Prekybos centre rasta Pepė - šunų vikrumo sporto žvaigždė

 (3)
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – mūsų draugai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į savo augintinius pažvelgti kitomis akimis, kurti tiesioginį ryšį su keturkojais bičiuliais ir vertinti juos kaip ištikimus draugus, kurie myli savo šeimininkus besąlygiškai.
Pepė
© T. Lukšio nuotr

Kompanijos „Purina“ komanda ilgai laukė, kol galės susipažinti su šiauliete Agne ir augintine Pepe. Moteris su vyru prieš aštuonerius metus viename iš prekybos centrų tualetų rado vos mėnesio amžiaus šuniuką. Ropojantis ant grindų mažylis porai suspaudė širdį ir jie nusprendė jį pasiimti bei rasti šuniukui gerus namus. Šis planas apvirto aukštyn kojomis, kai Pepė liko Agnės namuose.

„Mes ją paėmėme, nunešėme į gyvūnų parduotuvę, manėme, kad galbūt kas nors jos ieškos. Parduotuvės darbuotojos nebuvo tokios optimistiškos. Jos padovanojo mums visokių ėdalo mėginukų, pirmąjį antkaklį. Iškeliavome su mintimi, kad kam nors ją padovanosime. Po kurio laiko vyras pasiūlė pasilikti ją, nors tuo metu jau buvome sumokėję avansą Lenkijos veislynui, nes netrukus turėjo gimti italų mastifas. Pagalvojome, kad Pepė vis tiek bus maža, tad tikrai susitvarkysime su abiem šunimis“, - pasakoja Agnė.

„Purinos“ komandai Agnė pasakojo, kad prieš aštuonerius metus jie su vyru nebuvo patyrę šunų augintojai, neturėjo kinologinių žinių, tad du maži šunys namuose tapo tikru iššūkiu. Pora netrukus įsitikino, kad mažoji Pepė yra hiperaktyvi, labai ryškaus charakterio.

„Po kurio laiko Pepei prasidėjo energijos protrūkiai. Būdavo akimirkų, kai gailėjomės, kad ją pasilikome. Ji darė visus blogus dalykus, kuriuos gali daryti maži šunys: draskė, griaužė, reikalavo dėmesio, kaukdavo, kai išeidavome. Taip gyventi ilgai negalėjome, todėl pradėjome ieškoti sprendimo. Taip atsiradome šunų vikrumo sporte (agility)“, - prisimena pašnekovė.

Kompanijos „Purina“ atstovai netrukus spėja įsitikinti, kad mažytė Pepė yra tikras vijurkas, kuris nepailsdamas gali lakstyti ištisas valandas. Agnė pasakoja, kad pirmos dresūros treniruotės buvo nelengvos – Pepės charakteris ir aktyvumas sukeldavo nemažai problemų, provokuodavo kitus šunis.

„Iš pradžių treniruotėje treneris leisdavo pabėgioti visiems šunims, o aš Pepę tuo metu laikydavau ant pavadėlio. O po to visi prisirišdavo savo šunis ir mes tik tuomet paleisdavome Pepę. Kai ją paleisdavome, kildavo chaosas, ji kaip kokia vėtra... Sugebėdavo viską sugriauti, sugadinti, visus supykdyti“, - dalijasi Agnė.

Iš pradžių šiuo sportu su Pepe intensyviau užsiėmė Agnė, vėliau į šį hobį įsitraukė ir vyras. Jau šešerius metus šunų vikrumo sportas padeda šeimai susitvarkyti su Pepės aktyvumu, nes treniruočių metu ji pavargsta ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Per šį laiką Pepė kartu su šeimininkais yra pasiekusi trečią lygį šiame sporte, tai aukščiausias lygis, kurį gali pasiekti šeimininkams su savo šunimi.

„Sportas naudos davė ir mums, ir šuniui. Vien kontaktas su šunimi tapo 100 proc., kartais šuo supranta viską iš judesio. Iš pradžių iš pažįstamų, neturinčių šunų, girdėjome replikas: ką darysiu su tuo dvarneška, negi šeri jį taip pat, kaip ir savo veislinį. O mes ir Pepę, ir Gralį vienodai mylime, noriu abiem to paties. Jie gyvena taip pat“, - mano pašnekovė.

Gralis – kur kas didesnis už Pepę, bet tai netrukdo jiems kartu dūkti ir draugauti. Agnė juokauja, kad Gralis yra Pepės šuo, nes nuo mažens didysis augintinis buvo auklėjamas atsargiai elgtis su Pepe, kuri sveria 5 kartus mažiau už Gralį.

„Gralis nėra jos pastūmęs, o Pepė gali daryti viską: kąsti į lūpą, ausį, jį apversti. Bet jie yra geri draugai, tarpusavyje nekonkuruoja. Ką turi Gralis, ji gali pasiimti, bet kas jos – griežtai tik jos. Niekas nekelia klausimo, pas ką liks kamuoliukas po žaidimo. Tokia yra tvarka. Dabar Gralis yra į išankstinę pensiją išėjęs šuo. Jis turėjo rimtą sportinę traumą, tad nusprendėme, kad daugiau su juo intensyviai nesportuosime“, - pasakoja šeimininkė.

Agnė pasakoja, kad Pepės ir Gralio atsiradimas namuose kardinaliai pakeitė ir vyro požiūrį į augintinius – anksčiau jis daug paprasčiau vertino šunų auginimą, o dabar jis tikras kinologijos aistruolis. Pokalbio pabaigoje „Purinos“ komandai Agnė prasitaria, kad, jei žmonės turi problematišką, itin aktyvų šunį, tikrai nereikia nuleisti rankų, nes sprendimų, kaip išspręsti problemas, tikrai yra.

„Visada pasistenkite duoti šuniui tokios veiklos, kuri suteikia ne tik fizinę, o ir psichologinę iškrovą. Tie patys triukų mokymai – nereikia net į dresūros aikštelę važiuoti, galite tai daryti namuose. Reikia tik noro ir savimotyvacijos, nes šunį kur kas lengviau motyvuoti nei save patį. Reguliariai dirbant su šunimi ir kontaktas atsiranda didelis, ir šuo būna labai laimingas, kai nuvargęs miega šalia šeimininko“, - teigia moteris.

Užsakymo nr.: PT_73566578

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (272)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (60)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų (135)

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų
Kalbos apie šunelį Torį, kurį mėginta nuskandinti upėje su 6 kilogramų svarmeniu, netyla – žmogaus žiaurumo sukrėsta visuomenė laukia teisingumo įvykdymo. Tiesa, dalis drįsta spėti, kad augintiniu galėjo bandyti atsikratyti ir pats šeimininkas Saulius. DELFI pavyko su juo susisiekti ir išgirsti, ką šiuo metu jam tenka išgyventi bei kas vyko tą lemtingą rytą.

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai (29)

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai
Prasidėjusi šienapjūtė Lietuvoje pareikalavo pirmųjų aukų. Socialiniuose tinkluose plinta baisios nuotraukos, kuriose užfiksuoti šienaujant lauką sužaloti mažyčiai stirniukai.

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių (103)

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių
Prienų rajone skandinto šunelio Torio istorijoje ieškoma teisybės – policijos pareigūnai jau pradėjo tyrimą. Istorijai pamažu artėjant prie atomazgos laikinai gyvūną globojanti „Vyšnių sodo“ vadovė Monika Mužaitė pastebi didelę visuomenės ydą – daugybė žmonių suskubo viešai pasmerkti ir kaltinti šeimininką. Tokio interneto komentatorių teismo, anot jos, šeimininkas šiandien tikrai nenusipelno.