Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio

 (60)
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.
© Shutterstock

Žiaurus elgesys su gyvūnais?

Žinia, kad „Lietuvos“ geležinkelių darbuotojas galimai žiauriai elgėsi su gyvūnais, socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino beglobių gyvūnų organizacija VšĮ „Vyšnių sodas“.

„Kas turėjo nutikti, kad reikėjo išmesti haskį iš traukinio? Nejaugi nebuvo įmanoma rasti sprendimo ar kompromiso? Juk gyvūnas iššveistas į nebūtį, greičiausiai toli nuo namų, kurių nesugebės rasti pats. Kiek žmogiškumo dar likę mumyse?“, – klausė „Vyšnių sodo“ savanoriai.

DELFI susisiekus su „Vyšnių sodo“ vadove Monika Mužaite, ši turėjo gerų žinių – šuo jau pas šeimininkus. „Viskas įvyko labai greitai. Tik praėjus 7 minutėms po mūsų įrašo paskelbimo, su mumis susisiekė „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojai ir mes kartu pradėjome aiškintis, kas nutiko iš tiesų. Besiaiškinant, atsirado ir šeimininkai“, – sako ji.

Anot M. Mužaitės, į naujieną, kad šuniukas buvo per prievartą buvo išmestas iš traukinio ir paliktas, „Vyšnių sodas“ reagavo greitai ir jautriai. „Iškart išvykome jo paimti. Tai haskis nepažįstamoje teritorijoje, šalia bėgių. Tai tiksinti bomba. Svarbiausia buvo, kad jis prie žmonių akių nebūtų sužalotas“, – teigia pašnekovė.

Ji pasakoja, kad paėmus šunį, iškilo labai daugybė klausimų: kur šeimininkas, kokiomis aplinkybėmis jis buvo išsodintas ir kodėl „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas nepasirūpino jo saugumu. „Visai neseniai bendradarbiaudami su „Lietuvos geležinkeliais“ parengėme straipsnį, kaip turi būti gabenamas traukiniais gyvūnas, atsakėme į žmonių klausimus. Pasidžiaugėme, kad per visą augintinių gabenimo istoriją nėra buvę konfliktinio atvejo. Labai nustebome ir galvojome, kad gal buvo girtas šeimininkas, gal šuo ką nors užpuolė. Variantų buvo įvairiausių“, – pasakoja M. Mužaitė. Maloniai nustebino, pasakoja ji, ir žmonių aktyvi reakcija – daugybė jų siūlėsi padėti ir priglausti šunį.

Šuo dingęs nuo vakar vakaro

Taigi kaip jaunas haskių veislės šuniukas atsidūrė traukinyje ir kodėl buvo išlaipintas? M. Mužaitė pasakoja, kad pirmadienį „Lietuvos geležinkeliai“ pateiks vaizdo įrašą iš traukinio, bet dabartiniais duomenimis, šuo buvo paklydęs jau nuo vakar vakaro.

„Į Vilnių vykstančiame traukinyje konduktoriai pastebėjo Sibiro haskių veislės šunį. Spėjama, kad šuo įsmuko į traukinį nepastebėtas Lazdėnų stotelėje, drauge su keliavusia vaikų grupe. Šuo buvo palaidas, traukinyje nebuvo jo šeimininko. Įvertinę situaciją, darbuotojai nusprendė, kad haskis gali kelti grėsmę vaikų ir kitų keleivių saugumui, todėl artimiausioje stotyje, Lentvaryje, paprašė keleivių, kad šunį iš traukinio išviliotų. Šuo nebuvo fiziškai išmestas iš traukinio, nebuvo sužeistas“, – tokią istoriją savo socialinio tinklo paskyroje pateikė „Lietuvos geležinkeliai“.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
© DELFI / Lukas Bartkus

Mužaitė toliau pasakoja, kad konduktoriui išlaipinus šunį, jį priglaudė viena moteris. „Šuniuko niekas neskriaudė, bet jis buvo paliktas labai pavojingoje situacijoje“, – pabrėžia M. Mužaitė.

„Vyšnių sodui“ paėmus šuniuką, šis buvo nuvežtas į veterinarijos kliniką ir tuoj pat prisistatė jo šeimininkai. „Šuniukas čipuotas. Sutikrinome dokumentus ir jį atidavėme šeimininkams. Su šeimininkais mes labai rimtai pakalbėjome. Tai jaunas, nekastruotas patinėlis. Pagyrėme, kad gyvūnas čipuotas, bet dar rekomendavome jį kastruoti ir vesti į dresūros užsiėmimus“, – sako M. Mužaitė.

Darbuotojų laukia nauji mokymai

Vadovė džiaugiasi ir „Lietuvos geležinkelių“ reakcija ir viliasi, kad tai rodo kylantį visuomenės sąmoningumo lygį. „Laukiame toliau informacijos ir su „Lietuvos geležinkeliais“ sutarėme, kad darbuotojams bus papildomi mokymai, kaip elgtis su gyvūnais, bus pristatytos instrukcijos ir ką daryti tokiais atvejais. Darbuotojai turės nuvesti gyvūną pas apsaugos darbuotoją, kad jis būtų saugus, nesiblaškytų prie bėgių. Nurodysime, kokiuose miestuose reikia kreiptis į kokias organizacijas“, – apie tolimesnius darbus pasakoja ji.

Šią istoriją savo socialinio tinklo paskyroje pakomentavo ir „Lietuvos geležinkeliai“.

„Apgailestaujame, kad šiuo atveju ne viskas buvo padaryta tinkamai. Konduktoriai turėjo kreiptis į tarnybas, kurios saugiai paimtų šunį iš traukinio ir juo pasirūpintų. Dėsime visas pastangas, kad ateityje tokie įvykiai nepasikartotų, bendradarbiausime su gyvūnus globojančiomis įstaigomis ir užtikrinsime jog visi traukiniais keliaujantys keleiviai ir augintiniai kelionės tikslą pasiektų saugiai. Palaikome ryšį su VšĮ „Vyšnių sodas“, pabėgęs augintinis jau yra su savo šeimininkais“, – teigiama jų socialinio tinklo paskyroje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis (1)

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis
Karališka galia, aristokratiškos manieros – taip šunų mylėtojai kalba apie nacionalinę danų šunų veislę – broholmerius. Pasaulyje šios veislės šunų yra apie tūkstantis, o vieną broholmerį bus galima pamatyti tris dienas truksiančiose parodose Vilniuje.

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai (15)

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai
Atšalus orams, gatvėje pastebime ne tik šilčiau apsirengusius žmones, bet ir keturkojus. Nors anksčiau tokį vaizdelį palydėdavo žmonių krizenimas, šiandien į tai žiūrima rimčiau, o specialistai netgi dalinasi rekomendacijomis, kokiai temperatūrai esant šuniui reikėtų parūpinti ne tik aprangą, bet ir batus. O kaip savo augintinius rengia miestiečiai?

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai (48)

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai
Į DELFI redakciją kreipėsi Klaipėdos „Nuaru“ pasipiktinusi Leila Lukoševič. Moteris teigia, kad prieš porą mėnesių ji išgelbėjo kalytę ir atidavė ją „Nuarui“, tačiau po kurio laiko pastebėjo, kad prieglaudoje iš gyvūno liko tik griaučiai. Leilai kelia didelį susirūpinimą gyvūnų laikymo sąlygos „Nuare“, tuo metu šio atstovai atsako, kad kalytę nualino jai taikytas gydymas.

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų (3)

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų
Voverinės skraiduolės – tai mažieji sterbliniai žinduoliai, kilę iš Australijos ir Naujosios Gvinėjos, vis dažniau tampa naminiais gyvūnėliais kaip alternatyva įprastiems augintiniams. Nors vadinami voverėmis, iš tikrųjų jie yra ne graužikai, o tiksliausia juos vadinti būtų anglišku pavadinimu „sugar gliders“ (cukrinės skraiduolės), rašoma pranešime spaudai.

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (161)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (9)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!