Nykštukiniai špicai - angelo pabučiuoti šuniukai

 (39)
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Apie gyvūnų veisles iš pirmų lūpų“ dalis. Projekto tikslas – padėti žmonėms susipažinti su įvairiomis veislėmis ir jų skirtumais. Tikime, kad informacija, sužinota iš augintojų, padės lengviau išsirinkti naują šeimos narį, kuris namus pripildys šilumos.
Špicas
© T. Lukšio nuotr.

Vilnietė Sonata, prieš septynerius metus šunų parodoje išvydusi mažus, ypač mielo snukučio nykštukinius špicus, akimirksniu suprato, kad šios veislės šuneliai taps jos augintiniai. Netrukus moters namuose apsigyveno pirmoji šios veislės kalytė Barselona, o po kurio laiko Sonata įkūrė oficialų vokiečių mažųjų ir Pomeranijos špicų veislyną „Angelo bučinys“.

Moteris pasakoja, kad taip pavadinti veislyną nusprendė, nes šie pūkuoti šuneliai atrodo taip, tarsi angelo pabučiuoti. Kompanijos „Purina“ komanda netruko įsitikinti, kad šių šuniukų žavesiui sunku atsispirti.

„Špicų charakteris yra labai skirtingas, bet visi pasižymi aktyvumu, judrumu, mažai loja, nebent tarpusavyje stipriai įsidūksta. Pavyzdžiui, Barselona yra griežta, bet dukrai Hondai, kuriai šiuo metu penkeri metai, iki šiol prausia ir ausis, ir snukutį. Labai retai pasitaiko itin ramių špicų, kurie tik ir nori gulėti ant pagalvėlės", - teigia moteris.

Sonata pasakoja, kad špicų veislė turi daug rūšių – nykštukinis, mažas, vidutinis, didysis, dar išskiriami lapių, suomių ir kiti. Dažniausiai žmonės maišo nykštukinius ir mažuosius špicus. Tiesa, nuo šuniuko išvaizdos, nosies ilgio, proporcijų priklauso ir kaina. Viena iš Sonatos augintinių Adelė kainuoja apie 3000 Eur, bet veislinio šuniuko kaina gali siekti ir 5000 Eur.

„Šie šunys nėra pigūs – gerą ir sveiką špicą be 1500 Eur vargu ar įmanoma įsigyti. Kaina priklauso nuo tėvų, senelių, nuopelnų, sveikatos tyrimų ir, žinoma, grožio – kuo gražesnis, tuo brangesnis. Aišku, grožis – subjektyvus dalykas, bet vadinamieji „saldaus“ snukučio šuniukai yra populiariausi. Jų dažniausiai būna šiek tiek priplota nosytė – kaip Adelės", - aiškina pašnekovė.

Moteris akcentuoja, kad planuojantiems įsigyti šios veislės šuniuką ypač svarbu žinoti, ar yra atlikti visi reikalingi sveikatos tyrimai ir kokie jų rezultatai. Šie maži šuniukai turi lieknas kojytes, yra pakankami trapūs, turi jautrias akis, tad svarbu įsitikinti, kad mažylis neturi paveldėtų sąnarių ir akių ligų.

Minkštas ir švelnus špicų kailiukas ypatingos priežiūros nereikalauja, bet šiek tiek papildomos priežiūros skirti reikės. „Kalytės šeriasi du kartus per metus, patinukai – vieną. Jeigu turi vieną špicą, bent kartą per savaitę reikėtų išmaudžius pašukuoti drėgną kailį, tada šėrimosi metu namuose plaukai tikrai neskraidys. Nykštukinius špicus reikėtų reguliariai pakirpti, o dėl mažųjų špicų dar lengviau, jų kirpti nebūtina", - sako Sonata.

Špicų veisėja pastebi, kad šios veislės šunys dėl savo charakterio, būdo ir dydžio tinka auginti daugeliui žmonių, bet pataria, kad šių mažylių nereikėtų pirkti mažiems vaikams.

„Aš nykštukinį špicą auginti siūlyčiau tik šeimoms, kurių vaikams 7–9 metai, ne mažiau. Mažasis špicas – nuo 5 metų, jei vaikas nėra hiperaktyvus. Kai vaikai laksto, šuo – paskui, tai gali vienas kitą užgauti, sužeisti. „Nykštukus“ reikia ir užkelti, ir nukelti, jei namai dviejų aukštų su laiptais, reikia prižiūrėti, kad laiptais nenukristų, tvoreles dėti. Mažieji špicai patys gali užlipti ir nulipti laiptais", - pataria moteris.

Sonata pasakoja, kad šie šunys yra gudrūs, mėgsta dėmesį, bet dažniausiai jų savininkai juos išlepina, pataikauja jiems, o tada šuniukai nustoja klausyti, „užlipa ant galvos“, todėl ypač
svarbu tinkamai šuniuką dresuoti pirmaisiais metais, kad vėliau neiškiltų elgesio problemų. Taip pat moteris kompanijos „Purina“ komandai pasakoja, kad ji griežtai atsirenka būsimus šuniukų šeimininkus, nes, nors špicai yra labai meilūs ir gražūs, jie ne žaislas, o gyvūnas.

„Kartais, kai pas mane atvažiuoja būsimi šuniukų šeimininkai, kurie man pasirodo nepatikimi arba nesupranta, kad špicas – tai ne žaisliukas, šuniuko jiems neparduodu. Dažnai atvažiuoja jaunos merginos su vaikinais, kurie nori nusipirkti špicą dovanų. Bet tokiems parduoti nenoriu, dažniausiai jie tiesiog nori pasirodyti prieš kitus. Man reikia, kad šuniukus augintų kaip vaikus, kai matau, kad tikrai jais džiaugsis, juos mylės ir skirs jiems reikalingą dėmesį", - sakė Sonata.

Užsakymo nr.: PT_73361874

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (272)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (60)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų (135)

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų
Kalbos apie šunelį Torį, kurį mėginta nuskandinti upėje su 6 kilogramų svarmeniu, netyla – žmogaus žiaurumo sukrėsta visuomenė laukia teisingumo įvykdymo. Tiesa, dalis drįsta spėti, kad augintiniu galėjo bandyti atsikratyti ir pats šeimininkas Saulius. DELFI pavyko su juo susisiekti ir išgirsti, ką šiuo metu jam tenka išgyventi bei kas vyko tą lemtingą rytą.

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai (29)

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai
Prasidėjusi šienapjūtė Lietuvoje pareikalavo pirmųjų aukų. Socialiniuose tinkluose plinta baisios nuotraukos, kuriose užfiksuoti šienaujant lauką sužaloti mažyčiai stirniukai.

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių (103)

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių
Prienų rajone skandinto šunelio Torio istorijoje ieškoma teisybės – policijos pareigūnai jau pradėjo tyrimą. Istorijai pamažu artėjant prie atomazgos laikinai gyvūną globojanti „Vyšnių sodo“ vadovė Monika Mužaitė pastebi didelę visuomenės ydą – daugybė žmonių suskubo viešai pasmerkti ir kaltinti šeimininką. Tokio interneto komentatorių teismo, anot jos, šeimininkas šiandien tikrai nenusipelno.