Nuomonė. Šunų šeimininkus reikia taip bausti, kad maža nepasirodytų!

 (481)
Šiandien išėjai su dideliu šunim į gatvę - lauk atakos. Arba aplos, kad nėra antsnukio, arba aprėks, kad gąsdina mažus vaikus, arba lieps pasitraukt iš tako. Tačiau toks garo nuleidimas - menka bėda. Daugiausia nesusipratimų dėl šuns kakučių.
Šuo
© Shutterstock

Gerai, jei po darbo, vėlai vakare, čiupęs žvėrį nepamiršai įsibrukt kišenėn maišelio kakučiams... O jei pamiršai? Ir dar dieną, savaitgalį, šviečiant saulei ir krykštaujant nuo kalnelių besileidžiantiems snieguotiems vaikigaliams? Žinot, kaip tokiu metu močiutės saugo savo anūkėlius? Aršiau nei „bodygardai“. Neseniai Žvėryne, netoli Vingio parko, mano šuo kaip tyčia užsimanė kaku... Capt už kišenės, capt už kitos – maišelio nėr! O šuo jau tursina paskuigalį. „Ralfai, bėgam“, - šaukiu! Ir tempiu nabagą keliuku, ieškodamas kur nors numesto kokio popiergalio ar maišelio. Bet kaip tyčia - viskas švaru ir tvarkinga. Balta – net gražu. O gyvulys pritūpęs jau krauna… viešpatėliau. Ką daryt?

Toks nesurinktas pasituštinimas gresia bauda iki 116 eurų. Imu šunį už pavadžio ir galvoju: „Eisiu kur paieškot maišelio, arba parduotuvėj nusipirksiu kokių sausainių, grįšiu, surinksiu, išmesiu ir kvit.”

Bet kur tau… Netoliese stovi akyla ponia ir atsukusi į mane telefoną fiksuoja amžiaus nusikaltimą. Garantuotai nupaveiksluos ir įkels į feisbuką. Visi ims rėkt: „Aha! Kovotojas už gyvūnų teises pats šaikioja pašaliais!”

Paskui aiškinkis, kad vėliau surinkai ir sutvarkei. O, neduokdie, dar pareikalaus mokėt baudą! O gal sugrįžus nufotografuot ir įkelt vėliau surinktas išmatas ir laikyt kaip nekaltumą įrodantį alibi? Kvailystė. Ir staiga galvoje gimsta pati beprotiškiausia idėja. Užsimaunu pirštinę (naują, brangią, neperšlampamą) ir atsargiai ja surenku kakučius. Į saują. Išmetu viską į šiukšliadėžę. Akcija baigta. Fe…

Būtų juokinga, jei nebūtų skaudu ir pikta, nes iš mūsų, šunų mylėtojų, tik reikalaujama tvarkos, mes tik baudžiami, persekiojami, tačiau negauname jokių paslaugų nei mieste, nei poilsio zonose ir paplūdimiuose. Prahoje maišelių su maišiukais kakučiams buvo pririkiuota mieste dar prieš dešimt metų! Danijoje, Kopenhagoje, yra vieši šunų tualetai – smėlio aikštelės, kurios po šunų apsilankymų sutvarkomos.

M. Sėjūnas su šunimi
M. Sėjūnas su šunimi
© Asmeninis archyvas

O Italijoje… O bela Italia! Šunų ir vaikų rojus! Ten visa šalis draugiška keturkojams. Visuose paplūdimiuose rasi išmatų maišiukus. Kartą vasarą maniškiui pliaže susuko vidurius. Vaikinas išbrido iš Adrijos jūros ir paleido skystą tyrę tiesiai ant smėlio.... nesulaikė. Vajezau... persigandau. Kas dabar bus? Kaip viską surinkt? Žiū – iš tolo atlekia paplūdimio prižiūrėtojai ir puola prie šuns. „Buono cani!“ pergyvena italai ir man aiškina: „Vargšas šunelis, suviduriavo arba perkaito. Viskas dėl kaitros ir labai sūraus jūros vandens." Laiko svetimšaliai skėtį virš dobermano galvos, kiša jam tabletę, šoka ratu, linksmina, guodžia šeimininką, kad pergyvent nereikia, viduriai susitvarkys, o paplūdimį prižiūrėtojai sutvarkys. O įsivaizduokit sau, kas būtų, jei Palangos paplūdimy šuo prie vandens netyčia šitaip prikakotų? Ponios negyvai užklyktų ir riebaluotais čeburėkais užmėtytų!

O kol kas mes dar vis kaimo Lietuva, kuriai normalu leist žmonių išmatas į duobes kiemuose ir teršt gruntinius vandenis, pilt statybines atliekas pamiškėse ir badyt pirštu į šunį, kurio kailyje ir žarnyne kur kas mažiau mikrobų nei dvikojo padaro organizme.

O kol kas, kol gausiai sninga ir guli stora balta antklodė, skystos ir kietos bombelės krenta į purią žiemos košę. Vienas Dievas težino, kiek šunų mylėtojų pasiėmė maišelius ir kiek pamiršo.
Tad belieka tik spėlioti, kiek kartų pavasarį, nutirpus sniegui, pavaikštinėję parkuose ir skveruose, krapštysime nuo batų prilipusią tąsią masę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Šunų mylėtojus suburs tarptautinė konferencija: atsakys į svarbiausius klausimus

Šunų mylėtojus suburs tarptautinė konferencija: atsakys į svarbiausius klausimus
Jau šį rudenį pirmą kartą Lietuvoje startuos tarptautinė šunų mylėtojų bei profesionalų konferencija CHASE 2018. Konferencijoje pranešimus skaitys pasaulinį pripažinimą pelnę kviestiniai svečiai iš užsienio, rašoma pranešime spaudai.

Žiaurus narkomanas suluošino katytę nupjaudamas jai koją: laimei, atsirado Sigita (6)

Žiaurus narkomanas suluošino katytę nupjaudamas jai koją: laimei, atsirado Sigita
Viena katytė – du skirtingi gyvenimai. Ankstesniajame jai labai nepasisekė: teko gyventi pas narkomaną, kuris kankino ir pjaustė savo augintinę. Sukrėsta katytė anuomet buvo pažįstama kaip Vilkė, o šiandien ji gyvena visai kitokį gyvenimą, kuriame naujoji šeimininkė meiliai ją kviečia Pūkos vardu ir negali atsidžiaugti augintine.

Apklausa: Lietuvoje šunims ir katėms šeimininkai stokoja laiko (2)

Apklausa: Lietuvoje šunims ir katėms šeimininkai stokoja laiko
Šuns ar katės savijauta priklauso ne tik nuo tinkamos mitybos, bet ir nuo to, kiek laiko per dieną jam gali skirti šeimininkas. Specialistai atkreipia dėmesį, kad glaudesnio ir artimesnio kontakto trūkumas lemia tai, kad vis daugiau naminių gyvūnų serga depresija arba turi elgesio sutrikimų, todėl keturkojo priėmimas į šeimą turi būti atsakingai apgalvotas sprendimas, rašoma pranešime spaudai.

Vyro poelgis šiurpina: pakorė garsiai lojusį šunį (22)

Vyro poelgis šiurpina: pakorė garsiai lojusį šunį
Lietuvoje ir toliau nesiliauja žiauraus elgesio atvejai su augintiniais – praėjusią savaitę vidury baltos dienos ant tvoros pakartas trejų metų šunelis. Nusikaltimą užfiksavę medžiotojai pasakojo, kad Altaronių miestelyje gyvenantis Janas teigė, kad šunelis labai lojo, todėl jis norėjo jį nutildyti, rašoma pranešime spaudai.

Kaimynų ramybę trikdantis šuo gali užtraukti baudą: ką turi žinoti šeimininkai (66)

Kaimynų ramybę trikdantis šuo gali užtraukti baudą: ką turi žinoti šeimininkai
Ką daryti, jei augintinis mėgsta triukšmauti ir erzinti kaimynus? Apie tai DELFI tiesioginės konferencijos metu kalbėjo Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos (LGTAO) vadovė Brigita Kymantaitė ir Vilniaus miesto savivaldybės Saugaus miesto departamento Administracinės veiklos skyriaus vedėjas Gintaras Leperskas.

Žavingos kačių parodos dalyvės: tik pažiūrėkite, kokios jos mielos (15)

Žavingos kačių parodos dalyvės: tik pažiūrėkite, kokios jos mielos
Savaitgalį Vilniuje praūžė kačių paroda. Joje dalyvavo 70 kačių augintojų iš visos Europos, o svečiai galėjo apžiūrėti bemaž 150 parodos dalyvių. Parodoje dalyvavo ir itin retų veislių atstovai, vyko suaugusių kačių pasirodymai, buvo renkama geriausia parodos katė, teigiama pranešime spaudai.

Konkursas „Mano katė 2018“: mainais už nuotraukas – prizai (1)

Konkursas „Mano katė 2018“: mainais už nuotraukas – prizai
Džiugi žinia mėgstantiems fotografuoti savo augintinius – konkurso „Mano katė 2018“ metu nuotaikingas keturkojų nuotraukas galima išsikeisti į „Purina“ prizus.

Jaudinantis pareigūnų poelgis: išgelbėjo gaištančią stirną (12)

Jaudinantis pareigūnų poelgis: išgelbėjo gaištančią stirną
Kovo 7 d., Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnams Vaidai Paulauskienei ir Vitalijui Damskiui patruliuojant kartu su praktikante Gabija Ivanovaite, apie 10.00 val., Akmenės r., Akmenės III kaime, šalia važiuojamosios kelio dalies pastebėta leisgyvė stirna. Supratus, kad laukiniam gyvūnui reikalinga pagalba, pareigūnų ekipažas sustojo padėti, rašoma pranešime spaudai.

Savaitgalį Vilniuje vyks kačių paroda: laukiama gražuolių iš visos Lietuvos (9)

Savaitgalį Vilniuje vyks kačių paroda: laukiama gražuolių iš visos Lietuvos
Šį savaitgalį, kovo 10-11 dienomis, gyvūnų mylėtojai kviečiami apsilankyti Vilniuje, „Ogmios mieste“, šurmuliuosiančioje kačių parodoje. Renginyje dalyvaus apie 70 kačių augintojų, o svečiai galės apžiūrėti apie 150 keturkojų gražuolių. Tai puiki proga ne tik pasigrožėti retomis ar itin populiariomis kačių veislėmis, bet ir išsirinkti sau naują šeimos narį, rašoma pranešime spaudai.

Prie upės rastas negyvai užkapotas veislinis šuo (72)

Prie upės rastas negyvai užkapotas veislinis šuo
Kraupus radinys beveik pačiame Panevėžio centre – ant Nevėžio kranto rastas negyvas, žiauriai sukapotas veislinis šuo. Tokiu nusikaltimu įtariamas neblaivus jo šeimininkas.

Kas alina gyvūnų imuninę sistemą ir kaip ją sustiprinti? (1)

Kas alina gyvūnų imuninę sistemą ir kaip ją sustiprinti?
Baigiantis žiemai ir prasidėjus pavasariui, pradeda siausti įvairios infekcinės ligos, nes orai šiuo metų periodu labai permainingi – vieną dieną šąla, o kitą jau lyja. Todėl net tik žmonės, bet ir augintiniai yra linkę sirgti ne tik infekcinėmis ligomis, bet ir bendru peršalimu, ypač esant nepastoviai oro temperatūrai, rašoma pranešime spaudai.

Sujaudina iki širdies gelmių: iš prieglaudos paimta Baika šiuo metu žaidžia su Kinijos vaikais (16)

Sujaudina iki širdies gelmių: iš prieglaudos paimta Baika šiuo metu žaidžia su Kinijos vaikais
Sakoma, kad šuo – geriausias žmogaus draugas. Vieni šio draugo keliauja pirkti pas šunų veisėjus, kiti – ieško gyvūnų prieglaudose. Paėmus gyvūną iš prieglaudos ne tik įsigyjamas ištikimiausias šeimos narys, bet ir padaromas geras darbas: prieglaudoje atsidūrusiam keturkojui suteikiamas antras šansas būti mylimam ir mylėti. Tarp tokių laimingųjų buvo ir Baika, kurią dar visai mažytę namo parsivežė dabartinė jos šeimininkė Aušra. Kaip šiandien Baikai sekasi?

Tyrimas atskleidė nemalonią tiesą: daugiau nei pusė augintinių turi viršsvorį (5)

Tyrimas atskleidė nemalonią tiesą: daugiau nei pusė augintinių turi viršsvorį
Metų pradžioje įvairiose pasaulio šalyse atlikta apklausa atskleidė ne itin malonią tiesą – daugiau kaip pusė namuose auginamų šunų ir kačių turi viršsvorį. Net 87 proc. apklaustųjų prisipažino savo augintiniams maisto duoda „iš akies“ – tiek, kiek patys mano, kad jiems reikia. Tik penktadalis apklaustųjų nurodė nuolatos sveriantys augintiniams duodamo maisto porcijas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Savo laimę rado konteineryje: išmesta kalytė suteikė daug džiaugsmo (45)

Savo laimę rado konteineryje: išmesta kalytė suteikė daug džiaugsmo
Šiukšlių konteineryje išmesta kalytė kai kam buvo šiukšlė, o štai vilniečiui Vytautui ji tapo geriausia drauge. Vyras pasakoja, kiek daug laimės jam suteikė paprastas, bet tuo pačiu ir daug atsakomybės reikalaujantis sprendimas priglausti gyvūną.

Biuro neįsivaizduoja be šunų: štai taip atrodo vilniečių darbo diena (115)

Biuro neįsivaizduoja be šunų: štai taip atrodo vilniečių darbo diena
Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ darbuotojai į darbą eina ne vieni – juos atlydi keturkojai kolegos. Pirmieji gyvūnams draugiškų įmonių socialinio projekto „Gyvūnai darbe“ nugalėtojai atveria savo agentūros duris ir parodo, kuo ypatinga nuotaika ofise, kuriame išdykauja šunys.