Šeimininko taip ir nesulaukusi Molė su mažyliais prašo pagalbos

 (31)
Turiu bėdą. Pati parsivežiau ją namo, o dabar man labai reikia jūsų pagalbos. Mano bėdos vardas Molė – pavadinom ją taip, nes priminė didžiulį žeme besiridenantį moliūgą.

Vidutinio dydžio kalytė prieš du mėnesius apsigyveno prie geležinkelio pervažos, kur tuo metu dirbo geležinkeliečiai. Kalytė kiauras dienas tupėdavo ant geležinkelio bėgių, o išgirdusi atriedantį traukinį tingiai pasitraukdavo į šalį, tačiau šiam nuvažiavus ir vėl įsitaisydavo ten pat. Molė stebėjo kiekvieną prie pervažos stabtelėjusią mašiną, kraipydama nosį uodė jos kvapą, tačiau supratusi, kad kvapas nepažįstamas tingiai paguldydavo galvą ant priekinių letenų.

Molė šuniško instinkto vedina nesitraukė iš tos vietos, kurioje išsiskyrė su savo šeimininku. Ji laukė nuo ryto iki vakaro – ir taip kasdien, ilgus du mėnesius. Maisto jai atveždavo geležinkeliečiai, kurie man ir papasakojo, kad vieną dieną prie pervažos privažiavo mašina, išlipęs vairuotojas atidarė galines dureles, už pakarpos ištraukė šunį ir nurūko savo keliais. Geležinkeliečiai buvo per toli, kad įsidėmėtų automobilio numerius ar išspardytų niekšo, išmetusio savo šunį, užpakalį.

Vieną vakarą, iš darbo grįždama namo, pastebėjau, kad Molė netrukus susilauks šunyčių. Sustojusi prie pervažos atidariau automobilio dureles ir pakviečiau ją vidun. Kalytė sunkiai pūškuodama priėjo ir paklusniai užsiropštė ant galinės sėdynės. Kol važiavom namo, ji ramiai tupėjo ir žiūrėjo į tolstančius bėgius pro galinį langą. Neturėjau jokio plano, ką darysiu su Mole – mūsų namuose gyvena trys šunys ir dvi katės, visi jaučia konkurenciją dėl žmogaus meilės, todėl nenusiteikę priimti dar vieno augintinio. Skambinau į prieglaudas, bet visur girdėjau tą patį atsakymą: „pas mus virusas, negalim priimti šuningos kalės, gal gali pas jus pagimdyti, mes paskiepysim šuniukus, surasim jiems namus“. Beliko viena prieglauda, kurioje migdo šeimininkų neradusius šunis – į šią neskambinau, ten galėčiau nuvežti tik savo priešą, bet juo niekada nebus šuo...

Du mėnesius gyvenusi lauke Molė užsiaugino storą kailį, tad įleista vidun lekavo, negalėjo sau rasti vietos. Todėl įrengėme jai vietą nešildomoje verandoje. Molė iškart suprato, kad mano šunų medžiaginis narvas bus jos namais ir išgirdusi komandą: „į vietą“ jame įsitaisydavo.

Prieš savaitę Molė atsivedė 8 šuniukus, du iš jų buvo silpni ir neišgyveno. Žinau, kad čia ne vieta sentimentams, bet atimdama iš urzgiančios kalytės du negyvus mažylius keikiau visus neprižiūrinčius savo šunų, visus išmetančius savo gyvūnus į gatvę, visus, kurie be jokios sąžinės graužaties gali atsikratyti savo šunimi. Nereikia jiems didelės bausmės, pakaktų, kad bent kartą gyvenime, bent trumpam sugebėtų jausti. Bet tokie žmonės iš akmens, nemanau, kad sugebės...

Atsivedusi šuniukų Molė liovėsi mumis pasitikėti. Ji garsiai urzgė, kai bandydavau pasižiūrėti ar viskas gerai jos šuniukams ir svarbiausia, dvi paras nesitraukė nuo savo vaikų. Niekaip negalėjau jos išvaryti į lauką atlikti gamtinių reikalų. Maistą turėdavau palikti šalia – jį suėsdavo, kai pasitraukdavau ir uždarydavau verandos duris. Labai norėjau kuo anksčiau nufotografuoti šuniukus, bet sugebėjau tai padaryti tik vakar, kai šuneliams suėjo 7 dienos – paėmiau juos, kai Molė buvo trumpam išbėgusi į lauką. Vis dėlto kalytė suprato klastą ir jos nepasitikėjimas mumis tapo dar didesnis. Išėjusi į lauką po namu ėmė kasti duobę, manau, planavo ten suslėpti savo vaikus.

Įtariu, kad tai ne pirma Molės vada. Greičiausiai ji jau turėjo skaudžios patirties, kad po gimdymo žmogus atima šunelius. Tad vėl iš naujo teko pratinti Molę prie mūsų rankų, glostyti ją, raminti, rodyti, kad neatimsime šunyčių. Labai norėtųsi parodyti daugiau Molės šuniukų nuotraukų, bet tai galėsiu padaryti šiek tiek vėliau, kai jie atsimerks ir kalytė nebijos, kad mažyliai dings visiems laikams.

Molės šuniukus paskiepyti pažadėjo viena gyvūnų prieglauda, po to jiems reiks namų. Aš pasistengsiu šunelius užauginti kaip galima geriau, socializuoti, prižiūrėti, o jūs, kas galite pasidalinkite Molės istorija. Galbūt kam nors reikia šių keturkojų: trijų kalyčių ir trijų patinėlių. Beje, greičiausiai Molės šuniukai yra nuo skirtingų tėvų, nes jie labai skirtingi. Vienoje vadoje gali gimti skirtingų patinų palikuonių. Molei taip pat reikia gerų namų, tokių iš kurių nebus išvežta. Molė puikios psichikos, draugiška, bebaimė, puikiai sutaria su mūsų šunimis, vištomis bei antimis. Iš pažiūros jai 4-5 metai, vidutinio dydžio (maždaug Biglio ūgio), paklusni, mokanti pagrindines komandas.

Po kelių dienų Molės šuniukai atsimerks. Tuomet papasakosiu, kaip jiems sekasi augti. Galėsite pamatyti ir pirmuosius savarankiškus šuniukų žingsnius, jų socializaciją, naujas patirtis.

Labai prašome pasidalinti Molės istorija su savo draugais. Galbūt atsiras žmonės, kuriems šie mažyliai taps ištikimiausiais draugais. O galbūt ir Molė ras žmogų, kuriuo galės pasitikėti ir kuriam galės dovanoti visą savo meilę, šilumą ir ištikimybę.

Dėl šunelių galite kreiptis el. paštu info@letena.lt arba susisiekti tiesiogiai su juos priglaudusia Vaiva tel. 868663355

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai (1)

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai
Šunų šeimininkai kartais diskutuoja: kas šuniui geriausia? Pasivaikščiojimai gamtoje? Komandų mokymasis dresūros aikštelėje? Ramus poilsis greta šeimininko? Visi išvardyti dalykai geri, bet, kaip teigia statistika, šunims geriausias laikas – žaidimai su savo žmogumi ir gentainiais, rašoma Lietuvos kinologų draugijos pranešime spaudai.

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose (7)

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose
Kur susipažinote su savo geriausiais draugais? Joana Norvilaitė-Vaitkienė savo geriausius draugus sutiko gan neįprastose vietose: po balkonu, lysvėje ir prieglaudoje. Moteris pasakoja, kaip pasikeitė jos gyvenimas nuo tada, kai ji ištiesė pagalbos ranką nelaimėje atsidūrusiems kačiukams.

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti? (13)

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti?
„Šuniui reikia parodyti, kas namie šeimininkas“. „Šuo turi klausyti, nes aš taip pasakiau“. „Šuo veržiasi pro duris pirmas, nes nori dominuoti“...

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui (2)

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui
„SOS gyvūnų“ prieglauda perspėja naminių gyvūnų augintojus: pavasarį jiems daug didesnis pavojus pabėgti ar iškristi per langus. Pastarosiomis savaitėmis labai padaugėjo skelbimų apie dingusius gyvūnus: šunys pabėga išsigandę perkūnijos, katės – vedžiojamos su pavadėliais, net papūgos išskrenda per atvirus langus. Augintinių šeimininkai tikisi, kad pavyks rasti savo numylėtinius, ieško jų, kabina skelbimus, tačiau tai, deja, ne visada padeda. Didelė dalis naminių gyvūnų niekada nebegrįžta.

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą
Net šešis taksų veislės šunis auginanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė teigia, kad išvykos į gamtą su augintiniais yra vienas didžiausių malonumų. Kad visi kartu sklandžiai pasiektų kelionės tikslą, šeimininkė tinkamai pasirūpina viso ekipažo saugumu, rašoma pranešime spaudai.

Ką daryti, kai šuo puola? (163)

Ką daryti, kai šuo puola?
Tikriausiai ne vieną kartą esate girdėję pasakymą, kuris apibūdina agresyvius šunis: jei šuo kartą paragavo žmogaus kraujo – jo norės dar. Kinologas Artūras Zaleckas teigia, kad šis pasakytas tėra mitas, tačiau kiekvienas šunų augintojas turėtų gerai mokėti žaisti šachmatais. Anot jo, svarbu visada turėti kelis ėjimus į priekį, kad nutikus nelaimei, šuns šeimininkas nepasimestų. Taip pat specialistas pataria, ką daryti, jei prie jūsų artinasi agresyviai nusiteikęs šuo.

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą? (3)

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą?
Praėjusį kovą Kauno savivaldybėje vyko neįprasti mokymai – pirmą kartą šunų mylėtojams suorganizuotas nemokamų paskaitų ciklas „Atsakingo šeimininko akademija“. Kuruoti šį Lietuvos kinologų draugijos projektą Kaune ėmėsi „Nasrai“, vienas seniausių Šunų dresūros ir sporto centrų, rašoma pranešime spaudai.

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo? (25)

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo?
Nors įstatymo, kuris draustų su gyvūnais eiti į kavines nėra, ne visos maitinimo įstaigos lankytojų su keturkojais laukia išskėstomis rankomis. DELFI atliko eksperimentą ir parodė, kaip kavinėse elgiasi didelis ir socializuotas šuo.

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus (115)

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus
Sekmadienio vakarą rasto nukankinto ir nušauto šuns istorija sulaukė itin didelės visuomenės reakcijos: socialiniame tinkle šia Kristinos Mickevičiūtės istorija pasidalino beveik 5 tūkstančiai žmonių. DELFI domisi, ką politikai ir atsakingos institucijos ruošiasi daryti, kad panašių situacijų pavyktų išvengti.

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai (57)

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai
Dėl Salininkuose, Vilniuje, rasto radinio pakraupo net visko matę gyvūnų gelbėtojai – prie traukinių bėgių buvo rasas, kaip manoma, nukankintas, o vėliau nušautas šuo.

Kada pradėti dresuoti savo šunį? (2)

Kada pradėti dresuoti savo šunį?
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Tad pakalbėkime apie tai, kada pradėti mažą šuniuką mokyti ir, svarbiausia, ko ir kaip jį mokyti.

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu (9)

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu
Pavasaris šunų mylėtojams reiškia ilgesnius pasivaikščiojimus ir pramogas gamtoje. Pavasaris jiems taip pat reiškia bendrą didelę šventę – Šuns dieną, rašoma pranešime spaudai.

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę (10)

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę
Svajodami apie naują šeimos narį turbūt mažiausiai tikėtumėtės, kad vieną dieną tiesiog sutiksite jį miško viduryje. Kaip tik taip ir nutiko Renatai Zubavičienei, kuri, priglaudusi pražūčiai paliktą gyvūną, su juo atrado didelę laimę.

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų (340)

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų
Mirtinai kūdikį Šilutėje sudraskęs dobermanas Ramzis prieš metus buvo susilaukęs daugybės dėmesio ir ne vienas žmogus tikino, kad jį mielai priimtų į savo šeimą. Tačiau praėjus daugiau nei metams po skaudžios nelaimės, Ramzis dar vis gyvena gyvūnų globos namuose „Nuaras“, o visi norintys priglausti dobermaną – dingo.

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas (8)

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Pirma į galvą šaunanti mintis yra komandos, dresūros aikštelė, šeimininko ir šuns kantrybės bandymai. Ar gali būti, kad tai ir yra šuns laimė? Pasirodo, taip. „Išauklėtas šuo yra laimingas šuo“, – pranešime spaudai cituojama šunų elgsenos specialistė vilnietė Karina Granat.