Šeima sukrėsta: vaikų akivaizdoje nušautas šuo

 (142)
Biržų rajone keturi nepilnamečiai vaikai ir jų mama tapo žiauraus įvykio liudininkais – netoli jų namų, kaip įtariama, medžiotojai nušovė šunį. Specialistų teigimu, šiuo atveju tokiam elgesiui nėra jokio paaiškinimo – keturkojį pražudę asmenys turės prisiimti atsakomybę už savo veiksmus.
Medžiotojas nušovė šunį (Asociatyvi nuotr.)
© Shutterstock

Pareigūnus prie kraujo žymių atvedė sukrėsta šešiolikmetė

Nekaltam šuniui skirtas medžiotojo šūvis nuskambėjo vasario 11 d. Biržų rajone, prie vienkiemio, esančio netoli Pasvaliečių kaimo. Tuo metu vienkiemyje gyvenanti Rasa stovėjo prie lango ir rankose laikė 4 mėnesių dukrytę, netoliese buvo ir vyresnės dukros. Šioms mergaitėms buvo 16 ir 10 metų, pastaroji įvykį matė būdama lauke.

„Sakiau, Sandrute, palesink paukščiukus. Ji pasiėmė kruopų ir išėjo įberti į lesyklėlę. Dukrai išėjus pradėjo loti šunys – supratau, kad netoliese yra kažkas svetimas. Pro langą pamačiau netoliese stovintį džipą, iš kurio išlipo medžiotojas. Jis žiūrėjo į dirvą, po kurią bėgiojo šuo. Pastebėjau, kad iš jo šautuvo išrūko dūmai, o atbėganti dešimtmetė dukra sušuko: mama, šunį nušovė“, – lemtingą dieną prisimena moteris.

Gyvūnas neturi galimybės pasipriešinti žmogui
Gyvūnas neturi galimybės pasipriešinti žmogui
© Shutterstock

Anot Rasos, džipe sėdėję vyrai apsidairė, ar niekas jų nepastebėjo, tuomet vienas iš jų nuėjo pasiimti nušauto šuns. Atsidaręs bagažinę įmetė jį į baltą kibirą ir nuvažiavo.

„Atvažiuoja policija ir prašo parodyti, kur visa tai įvyko. Šešiolikmetė dukra, viską mačiusi pro langą, įsiminė tikslią vietą ir neklaidžiodama nuvedė pareigūnus. Jauni policininkai pasakė, jog įšalusiame sniege nesimato pėdų, tačiau įrodymų nebetrūko, kai priėjome kraujo žymes“, – prisimena pašnekovė.

Perspėja visus: tai galėjo nutikti bet kuriam šuniui

Moters teigimu, šalia vienkiemio esančiuose laukuose bėgioja ir daugiau šunų. „Yra du benamiai, kurie dažnai ateina į mūsų kiemą, juos pašeriame. Jie labai bijo žmonių, nes, matyt, yra mušami kitur. Vienas iš jų susidraugavo su mūsų šunimi, dažnai dūksta ir net miega kartu. Maža kas – bėgs keliu ir jų nebėra, jei pro šalį važiuos tokie piktadariai“, – piktinasi ji.

Kodėl, kaip įtariama, medžiotojai galėjo taip pasielgti? Pareigūnai Rasai paaiškino, kad medžiotojams leidžiama šaudyti į valkataujančius šunis, esančius daugiau nei per 200 metrų nuo sodybos. Kaip jai buvo pasakyta, tai gali būti daroma tam, kad šunys nedrumstų ramybės, nelodytų kitų šunų ir niekam neįkąstų.

Eugenijus Tijušas
Eugenijus Tijušas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Vis dėlto Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas medžioklei Eugenijus Tijušas patikslina, jog medžiotojams šaudyti į šunis leidžiama tik išskirtiniais atvejais. „Naminiai gyvūnai nėra medžioklės objektas. Vienintelis atvejis – jei tam tikra teritorija paskelbiama kažkokios užkrečiamos ligos plitimo zona. Kalbant apie šunis ir kates, kurie gali laisvai judėti medžioklės plotuose, dažniausia šaudymo priežastis – pasiutligė“, – aiškina pašnekovas.

Naminius gyvūnus galima šaudyti tik išskirtiniais atvejais

E. Tijušo teigimu, kitais atvejais medžiotojams nėra jokio preteksto šaudyti šunis. „Tai yra ypatingai grubus medžioklės taisyklių pažeidimas ir nei paguodos, nei užtarimo, nei tolerancijos tokie medžiotojai sulaukti negali. Visa tai aiškiai ir griežtai nurodyta įstatymuose, tiksliau net būti negali“, – teigia pirmininko pavaduotojas medžioklei.

Anot jo, labiausiai tikėtina tokio įvykio baigtis – atitinkamai parinkta bausmė už medžioklės taisyklių pažeidimą. Tai gali būti piniginė bauda, ginklų ir transporto priemonės konfiskavimas.
Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos specialistė Mantė Ramanauskienė tikina, jog apie šį įvykį informacija dar tik renkama.

Šuo (Asociatyvi nuotr.)
Šuo (Asociatyvi nuotr.)
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Medžioklės taisyklėse aiškiai nurodyta, kad šuo nėra medžiojamas gyvūnas. Yra numatyti išimtiniai atvejai, tačiau, pirminiais duomenimis, šis įvykis tikrai nepriklauso išimtiniams atvejams“, – tikina specialistė. M. Ramanauskienė ir pabrėžia, jog kol kas dar negalima sakyti, ar pažeidimą įvykdę asmenys apskritai buvo medžiotojai.

Biržų rajono policijos komisariato viršininkas Marius Jablonskas teigia, jog kol kas įvykį komentuoti dar per anksti – vykdomas išsamus tyrimas, po kurio paaiškės, kas ir kodėl nušovė šunį. Vis dėlto komisariato viršininkas neabejoja, jog yra padarytas rimtas pažeidimas, už kurį pažeidėjams teks prisiimti atsakomybę.

DELFI primena, kad Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės numato, jog benamiai šunys ir katės nėra laikomi medžiojamaisiais gyvūnais, tačiau medžioklės plotų naudotojai turi teisę gaudyti ir numarinti medžioklės plotuose sutiktus benamius šunis ir kates laikydamiesi Lietuvos Respublikos gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymo reikalavimų.

Taisyklėse rašoma, jog sunaikinti benamius šunis ir kates jų nesugavus leidžiama tik tuo atveju, jeigu benamis šuo ar katė kelia grėsmę žmonių sveikatai ar turtui, taip pat jeigu atitinkamoje vietovėje tam tikru laiku Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba užfiksavo šių gyvūnų platinamų užkrečiamųjų ligų atvejus ir medžioklės plotų naudotojams išdavė tai liudijančią pažymą arba vietovė savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskelbta pasiutligės grėsmės zona.

Taip pat numatoma, jog valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai įstatymų nustatyta tvarka paskelbus gyvūnų užkrečiamųjų ligų epizootijų zonas ir/ar padidintos grėsmės zonas, šiose teritorijose gali būti nustatytos papildomos gyvūnų gausos reguliavimo priemonės, būdai ir terminai siekiant užkirsti kelią šių ligų plitimui.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (272)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (60)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų (135)

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų
Kalbos apie šunelį Torį, kurį mėginta nuskandinti upėje su 6 kilogramų svarmeniu, netyla – žmogaus žiaurumo sukrėsta visuomenė laukia teisingumo įvykdymo. Tiesa, dalis drįsta spėti, kad augintiniu galėjo bandyti atsikratyti ir pats šeimininkas Saulius. DELFI pavyko su juo susisiekti ir išgirsti, ką šiuo metu jam tenka išgyventi bei kas vyko tą lemtingą rytą.

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai (29)

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai
Prasidėjusi šienapjūtė Lietuvoje pareikalavo pirmųjų aukų. Socialiniuose tinkluose plinta baisios nuotraukos, kuriose užfiksuoti šienaujant lauką sužaloti mažyčiai stirniukai.

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių (103)

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių
Prienų rajone skandinto šunelio Torio istorijoje ieškoma teisybės – policijos pareigūnai jau pradėjo tyrimą. Istorijai pamažu artėjant prie atomazgos laikinai gyvūną globojanti „Vyšnių sodo“ vadovė Monika Mužaitė pastebi didelę visuomenės ydą – daugybė žmonių suskubo viešai pasmerkti ir kaltinti šeimininką. Tokio interneto komentatorių teismo, anot jos, šeimininkas šiandien tikrai nenusipelno.