Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio

 (60)
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.
© Shutterstock

Žiaurus elgesys su gyvūnais?

Žinia, kad „Lietuvos“ geležinkelių darbuotojas galimai žiauriai elgėsi su gyvūnais, socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino beglobių gyvūnų organizacija VšĮ „Vyšnių sodas“.

„Kas turėjo nutikti, kad reikėjo išmesti haskį iš traukinio? Nejaugi nebuvo įmanoma rasti sprendimo ar kompromiso? Juk gyvūnas iššveistas į nebūtį, greičiausiai toli nuo namų, kurių nesugebės rasti pats. Kiek žmogiškumo dar likę mumyse?“, – klausė „Vyšnių sodo“ savanoriai.

DELFI susisiekus su „Vyšnių sodo“ vadove Monika Mužaite, ši turėjo gerų žinių – šuo jau pas šeimininkus. „Viskas įvyko labai greitai. Tik praėjus 7 minutėms po mūsų įrašo paskelbimo, su mumis susisiekė „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojai ir mes kartu pradėjome aiškintis, kas nutiko iš tiesų. Besiaiškinant, atsirado ir šeimininkai“, – sako ji.

Anot M. Mužaitės, į naujieną, kad šuniukas buvo per prievartą buvo išmestas iš traukinio ir paliktas, „Vyšnių sodas“ reagavo greitai ir jautriai. „Iškart išvykome jo paimti. Tai haskis nepažįstamoje teritorijoje, šalia bėgių. Tai tiksinti bomba. Svarbiausia buvo, kad jis prie žmonių akių nebūtų sužalotas“, – teigia pašnekovė.

Ji pasakoja, kad paėmus šunį, iškilo labai daugybė klausimų: kur šeimininkas, kokiomis aplinkybėmis jis buvo išsodintas ir kodėl „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas nepasirūpino jo saugumu. „Visai neseniai bendradarbiaudami su „Lietuvos geležinkeliais“ parengėme straipsnį, kaip turi būti gabenamas traukiniais gyvūnas, atsakėme į žmonių klausimus. Pasidžiaugėme, kad per visą augintinių gabenimo istoriją nėra buvę konfliktinio atvejo. Labai nustebome ir galvojome, kad gal buvo girtas šeimininkas, gal šuo ką nors užpuolė. Variantų buvo įvairiausių“, – pasakoja M. Mužaitė. Maloniai nustebino, pasakoja ji, ir žmonių aktyvi reakcija – daugybė jų siūlėsi padėti ir priglausti šunį.

Šuo dingęs nuo vakar vakaro

Taigi kaip jaunas haskių veislės šuniukas atsidūrė traukinyje ir kodėl buvo išlaipintas? M. Mužaitė pasakoja, kad pirmadienį „Lietuvos geležinkeliai“ pateiks vaizdo įrašą iš traukinio, bet dabartiniais duomenimis, šuo buvo paklydęs jau nuo vakar vakaro.

„Į Vilnių vykstančiame traukinyje konduktoriai pastebėjo Sibiro haskių veislės šunį. Spėjama, kad šuo įsmuko į traukinį nepastebėtas Lazdėnų stotelėje, drauge su keliavusia vaikų grupe. Šuo buvo palaidas, traukinyje nebuvo jo šeimininko. Įvertinę situaciją, darbuotojai nusprendė, kad haskis gali kelti grėsmę vaikų ir kitų keleivių saugumui, todėl artimiausioje stotyje, Lentvaryje, paprašė keleivių, kad šunį iš traukinio išviliotų. Šuo nebuvo fiziškai išmestas iš traukinio, nebuvo sužeistas“, – tokią istoriją savo socialinio tinklo paskyroje pateikė „Lietuvos geležinkeliai“.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
© DELFI / Lukas Bartkus

Mužaitė toliau pasakoja, kad konduktoriui išlaipinus šunį, jį priglaudė viena moteris. „Šuniuko niekas neskriaudė, bet jis buvo paliktas labai pavojingoje situacijoje“, – pabrėžia M. Mužaitė.

„Vyšnių sodui“ paėmus šuniuką, šis buvo nuvežtas į veterinarijos kliniką ir tuoj pat prisistatė jo šeimininkai. „Šuniukas čipuotas. Sutikrinome dokumentus ir jį atidavėme šeimininkams. Su šeimininkais mes labai rimtai pakalbėjome. Tai jaunas, nekastruotas patinėlis. Pagyrėme, kad gyvūnas čipuotas, bet dar rekomendavome jį kastruoti ir vesti į dresūros užsiėmimus“, – sako M. Mužaitė.

Darbuotojų laukia nauji mokymai

Vadovė džiaugiasi ir „Lietuvos geležinkelių“ reakcija ir viliasi, kad tai rodo kylantį visuomenės sąmoningumo lygį. „Laukiame toliau informacijos ir su „Lietuvos geležinkeliais“ sutarėme, kad darbuotojams bus papildomi mokymai, kaip elgtis su gyvūnais, bus pristatytos instrukcijos ir ką daryti tokiais atvejais. Darbuotojai turės nuvesti gyvūną pas apsaugos darbuotoją, kad jis būtų saugus, nesiblaškytų prie bėgių. Nurodysime, kokiuose miestuose reikia kreiptis į kokias organizacijas“, – apie tolimesnius darbus pasakoja ji.

Šią istoriją savo socialinio tinklo paskyroje pakomentavo ir „Lietuvos geležinkeliai“.

„Apgailestaujame, kad šiuo atveju ne viskas buvo padaryta tinkamai. Konduktoriai turėjo kreiptis į tarnybas, kurios saugiai paimtų šunį iš traukinio ir juo pasirūpintų. Dėsime visas pastangas, kad ateityje tokie įvykiai nepasikartotų, bendradarbiausime su gyvūnus globojančiomis įstaigomis ir užtikrinsime jog visi traukiniais keliaujantys keleiviai ir augintiniai kelionės tikslą pasiektų saugiai. Palaikome ryšį su VšĮ „Vyšnių sodas“, pabėgęs augintinis jau yra su savo šeimininkais“, – teigiama jų socialinio tinklo paskyroje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (272)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.