Šeima sukrėsta: vaikų akivaizdoje nušautas šuo

 (142)
Biržų rajone keturi nepilnamečiai vaikai ir jų mama tapo žiauraus įvykio liudininkais – netoli jų namų, kaip įtariama, medžiotojai nušovė šunį. Specialistų teigimu, šiuo atveju tokiam elgesiui nėra jokio paaiškinimo – keturkojį pražudę asmenys turės prisiimti atsakomybę už savo veiksmus.
Medžiotojas nušovė šunį (Asociatyvi nuotr.)
© Shutterstock

Pareigūnus prie kraujo žymių atvedė sukrėsta šešiolikmetė

Nekaltam šuniui skirtas medžiotojo šūvis nuskambėjo vasario 11 d. Biržų rajone, prie vienkiemio, esančio netoli Pasvaliečių kaimo. Tuo metu vienkiemyje gyvenanti Rasa stovėjo prie lango ir rankose laikė 4 mėnesių dukrytę, netoliese buvo ir vyresnės dukros. Šioms mergaitėms buvo 16 ir 10 metų, pastaroji įvykį matė būdama lauke.

„Sakiau, Sandrute, palesink paukščiukus. Ji pasiėmė kruopų ir išėjo įberti į lesyklėlę. Dukrai išėjus pradėjo loti šunys – supratau, kad netoliese yra kažkas svetimas. Pro langą pamačiau netoliese stovintį džipą, iš kurio išlipo medžiotojas. Jis žiūrėjo į dirvą, po kurią bėgiojo šuo. Pastebėjau, kad iš jo šautuvo išrūko dūmai, o atbėganti dešimtmetė dukra sušuko: mama, šunį nušovė“, – lemtingą dieną prisimena moteris.

Gyvūnas neturi galimybės pasipriešinti žmogui
Gyvūnas neturi galimybės pasipriešinti žmogui
© Shutterstock

Anot Rasos, džipe sėdėję vyrai apsidairė, ar niekas jų nepastebėjo, tuomet vienas iš jų nuėjo pasiimti nušauto šuns. Atsidaręs bagažinę įmetė jį į baltą kibirą ir nuvažiavo.

„Atvažiuoja policija ir prašo parodyti, kur visa tai įvyko. Šešiolikmetė dukra, viską mačiusi pro langą, įsiminė tikslią vietą ir neklaidžiodama nuvedė pareigūnus. Jauni policininkai pasakė, jog įšalusiame sniege nesimato pėdų, tačiau įrodymų nebetrūko, kai priėjome kraujo žymes“, – prisimena pašnekovė.

Perspėja visus: tai galėjo nutikti bet kuriam šuniui

Moters teigimu, šalia vienkiemio esančiuose laukuose bėgioja ir daugiau šunų. „Yra du benamiai, kurie dažnai ateina į mūsų kiemą, juos pašeriame. Jie labai bijo žmonių, nes, matyt, yra mušami kitur. Vienas iš jų susidraugavo su mūsų šunimi, dažnai dūksta ir net miega kartu. Maža kas – bėgs keliu ir jų nebėra, jei pro šalį važiuos tokie piktadariai“, – piktinasi ji.

Kodėl, kaip įtariama, medžiotojai galėjo taip pasielgti? Pareigūnai Rasai paaiškino, kad medžiotojams leidžiama šaudyti į valkataujančius šunis, esančius daugiau nei per 200 metrų nuo sodybos. Kaip jai buvo pasakyta, tai gali būti daroma tam, kad šunys nedrumstų ramybės, nelodytų kitų šunų ir niekam neįkąstų.

Eugenijus Tijušas
Eugenijus Tijušas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Vis dėlto Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas medžioklei Eugenijus Tijušas patikslina, jog medžiotojams šaudyti į šunis leidžiama tik išskirtiniais atvejais. „Naminiai gyvūnai nėra medžioklės objektas. Vienintelis atvejis – jei tam tikra teritorija paskelbiama kažkokios užkrečiamos ligos plitimo zona. Kalbant apie šunis ir kates, kurie gali laisvai judėti medžioklės plotuose, dažniausia šaudymo priežastis – pasiutligė“, – aiškina pašnekovas.

Naminius gyvūnus galima šaudyti tik išskirtiniais atvejais

E. Tijušo teigimu, kitais atvejais medžiotojams nėra jokio preteksto šaudyti šunis. „Tai yra ypatingai grubus medžioklės taisyklių pažeidimas ir nei paguodos, nei užtarimo, nei tolerancijos tokie medžiotojai sulaukti negali. Visa tai aiškiai ir griežtai nurodyta įstatymuose, tiksliau net būti negali“, – teigia pirmininko pavaduotojas medžioklei.

Anot jo, labiausiai tikėtina tokio įvykio baigtis – atitinkamai parinkta bausmė už medžioklės taisyklių pažeidimą. Tai gali būti piniginė bauda, ginklų ir transporto priemonės konfiskavimas.
Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos specialistė Mantė Ramanauskienė tikina, jog apie šį įvykį informacija dar tik renkama.

Šuo (Asociatyvi nuotr.)
Šuo (Asociatyvi nuotr.)
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Medžioklės taisyklėse aiškiai nurodyta, kad šuo nėra medžiojamas gyvūnas. Yra numatyti išimtiniai atvejai, tačiau, pirminiais duomenimis, šis įvykis tikrai nepriklauso išimtiniams atvejams“, – tikina specialistė. M. Ramanauskienė ir pabrėžia, jog kol kas dar negalima sakyti, ar pažeidimą įvykdę asmenys apskritai buvo medžiotojai.

Biržų rajono policijos komisariato viršininkas Marius Jablonskas teigia, jog kol kas įvykį komentuoti dar per anksti – vykdomas išsamus tyrimas, po kurio paaiškės, kas ir kodėl nušovė šunį. Vis dėlto komisariato viršininkas neabejoja, jog yra padarytas rimtas pažeidimas, už kurį pažeidėjams teks prisiimti atsakomybę.

DELFI primena, kad Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės numato, jog benamiai šunys ir katės nėra laikomi medžiojamaisiais gyvūnais, tačiau medžioklės plotų naudotojai turi teisę gaudyti ir numarinti medžioklės plotuose sutiktus benamius šunis ir kates laikydamiesi Lietuvos Respublikos gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymo reikalavimų.

Taisyklėse rašoma, jog sunaikinti benamius šunis ir kates jų nesugavus leidžiama tik tuo atveju, jeigu benamis šuo ar katė kelia grėsmę žmonių sveikatai ar turtui, taip pat jeigu atitinkamoje vietovėje tam tikru laiku Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba užfiksavo šių gyvūnų platinamų užkrečiamųjų ligų atvejus ir medžioklės plotų naudotojams išdavė tai liudijančią pažymą arba vietovė savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskelbta pasiutligės grėsmės zona.

Taip pat numatoma, jog valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai įstatymų nustatyta tvarka paskelbus gyvūnų užkrečiamųjų ligų epizootijų zonas ir/ar padidintos grėsmės zonas, šiose teritorijose gali būti nustatytos papildomos gyvūnų gausos reguliavimo priemonės, būdai ir terminai siekiant užkirsti kelią šių ligų plitimui.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Kaunietė ieško dingusios kalytės: padėkime rasti Pupsę (8)

Kaunietė ieško dingusios kalytės: padėkime rasti Pupsę
Gruodžio 31 d. apie 19 val. vakaro Kaune, Dainavos rajone, Pramonės pr. 73A dingo nedidelė juodos spalvos kalytė. Ji buvo su oranžinės spalvos šviečiančiu antkakliu. Kalytės šeimininkė Raminta prašo pagalbos surasti augintinę, o turinčius vertingos informacijos – pasidalinti ja.

Vilnietė Kristina prašo pagalbos: dingo mylima kalytė Fyfa (35)

Vilnietė Kristina prašo pagalbos: dingo mylima kalytė Fyfa
Jau antrą savaitę vilnietė Kristina neranda savo mylimos keturkojės draugės, Jorkšyro terjerės Fyfos. Kalytė buvo be galo brangi visai šeimai, kuri tikisi, kad drauge pavyks surasti mylimą augintinę.

Vilniečiai aukščio neišsigando: išlaisvino bejėgį katiną iš savaitę trukusių kančių (50)

Vilniečiai aukščio neišsigando: išlaisvino bejėgį katiną iš savaitę trukusių kančių
Vilniuje, Lazdynuose kažko išgąsdintas naminis katinas įsilipo į pušį, kurioje praleido visą savaitę. 15 metrų aukštyje įkalintas katinas nebegalėjo nulipti žemyn, šaltas dienas leido be maisto ir vandens, tuoj pat aplink jį ratus pradėjo sukti varnos. Ši istorija būtų pasibaigusi liūdnai, jei ne drąsūs gelbėtojai, nepabūgę aukščio ir išgelbėję bejėgį katiną – jie padarė tai, ko atsakingos tarnybos nepadarė visą savaitę.

Didžiausi mitai apie šunis žiemą

Didžiausi mitai apie šunis žiemą
Prasidėjus šaltiems žiemos mėnesiams, nepamirškime, kad turime tinkamai pasirūpinti savo gauruotais draugais. Deja, nors atrodo, kad apie „šalto oro pagrindus“ dauguma šeimininkų išmano neblogai (ypač dėl to, kad spauda kasmet apie tai primena), vis dar egzistuoja keletas klaidinančių ar net pavojingų mitų apie šunis ir šaltį. Štai keletas jų.

Paskelbė akcijos pradžią: kiekvienas „patinka“ bus verčiamas maisto porcija gyvūnų prieglaudoms

Paskelbė akcijos pradžią: kiekvienas „patinka“ bus verčiamas maisto porcija gyvūnų prieglaudoms
Artėjant gražiausioms ir dosniausioms metų šventėms, grįžta VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ (toliau GGI) bei UAB „Mars Lietuva“ organizuojama maisto gyvūnų prieglaudoms akcija „Parodyk augintiniui eglutę“. Šeimininkai skatinami nepalikti namuose keturkojų draugų, o, kaip visateisius šeimos narius, atsivesti prie eglutės, drauge praleisti laiką ir sudalyvauti akcijoje, skirtoje paremti prieglaudų beglobius – dar neradusius savo jaukių namų, rašoma pranešime spaudai.

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis (1)

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis
Karališka galia, aristokratiškos manieros – taip šunų mylėtojai kalba apie nacionalinę danų šunų veislę – broholmerius. Pasaulyje šios veislės šunų yra apie tūkstantis, o vieną broholmerį bus galima pamatyti tris dienas truksiančiose parodose Vilniuje.

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai (15)

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai
Atšalus orams, gatvėje pastebime ne tik šilčiau apsirengusius žmones, bet ir keturkojus. Nors anksčiau tokį vaizdelį palydėdavo žmonių krizenimas, šiandien į tai žiūrima rimčiau, o specialistai netgi dalinasi rekomendacijomis, kokiai temperatūrai esant šuniui reikėtų parūpinti ne tik aprangą, bet ir batus. O kaip savo augintinius rengia miestiečiai?

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai (49)

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai
Į DELFI redakciją kreipėsi Klaipėdos „Nuaru“ pasipiktinusi Leila Lukoševič. Moteris teigia, kad prieš porą mėnesių ji išgelbėjo kalytę ir atidavė ją „Nuarui“, tačiau po kurio laiko pastebėjo, kad prieglaudoje iš gyvūno liko tik griaučiai. Leilai kelia didelį susirūpinimą gyvūnų laikymo sąlygos „Nuare“, tuo metu šio atstovai atsako, kad kalytę nualino jai taikytas gydymas.

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų (3)

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų
Voverinės skraiduolės – tai mažieji sterbliniai žinduoliai, kilę iš Australijos ir Naujosios Gvinėjos, vis dažniau tampa naminiais gyvūnėliais kaip alternatyva įprastiems augintiniams. Nors vadinami voverėmis, iš tikrųjų jie yra ne graužikai, o tiksliausia juos vadinti būtų anglišku pavadinimu „sugar gliders“ (cukrinės skraiduolės), rašoma pranešime spaudai.

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (161)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (9)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.