Šeima sukrėsta: vaikų akivaizdoje nušautas šuo

 (142)
Biržų rajone keturi nepilnamečiai vaikai ir jų mama tapo žiauraus įvykio liudininkais – netoli jų namų, kaip įtariama, medžiotojai nušovė šunį. Specialistų teigimu, šiuo atveju tokiam elgesiui nėra jokio paaiškinimo – keturkojį pražudę asmenys turės prisiimti atsakomybę už savo veiksmus.
Medžiotojas nušovė šunį (Asociatyvi nuotr.)
© Shutterstock

Pareigūnus prie kraujo žymių atvedė sukrėsta šešiolikmetė

Nekaltam šuniui skirtas medžiotojo šūvis nuskambėjo vasario 11 d. Biržų rajone, prie vienkiemio, esančio netoli Pasvaliečių kaimo. Tuo metu vienkiemyje gyvenanti Rasa stovėjo prie lango ir rankose laikė 4 mėnesių dukrytę, netoliese buvo ir vyresnės dukros. Šioms mergaitėms buvo 16 ir 10 metų, pastaroji įvykį matė būdama lauke.

„Sakiau, Sandrute, palesink paukščiukus. Ji pasiėmė kruopų ir išėjo įberti į lesyklėlę. Dukrai išėjus pradėjo loti šunys – supratau, kad netoliese yra kažkas svetimas. Pro langą pamačiau netoliese stovintį džipą, iš kurio išlipo medžiotojas. Jis žiūrėjo į dirvą, po kurią bėgiojo šuo. Pastebėjau, kad iš jo šautuvo išrūko dūmai, o atbėganti dešimtmetė dukra sušuko: mama, šunį nušovė“, – lemtingą dieną prisimena moteris.

Gyvūnas neturi galimybės pasipriešinti žmogui
Gyvūnas neturi galimybės pasipriešinti žmogui
© Shutterstock

Anot Rasos, džipe sėdėję vyrai apsidairė, ar niekas jų nepastebėjo, tuomet vienas iš jų nuėjo pasiimti nušauto šuns. Atsidaręs bagažinę įmetė jį į baltą kibirą ir nuvažiavo.

„Atvažiuoja policija ir prašo parodyti, kur visa tai įvyko. Šešiolikmetė dukra, viską mačiusi pro langą, įsiminė tikslią vietą ir neklaidžiodama nuvedė pareigūnus. Jauni policininkai pasakė, jog įšalusiame sniege nesimato pėdų, tačiau įrodymų nebetrūko, kai priėjome kraujo žymes“, – prisimena pašnekovė.

Perspėja visus: tai galėjo nutikti bet kuriam šuniui

Moters teigimu, šalia vienkiemio esančiuose laukuose bėgioja ir daugiau šunų. „Yra du benamiai, kurie dažnai ateina į mūsų kiemą, juos pašeriame. Jie labai bijo žmonių, nes, matyt, yra mušami kitur. Vienas iš jų susidraugavo su mūsų šunimi, dažnai dūksta ir net miega kartu. Maža kas – bėgs keliu ir jų nebėra, jei pro šalį važiuos tokie piktadariai“, – piktinasi ji.

Kodėl, kaip įtariama, medžiotojai galėjo taip pasielgti? Pareigūnai Rasai paaiškino, kad medžiotojams leidžiama šaudyti į valkataujančius šunis, esančius daugiau nei per 200 metrų nuo sodybos. Kaip jai buvo pasakyta, tai gali būti daroma tam, kad šunys nedrumstų ramybės, nelodytų kitų šunų ir niekam neįkąstų.

Eugenijus Tijušas
Eugenijus Tijušas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Vis dėlto Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas medžioklei Eugenijus Tijušas patikslina, jog medžiotojams šaudyti į šunis leidžiama tik išskirtiniais atvejais. „Naminiai gyvūnai nėra medžioklės objektas. Vienintelis atvejis – jei tam tikra teritorija paskelbiama kažkokios užkrečiamos ligos plitimo zona. Kalbant apie šunis ir kates, kurie gali laisvai judėti medžioklės plotuose, dažniausia šaudymo priežastis – pasiutligė“, – aiškina pašnekovas.

Naminius gyvūnus galima šaudyti tik išskirtiniais atvejais

E. Tijušo teigimu, kitais atvejais medžiotojams nėra jokio preteksto šaudyti šunis. „Tai yra ypatingai grubus medžioklės taisyklių pažeidimas ir nei paguodos, nei užtarimo, nei tolerancijos tokie medžiotojai sulaukti negali. Visa tai aiškiai ir griežtai nurodyta įstatymuose, tiksliau net būti negali“, – teigia pirmininko pavaduotojas medžioklei.

Anot jo, labiausiai tikėtina tokio įvykio baigtis – atitinkamai parinkta bausmė už medžioklės taisyklių pažeidimą. Tai gali būti piniginė bauda, ginklų ir transporto priemonės konfiskavimas.
Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos specialistė Mantė Ramanauskienė tikina, jog apie šį įvykį informacija dar tik renkama.

Šuo (Asociatyvi nuotr.)
Šuo (Asociatyvi nuotr.)
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Medžioklės taisyklėse aiškiai nurodyta, kad šuo nėra medžiojamas gyvūnas. Yra numatyti išimtiniai atvejai, tačiau, pirminiais duomenimis, šis įvykis tikrai nepriklauso išimtiniams atvejams“, – tikina specialistė. M. Ramanauskienė ir pabrėžia, jog kol kas dar negalima sakyti, ar pažeidimą įvykdę asmenys apskritai buvo medžiotojai.

Biržų rajono policijos komisariato viršininkas Marius Jablonskas teigia, jog kol kas įvykį komentuoti dar per anksti – vykdomas išsamus tyrimas, po kurio paaiškės, kas ir kodėl nušovė šunį. Vis dėlto komisariato viršininkas neabejoja, jog yra padarytas rimtas pažeidimas, už kurį pažeidėjams teks prisiimti atsakomybę.

DELFI primena, kad Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės numato, jog benamiai šunys ir katės nėra laikomi medžiojamaisiais gyvūnais, tačiau medžioklės plotų naudotojai turi teisę gaudyti ir numarinti medžioklės plotuose sutiktus benamius šunis ir kates laikydamiesi Lietuvos Respublikos gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymo reikalavimų.

Taisyklėse rašoma, jog sunaikinti benamius šunis ir kates jų nesugavus leidžiama tik tuo atveju, jeigu benamis šuo ar katė kelia grėsmę žmonių sveikatai ar turtui, taip pat jeigu atitinkamoje vietovėje tam tikru laiku Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba užfiksavo šių gyvūnų platinamų užkrečiamųjų ligų atvejus ir medžioklės plotų naudotojams išdavė tai liudijančią pažymą arba vietovė savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskelbta pasiutligės grėsmės zona.

Taip pat numatoma, jog valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai įstatymų nustatyta tvarka paskelbus gyvūnų užkrečiamųjų ligų epizootijų zonas ir/ar padidintos grėsmės zonas, šiose teritorijose gali būti nustatytos papildomos gyvūnų gausos reguliavimo priemonės, būdai ir terminai siekiant užkirsti kelią šių ligų plitimui.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai
Šunų šeimininkai kartais diskutuoja: kas šuniui geriausia? Pasivaikščiojimai gamtoje? Komandų mokymasis dresūros aikštelėje? Ramus poilsis greta šeimininko? Visi išvardyti dalykai geri, bet, kaip teigia statistika, šunims geriausias laikas – žaidimai su savo žmogumi ir gentainiais, rašoma Lietuvos kinologų draugijos pranešime spaudai.

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose (4)

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose
Kur susipažinote su savo geriausiais draugais? Joana Norvilaitė-Vaitkienė savo geriausius draugus sutiko gan neįprastose vietose: po balkonu, lysvėje ir prieglaudoje. Moteris pasakoja, kaip pasikeitė jos gyvenimas nuo tada, kai ji ištiesė pagalbos ranką nelaimėje atsidūrusiems kačiukams.

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti? (13)

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti?
„Šuniui reikia parodyti, kas namie šeimininkas“. „Šuo turi klausyti, nes aš taip pasakiau“. „Šuo veržiasi pro duris pirmas, nes nori dominuoti“...

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui (2)

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui
„SOS gyvūnų“ prieglauda perspėja naminių gyvūnų augintojus: pavasarį jiems daug didesnis pavojus pabėgti ar iškristi per langus. Pastarosiomis savaitėmis labai padaugėjo skelbimų apie dingusius gyvūnus: šunys pabėga išsigandę perkūnijos, katės – vedžiojamos su pavadėliais, net papūgos išskrenda per atvirus langus. Augintinių šeimininkai tikisi, kad pavyks rasti savo numylėtinius, ieško jų, kabina skelbimus, tačiau tai, deja, ne visada padeda. Didelė dalis naminių gyvūnų niekada nebegrįžta.

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą
Net šešis taksų veislės šunis auginanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė teigia, kad išvykos į gamtą su augintiniais yra vienas didžiausių malonumų. Kad visi kartu sklandžiai pasiektų kelionės tikslą, šeimininkė tinkamai pasirūpina viso ekipažo saugumu, rašoma pranešime spaudai.

Ką daryti, kai šuo puola? (163)

Ką daryti, kai šuo puola?
Tikriausiai ne vieną kartą esate girdėję pasakymą, kuris apibūdina agresyvius šunis: jei šuo kartą paragavo žmogaus kraujo – jo norės dar. Kinologas Artūras Zaleckas teigia, kad šis pasakytas tėra mitas, tačiau kiekvienas šunų augintojas turėtų gerai mokėti žaisti šachmatais. Anot jo, svarbu visada turėti kelis ėjimus į priekį, kad nutikus nelaimei, šuns šeimininkas nepasimestų. Taip pat specialistas pataria, ką daryti, jei prie jūsų artinasi agresyviai nusiteikęs šuo.

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą? (3)

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą?
Praėjusį kovą Kauno savivaldybėje vyko neįprasti mokymai – pirmą kartą šunų mylėtojams suorganizuotas nemokamų paskaitų ciklas „Atsakingo šeimininko akademija“. Kuruoti šį Lietuvos kinologų draugijos projektą Kaune ėmėsi „Nasrai“, vienas seniausių Šunų dresūros ir sporto centrų, rašoma pranešime spaudai.

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo? (29)

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo?
Nors įstatymo, kuris draustų su gyvūnais eiti į kavines nėra, ne visos maitinimo įstaigos lankytojų su keturkojais laukia išskėstomis rankomis. DELFI atliko eksperimentą ir parodė, kaip kavinėse elgiasi didelis ir socializuotas šuo.

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus (115)

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus
Sekmadienio vakarą rasto nukankinto ir nušauto šuns istorija sulaukė itin didelės visuomenės reakcijos: socialiniame tinkle šia Kristinos Mickevičiūtės istorija pasidalino beveik 5 tūkstančiai žmonių. DELFI domisi, ką politikai ir atsakingos institucijos ruošiasi daryti, kad panašių situacijų pavyktų išvengti.

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai (57)

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai
Dėl Salininkuose, Vilniuje, rasto radinio pakraupo net visko matę gyvūnų gelbėtojai – prie traukinių bėgių buvo rasas, kaip manoma, nukankintas, o vėliau nušautas šuo.

Kada pradėti dresuoti savo šunį? (2)

Kada pradėti dresuoti savo šunį?
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Tad pakalbėkime apie tai, kada pradėti mažą šuniuką mokyti ir, svarbiausia, ko ir kaip jį mokyti.

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu (9)

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu
Pavasaris šunų mylėtojams reiškia ilgesnius pasivaikščiojimus ir pramogas gamtoje. Pavasaris jiems taip pat reiškia bendrą didelę šventę – Šuns dieną, rašoma pranešime spaudai.

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę (10)

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę
Svajodami apie naują šeimos narį turbūt mažiausiai tikėtumėtės, kad vieną dieną tiesiog sutiksite jį miško viduryje. Kaip tik taip ir nutiko Renatai Zubavičienei, kuri, priglaudusi pražūčiai paliktą gyvūną, su juo atrado didelę laimę.

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų (340)

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų
Mirtinai kūdikį Šilutėje sudraskęs dobermanas Ramzis prieš metus buvo susilaukęs daugybės dėmesio ir ne vienas žmogus tikino, kad jį mielai priimtų į savo šeimą. Tačiau praėjus daugiau nei metams po skaudžios nelaimės, Ramzis dar vis gyvena gyvūnų globos namuose „Nuaras“, o visi norintys priglausti dobermaną – dingo.

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas (8)

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Pirma į galvą šaunanti mintis yra komandos, dresūros aikštelė, šeimininko ir šuns kantrybės bandymai. Ar gali būti, kad tai ir yra šuns laimė? Pasirodo, taip. „Išauklėtas šuo yra laimingas šuo“, – pranešime spaudai cituojama šunų elgsenos specialistė vilnietė Karina Granat.