Nykštukiniai špicai - angelo pabučiuoti šuniukai

 (39)
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Apie gyvūnų veisles iš pirmų lūpų“ dalis. Projekto tikslas – padėti žmonėms susipažinti su įvairiomis veislėmis ir jų skirtumais. Tikime, kad informacija, sužinota iš augintojų, padės lengviau išsirinkti naują šeimos narį, kuris namus pripildys šilumos.
Špicas
© T. Lukšio nuotr.

Vilnietė Sonata, prieš septynerius metus šunų parodoje išvydusi mažus, ypač mielo snukučio nykštukinius špicus, akimirksniu suprato, kad šios veislės šuneliai taps jos augintiniai. Netrukus moters namuose apsigyveno pirmoji šios veislės kalytė Barselona, o po kurio laiko Sonata įkūrė oficialų vokiečių mažųjų ir Pomeranijos špicų veislyną „Angelo bučinys“.

Moteris pasakoja, kad taip pavadinti veislyną nusprendė, nes šie pūkuoti šuneliai atrodo taip, tarsi angelo pabučiuoti. Kompanijos „Purina“ komanda netruko įsitikinti, kad šių šuniukų žavesiui sunku atsispirti.

„Špicų charakteris yra labai skirtingas, bet visi pasižymi aktyvumu, judrumu, mažai loja, nebent tarpusavyje stipriai įsidūksta. Pavyzdžiui, Barselona yra griežta, bet dukrai Hondai, kuriai šiuo metu penkeri metai, iki šiol prausia ir ausis, ir snukutį. Labai retai pasitaiko itin ramių špicų, kurie tik ir nori gulėti ant pagalvėlės", - teigia moteris.

Sonata pasakoja, kad špicų veislė turi daug rūšių – nykštukinis, mažas, vidutinis, didysis, dar išskiriami lapių, suomių ir kiti. Dažniausiai žmonės maišo nykštukinius ir mažuosius špicus. Tiesa, nuo šuniuko išvaizdos, nosies ilgio, proporcijų priklauso ir kaina. Viena iš Sonatos augintinių Adelė kainuoja apie 3000 Eur, bet veislinio šuniuko kaina gali siekti ir 5000 Eur.

„Šie šunys nėra pigūs – gerą ir sveiką špicą be 1500 Eur vargu ar įmanoma įsigyti. Kaina priklauso nuo tėvų, senelių, nuopelnų, sveikatos tyrimų ir, žinoma, grožio – kuo gražesnis, tuo brangesnis. Aišku, grožis – subjektyvus dalykas, bet vadinamieji „saldaus“ snukučio šuniukai yra populiariausi. Jų dažniausiai būna šiek tiek priplota nosytė – kaip Adelės", - aiškina pašnekovė.

Moteris akcentuoja, kad planuojantiems įsigyti šios veislės šuniuką ypač svarbu žinoti, ar yra atlikti visi reikalingi sveikatos tyrimai ir kokie jų rezultatai. Šie maži šuniukai turi lieknas kojytes, yra pakankami trapūs, turi jautrias akis, tad svarbu įsitikinti, kad mažylis neturi paveldėtų sąnarių ir akių ligų.

Minkštas ir švelnus špicų kailiukas ypatingos priežiūros nereikalauja, bet šiek tiek papildomos priežiūros skirti reikės. „Kalytės šeriasi du kartus per metus, patinukai – vieną. Jeigu turi vieną špicą, bent kartą per savaitę reikėtų išmaudžius pašukuoti drėgną kailį, tada šėrimosi metu namuose plaukai tikrai neskraidys. Nykštukinius špicus reikėtų reguliariai pakirpti, o dėl mažųjų špicų dar lengviau, jų kirpti nebūtina", - sako Sonata.

Špicų veisėja pastebi, kad šios veislės šunys dėl savo charakterio, būdo ir dydžio tinka auginti daugeliui žmonių, bet pataria, kad šių mažylių nereikėtų pirkti mažiems vaikams.

„Aš nykštukinį špicą auginti siūlyčiau tik šeimoms, kurių vaikams 7–9 metai, ne mažiau. Mažasis špicas – nuo 5 metų, jei vaikas nėra hiperaktyvus. Kai vaikai laksto, šuo – paskui, tai gali vienas kitą užgauti, sužeisti. „Nykštukus“ reikia ir užkelti, ir nukelti, jei namai dviejų aukštų su laiptais, reikia prižiūrėti, kad laiptais nenukristų, tvoreles dėti. Mažieji špicai patys gali užlipti ir nulipti laiptais", - pataria moteris.

Sonata pasakoja, kad šie šunys yra gudrūs, mėgsta dėmesį, bet dažniausiai jų savininkai juos išlepina, pataikauja jiems, o tada šuniukai nustoja klausyti, „užlipa ant galvos“, todėl ypač
svarbu tinkamai šuniuką dresuoti pirmaisiais metais, kad vėliau neiškiltų elgesio problemų. Taip pat moteris kompanijos „Purina“ komandai pasakoja, kad ji griežtai atsirenka būsimus šuniukų šeimininkus, nes, nors špicai yra labai meilūs ir gražūs, jie ne žaislas, o gyvūnas.

„Kartais, kai pas mane atvažiuoja būsimi šuniukų šeimininkai, kurie man pasirodo nepatikimi arba nesupranta, kad špicas – tai ne žaisliukas, šuniuko jiems neparduodu. Dažnai atvažiuoja jaunos merginos su vaikinais, kurie nori nusipirkti špicą dovanų. Bet tokiems parduoti nenoriu, dažniausiai jie tiesiog nori pasirodyti prieš kitus. Man reikia, kad šuniukus augintų kaip vaikus, kai matau, kad tikrai jais džiaugsis, juos mylės ir skirs jiems reikalingą dėmesį", - sakė Sonata.

Užsakymo nr.: PT_73361874

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (160)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (8)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.