Nuomonė. Šunų šeimininkus reikia taip bausti, kad maža nepasirodytų!

 (481)
Šiandien išėjai su dideliu šunim į gatvę - lauk atakos. Arba aplos, kad nėra antsnukio, arba aprėks, kad gąsdina mažus vaikus, arba lieps pasitraukt iš tako. Tačiau toks garo nuleidimas - menka bėda. Daugiausia nesusipratimų dėl šuns kakučių.
Šuo
© Shutterstock

Gerai, jei po darbo, vėlai vakare, čiupęs žvėrį nepamiršai įsibrukt kišenėn maišelio kakučiams... O jei pamiršai? Ir dar dieną, savaitgalį, šviečiant saulei ir krykštaujant nuo kalnelių besileidžiantiems snieguotiems vaikigaliams? Žinot, kaip tokiu metu močiutės saugo savo anūkėlius? Aršiau nei „bodygardai“. Neseniai Žvėryne, netoli Vingio parko, mano šuo kaip tyčia užsimanė kaku... Capt už kišenės, capt už kitos – maišelio nėr! O šuo jau tursina paskuigalį. „Ralfai, bėgam“, - šaukiu! Ir tempiu nabagą keliuku, ieškodamas kur nors numesto kokio popiergalio ar maišelio. Bet kaip tyčia - viskas švaru ir tvarkinga. Balta – net gražu. O gyvulys pritūpęs jau krauna… viešpatėliau. Ką daryt?

Toks nesurinktas pasituštinimas gresia bauda iki 116 eurų. Imu šunį už pavadžio ir galvoju: „Eisiu kur paieškot maišelio, arba parduotuvėj nusipirksiu kokių sausainių, grįšiu, surinksiu, išmesiu ir kvit.”

Bet kur tau… Netoliese stovi akyla ponia ir atsukusi į mane telefoną fiksuoja amžiaus nusikaltimą. Garantuotai nupaveiksluos ir įkels į feisbuką. Visi ims rėkt: „Aha! Kovotojas už gyvūnų teises pats šaikioja pašaliais!”

Paskui aiškinkis, kad vėliau surinkai ir sutvarkei. O, neduokdie, dar pareikalaus mokėt baudą! O gal sugrįžus nufotografuot ir įkelt vėliau surinktas išmatas ir laikyt kaip nekaltumą įrodantį alibi? Kvailystė. Ir staiga galvoje gimsta pati beprotiškiausia idėja. Užsimaunu pirštinę (naują, brangią, neperšlampamą) ir atsargiai ja surenku kakučius. Į saują. Išmetu viską į šiukšliadėžę. Akcija baigta. Fe…

Būtų juokinga, jei nebūtų skaudu ir pikta, nes iš mūsų, šunų mylėtojų, tik reikalaujama tvarkos, mes tik baudžiami, persekiojami, tačiau negauname jokių paslaugų nei mieste, nei poilsio zonose ir paplūdimiuose. Prahoje maišelių su maišiukais kakučiams buvo pririkiuota mieste dar prieš dešimt metų! Danijoje, Kopenhagoje, yra vieši šunų tualetai – smėlio aikštelės, kurios po šunų apsilankymų sutvarkomos.

M. Sėjūnas su šunimi
M. Sėjūnas su šunimi
© Asmeninis archyvas

O Italijoje… O bela Italia! Šunų ir vaikų rojus! Ten visa šalis draugiška keturkojams. Visuose paplūdimiuose rasi išmatų maišiukus. Kartą vasarą maniškiui pliaže susuko vidurius. Vaikinas išbrido iš Adrijos jūros ir paleido skystą tyrę tiesiai ant smėlio.... nesulaikė. Vajezau... persigandau. Kas dabar bus? Kaip viską surinkt? Žiū – iš tolo atlekia paplūdimio prižiūrėtojai ir puola prie šuns. „Buono cani!“ pergyvena italai ir man aiškina: „Vargšas šunelis, suviduriavo arba perkaito. Viskas dėl kaitros ir labai sūraus jūros vandens." Laiko svetimšaliai skėtį virš dobermano galvos, kiša jam tabletę, šoka ratu, linksmina, guodžia šeimininką, kad pergyvent nereikia, viduriai susitvarkys, o paplūdimį prižiūrėtojai sutvarkys. O įsivaizduokit sau, kas būtų, jei Palangos paplūdimy šuo prie vandens netyčia šitaip prikakotų? Ponios negyvai užklyktų ir riebaluotais čeburėkais užmėtytų!

O kol kas mes dar vis kaimo Lietuva, kuriai normalu leist žmonių išmatas į duobes kiemuose ir teršt gruntinius vandenis, pilt statybines atliekas pamiškėse ir badyt pirštu į šunį, kurio kailyje ir žarnyne kur kas mažiau mikrobų nei dvikojo padaro organizme.

O kol kas, kol gausiai sninga ir guli stora balta antklodė, skystos ir kietos bombelės krenta į purią žiemos košę. Vienas Dievas težino, kiek šunų mylėtojų pasiėmė maišelius ir kiek pamiršo.
Tad belieka tik spėlioti, kiek kartų pavasarį, nutirpus sniegui, pavaikštinėję parkuose ir skveruose, krapštysime nuo batų prilipusią tąsią masę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai (1)

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai
Šunų šeimininkai kartais diskutuoja: kas šuniui geriausia? Pasivaikščiojimai gamtoje? Komandų mokymasis dresūros aikštelėje? Ramus poilsis greta šeimininko? Visi išvardyti dalykai geri, bet, kaip teigia statistika, šunims geriausias laikas – žaidimai su savo žmogumi ir gentainiais, rašoma Lietuvos kinologų draugijos pranešime spaudai.

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose (9)

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose
Kur susipažinote su savo geriausiais draugais? Joana Norvilaitė-Vaitkienė savo geriausius draugus sutiko gan neįprastose vietose: po balkonu, lysvėje ir prieglaudoje. Moteris pasakoja, kaip pasikeitė jos gyvenimas nuo tada, kai ji ištiesė pagalbos ranką nelaimėje atsidūrusiems kačiukams.

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti? (13)

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti?
„Šuniui reikia parodyti, kas namie šeimininkas“. „Šuo turi klausyti, nes aš taip pasakiau“. „Šuo veržiasi pro duris pirmas, nes nori dominuoti“...

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui (2)

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui
„SOS gyvūnų“ prieglauda perspėja naminių gyvūnų augintojus: pavasarį jiems daug didesnis pavojus pabėgti ar iškristi per langus. Pastarosiomis savaitėmis labai padaugėjo skelbimų apie dingusius gyvūnus: šunys pabėga išsigandę perkūnijos, katės – vedžiojamos su pavadėliais, net papūgos išskrenda per atvirus langus. Augintinių šeimininkai tikisi, kad pavyks rasti savo numylėtinius, ieško jų, kabina skelbimus, tačiau tai, deja, ne visada padeda. Didelė dalis naminių gyvūnų niekada nebegrįžta.

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą
Net šešis taksų veislės šunis auginanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė teigia, kad išvykos į gamtą su augintiniais yra vienas didžiausių malonumų. Kad visi kartu sklandžiai pasiektų kelionės tikslą, šeimininkė tinkamai pasirūpina viso ekipažo saugumu, rašoma pranešime spaudai.

Ką daryti, kai šuo puola? (163)

Ką daryti, kai šuo puola?
Tikriausiai ne vieną kartą esate girdėję pasakymą, kuris apibūdina agresyvius šunis: jei šuo kartą paragavo žmogaus kraujo – jo norės dar. Kinologas Artūras Zaleckas teigia, kad šis pasakytas tėra mitas, tačiau kiekvienas šunų augintojas turėtų gerai mokėti žaisti šachmatais. Anot jo, svarbu visada turėti kelis ėjimus į priekį, kad nutikus nelaimei, šuns šeimininkas nepasimestų. Taip pat specialistas pataria, ką daryti, jei prie jūsų artinasi agresyviai nusiteikęs šuo.

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą? (3)

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą?
Praėjusį kovą Kauno savivaldybėje vyko neįprasti mokymai – pirmą kartą šunų mylėtojams suorganizuotas nemokamų paskaitų ciklas „Atsakingo šeimininko akademija“. Kuruoti šį Lietuvos kinologų draugijos projektą Kaune ėmėsi „Nasrai“, vienas seniausių Šunų dresūros ir sporto centrų, rašoma pranešime spaudai.

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo? (22)

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo?
Nors įstatymo, kuris draustų su gyvūnais eiti į kavines nėra, ne visos maitinimo įstaigos lankytojų su keturkojais laukia išskėstomis rankomis. DELFI atliko eksperimentą ir parodė, kaip kavinėse elgiasi didelis ir socializuotas šuo.

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus (115)

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus
Sekmadienio vakarą rasto nukankinto ir nušauto šuns istorija sulaukė itin didelės visuomenės reakcijos: socialiniame tinkle šia Kristinos Mickevičiūtės istorija pasidalino beveik 5 tūkstančiai žmonių. DELFI domisi, ką politikai ir atsakingos institucijos ruošiasi daryti, kad panašių situacijų pavyktų išvengti.

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai (57)

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai
Dėl Salininkuose, Vilniuje, rasto radinio pakraupo net visko matę gyvūnų gelbėtojai – prie traukinių bėgių buvo rasas, kaip manoma, nukankintas, o vėliau nušautas šuo.

Kada pradėti dresuoti savo šunį? (2)

Kada pradėti dresuoti savo šunį?
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Tad pakalbėkime apie tai, kada pradėti mažą šuniuką mokyti ir, svarbiausia, ko ir kaip jį mokyti.

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu (9)

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu
Pavasaris šunų mylėtojams reiškia ilgesnius pasivaikščiojimus ir pramogas gamtoje. Pavasaris jiems taip pat reiškia bendrą didelę šventę – Šuns dieną, rašoma pranešime spaudai.

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę (10)

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę
Svajodami apie naują šeimos narį turbūt mažiausiai tikėtumėtės, kad vieną dieną tiesiog sutiksite jį miško viduryje. Kaip tik taip ir nutiko Renatai Zubavičienei, kuri, priglaudusi pražūčiai paliktą gyvūną, su juo atrado didelę laimę.

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų (340)

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų
Mirtinai kūdikį Šilutėje sudraskęs dobermanas Ramzis prieš metus buvo susilaukęs daugybės dėmesio ir ne vienas žmogus tikino, kad jį mielai priimtų į savo šeimą. Tačiau praėjus daugiau nei metams po skaudžios nelaimės, Ramzis dar vis gyvena gyvūnų globos namuose „Nuaras“, o visi norintys priglausti dobermaną – dingo.

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas (8)

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Pirma į galvą šaunanti mintis yra komandos, dresūros aikštelė, šeimininko ir šuns kantrybės bandymai. Ar gali būti, kad tai ir yra šuns laimė? Pasirodo, taip. „Išauklėtas šuo yra laimingas šuo“, – pranešime spaudai cituojama šunų elgsenos specialistė vilnietė Karina Granat.