Šeimininko taip ir nesulaukusi Molė su mažyliais prašo pagalbos

 (31)
Turiu bėdą. Pati parsivežiau ją namo, o dabar man labai reikia jūsų pagalbos. Mano bėdos vardas Molė – pavadinom ją taip, nes priminė didžiulį žeme besiridenantį moliūgą.

Vidutinio dydžio kalytė prieš du mėnesius apsigyveno prie geležinkelio pervažos, kur tuo metu dirbo geležinkeliečiai. Kalytė kiauras dienas tupėdavo ant geležinkelio bėgių, o išgirdusi atriedantį traukinį tingiai pasitraukdavo į šalį, tačiau šiam nuvažiavus ir vėl įsitaisydavo ten pat. Molė stebėjo kiekvieną prie pervažos stabtelėjusią mašiną, kraipydama nosį uodė jos kvapą, tačiau supratusi, kad kvapas nepažįstamas tingiai paguldydavo galvą ant priekinių letenų.

Molė šuniško instinkto vedina nesitraukė iš tos vietos, kurioje išsiskyrė su savo šeimininku. Ji laukė nuo ryto iki vakaro – ir taip kasdien, ilgus du mėnesius. Maisto jai atveždavo geležinkeliečiai, kurie man ir papasakojo, kad vieną dieną prie pervažos privažiavo mašina, išlipęs vairuotojas atidarė galines dureles, už pakarpos ištraukė šunį ir nurūko savo keliais. Geležinkeliečiai buvo per toli, kad įsidėmėtų automobilio numerius ar išspardytų niekšo, išmetusio savo šunį, užpakalį.

Vieną vakarą, iš darbo grįždama namo, pastebėjau, kad Molė netrukus susilauks šunyčių. Sustojusi prie pervažos atidariau automobilio dureles ir pakviečiau ją vidun. Kalytė sunkiai pūškuodama priėjo ir paklusniai užsiropštė ant galinės sėdynės. Kol važiavom namo, ji ramiai tupėjo ir žiūrėjo į tolstančius bėgius pro galinį langą. Neturėjau jokio plano, ką darysiu su Mole – mūsų namuose gyvena trys šunys ir dvi katės, visi jaučia konkurenciją dėl žmogaus meilės, todėl nenusiteikę priimti dar vieno augintinio. Skambinau į prieglaudas, bet visur girdėjau tą patį atsakymą: „pas mus virusas, negalim priimti šuningos kalės, gal gali pas jus pagimdyti, mes paskiepysim šuniukus, surasim jiems namus“. Beliko viena prieglauda, kurioje migdo šeimininkų neradusius šunis – į šią neskambinau, ten galėčiau nuvežti tik savo priešą, bet juo niekada nebus šuo...

Du mėnesius gyvenusi lauke Molė užsiaugino storą kailį, tad įleista vidun lekavo, negalėjo sau rasti vietos. Todėl įrengėme jai vietą nešildomoje verandoje. Molė iškart suprato, kad mano šunų medžiaginis narvas bus jos namais ir išgirdusi komandą: „į vietą“ jame įsitaisydavo.

Prieš savaitę Molė atsivedė 8 šuniukus, du iš jų buvo silpni ir neišgyveno. Žinau, kad čia ne vieta sentimentams, bet atimdama iš urzgiančios kalytės du negyvus mažylius keikiau visus neprižiūrinčius savo šunų, visus išmetančius savo gyvūnus į gatvę, visus, kurie be jokios sąžinės graužaties gali atsikratyti savo šunimi. Nereikia jiems didelės bausmės, pakaktų, kad bent kartą gyvenime, bent trumpam sugebėtų jausti. Bet tokie žmonės iš akmens, nemanau, kad sugebės...

Atsivedusi šuniukų Molė liovėsi mumis pasitikėti. Ji garsiai urzgė, kai bandydavau pasižiūrėti ar viskas gerai jos šuniukams ir svarbiausia, dvi paras nesitraukė nuo savo vaikų. Niekaip negalėjau jos išvaryti į lauką atlikti gamtinių reikalų. Maistą turėdavau palikti šalia – jį suėsdavo, kai pasitraukdavau ir uždarydavau verandos duris. Labai norėjau kuo anksčiau nufotografuoti šuniukus, bet sugebėjau tai padaryti tik vakar, kai šuneliams suėjo 7 dienos – paėmiau juos, kai Molė buvo trumpam išbėgusi į lauką. Vis dėlto kalytė suprato klastą ir jos nepasitikėjimas mumis tapo dar didesnis. Išėjusi į lauką po namu ėmė kasti duobę, manau, planavo ten suslėpti savo vaikus.

Įtariu, kad tai ne pirma Molės vada. Greičiausiai ji jau turėjo skaudžios patirties, kad po gimdymo žmogus atima šunelius. Tad vėl iš naujo teko pratinti Molę prie mūsų rankų, glostyti ją, raminti, rodyti, kad neatimsime šunyčių. Labai norėtųsi parodyti daugiau Molės šuniukų nuotraukų, bet tai galėsiu padaryti šiek tiek vėliau, kai jie atsimerks ir kalytė nebijos, kad mažyliai dings visiems laikams.

Molės šuniukus paskiepyti pažadėjo viena gyvūnų prieglauda, po to jiems reiks namų. Aš pasistengsiu šunelius užauginti kaip galima geriau, socializuoti, prižiūrėti, o jūs, kas galite pasidalinkite Molės istorija. Galbūt kam nors reikia šių keturkojų: trijų kalyčių ir trijų patinėlių. Beje, greičiausiai Molės šuniukai yra nuo skirtingų tėvų, nes jie labai skirtingi. Vienoje vadoje gali gimti skirtingų patinų palikuonių. Molei taip pat reikia gerų namų, tokių iš kurių nebus išvežta. Molė puikios psichikos, draugiška, bebaimė, puikiai sutaria su mūsų šunimis, vištomis bei antimis. Iš pažiūros jai 4-5 metai, vidutinio dydžio (maždaug Biglio ūgio), paklusni, mokanti pagrindines komandas.

Po kelių dienų Molės šuniukai atsimerks. Tuomet papasakosiu, kaip jiems sekasi augti. Galėsite pamatyti ir pirmuosius savarankiškus šuniukų žingsnius, jų socializaciją, naujas patirtis.

Labai prašome pasidalinti Molės istorija su savo draugais. Galbūt atsiras žmonės, kuriems šie mažyliai taps ištikimiausiais draugais. O galbūt ir Molė ras žmogų, kuriuo galės pasitikėti ir kuriam galės dovanoti visą savo meilę, šilumą ir ištikimybę.

Dėl šunelių galite kreiptis el. paštu info@letena.lt arba susisiekti tiesiogiai su juos priglaudusia Vaiva tel. 868663355

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (272)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (60)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų (135)

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų
Kalbos apie šunelį Torį, kurį mėginta nuskandinti upėje su 6 kilogramų svarmeniu, netyla – žmogaus žiaurumo sukrėsta visuomenė laukia teisingumo įvykdymo. Tiesa, dalis drįsta spėti, kad augintiniu galėjo bandyti atsikratyti ir pats šeimininkas Saulius. DELFI pavyko su juo susisiekti ir išgirsti, ką šiuo metu jam tenka išgyventi bei kas vyko tą lemtingą rytą.

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai (29)

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai
Prasidėjusi šienapjūtė Lietuvoje pareikalavo pirmųjų aukų. Socialiniuose tinkluose plinta baisios nuotraukos, kuriose užfiksuoti šienaujant lauką sužaloti mažyčiai stirniukai.

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių (103)

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių
Prienų rajone skandinto šunelio Torio istorijoje ieškoma teisybės – policijos pareigūnai jau pradėjo tyrimą. Istorijai pamažu artėjant prie atomazgos laikinai gyvūną globojanti „Vyšnių sodo“ vadovė Monika Mužaitė pastebi didelę visuomenės ydą – daugybė žmonių suskubo viešai pasmerkti ir kaltinti šeimininką. Tokio interneto komentatorių teismo, anot jos, šeimininkas šiandien tikrai nenusipelno.