Priglaudė katiną, kuris dėl kailio spalvos būtų pražuvęs

 (52)
„Rumunijoje važiavau labai ilgą kelią per visokias dykynes ir nusprendžiau, kad noriu augintinio. Mintyse sau pagalvojau, kad turėsiu juodą katiną vardu Petras ir nusičiaudėjau“, – apie tai, kaip jos namuose atsirado juodas katinas Petras pasakoja kaunietė Karine Sergian.
Katinas Petras
© Asmeninio albumo nuotr.

Su Petru mergina gyvena dar palyginus ne tiek ir ilgai, 7-8 mėnesius. Tačiau, jos teigimu, jis jau spėjo tapti nepakeičiamu šeimos nariu. „ Atvažiavome iš Kauno į Vilniuje esančią gyvūnų prieglaudą VšĮ „Vyšnių sodas“ ieškoti kačiuko. Ir taip, ieškojome juodo kačiuko. Tačiau, kai Petras buvo mažas, nebuvo įmanoma suprasti, kokios jis spalvos. Buvo lyg ir baltų pūkų, lyg ir rudų“, – pamena Karine.

Prieglaudoje esą Karine sakė, kad juodų katinų niekas į namus pasiimti nenori. „Tiesiog nenori. Ar čia prietarai, ar kas. Man atrodo keista, kad gali neimti gyvūno dėl kailio. Neima ir juodai baltų, nes neįdomu. Neima rainų, nes per paprasti, o juodų, nes gal kažkas blogo nutiks.

Tas kailis ir veislė neturi nieko bendro su tuo ryšiu, kurį turi su gyvūnu. Dabar gyvenime patiriu sunkumų ir net neįsivaizduoju, ką daryčiau be savo Petro. Nes atrodo, kad pats artimiausias ir yra tas gyvūnas. Kai sergi, jis šalia pabūna. Be jo namai nebūtų namais“, – atvirauja Karine.

Veterinarai teigė, kad jis nepasveiks

Petrui tuo metu buvo 3 mėnesiai, Karine pamena, kad jis labai sirgo, todėl buvo atskirtas nuo kitų kačiukų. „Bet kažkaip pajutau jausmą, kad jis suprato, kad atvažiavau aš – jo šeimininkė. Jis miegojo atskirai narvelyje, įkišau ranką ir jis ją aplaižė. Ir ant rankų meiliai prisiglaudė“, – pasakoja mergina.

Katinas Petras
Katinas Petras
© Asmeninio albumo nuotr.

Kačiukui esą labai pasisekė. Jis su mama buvo rastas Bukiškių kaime, rūsyje. „Jis buvo paskutinis gyvas kačiukas. Visi jo broliai ir sesės buvo mirę. Neaišku, ar žmogus kaltas, ar šaltis. Petras, nors ir buvo gyvas, labai sirgo. Kai jį pasiėmiau, turėjau 10 dienų du kartus per dieną jam leisti antibiotikus ir veterinarai gąsdino, kad jis nepaveiks, kad nereikia imti katinų iš prieglaudų, nes jie labai serga. Bet dabar patys stebisi, koks jis sveikas ir gražus. Kaip tikras parodinis katinas“, – su pasididžiavimu sako Karine.

Sergantis kačiukas esą jos neatbaidė. „Čia tas pats kaip į vaikų namus atvykus neįsivaikinti vaiko, nes jis tą akimirką serga. Mano mama iš prieglaudos irgi yra pasiėmusi katinėlį. Jis ten sirgo, o dabar sveikas, gražus“, – teigia Karine.

Vaistų leidimas, tikina mergina, nesukėlė jokių problemų. „Tas vaistų suleidimas nėra kažkoks didelis darbas. Skiri10 minučių, jeigu nori turėti šeimos narį ir draugą visam gyvenimui. Mes sergantiems artimiesiems darome arbatų, juos prižiūrime. Čia tas pats“, – įsitikinusi Karine.

Be Petro namai lyg ne namai

Kačiukas naujuose namuose esą apsiprato per dieną ir yra labai tvarkingas. „Prieš tai auginau veislinę katę, tai ten nieko panašaus intelekto prasme ar orientacija aplinkoje. Petras labai protingas“, – pastebi mergina.

Katinas Petras
Katinas Petras
© Asmeninio albumo nuotr.

Karine sako, kad Petras – labai šeimyniškas katinas. „Ji labai ramus, jį bet koks svetimas žmogus gali glostyti, ant rankų pasiimti. Nors jis miaukdamas prašys, kad jį nuleistų, bet nesipriešins. Pas mane tai jis visada ateina, miegam kartu. Jei žiūrim filmą, tai jis visada atsiguls tarp žmonių, kad visiems kelius pašildytų.

Dabar sergu, tai jis ateina palaižyti rankos. Jis toks emociškai gydantis gyvūnas. Kaip yra terapiniai šunys, tai jei būtų terapiniai katinai, tai Petras būtų vienas jų. Įdomiausia, kad nors ir paėmėm jį tokį sergantį, dabar jis yra užaugęs labai didelis, jo kailis yra vidutinio ilgio, blizgus, nesišeria. Dantenos ir dantys yra kaip pas parodinį gyvūną“, – džiaugiasi Karine.

Petrui jau greitai bus metai, jis esą labai smalsus, mėgsta ir į lauką išeiti su pavadėliu.

Jam dabar yra 11 mėnesių, o balandžio 26 bus metai. Mes gyvenam bute. Bet į lauką išeina su pavadėliu.

„Katinas labai linksmas. Jei kokią kojinę palieki ne vietoje, tai jis duodasi kūlversčiais. Ir po to, kai baigia žaisti, tą kojinę jis nuneša prie spintos, kad niekas nesuprastų, kad ji buvo dingusi. Jei jis nori žaisti, o niekas nerodo dėmesio, tai jis geriau nei bet koks šuo atneš žaislą dantyse. Kai meti žaislą, tai jis jį atneša“, – sako Karine ir pastebi, kad Petro specialiai taip daryti nemokė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (24)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (18)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (56)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų (134)

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų
Kalbos apie šunelį Torį, kurį mėginta nuskandinti upėje su 6 kilogramų svarmeniu, netyla – žmogaus žiaurumo sukrėsta visuomenė laukia teisingumo įvykdymo. Tiesa, dalis drįsta spėti, kad augintiniu galėjo bandyti atsikratyti ir pats šeimininkas Saulius. DELFI pavyko su juo susisiekti ir išgirsti, ką šiuo metu jam tenka išgyventi bei kas vyko tą lemtingą rytą.

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai (29)

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai
Prasidėjusi šienapjūtė Lietuvoje pareikalavo pirmųjų aukų. Socialiniuose tinkluose plinta baisios nuotraukos, kuriose užfiksuoti šienaujant lauką sužaloti mažyčiai stirniukai.

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių (103)

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių
Prienų rajone skandinto šunelio Torio istorijoje ieškoma teisybės – policijos pareigūnai jau pradėjo tyrimą. Istorijai pamažu artėjant prie atomazgos laikinai gyvūną globojanti „Vyšnių sodo“ vadovė Monika Mužaitė pastebi didelę visuomenės ydą – daugybė žmonių suskubo viešai pasmerkti ir kaltinti šeimininką. Tokio interneto komentatorių teismo, anot jos, šeimininkas šiandien tikrai nenusipelno.

Egzekuciją išgyvenusio šuns likimas kelia nerimą: feisbuke maldaujama nedaryti klaidos (96)

Egzekuciją išgyvenusio šuns likimas kelia nerimą: feisbuke maldaujama nedaryti klaidos
Reginys, kurį važiuodama palei Verknės upę išvydo Audra Petraškienė, atėmė moteriai žadą ir sukrėtė ilgam. Penktadienį apie 11 val. pro šalį važiuojančią moterį privertė sustoti pagalbos prašantis juodai balto spanielio žvilgsnis. Sunku įsivaizduoti, kokias kančias teko išgyventi gyvūnui, tačiau vien į jį pažiūrėjus, tampa aišku – kažkas bandė juo žiauriai atsikratyti.

Keturkojis rekordininkas stebina pasaulį: lietuvio šuo tempia lėktuvą (15)

Keturkojis rekordininkas stebina pasaulį: lietuvio šuo tempia lėktuvą
Šeštadienį Paluknio aerodrome minia smalsuolių stebėjo neįtikėtiną reginį – jaunas šuo Maksas tempė lėktuvą. Vieni žavėjosi rotveilerio jėga, o kiti tai vadino gyvūno kankinimu. Šuns šeimininkas Dominykas Rukšėnas teigia, kad augintiniui toks sportas – vienas malonumas, ir tiki, kad jo šuo pateks į Gineso rekordų knygą, rašoma pranešime spaudai.

Augintinis ir vaikai – misija įmanoma (2)

Augintinis ir vaikai – misija įmanoma
Augintinis namuose – būti ar nebūti? Atsakyti į šį klausimą išties sudėtinga, todėl sprendimą priimti turėtų visi šeimos nariai. Juk į namus atkeliavęs gyvūnas turėtų tapti šeimos nariu, kuriam reikės skirti ir dėmesio, ir laiko, ir išlaidų patirti. Tikimės, kad atsakymą atrasite Vilniaus gyvūnų globos namų veterinarijos gydytojos ir vadovės Agnės Stasiūnienės pastebėjimuose. Ji sako, kad dažniausiai augintinio atsiradimo klausimą šeimoje pirmieji iškelia mažiausi jos nariai, rašoma pranešime spaudai.

Long Ailando geležinkelio stotyje buvo palikti 27 triušiai

Long Ailando geležinkelio stotyje buvo palikti 27 triušiai
Long Ailando pareigūnai siūlo atlygį už informaciją, kuri padėtų rasti žmogų ar žmones, palikusius 27 triušius prie geležinkelio stoties Safolko apygardoje.

Pasidalink savo šuns nuotrauka ir laimėk savaitgalį su keturkoju Druskininkuose (1)

Pasidalink savo šuns nuotrauka ir laimėk savaitgalį su keturkoju Druskininkuose
Džiuginanti šiluma kviečia ne tik gyventojus, bet ir jų augintinius kuo daugiau laiko praleisti gamtoje. O tie, kurie nuotraukoje įamžins gražią savo šuns akimirką lauke, dar ir gali savo keturkojui laimėti skanių prizų.