Prekybos centre rasta Pepė - šunų vikrumo sporto žvaigždė

 (3)
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – mūsų draugai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į savo augintinius pažvelgti kitomis akimis, kurti tiesioginį ryšį su keturkojais bičiuliais ir vertinti juos kaip ištikimus draugus, kurie myli savo šeimininkus besąlygiškai.
Pepė
© T. Lukšio nuotr

Kompanijos „Purina“ komanda ilgai laukė, kol galės susipažinti su šiauliete Agne ir augintine Pepe. Moteris su vyru prieš aštuonerius metus viename iš prekybos centrų tualetų rado vos mėnesio amžiaus šuniuką. Ropojantis ant grindų mažylis porai suspaudė širdį ir jie nusprendė jį pasiimti bei rasti šuniukui gerus namus. Šis planas apvirto aukštyn kojomis, kai Pepė liko Agnės namuose.

„Mes ją paėmėme, nunešėme į gyvūnų parduotuvę, manėme, kad galbūt kas nors jos ieškos. Parduotuvės darbuotojos nebuvo tokios optimistiškos. Jos padovanojo mums visokių ėdalo mėginukų, pirmąjį antkaklį. Iškeliavome su mintimi, kad kam nors ją padovanosime. Po kurio laiko vyras pasiūlė pasilikti ją, nors tuo metu jau buvome sumokėję avansą Lenkijos veislynui, nes netrukus turėjo gimti italų mastifas. Pagalvojome, kad Pepė vis tiek bus maža, tad tikrai susitvarkysime su abiem šunimis“, - pasakoja Agnė.

„Purinos“ komandai Agnė pasakojo, kad prieš aštuonerius metus jie su vyru nebuvo patyrę šunų augintojai, neturėjo kinologinių žinių, tad du maži šunys namuose tapo tikru iššūkiu. Pora netrukus įsitikino, kad mažoji Pepė yra hiperaktyvi, labai ryškaus charakterio.

„Po kurio laiko Pepei prasidėjo energijos protrūkiai. Būdavo akimirkų, kai gailėjomės, kad ją pasilikome. Ji darė visus blogus dalykus, kuriuos gali daryti maži šunys: draskė, griaužė, reikalavo dėmesio, kaukdavo, kai išeidavome. Taip gyventi ilgai negalėjome, todėl pradėjome ieškoti sprendimo. Taip atsiradome šunų vikrumo sporte (agility)“, - prisimena pašnekovė.

Kompanijos „Purina“ atstovai netrukus spėja įsitikinti, kad mažytė Pepė yra tikras vijurkas, kuris nepailsdamas gali lakstyti ištisas valandas. Agnė pasakoja, kad pirmos dresūros treniruotės buvo nelengvos – Pepės charakteris ir aktyvumas sukeldavo nemažai problemų, provokuodavo kitus šunis.

„Iš pradžių treniruotėje treneris leisdavo pabėgioti visiems šunims, o aš Pepę tuo metu laikydavau ant pavadėlio. O po to visi prisirišdavo savo šunis ir mes tik tuomet paleisdavome Pepę. Kai ją paleisdavome, kildavo chaosas, ji kaip kokia vėtra... Sugebėdavo viską sugriauti, sugadinti, visus supykdyti“, - dalijasi Agnė.

Iš pradžių šiuo sportu su Pepe intensyviau užsiėmė Agnė, vėliau į šį hobį įsitraukė ir vyras. Jau šešerius metus šunų vikrumo sportas padeda šeimai susitvarkyti su Pepės aktyvumu, nes treniruočių metu ji pavargsta ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Per šį laiką Pepė kartu su šeimininkais yra pasiekusi trečią lygį šiame sporte, tai aukščiausias lygis, kurį gali pasiekti šeimininkams su savo šunimi.

„Sportas naudos davė ir mums, ir šuniui. Vien kontaktas su šunimi tapo 100 proc., kartais šuo supranta viską iš judesio. Iš pradžių iš pažįstamų, neturinčių šunų, girdėjome replikas: ką darysiu su tuo dvarneška, negi šeri jį taip pat, kaip ir savo veislinį. O mes ir Pepę, ir Gralį vienodai mylime, noriu abiem to paties. Jie gyvena taip pat“, - mano pašnekovė.

Gralis – kur kas didesnis už Pepę, bet tai netrukdo jiems kartu dūkti ir draugauti. Agnė juokauja, kad Gralis yra Pepės šuo, nes nuo mažens didysis augintinis buvo auklėjamas atsargiai elgtis su Pepe, kuri sveria 5 kartus mažiau už Gralį.

„Gralis nėra jos pastūmęs, o Pepė gali daryti viską: kąsti į lūpą, ausį, jį apversti. Bet jie yra geri draugai, tarpusavyje nekonkuruoja. Ką turi Gralis, ji gali pasiimti, bet kas jos – griežtai tik jos. Niekas nekelia klausimo, pas ką liks kamuoliukas po žaidimo. Tokia yra tvarka. Dabar Gralis yra į išankstinę pensiją išėjęs šuo. Jis turėjo rimtą sportinę traumą, tad nusprendėme, kad daugiau su juo intensyviai nesportuosime“, - pasakoja šeimininkė.

Agnė pasakoja, kad Pepės ir Gralio atsiradimas namuose kardinaliai pakeitė ir vyro požiūrį į augintinius – anksčiau jis daug paprasčiau vertino šunų auginimą, o dabar jis tikras kinologijos aistruolis. Pokalbio pabaigoje „Purinos“ komandai Agnė prasitaria, kad, jei žmonės turi problematišką, itin aktyvų šunį, tikrai nereikia nuleisti rankų, nes sprendimų, kaip išspręsti problemas, tikrai yra.

„Visada pasistenkite duoti šuniui tokios veiklos, kuri suteikia ne tik fizinę, o ir psichologinę iškrovą. Tie patys triukų mokymai – nereikia net į dresūros aikštelę važiuoti, galite tai daryti namuose. Reikia tik noro ir savimotyvacijos, nes šunį kur kas lengviau motyvuoti nei save patį. Reguliariai dirbant su šunimi ir kontaktas atsiranda didelis, ir šuo būna labai laimingas, kai nuvargęs miega šalia šeimininko“, - teigia moteris.

Užsakymo nr.: PT_73566578

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti? (12)

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti?
„Šuniui reikia parodyti, kas namie šeimininkas“. „Šuo turi klausyti, nes aš taip pasakiau“. „Šuo veržiasi pro duris pirmas, nes nori dominuoti“...

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui (2)

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui
„SOS gyvūnų“ prieglauda perspėja naminių gyvūnų augintojus: pavasarį jiems daug didesnis pavojus pabėgti ar iškristi per langus. Pastarosiomis savaitėmis labai padaugėjo skelbimų apie dingusius gyvūnus: šunys pabėga išsigandę perkūnijos, katės – vedžiojamos su pavadėliais, net papūgos išskrenda per atvirus langus. Augintinių šeimininkai tikisi, kad pavyks rasti savo numylėtinius, ieško jų, kabina skelbimus, tačiau tai, deja, ne visada padeda. Didelė dalis naminių gyvūnų niekada nebegrįžta.

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą
Net šešis taksų veislės šunis auginanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė teigia, kad išvykos į gamtą su augintiniais yra vienas didžiausių malonumų. Kad visi kartu sklandžiai pasiektų kelionės tikslą, šeimininkė tinkamai pasirūpina viso ekipažo saugumu, rašoma pranešime spaudai.

Ką daryti, kai šuo puola? (159)

Ką daryti, kai šuo puola?
Tikriausiai ne vieną kartą esate girdėję pasakymą, kuris apibūdina agresyvius šunis: jei šuo kartą paragavo žmogaus kraujo – jo norės dar. Kinologas Artūras Zaleckas teigia, kad šis pasakytas tėra mitas, tačiau kiekvienas šunų augintojas turėtų gerai mokėti žaisti šachmatais. Anot jo, svarbu visada turėti kelis ėjimus į priekį, kad nutikus nelaimei, šuns šeimininkas nepasimestų. Taip pat specialistas pataria, ką daryti, jei prie jūsų artinasi agresyviai nusiteikęs šuo.

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą? (3)

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą?
Praėjusį kovą Kauno savivaldybėje vyko neįprasti mokymai – pirmą kartą šunų mylėtojams suorganizuotas nemokamų paskaitų ciklas „Atsakingo šeimininko akademija“. Kuruoti šį Lietuvos kinologų draugijos projektą Kaune ėmėsi „Nasrai“, vienas seniausių Šunų dresūros ir sporto centrų, rašoma pranešime spaudai.

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus (115)

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus
Sekmadienio vakarą rasto nukankinto ir nušauto šuns istorija sulaukė itin didelės visuomenės reakcijos: socialiniame tinkle šia Kristinos Mickevičiūtės istorija pasidalino beveik 5 tūkstančiai žmonių. DELFI domisi, ką politikai ir atsakingos institucijos ruošiasi daryti, kad panašių situacijų pavyktų išvengti.

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai (57)

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai
Dėl Salininkuose, Vilniuje, rasto radinio pakraupo net visko matę gyvūnų gelbėtojai – prie traukinių bėgių buvo rasas, kaip manoma, nukankintas, o vėliau nušautas šuo.

Kada pradėti dresuoti savo šunį? (2)

Kada pradėti dresuoti savo šunį?
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Tad pakalbėkime apie tai, kada pradėti mažą šuniuką mokyti ir, svarbiausia, ko ir kaip jį mokyti.

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu (9)

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu
Pavasaris šunų mylėtojams reiškia ilgesnius pasivaikščiojimus ir pramogas gamtoje. Pavasaris jiems taip pat reiškia bendrą didelę šventę – Šuns dieną, rašoma pranešime spaudai.

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę (10)

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę
Svajodami apie naują šeimos narį turbūt mažiausiai tikėtumėtės, kad vieną dieną tiesiog sutiksite jį miško viduryje. Kaip tik taip ir nutiko Renatai Zubavičienei, kuri, priglaudusi pražūčiai paliktą gyvūną, su juo atrado didelę laimę.

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų (340)

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų
Mirtinai kūdikį Šilutėje sudraskęs dobermanas Ramzis prieš metus buvo susilaukęs daugybės dėmesio ir ne vienas žmogus tikino, kad jį mielai priimtų į savo šeimą. Tačiau praėjus daugiau nei metams po skaudžios nelaimės, Ramzis dar vis gyvena gyvūnų globos namuose „Nuaras“, o visi norintys priglausti dobermaną – dingo.

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas (8)

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Pirma į galvą šaunanti mintis yra komandos, dresūros aikštelė, šeimininko ir šuns kantrybės bandymai. Ar gali būti, kad tai ir yra šuns laimė? Pasirodo, taip. „Išauklėtas šuo yra laimingas šuo“, – pranešime spaudai cituojama šunų elgsenos specialistė vilnietė Karina Granat.

Gyvūnų „minos“ bado akis, o jų pernešamų ligų – daugėja (17)

Gyvūnų „minos“ bado akis, o jų pernešamų ligų – daugėja
Pavasarį nutirpęs sniegas atidengia šaligatvius, kiemus ir laukymes, kurie ima panašėti į „minų“ laukus, jei šunų šeimininkai patingėjo rinkti savo augintinių išmatas. Net 69 proc. Lietuvos gyventojų nesurinktas išmatas savo gyvenamojoje aplinkoje laiko aktualia problema, o specialistai perspėja, kad tai - ne vien estetinė problema, bet ir rimtų sveikatos sutrikimų priežastis, rašoma pranešime spaudai.

Geriausius savo draugus surado prieglaudoje: Šarūnė paneigė mitą apie laukines kates (21)

Geriausius savo draugus surado prieglaudoje: Šarūnė paneigė mitą apie laukines kates
Tiems, kurie abejoja, ar laukinės katės iš tiesų gali tapti geriausiomis žmogaus draugėmis, Šarūnė Petravičiūtė gali patvirtinti – taip tikrai būna. Du kačiukai, kadaise slėpęsi nuo žmonių ir jų bijoję, šiandien glaudžiasi prie šeimininkės ir žino, kad šalia jos nebėra ko bijoti.

Populiarėjanti paslauga keturkojų augintojams: kainos gali šokiruoti (10)

Populiarėjanti paslauga keturkojų augintojams: kainos gali šokiruoti
Širdies ligos, raumenų distrofijos ir nutukimas. Ne, kalbame ne apie žmones su viršsvorio problemomis, bet apie tai, kas gali nutikti jūsų augintiniui negavus reikalingo fizinio krūvio. Tačiau Lietuvoje populiarėja šunų vedžiojimo paslauga, kurios kainos gali siekti ir virš 100 eurų.