Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų

 (135)
Kalbos apie šunelį Torį, kurį mėginta nuskandinti upėje su 6 kilogramų svarmeniu, netyla – žmogaus žiaurumo sukrėsta visuomenė laukia teisingumo įvykdymo. Tiesa, dalis drįsta spėti, kad augintiniu galėjo bandyti atsikratyti ir pats šeimininkas Saulius. DELFI pavyko su juo susisiekti ir išgirsti, ką šiuo metu jam tenka išgyventi bei kas vyko tą lemtingą rytą.
Šuo, kurį bandyta nuskandinti, ir jo šeimininkas
© Asmeninis albumas

Šeimininkas tikina, kad augintinį labai brangino

Toris – Sauliaus augintinis, šeimos nariu tapęs prieš beveik penkerius metus. Šeimininkas pasakoja, kad spanieliai jį lydėjo visą gyvenimą. Prieš tai 14 metų augino Rikį, kurį teko užmigdyti, nes gyvūnas sirgo vėžiu ir patyrė dideles kančias. Po kiek laiko sielvartaujančio šeimininko gyvenime netikėtai atsirado Toris.

„Spanieliai mane lydi dar nuo tada, kai man buvo septyneri. Mano tėvas buvo medžiotojas, tad jokio kito šuns ir neturėjom. Toris atsirado tada, kai mano, amžiną atilsį, sūnus pranešė, kad kaimynų kalytė atsivedė spanieliukų. Sūnus, kuris vėliau nuskendo, paklausė, ar imsiu. Atsakiau, kad imsiu. Nuvažiavom ir išsirinkom iš vados šuniuką. Taip jis ir atsirado“, – prisimena Saulius.

Nuo to laiko Toris nuo jo nesitraukdavo nė per žingsnį, kartu keliaudavo – Toris buvo aplankęs ir Lenkiją, ir Latviją. Saulius prisimena, kad šuneliui užtekdavo pasakyti „važiuojam“ ir šis kaipmat džiugiai šokdavo į automobilį.

Vyras pripažįsta, kad augintinį mylėjo ir lepino nuo pirmųjų dienų. Pasitikėjo augintiniu, todėl ramioje gyvenvietėje nematė nieko blogo kartais leisti jam pabėgioti be pavadėlio.

„Mūsų namuose jis ne tik šuo, bet ir šeimos narys. Toris net kartu su vaiku miega, o lauke būna tik tada, kai pats pasiprašo. Laiminga istorijos pabaiga būtų tuomet, kai jis grįžtu atgal namo“, – teigia jis.

Įtaria kaimyną, kurį šuo galėjo suerzinti

Tą rytą, kai Toris dingo, jo šeimininkas buvo išvykęs pasidaryti dializės, kuri jam atliekama kas antrą dieną. Paskutinį kartą šunį prie namų apie 9 val. 30 min. matė iš mokyklos einanti kaimynų mergaitė, tačiau, šeimininkui sugrįžus, augintinio jau nebuvo matyti.

„Paklausiau vaiko, kur šuo – pasakė, kad nematė. Apvažinėjau miestelį, o po kiek laiko paskambino pažįstamas ir klausia, ar mano Toris namie. Sakau, kad ne. Tada jis man liepė pasižiūrėt į feisbuką – ten buvo moters įkeltas vaizdo įrašas, kuriame atpažinau savo Torį“, – prisimena pašnekovas.

Audrą Petraškienę, kuri pasidalino internete staigiai išplitusiu vaizdo įrašu, vyras pažinojo, tad nesunkiai ją pasiekė. Vis dėlto, šuo šeimininkui nebuvo atiduotas, nes reikėjo ištirti įvykdytą nusikaltimą ir išsiaiškinti, kas mėgino nuskandinti gyvūną.

Nors tyrimas tebevyksta ir pareigūnų išvados dar nėra pateiktos, Saulius teigia, kad galimą įvykių eigą, nuvedusią iki kraupios nelaimės, jis žino ir netgi įtaria konkretų taip pasielgusį asmenį – kaimyną, kuris laiko nesterilizuotą kalytę ir kurį nekastruoto šuns apsilankymai pas rujojančią patelę galėjo suerzinti.

„Matomai mano šuo nubėgo pas kaimynus, laikančius kalytę. Gali būti, kad Toris jų gėlyne ar darže dar išsikasė sau duobę. Jis taip elgiasi, kai jam būna karšta, kad galėtų šaltoje žemėje atsivėsinti. Spėju, kad jis taip pasielgė, suerzino kaimynus, ir viskas“, – įtaria vyras.

Vyro įtarimus patvirtina ir tai, kad svarmuo, prikabintas prie šuniuko kaklo – jam pažįstamos mašinos, kurių remontu užsiima tik vienas žmogus iš gyvenvietės.

Rujos metu žiaurumo protrūkiai pasitaiko dažnai

Kol vyksta tyrimas, Toris laikinai prižiūrimas prieglaudoje „Vyšnių sodas“. Jo vadovė Monika Mužaitė teigia, kad nelaimė nebūtų atsitikusi, jei šeimininkas būtų laikęsis šuns vedžiojimo taisyklių ir neleidęs jam bėgioti kur tik šis įsigeidžia. Vis dėlto, ji pabrėžia, kad tai – nusižengimas, o ne nusikalstamas, žiaurus elgesys su gyvūnu. Ji pabrėžia, kad šioje istorijoje nusikaltimas, vis dėlto, yra gyvūno skandinimas, o dėl to kaltas asmuo – ieškomas.

„Deja, atokesnėse gyvenvietėse ši problema – itin dažna. Atėjus rujos metui, patinėliai pabėga, nes kaimo vietovėse žmonės visai kitaip žiūri į vedžiojimo taisykles. Patinėliai bėga pas rujojančias kalytes. Kalyčių šeimininkai, būna, šaudo patinėlius, juos pakaria, primuša. Deja, tokia realybė Lietuvos“, – teigia M. Mužaitė. Tiesa, pasitaiko ir itin žiaurių, sadistiškų atvejų. Pavyzdžiui, neseniai internete daugybę žmonių šokiravo atvejis, kai vienam patinėliui nuo lytinių organų buvo nudirta oda.

„Vyšnių sodo“ vadovė piktinasi, kad kalyčių šeimininkai problemą galėtų išspręsti jas sterilizuodami, tačiau pasirenka greitą ir žiaurų sprendimo būdą.

„Žmonės skriaudžia niekuo dėtą patinėlį nesuprasdami, kad tai natūralus gamtos šauksmas. Problema sprendžiama labai žiauriu būdu vietoje to, kad kalytė paprasčiausiai būtų sterilizuojama. Su tuo susiduriame beveik kiekvieną dieną“, – teigia ji.

DELFI primena, kad penktadienį apie 11 val. pro Verknės upę važiavusi Audra Petraškienė pastebėjo prie kelio lūkuriuojantį šlapią juodai baltą spanielį, kurį slėgė 6 kilogramus sveriantis gelžgalis. Šiurpų reginį nufilmavusi moteris pasidalino įrašu socialiniuose tinkluose, kuris staigiai sulaukė didelės reakcijos ir sukrėtė daugybę žmonių. Įvykio aplinkybes aiškinasi Alytaus apskrities policijos komisariatas. Daugiau apie istorijos pradžią raiste čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (272)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (60)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų (135)

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų
Kalbos apie šunelį Torį, kurį mėginta nuskandinti upėje su 6 kilogramų svarmeniu, netyla – žmogaus žiaurumo sukrėsta visuomenė laukia teisingumo įvykdymo. Tiesa, dalis drįsta spėti, kad augintiniu galėjo bandyti atsikratyti ir pats šeimininkas Saulius. DELFI pavyko su juo susisiekti ir išgirsti, ką šiuo metu jam tenka išgyventi bei kas vyko tą lemtingą rytą.

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai (29)

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai
Prasidėjusi šienapjūtė Lietuvoje pareikalavo pirmųjų aukų. Socialiniuose tinkluose plinta baisios nuotraukos, kuriose užfiksuoti šienaujant lauką sužaloti mažyčiai stirniukai.

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių (103)

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių
Prienų rajone skandinto šunelio Torio istorijoje ieškoma teisybės – policijos pareigūnai jau pradėjo tyrimą. Istorijai pamažu artėjant prie atomazgos laikinai gyvūną globojanti „Vyšnių sodo“ vadovė Monika Mužaitė pastebi didelę visuomenės ydą – daugybė žmonių suskubo viešai pasmerkti ir kaltinti šeimininką. Tokio interneto komentatorių teismo, anot jos, šeimininkas šiandien tikrai nenusipelno.