Priglaudė katiną, kuris dėl kailio spalvos būtų pražuvęs

 (52)
„Rumunijoje važiavau labai ilgą kelią per visokias dykynes ir nusprendžiau, kad noriu augintinio. Mintyse sau pagalvojau, kad turėsiu juodą katiną vardu Petras ir nusičiaudėjau“, – apie tai, kaip jos namuose atsirado juodas katinas Petras pasakoja kaunietė Karine Sergian.
Katinas Petras
© Asmeninio albumo nuotr.

Su Petru mergina gyvena dar palyginus ne tiek ir ilgai, 7-8 mėnesius. Tačiau, jos teigimu, jis jau spėjo tapti nepakeičiamu šeimos nariu. „ Atvažiavome iš Kauno į Vilniuje esančią gyvūnų prieglaudą VšĮ „Vyšnių sodas“ ieškoti kačiuko. Ir taip, ieškojome juodo kačiuko. Tačiau, kai Petras buvo mažas, nebuvo įmanoma suprasti, kokios jis spalvos. Buvo lyg ir baltų pūkų, lyg ir rudų“, – pamena Karine.

Prieglaudoje esą Karine sakė, kad juodų katinų niekas į namus pasiimti nenori. „Tiesiog nenori. Ar čia prietarai, ar kas. Man atrodo keista, kad gali neimti gyvūno dėl kailio. Neima ir juodai baltų, nes neįdomu. Neima rainų, nes per paprasti, o juodų, nes gal kažkas blogo nutiks.

Tas kailis ir veislė neturi nieko bendro su tuo ryšiu, kurį turi su gyvūnu. Dabar gyvenime patiriu sunkumų ir net neįsivaizduoju, ką daryčiau be savo Petro. Nes atrodo, kad pats artimiausias ir yra tas gyvūnas. Kai sergi, jis šalia pabūna. Be jo namai nebūtų namais“, – atvirauja Karine.

Veterinarai teigė, kad jis nepasveiks

Petrui tuo metu buvo 3 mėnesiai, Karine pamena, kad jis labai sirgo, todėl buvo atskirtas nuo kitų kačiukų. „Bet kažkaip pajutau jausmą, kad jis suprato, kad atvažiavau aš – jo šeimininkė. Jis miegojo atskirai narvelyje, įkišau ranką ir jis ją aplaižė. Ir ant rankų meiliai prisiglaudė“, – pasakoja mergina.

Katinas Petras
Katinas Petras
© Asmeninio albumo nuotr.

Kačiukui esą labai pasisekė. Jis su mama buvo rastas Bukiškių kaime, rūsyje. „Jis buvo paskutinis gyvas kačiukas. Visi jo broliai ir sesės buvo mirę. Neaišku, ar žmogus kaltas, ar šaltis. Petras, nors ir buvo gyvas, labai sirgo. Kai jį pasiėmiau, turėjau 10 dienų du kartus per dieną jam leisti antibiotikus ir veterinarai gąsdino, kad jis nepaveiks, kad nereikia imti katinų iš prieglaudų, nes jie labai serga. Bet dabar patys stebisi, koks jis sveikas ir gražus. Kaip tikras parodinis katinas“, – su pasididžiavimu sako Karine.

Sergantis kačiukas esą jos neatbaidė. „Čia tas pats kaip į vaikų namus atvykus neįsivaikinti vaiko, nes jis tą akimirką serga. Mano mama iš prieglaudos irgi yra pasiėmusi katinėlį. Jis ten sirgo, o dabar sveikas, gražus“, – teigia Karine.

Vaistų leidimas, tikina mergina, nesukėlė jokių problemų. „Tas vaistų suleidimas nėra kažkoks didelis darbas. Skiri10 minučių, jeigu nori turėti šeimos narį ir draugą visam gyvenimui. Mes sergantiems artimiesiems darome arbatų, juos prižiūrime. Čia tas pats“, – įsitikinusi Karine.

Be Petro namai lyg ne namai

Kačiukas naujuose namuose esą apsiprato per dieną ir yra labai tvarkingas. „Prieš tai auginau veislinę katę, tai ten nieko panašaus intelekto prasme ar orientacija aplinkoje. Petras labai protingas“, – pastebi mergina.

Katinas Petras
Katinas Petras
© Asmeninio albumo nuotr.

Karine sako, kad Petras – labai šeimyniškas katinas. „Ji labai ramus, jį bet koks svetimas žmogus gali glostyti, ant rankų pasiimti. Nors jis miaukdamas prašys, kad jį nuleistų, bet nesipriešins. Pas mane tai jis visada ateina, miegam kartu. Jei žiūrim filmą, tai jis visada atsiguls tarp žmonių, kad visiems kelius pašildytų.

Dabar sergu, tai jis ateina palaižyti rankos. Jis toks emociškai gydantis gyvūnas. Kaip yra terapiniai šunys, tai jei būtų terapiniai katinai, tai Petras būtų vienas jų. Įdomiausia, kad nors ir paėmėm jį tokį sergantį, dabar jis yra užaugęs labai didelis, jo kailis yra vidutinio ilgio, blizgus, nesišeria. Dantenos ir dantys yra kaip pas parodinį gyvūną“, – džiaugiasi Karine.

Petrui jau greitai bus metai, jis esą labai smalsus, mėgsta ir į lauką išeiti su pavadėliu.

Jam dabar yra 11 mėnesių, o balandžio 26 bus metai. Mes gyvenam bute. Bet į lauką išeina su pavadėliu.

„Katinas labai linksmas. Jei kokią kojinę palieki ne vietoje, tai jis duodasi kūlversčiais. Ir po to, kai baigia žaisti, tą kojinę jis nuneša prie spintos, kad niekas nesuprastų, kad ji buvo dingusi. Jei jis nori žaisti, o niekas nerodo dėmesio, tai jis geriau nei bet koks šuo atneš žaislą dantyse. Kai meti žaislą, tai jis jį atneša“, – sako Karine ir pastebi, kad Petro specialiai taip daryti nemokė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (9)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (272)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (60)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.