Pažintis su augintiniais: kolegos džiaugėsi bendravimu kartu su savo gyvūnais

Kompanijos „Purina“ atnaujinta gyvūnų vedžiojimo aikštelė Vilniaus Žirmūnų mikrorajone jau kurį laiką yra tapusi bendruomenės susibūrimo vieta. Draudimo bendrovės „Gjensidige“ darbuotojai pasirinko šią vietą savo renginiui „AU AU diena“. Visą savaitę kolegos rinko aukas gyvūnų prieglaudai „Tautmilė“, o šią iniciatyvą užbaigė smagiu renginiu šunims ir jų savininkams.
Pažintis su augintiniais: kolegos džiaugėsi bendravimu kartu su savo gyvūnais
© Vilius Kavaliauskas

Sandra Ringytė, „Gjensidige“ rinkodaros projektų vadovė, pasakoja, kad įmonės darbuotojai reguliariai prisideda prie socialinių projektų, kiekvieną kartą skatindami vieni kitus padėti tiems, kuriems pagalbos reikia labiausiai. Šį kartą kolegos nusprendė padėti beglobiams gyvūnams.

„Tokie renginiai suburia. Įmonėje dirba daug žmonių, visi yra orientuoti į savo darbą ir kartais pamiršta tarpusavyje bendrauti ar neturi galimybės susipažinti. Po tokių renginių kolegos grįžę į darbą toliau bendrauja tarpusavyje, dalinasi savo įspūdžiais ir pastebėjimais“, – sakė Sandra.

Ji biure sėdi šalia kolegės, kuri augina haskių veislės šunį. „Apie jį žinau beveik viską, kiekvieną dieną aptariame, ką jis veikė, kokią išdaigą iškrėtė. Labai smagu, kai ji pasidalina smagiomis istorijomis ir nuotykiais,“ – šypsojosi kolegė.

Renginio metu darbuotojai su augintiniais varžėsi „Friskies Picnic“ šunų užkandžių take. Šio žaidimo metu augintinis turėjo kuo greičiau įveikti trasą nepasidavęs pagundai pasimėgauti užkandžiais.

„Gjensidige“ skaitmeninės rinkodaros vadovė Ieva Švedaitė, auginanti dvejų metų Ramzį, pasakoja, kad šis renginys jai yra puiki proga kitomis akimis pažvelgti į kolegas.

„Labai smagu pamatyti, kas kokius gražuolius augina namuose, tai padeda pažinti kolegas. Iškart, net koridoriuje susitikęs, gali pasikalbėti apie augintinius, įspūdžius. Man tai labai smagu,“ – tvirtino Ieva.

Kompanija „Purina“ skatina įmones ir jų darbuotojus organizuoti augintinių dienas, kurių metu kolegos ne tik linksmai praleidžia laiką, bet ir atsipalaiduoja, dalinasi geromis emocijomis bei artimiau susipažįsta vieni su kitais.

„Gjensidige“ Verslo klientų departamento vadovas Rimtas Vaitkunskas, auginantis Šiba inu veislės patinėlį Dašį, tiki, jog tokių renginių vyks ir ateityje.

„Pirmą kartą dalyvauju tokiame renginyje kartu su kolegomis. Net nežinojau, kad dalis čia susirinkusių žmonių augina šunis, todėl labai džiaugiuosi sutikęs bendraminčių. Norėčiau, kad tokie susitikimai vyktų dažniau,“ – kalbėjo Rimtas.

Jis pasidžiaugė, kad įmonės darbuotojai dalyvauja visuomeninėje veikloje. „Toks bendravimas paskatina kolegas šiek tiek kitaip galvoti apie tai, kas vyksta aplinkui mus. Kai gyvenimas sukasi apie darbą ir namus, atrodo, kad viskas yra gerai, bet iš tiesų yra sričių, kuriose mūsų pagalba labai reikalinga. Manau, kad socialinė atsakomybė įgis vis daugiau svarbos,“ – sakė kolega.

Klientų aptarnavimo telefonu skyriaus vadovas Justas Berželionis, auginantis keturių mėnesių biglį Spaikį, pasakoja, kad jam ypač
smagu, jog į renginį atvyko ir tie kolegos, kurie kol kas augintinio neturi, bet myli gyvūnus.

„Vienareikšmiai šį renginį vertinu labai teigiamai. Malonu stebėti, kaip visi tarpusavyje bendrauja. Kolegos gali atitolti nuo kasdienių darbų ir rūpesčių, šnekėtis tarpusavyje ne tik apie profesinius reikalus, bet ir apie augintinius, pomėgius. Tai yra nuostabus dalykas,“ – sakė Justas.

Net pasibaigus pagrindiniam renginio iššūkiui, „Friskies Picnic“ pagundų takui, kolegos neskubėjo skirstytis namo. Augintiniai draugiškai dūko vieni su kitais, kolegos dalinosi savo ir augintinių nuotykiais bei planavo kitus renginius, kurių metu surinktos lėšos galėtų palengvinti beglobių gyvūnų kasdienybę.

Užsakymo nr.: PT_75482813

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai (1)

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai
Šunų šeimininkai kartais diskutuoja: kas šuniui geriausia? Pasivaikščiojimai gamtoje? Komandų mokymasis dresūros aikštelėje? Ramus poilsis greta šeimininko? Visi išvardyti dalykai geri, bet, kaip teigia statistika, šunims geriausias laikas – žaidimai su savo žmogumi ir gentainiais, rašoma Lietuvos kinologų draugijos pranešime spaudai.

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose (9)

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose
Kur susipažinote su savo geriausiais draugais? Joana Norvilaitė-Vaitkienė savo geriausius draugus sutiko gan neįprastose vietose: po balkonu, lysvėje ir prieglaudoje. Moteris pasakoja, kaip pasikeitė jos gyvenimas nuo tada, kai ji ištiesė pagalbos ranką nelaimėje atsidūrusiems kačiukams.

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti? (13)

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti?
„Šuniui reikia parodyti, kas namie šeimininkas“. „Šuo turi klausyti, nes aš taip pasakiau“. „Šuo veržiasi pro duris pirmas, nes nori dominuoti“...

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui (2)

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui
„SOS gyvūnų“ prieglauda perspėja naminių gyvūnų augintojus: pavasarį jiems daug didesnis pavojus pabėgti ar iškristi per langus. Pastarosiomis savaitėmis labai padaugėjo skelbimų apie dingusius gyvūnus: šunys pabėga išsigandę perkūnijos, katės – vedžiojamos su pavadėliais, net papūgos išskrenda per atvirus langus. Augintinių šeimininkai tikisi, kad pavyks rasti savo numylėtinius, ieško jų, kabina skelbimus, tačiau tai, deja, ne visada padeda. Didelė dalis naminių gyvūnų niekada nebegrįžta.

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą
Net šešis taksų veislės šunis auginanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė teigia, kad išvykos į gamtą su augintiniais yra vienas didžiausių malonumų. Kad visi kartu sklandžiai pasiektų kelionės tikslą, šeimininkė tinkamai pasirūpina viso ekipažo saugumu, rašoma pranešime spaudai.

Ką daryti, kai šuo puola? (163)

Ką daryti, kai šuo puola?
Tikriausiai ne vieną kartą esate girdėję pasakymą, kuris apibūdina agresyvius šunis: jei šuo kartą paragavo žmogaus kraujo – jo norės dar. Kinologas Artūras Zaleckas teigia, kad šis pasakytas tėra mitas, tačiau kiekvienas šunų augintojas turėtų gerai mokėti žaisti šachmatais. Anot jo, svarbu visada turėti kelis ėjimus į priekį, kad nutikus nelaimei, šuns šeimininkas nepasimestų. Taip pat specialistas pataria, ką daryti, jei prie jūsų artinasi agresyviai nusiteikęs šuo.

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą? (3)

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą?
Praėjusį kovą Kauno savivaldybėje vyko neįprasti mokymai – pirmą kartą šunų mylėtojams suorganizuotas nemokamų paskaitų ciklas „Atsakingo šeimininko akademija“. Kuruoti šį Lietuvos kinologų draugijos projektą Kaune ėmėsi „Nasrai“, vienas seniausių Šunų dresūros ir sporto centrų, rašoma pranešime spaudai.

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo? (23)

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo?
Nors įstatymo, kuris draustų su gyvūnais eiti į kavines nėra, ne visos maitinimo įstaigos lankytojų su keturkojais laukia išskėstomis rankomis. DELFI atliko eksperimentą ir parodė, kaip kavinėse elgiasi didelis ir socializuotas šuo.

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus (115)

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus
Sekmadienio vakarą rasto nukankinto ir nušauto šuns istorija sulaukė itin didelės visuomenės reakcijos: socialiniame tinkle šia Kristinos Mickevičiūtės istorija pasidalino beveik 5 tūkstančiai žmonių. DELFI domisi, ką politikai ir atsakingos institucijos ruošiasi daryti, kad panašių situacijų pavyktų išvengti.

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai (57)

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai
Dėl Salininkuose, Vilniuje, rasto radinio pakraupo net visko matę gyvūnų gelbėtojai – prie traukinių bėgių buvo rasas, kaip manoma, nukankintas, o vėliau nušautas šuo.

Kada pradėti dresuoti savo šunį? (2)

Kada pradėti dresuoti savo šunį?
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Tad pakalbėkime apie tai, kada pradėti mažą šuniuką mokyti ir, svarbiausia, ko ir kaip jį mokyti.

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu (9)

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu
Pavasaris šunų mylėtojams reiškia ilgesnius pasivaikščiojimus ir pramogas gamtoje. Pavasaris jiems taip pat reiškia bendrą didelę šventę – Šuns dieną, rašoma pranešime spaudai.

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę (10)

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę
Svajodami apie naują šeimos narį turbūt mažiausiai tikėtumėtės, kad vieną dieną tiesiog sutiksite jį miško viduryje. Kaip tik taip ir nutiko Renatai Zubavičienei, kuri, priglaudusi pražūčiai paliktą gyvūną, su juo atrado didelę laimę.

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų (340)

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų
Mirtinai kūdikį Šilutėje sudraskęs dobermanas Ramzis prieš metus buvo susilaukęs daugybės dėmesio ir ne vienas žmogus tikino, kad jį mielai priimtų į savo šeimą. Tačiau praėjus daugiau nei metams po skaudžios nelaimės, Ramzis dar vis gyvena gyvūnų globos namuose „Nuaras“, o visi norintys priglausti dobermaną – dingo.

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas (8)

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Pirma į galvą šaunanti mintis yra komandos, dresūros aikštelė, šeimininko ir šuns kantrybės bandymai. Ar gali būti, kad tai ir yra šuns laimė? Pasirodo, taip. „Išauklėtas šuo yra laimingas šuo“, – pranešime spaudai cituojama šunų elgsenos specialistė vilnietė Karina Granat.