Nykštukiniai špicai - angelo pabučiuoti šuniukai

 (39)
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Apie gyvūnų veisles iš pirmų lūpų“ dalis. Projekto tikslas – padėti žmonėms susipažinti su įvairiomis veislėmis ir jų skirtumais. Tikime, kad informacija, sužinota iš augintojų, padės lengviau išsirinkti naują šeimos narį, kuris namus pripildys šilumos.
Špicas
© T. Lukšio nuotr.

Vilnietė Sonata, prieš septynerius metus šunų parodoje išvydusi mažus, ypač mielo snukučio nykštukinius špicus, akimirksniu suprato, kad šios veislės šuneliai taps jos augintiniai. Netrukus moters namuose apsigyveno pirmoji šios veislės kalytė Barselona, o po kurio laiko Sonata įkūrė oficialų vokiečių mažųjų ir Pomeranijos špicų veislyną „Angelo bučinys“.

Moteris pasakoja, kad taip pavadinti veislyną nusprendė, nes šie pūkuoti šuneliai atrodo taip, tarsi angelo pabučiuoti. Kompanijos „Purina“ komanda netruko įsitikinti, kad šių šuniukų žavesiui sunku atsispirti.

„Špicų charakteris yra labai skirtingas, bet visi pasižymi aktyvumu, judrumu, mažai loja, nebent tarpusavyje stipriai įsidūksta. Pavyzdžiui, Barselona yra griežta, bet dukrai Hondai, kuriai šiuo metu penkeri metai, iki šiol prausia ir ausis, ir snukutį. Labai retai pasitaiko itin ramių špicų, kurie tik ir nori gulėti ant pagalvėlės", - teigia moteris.

Sonata pasakoja, kad špicų veislė turi daug rūšių – nykštukinis, mažas, vidutinis, didysis, dar išskiriami lapių, suomių ir kiti. Dažniausiai žmonės maišo nykštukinius ir mažuosius špicus. Tiesa, nuo šuniuko išvaizdos, nosies ilgio, proporcijų priklauso ir kaina. Viena iš Sonatos augintinių Adelė kainuoja apie 3000 Eur, bet veislinio šuniuko kaina gali siekti ir 5000 Eur.

„Šie šunys nėra pigūs – gerą ir sveiką špicą be 1500 Eur vargu ar įmanoma įsigyti. Kaina priklauso nuo tėvų, senelių, nuopelnų, sveikatos tyrimų ir, žinoma, grožio – kuo gražesnis, tuo brangesnis. Aišku, grožis – subjektyvus dalykas, bet vadinamieji „saldaus“ snukučio šuniukai yra populiariausi. Jų dažniausiai būna šiek tiek priplota nosytė – kaip Adelės", - aiškina pašnekovė.

Moteris akcentuoja, kad planuojantiems įsigyti šios veislės šuniuką ypač svarbu žinoti, ar yra atlikti visi reikalingi sveikatos tyrimai ir kokie jų rezultatai. Šie maži šuniukai turi lieknas kojytes, yra pakankami trapūs, turi jautrias akis, tad svarbu įsitikinti, kad mažylis neturi paveldėtų sąnarių ir akių ligų.

Minkštas ir švelnus špicų kailiukas ypatingos priežiūros nereikalauja, bet šiek tiek papildomos priežiūros skirti reikės. „Kalytės šeriasi du kartus per metus, patinukai – vieną. Jeigu turi vieną špicą, bent kartą per savaitę reikėtų išmaudžius pašukuoti drėgną kailį, tada šėrimosi metu namuose plaukai tikrai neskraidys. Nykštukinius špicus reikėtų reguliariai pakirpti, o dėl mažųjų špicų dar lengviau, jų kirpti nebūtina", - sako Sonata.

Špicų veisėja pastebi, kad šios veislės šunys dėl savo charakterio, būdo ir dydžio tinka auginti daugeliui žmonių, bet pataria, kad šių mažylių nereikėtų pirkti mažiems vaikams.

„Aš nykštukinį špicą auginti siūlyčiau tik šeimoms, kurių vaikams 7–9 metai, ne mažiau. Mažasis špicas – nuo 5 metų, jei vaikas nėra hiperaktyvus. Kai vaikai laksto, šuo – paskui, tai gali vienas kitą užgauti, sužeisti. „Nykštukus“ reikia ir užkelti, ir nukelti, jei namai dviejų aukštų su laiptais, reikia prižiūrėti, kad laiptais nenukristų, tvoreles dėti. Mažieji špicai patys gali užlipti ir nulipti laiptais", - pataria moteris.

Sonata pasakoja, kad šie šunys yra gudrūs, mėgsta dėmesį, bet dažniausiai jų savininkai juos išlepina, pataikauja jiems, o tada šuniukai nustoja klausyti, „užlipa ant galvos“, todėl ypač
svarbu tinkamai šuniuką dresuoti pirmaisiais metais, kad vėliau neiškiltų elgesio problemų. Taip pat moteris kompanijos „Purina“ komandai pasakoja, kad ji griežtai atsirenka būsimus šuniukų šeimininkus, nes, nors špicai yra labai meilūs ir gražūs, jie ne žaislas, o gyvūnas.

„Kartais, kai pas mane atvažiuoja būsimi šuniukų šeimininkai, kurie man pasirodo nepatikimi arba nesupranta, kad špicas – tai ne žaisliukas, šuniuko jiems neparduodu. Dažnai atvažiuoja jaunos merginos su vaikinais, kurie nori nusipirkti špicą dovanų. Bet tokiems parduoti nenoriu, dažniausiai jie tiesiog nori pasirodyti prieš kitus. Man reikia, kad šuniukus augintų kaip vaikus, kai matau, kad tikrai jais džiaugsis, juos mylės ir skirs jiems reikalingą dėmesį", - sakė Sonata.

Užsakymo nr.: PT_73361874

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Šuns diena jau rytoj: ką veikti kartu su augintiniu? (4)

Šuns diena jau rytoj: ką veikti kartu su augintiniu?
Lietuvos kinologų draugija jau trečius metus kviečia minėti visuotinę Šuns dieną – ši graži tradicija vis labiau vienija šunų mylėtojus ir vis labiau keičia visuomenės požiūrį į šunis, rašoma pranešime spaudai.

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai (1)

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai
Šunų šeimininkai kartais diskutuoja: kas šuniui geriausia? Pasivaikščiojimai gamtoje? Komandų mokymasis dresūros aikštelėje? Ramus poilsis greta šeimininko? Visi išvardyti dalykai geri, bet, kaip teigia statistika, šunims geriausias laikas – žaidimai su savo žmogumi ir gentainiais, rašoma Lietuvos kinologų draugijos pranešime spaudai.

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose (9)

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose
Kur susipažinote su savo geriausiais draugais? Joana Norvilaitė-Vaitkienė savo geriausius draugus sutiko gan neįprastose vietose: po balkonu, lysvėje ir prieglaudoje. Moteris pasakoja, kaip pasikeitė jos gyvenimas nuo tada, kai ji ištiesė pagalbos ranką nelaimėje atsidūrusiems kačiukams.

Visuose pajūrio paplūdimiuose šiemet bus laukiami keturkojai – išskyrus Palangą (46)

Visuose pajūrio paplūdimiuose šiemet bus laukiami keturkojai – išskyrus Palangą
Prieš šiek tiek mažiau nei metus Sveikatos apsaugos ministras panaikino draudimą į paplūdimius eiti kartu su gyvūnais. Nauja tvarka leido savivaldybėms spręsti, kuriuose paplūdimiuose šeimininkai bus laukiami su keturkojais, o merai neslėpė, kad džiaugiasi nauja galimybe. Tačiau aiškėja, kad Palangoje šiemet tokios vietos nebus.

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti? (13)

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti?
„Šuniui reikia parodyti, kas namie šeimininkas“. „Šuo turi klausyti, nes aš taip pasakiau“. „Šuo veržiasi pro duris pirmas, nes nori dominuoti“...

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui (2)

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui
„SOS gyvūnų“ prieglauda perspėja naminių gyvūnų augintojus: pavasarį jiems daug didesnis pavojus pabėgti ar iškristi per langus. Pastarosiomis savaitėmis labai padaugėjo skelbimų apie dingusius gyvūnus: šunys pabėga išsigandę perkūnijos, katės – vedžiojamos su pavadėliais, net papūgos išskrenda per atvirus langus. Augintinių šeimininkai tikisi, kad pavyks rasti savo numylėtinius, ieško jų, kabina skelbimus, tačiau tai, deja, ne visada padeda. Didelė dalis naminių gyvūnų niekada nebegrįžta.

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą
Net šešis taksų veislės šunis auginanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė teigia, kad išvykos į gamtą su augintiniais yra vienas didžiausių malonumų. Kad visi kartu sklandžiai pasiektų kelionės tikslą, šeimininkė tinkamai pasirūpina viso ekipažo saugumu, rašoma pranešime spaudai.

Ką daryti, kai šuo puola? (163)

Ką daryti, kai šuo puola?
Tikriausiai ne vieną kartą esate girdėję pasakymą, kuris apibūdina agresyvius šunis: jei šuo kartą paragavo žmogaus kraujo – jo norės dar. Kinologas Artūras Zaleckas teigia, kad šis pasakytas tėra mitas, tačiau kiekvienas šunų augintojas turėtų gerai mokėti žaisti šachmatais. Anot jo, svarbu visada turėti kelis ėjimus į priekį, kad nutikus nelaimei, šuns šeimininkas nepasimestų. Taip pat specialistas pataria, ką daryti, jei prie jūsų artinasi agresyviai nusiteikęs šuo.

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą? (3)

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą?
Praėjusį kovą Kauno savivaldybėje vyko neįprasti mokymai – pirmą kartą šunų mylėtojams suorganizuotas nemokamų paskaitų ciklas „Atsakingo šeimininko akademija“. Kuruoti šį Lietuvos kinologų draugijos projektą Kaune ėmėsi „Nasrai“, vienas seniausių Šunų dresūros ir sporto centrų, rašoma pranešime spaudai.

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo? (26)

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo?
Nors įstatymo, kuris draustų su gyvūnais eiti į kavines nėra, ne visos maitinimo įstaigos lankytojų su keturkojais laukia išskėstomis rankomis. DELFI atliko eksperimentą ir parodė, kaip kavinėse elgiasi didelis ir socializuotas šuo.

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus (115)

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus
Sekmadienio vakarą rasto nukankinto ir nušauto šuns istorija sulaukė itin didelės visuomenės reakcijos: socialiniame tinkle šia Kristinos Mickevičiūtės istorija pasidalino beveik 5 tūkstančiai žmonių. DELFI domisi, ką politikai ir atsakingos institucijos ruošiasi daryti, kad panašių situacijų pavyktų išvengti.

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai (57)

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai
Dėl Salininkuose, Vilniuje, rasto radinio pakraupo net visko matę gyvūnų gelbėtojai – prie traukinių bėgių buvo rasas, kaip manoma, nukankintas, o vėliau nušautas šuo.

Kada pradėti dresuoti savo šunį? (2)

Kada pradėti dresuoti savo šunį?
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Tad pakalbėkime apie tai, kada pradėti mažą šuniuką mokyti ir, svarbiausia, ko ir kaip jį mokyti.

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu (9)

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu
Pavasaris šunų mylėtojams reiškia ilgesnius pasivaikščiojimus ir pramogas gamtoje. Pavasaris jiems taip pat reiškia bendrą didelę šventę – Šuns dieną, rašoma pranešime spaudai.

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę (10)

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę
Svajodami apie naują šeimos narį turbūt mažiausiai tikėtumėtės, kad vieną dieną tiesiog sutiksite jį miško viduryje. Kaip tik taip ir nutiko Renatai Zubavičienei, kuri, priglaudusi pražūčiai paliktą gyvūną, su juo atrado didelę laimę.