Priglaudė katiną, kuris dėl kailio spalvos būtų pražuvęs

 (52)
„Rumunijoje važiavau labai ilgą kelią per visokias dykynes ir nusprendžiau, kad noriu augintinio. Mintyse sau pagalvojau, kad turėsiu juodą katiną vardu Petras ir nusičiaudėjau“, – apie tai, kaip jos namuose atsirado juodas katinas Petras pasakoja kaunietė Karine Sergian.
Katinas Petras
© Asmeninio albumo nuotr.

Su Petru mergina gyvena dar palyginus ne tiek ir ilgai, 7-8 mėnesius. Tačiau, jos teigimu, jis jau spėjo tapti nepakeičiamu šeimos nariu. „ Atvažiavome iš Kauno į Vilniuje esančią gyvūnų prieglaudą VšĮ „Vyšnių sodas“ ieškoti kačiuko. Ir taip, ieškojome juodo kačiuko. Tačiau, kai Petras buvo mažas, nebuvo įmanoma suprasti, kokios jis spalvos. Buvo lyg ir baltų pūkų, lyg ir rudų“, – pamena Karine.

Prieglaudoje esą Karine sakė, kad juodų katinų niekas į namus pasiimti nenori. „Tiesiog nenori. Ar čia prietarai, ar kas. Man atrodo keista, kad gali neimti gyvūno dėl kailio. Neima ir juodai baltų, nes neįdomu. Neima rainų, nes per paprasti, o juodų, nes gal kažkas blogo nutiks.

Tas kailis ir veislė neturi nieko bendro su tuo ryšiu, kurį turi su gyvūnu. Dabar gyvenime patiriu sunkumų ir net neįsivaizduoju, ką daryčiau be savo Petro. Nes atrodo, kad pats artimiausias ir yra tas gyvūnas. Kai sergi, jis šalia pabūna. Be jo namai nebūtų namais“, – atvirauja Karine.

Veterinarai teigė, kad jis nepasveiks

Petrui tuo metu buvo 3 mėnesiai, Karine pamena, kad jis labai sirgo, todėl buvo atskirtas nuo kitų kačiukų. „Bet kažkaip pajutau jausmą, kad jis suprato, kad atvažiavau aš – jo šeimininkė. Jis miegojo atskirai narvelyje, įkišau ranką ir jis ją aplaižė. Ir ant rankų meiliai prisiglaudė“, – pasakoja mergina.

Katinas Petras
Katinas Petras
© Asmeninio albumo nuotr.

Kačiukui esą labai pasisekė. Jis su mama buvo rastas Bukiškių kaime, rūsyje. „Jis buvo paskutinis gyvas kačiukas. Visi jo broliai ir sesės buvo mirę. Neaišku, ar žmogus kaltas, ar šaltis. Petras, nors ir buvo gyvas, labai sirgo. Kai jį pasiėmiau, turėjau 10 dienų du kartus per dieną jam leisti antibiotikus ir veterinarai gąsdino, kad jis nepaveiks, kad nereikia imti katinų iš prieglaudų, nes jie labai serga. Bet dabar patys stebisi, koks jis sveikas ir gražus. Kaip tikras parodinis katinas“, – su pasididžiavimu sako Karine.

Sergantis kačiukas esą jos neatbaidė. „Čia tas pats kaip į vaikų namus atvykus neįsivaikinti vaiko, nes jis tą akimirką serga. Mano mama iš prieglaudos irgi yra pasiėmusi katinėlį. Jis ten sirgo, o dabar sveikas, gražus“, – teigia Karine.

Vaistų leidimas, tikina mergina, nesukėlė jokių problemų. „Tas vaistų suleidimas nėra kažkoks didelis darbas. Skiri10 minučių, jeigu nori turėti šeimos narį ir draugą visam gyvenimui. Mes sergantiems artimiesiems darome arbatų, juos prižiūrime. Čia tas pats“, – įsitikinusi Karine.

Be Petro namai lyg ne namai

Kačiukas naujuose namuose esą apsiprato per dieną ir yra labai tvarkingas. „Prieš tai auginau veislinę katę, tai ten nieko panašaus intelekto prasme ar orientacija aplinkoje. Petras labai protingas“, – pastebi mergina.

Katinas Petras
Katinas Petras
© Asmeninio albumo nuotr.

Karine sako, kad Petras – labai šeimyniškas katinas. „Ji labai ramus, jį bet koks svetimas žmogus gali glostyti, ant rankų pasiimti. Nors jis miaukdamas prašys, kad jį nuleistų, bet nesipriešins. Pas mane tai jis visada ateina, miegam kartu. Jei žiūrim filmą, tai jis visada atsiguls tarp žmonių, kad visiems kelius pašildytų.

Dabar sergu, tai jis ateina palaižyti rankos. Jis toks emociškai gydantis gyvūnas. Kaip yra terapiniai šunys, tai jei būtų terapiniai katinai, tai Petras būtų vienas jų. Įdomiausia, kad nors ir paėmėm jį tokį sergantį, dabar jis yra užaugęs labai didelis, jo kailis yra vidutinio ilgio, blizgus, nesišeria. Dantenos ir dantys yra kaip pas parodinį gyvūną“, – džiaugiasi Karine.

Petrui jau greitai bus metai, jis esą labai smalsus, mėgsta ir į lauką išeiti su pavadėliu.

Jam dabar yra 11 mėnesių, o balandžio 26 bus metai. Mes gyvenam bute. Bet į lauką išeina su pavadėliu.

„Katinas labai linksmas. Jei kokią kojinę palieki ne vietoje, tai jis duodasi kūlversčiais. Ir po to, kai baigia žaisti, tą kojinę jis nuneša prie spintos, kad niekas nesuprastų, kad ji buvo dingusi. Jei jis nori žaisti, o niekas nerodo dėmesio, tai jis geriau nei bet koks šuo atneš žaislą dantyse. Kai meti žaislą, tai jis jį atneša“, – sako Karine ir pastebi, kad Petro specialiai taip daryti nemokė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Kaunietė ieško dingusios kalytės: padėkime rasti Pupsę (8)

Kaunietė ieško dingusios kalytės: padėkime rasti Pupsę
Gruodžio 31 d. apie 19 val. vakaro Kaune, Dainavos rajone, Pramonės pr. 73A dingo nedidelė juodos spalvos kalytė. Ji buvo su oranžinės spalvos šviečiančiu antkakliu. Kalytės šeimininkė Raminta prašo pagalbos surasti augintinę, o turinčius vertingos informacijos – pasidalinti ja.

Vilnietė Kristina prašo pagalbos: dingo mylima kalytė Fyfa (35)

Vilnietė Kristina prašo pagalbos: dingo mylima kalytė Fyfa
Jau antrą savaitę vilnietė Kristina neranda savo mylimos keturkojės draugės, Jorkšyro terjerės Fyfos. Kalytė buvo be galo brangi visai šeimai, kuri tikisi, kad drauge pavyks surasti mylimą augintinę.

Vilniečiai aukščio neišsigando: išlaisvino bejėgį katiną iš savaitę trukusių kančių (50)

Vilniečiai aukščio neišsigando: išlaisvino bejėgį katiną iš savaitę trukusių kančių
Vilniuje, Lazdynuose kažko išgąsdintas naminis katinas įsilipo į pušį, kurioje praleido visą savaitę. 15 metrų aukštyje įkalintas katinas nebegalėjo nulipti žemyn, šaltas dienas leido be maisto ir vandens, tuoj pat aplink jį ratus pradėjo sukti varnos. Ši istorija būtų pasibaigusi liūdnai, jei ne drąsūs gelbėtojai, nepabūgę aukščio ir išgelbėję bejėgį katiną – jie padarė tai, ko atsakingos tarnybos nepadarė visą savaitę.

Didžiausi mitai apie šunis žiemą

Didžiausi mitai apie šunis žiemą
Prasidėjus šaltiems žiemos mėnesiams, nepamirškime, kad turime tinkamai pasirūpinti savo gauruotais draugais. Deja, nors atrodo, kad apie „šalto oro pagrindus“ dauguma šeimininkų išmano neblogai (ypač dėl to, kad spauda kasmet apie tai primena), vis dar egzistuoja keletas klaidinančių ar net pavojingų mitų apie šunis ir šaltį. Štai keletas jų.

Paskelbė akcijos pradžią: kiekvienas „patinka“ bus verčiamas maisto porcija gyvūnų prieglaudoms

Paskelbė akcijos pradžią: kiekvienas „patinka“ bus verčiamas maisto porcija gyvūnų prieglaudoms
Artėjant gražiausioms ir dosniausioms metų šventėms, grįžta VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ (toliau GGI) bei UAB „Mars Lietuva“ organizuojama maisto gyvūnų prieglaudoms akcija „Parodyk augintiniui eglutę“. Šeimininkai skatinami nepalikti namuose keturkojų draugų, o, kaip visateisius šeimos narius, atsivesti prie eglutės, drauge praleisti laiką ir sudalyvauti akcijoje, skirtoje paremti prieglaudų beglobius – dar neradusius savo jaukių namų, rašoma pranešime spaudai.

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis (1)

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis
Karališka galia, aristokratiškos manieros – taip šunų mylėtojai kalba apie nacionalinę danų šunų veislę – broholmerius. Pasaulyje šios veislės šunų yra apie tūkstantis, o vieną broholmerį bus galima pamatyti tris dienas truksiančiose parodose Vilniuje.

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai (15)

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai
Atšalus orams, gatvėje pastebime ne tik šilčiau apsirengusius žmones, bet ir keturkojus. Nors anksčiau tokį vaizdelį palydėdavo žmonių krizenimas, šiandien į tai žiūrima rimčiau, o specialistai netgi dalinasi rekomendacijomis, kokiai temperatūrai esant šuniui reikėtų parūpinti ne tik aprangą, bet ir batus. O kaip savo augintinius rengia miestiečiai?

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai (49)

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai
Į DELFI redakciją kreipėsi Klaipėdos „Nuaru“ pasipiktinusi Leila Lukoševič. Moteris teigia, kad prieš porą mėnesių ji išgelbėjo kalytę ir atidavė ją „Nuarui“, tačiau po kurio laiko pastebėjo, kad prieglaudoje iš gyvūno liko tik griaučiai. Leilai kelia didelį susirūpinimą gyvūnų laikymo sąlygos „Nuare“, tuo metu šio atstovai atsako, kad kalytę nualino jai taikytas gydymas.

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų (3)

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų
Voverinės skraiduolės – tai mažieji sterbliniai žinduoliai, kilę iš Australijos ir Naujosios Gvinėjos, vis dažniau tampa naminiais gyvūnėliais kaip alternatyva įprastiems augintiniams. Nors vadinami voverėmis, iš tikrųjų jie yra ne graužikai, o tiksliausia juos vadinti būtų anglišku pavadinimu „sugar gliders“ (cukrinės skraiduolės), rašoma pranešime spaudai.

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (161)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (9)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.