aA
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – mūsų draugai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į savo augintinius pažvelgti kitomis akimis, kurti tiesioginį ryšį su keturkojais bičiuliais ir vertinti juos kaip ištikimus draugus, kurie myli savo šeimininkus besąlygiškai.
Pepė
Pepė
© T. Lukšio nuotr

Kompanijos „Purina“ komanda ilgai laukė, kol galės susipažinti su šiauliete Agne ir augintine Pepe. Moteris su vyru prieš aštuonerius metus viename iš prekybos centrų tualetų rado vos mėnesio amžiaus šuniuką. Ropojantis ant grindų mažylis porai suspaudė širdį ir jie nusprendė jį pasiimti bei rasti šuniukui gerus namus. Šis planas apvirto aukštyn kojomis, kai Pepė liko Agnės namuose.

„Mes ją paėmėme, nunešėme į gyvūnų parduotuvę, manėme, kad galbūt kas nors jos ieškos. Parduotuvės darbuotojos nebuvo tokios optimistiškos. Jos padovanojo mums visokių ėdalo mėginukų, pirmąjį antkaklį. Iškeliavome su mintimi, kad kam nors ją padovanosime. Po kurio laiko vyras pasiūlė pasilikti ją, nors tuo metu jau buvome sumokėję avansą Lenkijos veislynui, nes netrukus turėjo gimti italų mastifas. Pagalvojome, kad Pepė vis tiek bus maža, tad tikrai susitvarkysime su abiem šunimis“, - pasakoja Agnė.

„Purinos“ komandai Agnė pasakojo, kad prieš aštuonerius metus jie su vyru nebuvo patyrę šunų augintojai, neturėjo kinologinių žinių, tad du maži šunys namuose tapo tikru iššūkiu. Pora netrukus įsitikino, kad mažoji Pepė yra hiperaktyvi, labai ryškaus charakterio.

„Po kurio laiko Pepei prasidėjo energijos protrūkiai. Būdavo akimirkų, kai gailėjomės, kad ją pasilikome. Ji darė visus blogus dalykus, kuriuos gali daryti maži šunys: draskė, griaužė, reikalavo dėmesio, kaukdavo, kai išeidavome. Taip gyventi ilgai negalėjome, todėl pradėjome ieškoti sprendimo. Taip atsiradome šunų vikrumo sporte (agility)“, - prisimena pašnekovė.

Kompanijos „Purina“ atstovai netrukus spėja įsitikinti, kad mažytė Pepė yra tikras vijurkas, kuris nepailsdamas gali lakstyti ištisas valandas. Agnė pasakoja, kad pirmos dresūros treniruotės buvo nelengvos – Pepės charakteris ir aktyvumas sukeldavo nemažai problemų, provokuodavo kitus šunis.

„Iš pradžių treniruotėje treneris leisdavo pabėgioti visiems šunims, o aš Pepę tuo metu laikydavau ant pavadėlio. O po to visi prisirišdavo savo šunis ir mes tik tuomet paleisdavome Pepę. Kai ją paleisdavome, kildavo chaosas, ji kaip kokia vėtra... Sugebėdavo viską sugriauti, sugadinti, visus supykdyti“, - dalijasi Agnė.

Iš pradžių šiuo sportu su Pepe intensyviau užsiėmė Agnė, vėliau į šį hobį įsitraukė ir vyras. Jau šešerius metus šunų vikrumo sportas padeda šeimai susitvarkyti su Pepės aktyvumu, nes treniruočių metu ji pavargsta ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Per šį laiką Pepė kartu su šeimininkais yra pasiekusi trečią lygį šiame sporte, tai aukščiausias lygis, kurį gali pasiekti šeimininkams su savo šunimi.

„Sportas naudos davė ir mums, ir šuniui. Vien kontaktas su šunimi tapo 100 proc., kartais šuo supranta viską iš judesio. Iš pradžių iš pažįstamų, neturinčių šunų, girdėjome replikas: ką darysiu su tuo dvarneška, negi šeri jį taip pat, kaip ir savo veislinį. O mes ir Pepę, ir Gralį vienodai mylime, noriu abiem to paties. Jie gyvena taip pat“, - mano pašnekovė.

Gralis – kur kas didesnis už Pepę, bet tai netrukdo jiems kartu dūkti ir draugauti. Agnė juokauja, kad Gralis yra Pepės šuo, nes nuo mažens didysis augintinis buvo auklėjamas atsargiai elgtis su Pepe, kuri sveria 5 kartus mažiau už Gralį.

„Gralis nėra jos pastūmęs, o Pepė gali daryti viską: kąsti į lūpą, ausį, jį apversti. Bet jie yra geri draugai, tarpusavyje nekonkuruoja. Ką turi Gralis, ji gali pasiimti, bet kas jos – griežtai tik jos. Niekas nekelia klausimo, pas ką liks kamuoliukas po žaidimo. Tokia yra tvarka. Dabar Gralis yra į išankstinę pensiją išėjęs šuo. Jis turėjo rimtą sportinę traumą, tad nusprendėme, kad daugiau su juo intensyviai nesportuosime“, - pasakoja šeimininkė.

Agnė pasakoja, kad Pepės ir Gralio atsiradimas namuose kardinaliai pakeitė ir vyro požiūrį į augintinius – anksčiau jis daug paprasčiau vertino šunų auginimą, o dabar jis tikras kinologijos aistruolis. Pokalbio pabaigoje „Purinos“ komandai Agnė prasitaria, kad, jei žmonės turi problematišką, itin aktyvų šunį, tikrai nereikia nuleisti rankų, nes sprendimų, kaip išspręsti problemas, tikrai yra.

„Visada pasistenkite duoti šuniui tokios veiklos, kuri suteikia ne tik fizinę, o ir psichologinę iškrovą. Tie patys triukų mokymai – nereikia net į dresūros aikštelę važiuoti, galite tai daryti namuose. Reikia tik noro ir savimotyvacijos, nes šunį kur kas lengviau motyvuoti nei save patį. Reguliariai dirbant su šunimi ir kontaktas atsiranda didelis, ir šuo būna labai laimingas, kai nuvargęs miega šalia šeimininko“, - teigia moteris.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Kaunietis pasigailėjo kastravęs augintinę: tragiška istorija feisbuke kelia pasipiktinimo bangą (50)

„Šokas, stresas ir ašaros mano šeimai ir vaikams“, – gailisi veterinarijos klinikoje...

Atostogos ir augintiniai: tyrimas parodė, ką renkasi lietuviai

Nors pasaulį apėmusi koronaviruso pandemija ir pakoregavo daugelio atostogų planus, vietos...

Drama Kaune: ilgapirščiai, kėsindamiesi pavogti šuniuką, įkaite paėmė moterį (13)

Liepos 9-ąją Kauno Akropolyje įsikūrusį didžiausią gyvūnų prekių parduotuvių tinklą...

Nepadės ir brangiausia kosmetika, jei šuns kailis nuolat bus purvinas ir susivėlęs, sako ši cu augintoja Ingrida (4)

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto studentė Ingrida Samušytė, prieš dešimt metų...

Bailus šuo – tai nuosprendis visam gyvenimui? (13)

Nors iš pirmo žvilgsnio šuns auginimas atrodo lengvas ir malonus procesas, pastaruoju metu vis...

Top naujienos

Po Karbauskio „valstiečių“ sprendimo jaučiasi kaip gavęs šlapiu skuduru per veidą (28)

Penktadienį, liepos 10 d., Vilniuje daugiau kaip tris valandas posėdžiavusi Lietuvos valstiečių...

Miško gėrybės – jau ant prekystalių: pirmosios kainos gali išgąsdinti (2)

Sakoma, bijai vilko, neik į mišką. Tačiau šiais laikais labiau nei pilkiai gąsdina erkės. Tad...

VMI gyventojus ragina pasiimti 50 mln. Eur: kitaip pinigai nukeliaus į biudžetą (82)

Valstybinė mokesčių inspekcija ( VMI ) pirmadienį informavo, kad per pastaruosius penkerius metus...

Ant stalo – dar vieno draudimo atšaukimas nuo rugsėjo (55)

Vyriausybė trečiadienį svarstys Kultūros bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų siūlymą...

Koronavirusą pramanu vadinęs 30-metis vyras mirė pabuvojęs COVID platinimo vakarėlyje (218)

30-ies metų amžiaus pacientas mirė pabuvojęs vadinamajame COVID vakarėlyje. Jis manė, kad...

Gavęs sąskaitą vilnietis nustebo: už lemputės pakeitimą – beveik 40 eurų (43)

Santariškių gyventojas pasidalijo žinia, kad gegužę daugiabučio namo garaže būsto...

Šimtai tiki Londono lietuvio pramanais apie COVID-19: saugiausia vieta – po žeme (78)

Pastarosiomis dienomis sąmokslo teorijomis įtikėję asmenys dalinasi vienu įrašu, kurį...

Transliacija / Alfas vienas gamtoje. Uogienė grilyje su pomidorais ir klasikiniai patobulinti iešmeliai jūsų šeimai bei draugams

Kadangi pomidorai yra uoga, iš jų išeina labai puiki uogienė ! Nepatikėsite, kaip ją paprasta...

Temstant pakelkite akis į dangų: išvysite įspūdingus sidabriškuosius debesis ir kometą

Liepos naktimis šiaurinėje padangėje galima išvysti slaptingą, į šiaurės pašvaistę panašų...

Račkauskas prabilo apie nutrauktą tyrimą: tapo dar akivaizdžiau, kad jis buvo pradėtas rinkimams (1)

Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas sako, kad teisėsaugai pranešus apie...

|Maža didelių žinių kaina