminė didžiulį žeme besiridenantį moliūgą.

Vidutinio dydžio kalytė prieš du mėnesius apsigyveno prie geležinkelio pervažos, kur tuo metu dirbo geležinkeliečiai. Kalytė kiauras dienas tupėdavo ant geležinkelio bėgių, o išgirdusi atriedantį traukinį tingiai pasitraukdavo į šalį, tačiau šiam nuvažiavus ir vėl įsitaisydavo ten pat. Molė stebėjo kiekvieną prie pervažos stabtelėjusią mašiną, kraipydama nosį uodė jos kvapą, tačiau supratusi, kad kvapas nepažįstamas tingiai paguldydavo galvą ant priekinių letenų.

Molė šuniško instinkto vedina nesitraukė iš tos vietos, kurioje išsiskyrė su savo šeimininku. Ji laukė nuo ryto iki vakaro – ir taip kasdien, ilgus du mėnesius. Maisto jai atveždavo geležinkeliečiai, kurie man ir papasakojo, kad vieną dieną prie pervažos privažiavo mašina, išlipęs vairuotojas atidarė galines dureles, už pakarpos ištraukė šunį ir nurūko savo keliais. Geležinkeliečiai buvo per toli, kad įsidėmėtų automobilio numerius ar išspardytų niekšo, išmetusio savo šunį, užpakalį.

Vieną vakarą, iš darbo grįždama namo, pastebėjau, kad Molė netrukus susilauks šunyčių. Sustojusi prie pervažos atidariau automobilio dureles ir pakviečiau ją vidun. Kalytė sunkiai pūškuodama priėjo ir paklusniai užsiropštė ant galinės sėdynės. Kol važiavom namo, ji ramiai tupėjo ir žiūrėjo į tolstančius bėgius pro galinį langą. Neturėjau jokio plano, ką darysiu su Mole – mūsų namuose gyvena trys šunys ir dvi katės, visi jaučia konkurenciją dėl žmogaus meilės, todėl nenusiteikę priimti dar vieno augintinio. Skambinau į prieglaudas, bet visur girdėjau tą patį atsakymą: „pas mus virusas, negalim priimti šuningos kalės, gal gali pas jus pagimdyti, mes paskiepysim šuniukus, surasim jiems namus“. Beliko viena prieglauda, kurioje migdo šeimininkų neradusius šunis – į šią neskambinau, ten galėčiau nuvežti tik savo priešą, bet juo niekada nebus šuo...

Du mėnesius gyvenusi lauke Molė užsiaugino storą kailį, tad įleista vidun lekavo, negalėjo sau rasti vietos. Todėl įrengėme jai vietą nešildomoje verandoje. Molė iškart suprato, kad mano šunų medžiaginis narvas bus jos namais ir išgirdusi komandą: „į vietą“ jame įsitaisydavo.

Prieš savaitę Molė atsivedė 8 šuniukus, du iš jų buvo silpni ir neišgyveno. Žinau, kad čia ne vieta sentimentams, bet atimdama iš urzgiančios kalytės du negyvus mažylius keikiau visus neprižiūrinčius savo šunų, visus išmetančius savo gyvūnus į gatvę, visus, kurie be jokios sąžinės graužaties gali atsikratyti savo šunimi. Nereikia jiems didelės bausmės, pakaktų, kad bent kartą gyvenime, bent trumpam sugebėtų jausti. Bet tokie žmonės iš akmens, nemanau, kad sugebės...

Atsivedusi šuniukų Molė liovėsi mumis pasitikėti. Ji garsiai urzgė, kai bandydavau pasižiūrėti ar viskas gerai jos šuniukams ir svarbiausia, dvi paras nesitraukė nuo savo vaikų. Niekaip negalėjau jos išvaryti į lauką atlikti gamtinių reikalų. Maistą turėdavau palikti šalia – jį suėsdavo, kai pasitraukdavau ir uždarydavau verandos duris. Labai norėjau kuo anksčiau nufotografuoti šuniukus, bet sugebėjau tai padaryti tik vakar, kai šuneliams suėjo 7 dienos – paėmiau juos, kai Molė buvo trumpam išbėgusi į lauką. Vis dėlto kalytė suprato klastą ir jos nepasitikėjimas mumis tapo dar didesnis. Išėjusi į lauką po namu ėmė kasti duobę, manau, planavo ten suslėpti savo vaikus.

Įtariu, kad tai ne pirma Molės vada. Greičiausiai ji jau turėjo skaudžios patirties, kad po gimdymo žmogus atima šunelius. Tad vėl iš naujo teko pratinti Molę prie mūsų rankų, glostyti ją, raminti, rodyti, kad neatimsime šunyčių. Labai norėtųsi parodyti daugiau Molės šuniukų nuotraukų, bet tai galėsiu padaryti šiek tiek vėliau, kai jie atsimerks ir kalytė nebijos, kad mažyliai dings visiems laikams.

Molės šuniukus paskiepyti pažadėjo viena gyvūnų prieglauda, po to jiems reiks namų. Aš pasistengsiu šunelius užauginti kaip galima geriau, socializuoti, prižiūrėti, o jūs, kas galite pasidalinkite Molės istorija. Galbūt kam nors reikia šių keturkojų: trijų kalyčių ir trijų patinėlių. Beje, greičiausiai Molės šuniukai yra nuo skirtingų tėvų, nes jie labai skirtingi. Vienoje vadoje gali gimti skirtingų patinų palikuonių. Molei taip pat reikia gerų namų, tokių iš kurių nebus išvežta. Molė puikios psichikos, draugiška, bebaimė, puikiai sutaria su mūsų šunimis, vištomis bei antimis. Iš pažiūros jai 4-5 metai, vidutinio dydžio (maždaug Biglio ūgio), paklusni, mokanti pagrindines komandas.

Po kelių dienų Molės šuniukai atsimerks. Tuomet papasakosiu, kaip jiems sekasi augti. Galėsite pamatyti ir pirmuosius savarankiškus šuniukų žingsnius, jų socializaciją, naujas patirtis.

Labai prašome pasidalinti Molės istorija su savo draugais. Galbūt atsiras žmonės, kuriems šie mažyliai taps ištikimiausiais draugais. O galbūt ir Molė ras žmogų, kuriuo galės pasitikėti ir kuriam galės dovanoti visą savo meilę, šilumą ir ištikimybę.

Dėl šunelių galite kreiptis el. paštu info@letena.lt arba susisiekti tiesiogiai su juos priglaudusia Vaiva tel. 868663355

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partenkė šunį ir nė nestabtelėjo pareigūnai prašo pagalbos (160)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (8)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.