Šeima sukrėsta: vaikų akivaizdoje nušautas šuo

 (142)
Biržų rajone keturi nepilnamečiai vaikai ir jų mama tapo žiauraus įvykio liudininkais – netoli jų namų, kaip įtariama, medžiotojai nušovė šunį. Specialistų teigimu, šiuo atveju tokiam elgesiui nėra jokio paaiškinimo – keturkojį pražudę asmenys turės prisiimti atsakomybę už savo veiksmus.
Medžiotojas nušovė šunį (Asociatyvi nuotr.)
© Shutterstock

Pareigūnus prie kraujo žymių atvedė sukrėsta šešiolikmetė

Nekaltam šuniui skirtas medžiotojo šūvis nuskambėjo vasario 11 d. Biržų rajone, prie vienkiemio, esančio netoli Pasvaliečių kaimo. Tuo metu vienkiemyje gyvenanti Rasa stovėjo prie lango ir rankose laikė 4 mėnesių dukrytę, netoliese buvo ir vyresnės dukros. Šioms mergaitėms buvo 16 ir 10 metų, pastaroji įvykį matė būdama lauke.

„Sakiau, Sandrute, palesink paukščiukus. Ji pasiėmė kruopų ir išėjo įberti į lesyklėlę. Dukrai išėjus pradėjo loti šunys – supratau, kad netoliese yra kažkas svetimas. Pro langą pamačiau netoliese stovintį džipą, iš kurio išlipo medžiotojas. Jis žiūrėjo į dirvą, po kurią bėgiojo šuo. Pastebėjau, kad iš jo šautuvo išrūko dūmai, o atbėganti dešimtmetė dukra sušuko: mama, šunį nušovė“, – lemtingą dieną prisimena moteris.

Gyvūnas neturi galimybės pasipriešinti žmogui
Gyvūnas neturi galimybės pasipriešinti žmogui
© Shutterstock

Anot Rasos, džipe sėdėję vyrai apsidairė, ar niekas jų nepastebėjo, tuomet vienas iš jų nuėjo pasiimti nušauto šuns. Atsidaręs bagažinę įmetė jį į baltą kibirą ir nuvažiavo.

„Atvažiuoja policija ir prašo parodyti, kur visa tai įvyko. Šešiolikmetė dukra, viską mačiusi pro langą, įsiminė tikslią vietą ir neklaidžiodama nuvedė pareigūnus. Jauni policininkai pasakė, jog įšalusiame sniege nesimato pėdų, tačiau įrodymų nebetrūko, kai priėjome kraujo žymes“, – prisimena pašnekovė.

Perspėja visus: tai galėjo nutikti bet kuriam šuniui

Moters teigimu, šalia vienkiemio esančiuose laukuose bėgioja ir daugiau šunų. „Yra du benamiai, kurie dažnai ateina į mūsų kiemą, juos pašeriame. Jie labai bijo žmonių, nes, matyt, yra mušami kitur. Vienas iš jų susidraugavo su mūsų šunimi, dažnai dūksta ir net miega kartu. Maža kas – bėgs keliu ir jų nebėra, jei pro šalį važiuos tokie piktadariai“, – piktinasi ji.

Kodėl, kaip įtariama, medžiotojai galėjo taip pasielgti? Pareigūnai Rasai paaiškino, kad medžiotojams leidžiama šaudyti į valkataujančius šunis, esančius daugiau nei per 200 metrų nuo sodybos. Kaip jai buvo pasakyta, tai gali būti daroma tam, kad šunys nedrumstų ramybės, nelodytų kitų šunų ir niekam neįkąstų.

Eugenijus Tijušas
Eugenijus Tijušas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Vis dėlto Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas medžioklei Eugenijus Tijušas patikslina, jog medžiotojams šaudyti į šunis leidžiama tik išskirtiniais atvejais. „Naminiai gyvūnai nėra medžioklės objektas. Vienintelis atvejis – jei tam tikra teritorija paskelbiama kažkokios užkrečiamos ligos plitimo zona. Kalbant apie šunis ir kates, kurie gali laisvai judėti medžioklės plotuose, dažniausia šaudymo priežastis – pasiutligė“, – aiškina pašnekovas.

Naminius gyvūnus galima šaudyti tik išskirtiniais atvejais

E. Tijušo teigimu, kitais atvejais medžiotojams nėra jokio preteksto šaudyti šunis. „Tai yra ypatingai grubus medžioklės taisyklių pažeidimas ir nei paguodos, nei užtarimo, nei tolerancijos tokie medžiotojai sulaukti negali. Visa tai aiškiai ir griežtai nurodyta įstatymuose, tiksliau net būti negali“, – teigia pirmininko pavaduotojas medžioklei.

Anot jo, labiausiai tikėtina tokio įvykio baigtis – atitinkamai parinkta bausmė už medžioklės taisyklių pažeidimą. Tai gali būti piniginė bauda, ginklų ir transporto priemonės konfiskavimas.
Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos specialistė Mantė Ramanauskienė tikina, jog apie šį įvykį informacija dar tik renkama.

Šuo (Asociatyvi nuotr.)
Šuo (Asociatyvi nuotr.)
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Medžioklės taisyklėse aiškiai nurodyta, kad šuo nėra medžiojamas gyvūnas. Yra numatyti išimtiniai atvejai, tačiau, pirminiais duomenimis, šis įvykis tikrai nepriklauso išimtiniams atvejams“, – tikina specialistė. M. Ramanauskienė ir pabrėžia, jog kol kas dar negalima sakyti, ar pažeidimą įvykdę asmenys apskritai buvo medžiotojai.

Biržų rajono policijos komisariato viršininkas Marius Jablonskas teigia, jog kol kas įvykį komentuoti dar per anksti – vykdomas išsamus tyrimas, po kurio paaiškės, kas ir kodėl nušovė šunį. Vis dėlto komisariato viršininkas neabejoja, jog yra padarytas rimtas pažeidimas, už kurį pažeidėjams teks prisiimti atsakomybę.

DELFI primena, kad Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės numato, jog benamiai šunys ir katės nėra laikomi medžiojamaisiais gyvūnais, tačiau medžioklės plotų naudotojai turi teisę gaudyti ir numarinti medžioklės plotuose sutiktus benamius šunis ir kates laikydamiesi Lietuvos Respublikos gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymo reikalavimų.

Taisyklėse rašoma, jog sunaikinti benamius šunis ir kates jų nesugavus leidžiama tik tuo atveju, jeigu benamis šuo ar katė kelia grėsmę žmonių sveikatai ar turtui, taip pat jeigu atitinkamoje vietovėje tam tikru laiku Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba užfiksavo šių gyvūnų platinamų užkrečiamųjų ligų atvejus ir medžioklės plotų naudotojams išdavė tai liudijančią pažymą arba vietovė savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskelbta pasiutligės grėsmės zona.

Taip pat numatoma, jog valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai įstatymų nustatyta tvarka paskelbus gyvūnų užkrečiamųjų ligų epizootijų zonas ir/ar padidintos grėsmės zonas, šiose teritorijose gali būti nustatytos papildomos gyvūnų gausos reguliavimo priemonės, būdai ir terminai siekiant užkirsti kelią šių ligų plitimui.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partenkė šunį ir nė nestabtelėjo pareigūnai prašo pagalbos (160)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (8)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.