Nuomonė. Šunų šeimininkus reikia taip bausti, kad maža nepasirodytų!

 (481)
Šiandien išėjai su dideliu šunim į gatvę - lauk atakos. Arba aplos, kad nėra antsnukio, arba aprėks, kad gąsdina mažus vaikus, arba lieps pasitraukt iš tako. Tačiau toks garo nuleidimas - menka bėda. Daugiausia nesusipratimų dėl šuns kakučių.
Šuo
© Shutterstock

Gerai, jei po darbo, vėlai vakare, čiupęs žvėrį nepamiršai įsibrukt kišenėn maišelio kakučiams... O jei pamiršai? Ir dar dieną, savaitgalį, šviečiant saulei ir krykštaujant nuo kalnelių besileidžiantiems snieguotiems vaikigaliams? Žinot, kaip tokiu metu močiutės saugo savo anūkėlius? Aršiau nei „bodygardai“. Neseniai Žvėryne, netoli Vingio parko, mano šuo kaip tyčia užsimanė kaku... Capt už kišenės, capt už kitos – maišelio nėr! O šuo jau tursina paskuigalį. „Ralfai, bėgam“, - šaukiu! Ir tempiu nabagą keliuku, ieškodamas kur nors numesto kokio popiergalio ar maišelio. Bet kaip tyčia - viskas švaru ir tvarkinga. Balta – net gražu. O gyvulys pritūpęs jau krauna… viešpatėliau. Ką daryt?

Toks nesurinktas pasituštinimas gresia bauda iki 116 eurų. Imu šunį už pavadžio ir galvoju: „Eisiu kur paieškot maišelio, arba parduotuvėj nusipirksiu kokių sausainių, grįšiu, surinksiu, išmesiu ir kvit.”

Bet kur tau… Netoliese stovi akyla ponia ir atsukusi į mane telefoną fiksuoja amžiaus nusikaltimą. Garantuotai nupaveiksluos ir įkels į feisbuką. Visi ims rėkt: „Aha! Kovotojas už gyvūnų teises pats šaikioja pašaliais!”

Paskui aiškinkis, kad vėliau surinkai ir sutvarkei. O, neduokdie, dar pareikalaus mokėt baudą! O gal sugrįžus nufotografuot ir įkelt vėliau surinktas išmatas ir laikyt kaip nekaltumą įrodantį alibi? Kvailystė. Ir staiga galvoje gimsta pati beprotiškiausia idėja. Užsimaunu pirštinę (naują, brangią, neperšlampamą) ir atsargiai ja surenku kakučius. Į saują. Išmetu viską į šiukšliadėžę. Akcija baigta. Fe…

Būtų juokinga, jei nebūtų skaudu ir pikta, nes iš mūsų, šunų mylėtojų, tik reikalaujama tvarkos, mes tik baudžiami, persekiojami, tačiau negauname jokių paslaugų nei mieste, nei poilsio zonose ir paplūdimiuose. Prahoje maišelių su maišiukais kakučiams buvo pririkiuota mieste dar prieš dešimt metų! Danijoje, Kopenhagoje, yra vieši šunų tualetai – smėlio aikštelės, kurios po šunų apsilankymų sutvarkomos.

M. Sėjūnas su šunimi
M. Sėjūnas su šunimi
© Asmeninis archyvas

O Italijoje… O bela Italia! Šunų ir vaikų rojus! Ten visa šalis draugiška keturkojams. Visuose paplūdimiuose rasi išmatų maišiukus. Kartą vasarą maniškiui pliaže susuko vidurius. Vaikinas išbrido iš Adrijos jūros ir paleido skystą tyrę tiesiai ant smėlio.... nesulaikė. Vajezau... persigandau. Kas dabar bus? Kaip viską surinkt? Žiū – iš tolo atlekia paplūdimio prižiūrėtojai ir puola prie šuns. „Buono cani!“ pergyvena italai ir man aiškina: „Vargšas šunelis, suviduriavo arba perkaito. Viskas dėl kaitros ir labai sūraus jūros vandens." Laiko svetimšaliai skėtį virš dobermano galvos, kiša jam tabletę, šoka ratu, linksmina, guodžia šeimininką, kad pergyvent nereikia, viduriai susitvarkys, o paplūdimį prižiūrėtojai sutvarkys. O įsivaizduokit sau, kas būtų, jei Palangos paplūdimy šuo prie vandens netyčia šitaip prikakotų? Ponios negyvai užklyktų ir riebaluotais čeburėkais užmėtytų!

O kol kas mes dar vis kaimo Lietuva, kuriai normalu leist žmonių išmatas į duobes kiemuose ir teršt gruntinius vandenis, pilt statybines atliekas pamiškėse ir badyt pirštu į šunį, kurio kailyje ir žarnyne kur kas mažiau mikrobų nei dvikojo padaro organizme.

O kol kas, kol gausiai sninga ir guli stora balta antklodė, skystos ir kietos bombelės krenta į purią žiemos košę. Vienas Dievas težino, kiek šunų mylėtojų pasiėmė maišelius ir kiek pamiršo.
Tad belieka tik spėlioti, kiek kartų pavasarį, nutirpus sniegui, pavaikštinėję parkuose ir skveruose, krapštysime nuo batų prilipusią tąsią masę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (16)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (60)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų (135)

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų
Kalbos apie šunelį Torį, kurį mėginta nuskandinti upėje su 6 kilogramų svarmeniu, netyla – žmogaus žiaurumo sukrėsta visuomenė laukia teisingumo įvykdymo. Tiesa, dalis drįsta spėti, kad augintiniu galėjo bandyti atsikratyti ir pats šeimininkas Saulius. DELFI pavyko su juo susisiekti ir išgirsti, ką šiuo metu jam tenka išgyventi bei kas vyko tą lemtingą rytą.

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai (29)

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai
Prasidėjusi šienapjūtė Lietuvoje pareikalavo pirmųjų aukų. Socialiniuose tinkluose plinta baisios nuotraukos, kuriose užfiksuoti šienaujant lauką sužaloti mažyčiai stirniukai.

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių (103)

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių
Prienų rajone skandinto šunelio Torio istorijoje ieškoma teisybės – policijos pareigūnai jau pradėjo tyrimą. Istorijai pamažu artėjant prie atomazgos laikinai gyvūną globojanti „Vyšnių sodo“ vadovė Monika Mužaitė pastebi didelę visuomenės ydą – daugybė žmonių suskubo viešai pasmerkti ir kaltinti šeimininką. Tokio interneto komentatorių teismo, anot jos, šeimininkas šiandien tikrai nenusipelno.

Egzekuciją išgyvenusio šuns likimas kelia nerimą: feisbuke maldaujama nedaryti klaidos (96)

Egzekuciją išgyvenusio šuns likimas kelia nerimą: feisbuke maldaujama nedaryti klaidos
Reginys, kurį važiuodama palei Verknės upę išvydo Audra Petraškienė, atėmė moteriai žadą ir sukrėtė ilgam. Penktadienį apie 11 val. pro šalį važiuojančią moterį privertė sustoti pagalbos prašantis juodai balto spanielio žvilgsnis. Sunku įsivaizduoti, kokias kančias teko išgyventi gyvūnui, tačiau vien į jį pažiūrėjus, tampa aišku – kažkas bandė juo žiauriai atsikratyti.