„Sirgti“ už savo favoritus, pasimatyti ir švęsti iš visos Lietuvos suvažiavo pora šimtų šunų mylėtojų.
Tradiciniame, nuo 2012 metų vykstančiame čempionate, dalyvavo 31 šuo. Kad galėtų varžytis šiame konkurse, šunys pirmiausia turėjo įveikti atranką, kuri buvo organizuota praėjusių metų gruodžio 16 d. tarptautinėje šunų parodoje Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Atrankoje konkuravo daugiau kaip 100 šunų.

Lietuvos šunų čempionų čempionatas – tai dėkingumo ženklas šunų veisėjams ir augintojams. Tai jų pastangų įvertinimas. Ne vieną dešimtmetį puoselėdami mylimą šunų veislę, jie kuria kinologijos istoriją ir atstovauja mūsų šaliai parodose bei kituose kinologų renginiuose.

Lietuvos kinologų draugijos organizuotame čempionate teisėjavo tarptautiniai teisėjai – Olga Sinko Kupryanova ir Stefan Sinko iš Slovėnijos bei Helen Tonkson iš Estijos.

Teisėjų nuomone, čempiono titulo labiausiai buvo vertas kaunietės Laurynos Kudirkienės Lasos apsas TAI FANZA EAST TO WEST. Vicečempiono taurę laimėjo Erikos Čeilutkienės čihuahua ilgaplaukis HE’S TREVOR IN MY HEART SVAJONIŲ ANGELAS.

Gražiausiųjų ketvertuke taip pat varžėsi trumpaplaukis foksterjeras PINNACLE AMANDA TO KANIX (savininkai S. Valoueva ir S. Evans) bei Maltos bišonas AMPLUA UH THAT JAZZ (savininkė G. Pilipuitienė).

Žiūrovų simpatijų prizą laimėjo D. Jurkuvėnienės ir A. Jusės cvergšnauceris ANTRACITO MAGIJA FAVORIT.

Jau visai netrukus Parnu mieste Estijoje varžysis gražiausi Lietuvos, Latvijos bei Estijos čempionai. Keturi šio čempionato favoritai bei dar šeši Lietuvos kinologų draugijos deleguoti atstovai sausio 21 dieną dalyvaus Baltijos šalių šunų čempionų čempionate „Baltic Gala Show 2023“.