Populiarėjanti paslauga keturkojų augintojams: kainos gali šokiruoti

 (10)
Širdies ligos, raumenų distrofijos ir nutukimas. Ne, kalbame ne apie žmones su viršsvorio problemomis, bet apie tai, kas gali nutikti jūsų augintiniui negavus reikalingo fizinio krūvio. Tačiau Lietuvoje populiarėja šunų vedžiojimo paslauga, kurios kainos gali siekti ir virš 100 eurų.
Šuo
© Shutterstock

Užsienyje ši populiari paslauga Lietuvoje įgauna pagreitį. 26 metų Žydrūnė teigia, kad yra šios paslaugos pradininkė Lietuvoje. Dauguma jos klientų esą užsieniečiai, nes jiems tokia paslauga yra įprasta. „Vedžioti šunis sugalvojau prieš maždaug 5-6 metus. Pradžioje tai buvo nekasdienė veikla, po paskaitų prižiūrėjau, vedžiojau šunis. Kai pastebėjau, kad šunų vedžiojimo paklausa auga, įkūriau Facebook puslapį ir internetinį puslapį. Iš papildomos veiklos, ji tapo pagrindine“, – DELFI pasakoja kinologų mokyklą baigusi vilnietė.

Kreipiasi kai suserga ar išvyksta

Kinologė savo puslapyje nurodo, kad teikia kasdienio vedžiojimo paslaugas (nuo 20 min iki 2 val.), šuns vedžiojimus išvykus šeimininkams bei šuns priežiūra šeimininkų namuose.

Populiarėjanti paslauga keturkojų augintojams: kainos gali šokiruoti
© Shutterstock

Tačiau Vilniuje tokias paslaugas ji tiekia ne vienintelė. Vilniuje šunis vedžiojanti ir veterinariją studijuojanti Gabija teigia, kad šunis vedžioti pradėjo dar tik prieš pusę metų, tačiau klientų skaičiumi nesiskundžia, nors galėtų jų būti ir daugiau. „Kol kas iš to pragyventi negaliu, bet prisidurti prie algos tikrai galima“, – sako ji.

Apie tai, kiek tokios paslaugos gali kainuoti, abi merginos kalba nelabai noriai. Esą kaina priklauso nuo vietos bei vedžiojimo laiko.

Tačiau Žydrūnė atskleidžia, kad, pavyzdžiui, vienos valandos vedžiojimas Naujamiestyje gali kainuoti 10 eurų. 30 minučių vedžiojimas kainuos apie 6 eurus. „Jei žmogus nori šios paslaugos ilgesniam laikui, tai aišku ji bus pigesnė“, – sako ji.

O Gabija tikina, kad kiekviena kaina yra susitarimo reikalas, tad kažkokios sumos ji esą negali pateikti.

Didžioji dalis klientų, pasakoja Gabija, prašo prižiūrėti jų augintinius, kai šeimininkai išvyksta ar suserga. „Yra buvę klientų, kuriuos teko vedžioti savaitę ar dvi tris kartus per dieną. Viena moteris tiesiog buvo po ligos, negalėjo pati vedžioti, tad jai teko kreiptis pagalbos. Bet yra visokių variantų. Dažniausiai šios paslaugos prireikia išvykus“, – atvirauja ji.

Kaina gali viršyti ir 100 eurų

Šunų vedžiojimu užsiima ne tik pavieniai žmonės. Vilniuje esanti šunų dresūros mokykla „Reksas“ taip pat teikia tokią paslaugą. Nors, atvirauja treneris Jonas Valančius, tai nėra jų pagrindinė jų veiklos kryptis.

Šuniukas
Šuniukas
© DELFI

Pasiteiravus, ar daug žmonių domisi tokia paslauga, J. Valančius žodžių į vatą nevynioja ir sako, kad rinka yra siaura. „Dauguma nori nepermokėti už šią paslaugą, o pas mus šunų vedžiojimo paslaugą teikia kvalifikuoti treneriai kinologai. Todėl mes dairomės į tą brangesnę rinkos dalį, kurie nori, kad jų šuo būtų ne tik pavedžiotas, bet ir fiziškai iškrautas. Kartais šuniukas būna tik išvedžiojamas, bet to nepakanka. Jau reikia pavargti, kažką paveikti, pavyzdžiui, uoslės treniruotės. Tokia treniruotė šuns nepakeičia, bet dažnai iškrauna protiškai“, – sako J. Valančius.

Treneris teigia, kad į juos žmonės kreipiasi irgi jei yra apsirgę ar išvykę. Paklausus, ar dėl tokios paslaugos nesikreipia žmonės, kurie turi didelį užimtumą, J. Valančius atsako, kad kartais ir tokių atvejų pasitaiko. „Kai yra didelis žmonių užimtumas, tokiais atvejais kartais būna manipuliuoja, neva tas žmogus ar organizacija, kuris išvedžioja gyvūną, turi jį ir dresuoti“, – pastebi treneris.

Anot trenerio, jų internetiniame puslapyje nurodytos kainos yra orientacinės. Į kainą esą įtrauktas ne tik pavedžiojimas, bet ir pirminis šuniuko elgsenos ir poreikių įvertinimas, krūvio plano parengimas, dresūros ar socializacijos treniruotė, šuniuko išvedžiojimas pagal sudarytą planą bei kasdienė ataskaita apie šuns pasiektus rezultatus.

Aivaras Pekšys dresiruoja šunį
Aivaras Pekšys dresiruoja šunį
© V.Kavaliausko nuotr.

„Tai nėra jokie burtai. Galbūt tai skamba sudėtingai, tačiau tai yra paprastas šuns užimtumas. Mes manome, kad tas išvedžiojimas yra labai neteisingas terminas. Turėtų būti iškrovimas. Iškrovimo, deja, niekas neieško. Visi nori, kad šuo būtų išvedžiotas“, – teigia J. Valančius.

Pašnekovas sako, kad prieš vedžiojant augintinį yra būtina įsivertinti riziką. „Kartais būna, kad šuo ir du metus nevedžiotas. Tokios paslaugos tokiam šuniui suteikti net negalėtume, nes jis patirtų stresą. Reikėtų pirmiausia pravesti mokymus, kaip šuo turėtų vaikščioti. Yra ir šuns elgesio įvertinimas.

Mes siūlom šuns iškrovimą, pagal tai, kas naudingiausia ir tinkamiausia šuniui. Daugelis šunų mieste vaikšto įbedę nosį į žemę, o šeimininkai nemoka kaip tokį dalyką užimti, todėl mes siūlome ir uoslės žaidimus“, – pasakoja treneris.

Visos šios paslaugos ir vienkartinis vienos valandos išvedžiojimas gali atsieiti apie 15 eurų. Jei norėtumėte, kad jūsų augintinį išvedžiotų 7 kartus per savaitę, po vieną valandą, tada tektų pakloti apie 100 eurų. Papildomos paslaugos, kaip bėgimas ar uoslės žaidimai, kainuoja papildomai.

Pasekmės kaip ir žmonėms

Argumentuodamas, kodėl reikia būtent profesionalaus šuns įvertinimo, J. Valančius sako, kad daug kas priklauso ir nuo augintinio amžiaus. „Jei šuniukui 5 mėnesiai, tai jam kitos veiklos be žaidimų yra neįmanomos. Nes formuojasi sąnariai, auga kaulai“, – pabrėžia treneris.

Populiarėjanti paslauga keturkojų augintojams: kainos gali šokiruoti
© DELFI / Karolina Pansevič

„Žmonės kartais susiranda savo kaimynus, kaimynų vaikus, kurie už 2 eurus gali pavedžioti šunį. Visai kitaip yra kai tu pažįsti šunį, gali žymiai kvalifikuočiau teikti tą paslaugą, išvengi pradedančiųjų klaidų. Tu gali tuos šunis mokyti tam tikrus dalykus, juos apsaugoti nuo konfliktų ir palaidų šunų“, – vardija J. Valančius.

Vis dėlto, vyras sutinka, kad yra rinkos dalis, kuri nori, kad jų šuo būtų tik pavedžiotas. „Yra žmonių, kurie pavedžioja šunį, parveda jį į vietą, ir tai yra gerai. Galbūt pakanka ir tokios paslaugos. Bet mes orientuojamės į tą rinkos dalį, kur nori, kad jų šuo būtų pavargęs. Kad jis grįžtų pažaidęs, palakstęs. Idealu būtų, jei per tas treniruotes kartu būtų ir šeimininkas. Nes tai gerina ryšį, net tik šuns organizmą, bet kuria ir ryšį su žmogumi“, – sako J. Valančius.

Moteris tikino, kad baudos - gerai, tačiau maišelių su šunų išmatomis vis tiek nėra kur dėti
Moteris tikino, kad baudos - gerai, tačiau maišelių su šunų išmatomis vis tiek nėra kur dėti
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Tačiau šuns išvedžiojimas nėra būtinas tik stiprinti šuns ir šeimininko ryšį. Panemunės veterinarijos klinikos veterinarė Jolanta Pečiulytė teigia, kad jei šuo negaus pakankamai fizinio krūvio, jo gali laukti toks pats likimas kaip ir nesportuojančio žmogaus. „Širdies, kraujagyslių, viršsvorio, raumenų problemos ir vitamino D trūkumas. Viskas kaip ir žmonėms. Tam tikros grupės raumenys atrofuojasi“, – apie pasekmės pasakoja veterinarė.

Anot jos, praktikoje yra sunku pamatyti, ar šuo gauna pakankamai fizinio krūvio, nes tai yra judrūs gyvūnai. „Todėl geriausiai tai parodo antsvorio problemos, diabetas“, – sako J. Pečiulytė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (160)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (8)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.