Rūta Mikelkevičiūtė: aš neįsivaizduoju nei gyvenimo, nei namų be gyvūnų

 (34)
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – šeimos nariai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į gyvūnus pažvelgti šiek tiek kitomis akimis ir prisiminti, kad su augintiniais turėtume elgtis taip pat atsakingai, rūpestingai ir atidžiai kaip ir su šeimos nariais.

Rūtą Mikelkevičiūtę galime drąsiai vadinti ne tik veiklia moterimi, mama, profesionale ir talentinga laidų vedėja, bet ir beglobių šunų ambasadore. Ne vieną projektą, skirtą beglobiams gyvūnams padėti, inicijavusi moteris savo namuose yra priglaudusi du šunis Atą ir Gilę, kurie tapo senbuvės taksės Bruknės bičiuliais.

R. Mikelkevičiūtė, vardydama savo augintinius, nepamiršta paminėti ir viso pulko paukščių, gyvenančių namų kieme. „Kadangi gyvename už miesto, turime 13 inkilų, esu suskaičiavusi 26 varnėnus, nors dabar jau jie išperėjo kiaušinius, todėl rytais mūsų pieva nuo paukščių – juoda, taip pat turime vieną inkilą, kuriame gyvena žvirbliai. Dar turime 6 kėkštus.“

„Aš neįsivaizduoju nei namų, nei gyvenimo be gyvūnų. Kai grįžti namo, reikia pamatyti, kaip gyvūnai tavęs laukia, tas jausmas yra superinis, namai atrodo pilni. Tampa nesvarbu, kad prabangus raudonmedžio stalas nugriaužtomis kojomis ir kampais. Mes netgi pasitarėme, kad visai nieko, jog stalas įgavo naują stilistiką.


Nuotraukų autorius: Eugenijus Mironovičius

„Taip pat nugriaužta palangė – ar galite įsivaizduoti – palangė! Čia Gilės darbas. Jai net buvome sukalę medinį narvelį, tokį gardą, nes jau pasimokėme, jog kambarys pavirsta velniai žino kuo atsiradus naujam mažam šuniui – natūralios grindys atšoka, visos grindjuostės nueina velniop. Tad tokiu būdu bandėme saugoti kambarį, bet palangės neišgelbėjome“, – juokiasi Rūta.

Televizijos laidų vedėja pasakoja, kad jos šeima netipinė – tradiciškai šeimos kameras namuose palieka norėdamos stebėti mažus vaikus, o jų namuose kameros sustatytos šuniui stebėti. „Gyvūnai ir porą sušildo, ir vaikams įskiepija tikrų žmogiškų vertybių: atjauta, pareiga, vaikas mokosi, kas yra rūpestis, netgi meilės jausmo, gailesčio. Man atrodo, kad tai yra būtina.“

Rūta pasakoja, kad priglaudžiant šunį iš prieglaudos reikia įsiklausyti į ten dirbančių savanorių patarimus, nes jie puikiai pažįsta visus keturkojus, žino jų charakterius. „Kiek aš žinau ir kiek man yra tekę lankytis globos namuose, jų vadovai, savanoriai pažįsta globojamus šunis. Ir pagal tavo norą, charakterį tikrai pasakys, koks šuo tinka, o kurio geriau neimti, nes ir šuniui bus stresas, ir šeimai. Tiesiog reikia klausyti, ką sako ten dirbantys žmonės.“


Nuotraukų autorius: Eugenijus Mironovičius

„Pavyzdžiui, Gilę mes sunkiai rinkomės. Aš buvau nusižiūrėjusi kitą šunį, suaugusią kalę „Grindoje“. Man labai širdį skaudėjo dėl jos. Tarėmės ir su kinologais, kokį šunį geriausiai rinktis, kai namuose yra jau du šunys. Reikia turėti omenyje, kad naujas šuo sukelia didelį stresą ir kitiems šunims. Man patarė imti mažiuką, nes mažiukų charakteris yra lankstus, jie lengviau prisitaiko. Todėl mes pasirinkome jauną šuniuką, Gilei tuomet buvo 4 mėnesiai.

Vienintelė R. Mikelkevičiūtės augintinių kompanijoje grynaveislė yra Bruknė, tad ji neretai linkusi demonstruoti savo kiek kritišką nusiteikimą apie priglaustus šunis. „Bruknė, kaip ir daugelis taksų, – individualistė, lepūnėlė. Mano taksė yra šuo žmogus, jos net požiūris į negrynaveislius – „šitie – prasčiokai“.

„Nereikia bijoti, kad beglobiai šunys nėra protingi, – nieko panašaus. Mano Gilė tol, kol gimė sūnus, ėjo į mokyklėlę kartu su visais grynaveisliais. Mes manėme, kad užaugusi Gilė bus niufaundlandas, bet ji taip ir neužaugo – pasidarė kresna, trumpa. Bet labai faina, protinga. Ji ėjo į mokyklą, išlaikė visus egzaminus, būtų ir toliau ėjusi, bet gimė Jonas Antanas ir suvėlė visus planus, nes reikia turėti fizinių jėgų tam, tad kol kas mokslams – pertrauka.“


Nuotraukų autorius: Eugenijus Mironovičius

Rūta pasakoja, kad namuose esantis šurmulys jai patinka, o sukeltos dulkės tikrai nėra problema. „Jei esi pedantas iki isterijos, trys šunys ir du vaikai, faktas, į tavo planus neįeis. Bet kadangi man apsivėlęs plaukais kilimas, kurį gali išsiurbti, nedaro jokios tragedijos, tai vienas ar trys šunys – jokio skirtumo. Reikia turėti omenyje, kad gyvenant bute sunku su dideliu šunimi ar net keliais. Mes gyvename name su didele teritorija ir visai nesvarbu, kad vietoj mano planuoto rožyno dabar beliko tokia suvelta žolė, kurioje, nors tu ką, yra kasamos duobės, slepiami kaulai ar žaislai. Aš viliuosi, kad šitie mano keturkojai kada nors išaugs iš vaikystės ir paauglystės ir aš galėsiu veisti savo išsvajotą gėlyną.

„Man ir ta netvarka maloni, ir tie bučiniai. Aš kitaip neįsivaizduoju, mėgstu net prisitraukti kurį šunį po pažastimi, ypač žiemą, būna taip šilta.“

„Tiesa, kartą buvau labai supykusi – vienas mano rododendras su fantastiškais žiedais buvo išvanotas lauk – bet čia juk gyvūnai. Iš to bėdos daryti nereikia. Visi šeimos nariai turi mylėti ir mąstyti lygiai taip pat kaip tu. Jie turi būti pasiryžę nekelti tragedijos, kad reikia padaryti visiems valgyti, kad nukąstas stalo kampas, kad ką nors mano Bruknė padaro. Mūsų Atas turi didelę karališką būdą su voljeru, o panelės miega lovoje, pabandyk išmesti, nepavyks. Jos už durų tiek staugs, kad būsi priverstas įsileisti.“

Šeima, susilaukusi sūnaus, atsakingai ruošė augintinius pažinčiai su nauju šeimos nariu. „Mes pratinome šunis prie Jono Antano atsiradimo. Pavyzdžiui, iš gimdymo namų mano vyras vežė daiktus, sauskelnes, kad šunys per stipriai nesureaguotų į naują kvapą. Vis tiek pirmosios 2–3 dienos buvo kupinos streso.“

„Vėlgi, šunys kaip žmonės. Iškart matosi, koks charakteris. Vienintelei, kuriai reikia Jono Antano, kuri labai cekava, yra Bruknė. Ji tikrai puiki auklė. Ji netgi lipo į tuščią vežimėlį – vietoj Jono ją vežiok. O kitiems šunims nesvarbu – pabuvo, pažiūrėjo ir viskas. Aišku, vieno vaiko su šunimis negali palikti, nors ir pažįsti juos, ir žinai, kaip elgiasi. Bet reikia nepamiršti, kad šuo ne žmogus, o gyvūnas.“

„Jeigu kažkas nutinka blogo, iškart sako: oi, šuo įkando. Nereikia pykti ant šuns, pirmiausia jis yra gyvūnas. Šuo dažniausiai puola dėl gynybos. Jei vaikas pirštus kiša į akis, ausis ir visur kitur, gyvūnas gali visaip sureaguoti. Mano vyriausia dukra, būdama 3–4 metų, neįsivaizduoju kaip, bet sugebėjo katinui ūsus pakirpti. Katinas nieko nepadarė, nors galėjo akis išplėšti už tokį poelgį. Mes juk net už save neatsakome ištikti streso ar šoko būsenos, mes nežinome, ką galime padaryti. Kai gyvūnui kas nors gresia ar jis patenka į tokias aplinkybes, jis gali įkąsti ir tai yra natūralu. Tad tėvų pareiga nesudaryti situacijų, kurių metu gyvūnui ar vaikui kas nors galėtų grėsti.“

Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – šeimos nariai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į gyvūnus pažvelgti šiek tiek kitomis akimis ir prisiminti, kad su augintiniais turėtume elgtis taip pat atsakingai, rūpestingai ir atidžiai kaip ir su šeimos nariais. Augintiniai ne tik suteikia džiaugsmo, jaukumo namams, bet ir padeda sutvirtinti santykį tarp šeimos narių, auklėti vaikus ir ugdyti bei puoselėti šeimos tradicijas. Kiekvieną savaitę dalinsimės įvairių įkvepiančių ir įdomių šeimų istorijomis, kurios įrodys, kad keturkojis augintinis tampa ypatinga šeimos dvasia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (160)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (8)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.