Nuomonė. Šalin šunis iš paplūdimių – šlapime maudysimės patys

 (176)
Pagaliau Lietuvoje panaikinta higienos norma, draudžianti šunims maudytis vandens telkiniuose. Tačiau dar neprasidėjo vasaros sezonas, o šunų mylėtojų ir nemylėtojų karas jau užvirė pilnu tempu. Kol kas visi pliekiasi dėl būsimų šunų „pliažų” feisbuke, tačiau kautynės tuoj persikels į gyvenimą. Verdantys neapykanta keturkojams nepalaužiami: šunys – tai parazitai, ligų ir užkratų nešiotojai, kurie visur myža, šika, loja ir neleidžia ramiai ilsėtis.
Šunų paplūdimiai
© Mindaugas Sėjūnas

Tokias baimes, matyt, paskatino vaizdai socialiniuose tinkluose, kurie užfiksuoti Klaipėdos paplūdimiuose. Nuotraukose matyti, kaip dar nepažymėtose šunų poilsio zonos ribose žmonės paleido lakstyti ir maudytis savo šunis. Yahuuu!!! Smagu. Tikri Vakarai. Tik laukiniai.

Dabar mušiu du įvarčius. Vieną į šunų „heiterių”, kitą į savus vartus. Pirmiausia, visus pjudo baimės dėl tariamų užkratų ir ligų. Nusiraminkim. JAV ir Europos mokslininkai seniai ištyrė ir įrodė, kad šunys nėra paplūdimių teršėjai. Jie nesisioja į vandenį, nekakoja ant smėlio, nebent ant vaikų pastatytų smėlio pilių (todėl tokias pilis kai kuriuose šunų paplūdimiuose Europoje statyti draudžiama).

Šunys JAV naudojami kaip paplūdimių sanitarai, vaikantys nuo pajūrio išmatomis smėlį nuklojančius paukščius. Jei dvikojai lietuviai jau taip nekenčia keturkojų, tai vertėtų įsirengt paplūdimius po gaubtu, nes į jūrą įbrenda ir vilkai, ir šernai, ir briedžiai, traidžioja kirai, kurie ne būtinai yra sveiki.

O kalbant apie mūsų Palangos vandenį, kurio srovės prie kranto maloniai šiltos nuo žmoginio šlapimo sankaupų (šiltame ir geltoname vandenyje daugiausia žaidžia vaikai), būtina pažymėti, kad niekas taip neteršia paplūdimių vandens kaip žmonės. Ne paslaptis, kad kremais įdegiui ir gydomaisiais tepalais nuo nusvilimo išsitrynusios poniutės brenda į jūrą tam, kad, ištursinus uodegą, paleistų į vandenį šiltą skystimėlį… „Jezau Marija! O ką daryt? Tualetas – juk už kilometro!” Galite įsivaizduoti, kokia šioje poniutės paženklintoje jūros vietoje liko cheminė vandens sudėtis…

Grįžtam prie šunų „pliažų”. Deja, įteisinus neparengtus keturkojų paplūdimius tik formaliai, konfliktų tikrai nesumažės. Nes įstatymo raidės pakeitimas – dar nieko nereiškia. Pirmiausia, palaidi šunys – tai pati didžiausia nesąmonė, kokia tik gali būt. Pjautynės, nepatenkintųjų klyksmai, mažesnių šuniukų diskriminacija kaip čia buvus. Palaidas šuo pabėgs, pasimes (šunys dažniausiai pasiklysta prie jūros, nes negirdi šeimininko balso dėl bangų mūšos), ką nors užpuls iš panikos ir vėl bus priežastis „heiteriams” panaikinti šunų paplūdimius.

Kitas dalykas – ligos. Būkim atviri, šunys irgi serga. Dėl to visuose Europos paplūdimiuose bei kempinguose privalu turėti ir parodyti skiepų knygutę, kurioje yra veterinaro spaudas, kad šuo sveikas. Tokiam sveikam šuniui turi būt įrengta ir tinkama infrastruktūra: veterinarinė priežiūra, geriamas vanduo, pavėsis. Priešingu atveju tai bus Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pažeidimas.

Jau girdžiu, kaip šunų „heiteriai” klykia: žmonėms nėra, kur nusišikt ir atsigert! O čia – šunims tokie SPA!” Okei, sutarkim tuomet, mielieji, kad šunų „pliažai” bus mokami, juos prižiūrės veterinaras, o paplūdimio gelbėtojas užtikrins viešą tvarką.

Šie civilizuoto šunų paplūdimio elementai egzistuoja visuose Europos (civilizuotos) paplūdimiuose, yra būtini ir patikrinti laiko.

Šunų paplūdimys
Šunų paplūdimys
© M. Sėjūno nuotr.

Mano žiniomis, Neringos savivaldybė šiemet nutarė atidaryt šunų paplūdimius visuose kurortiniuose miesteliuose. Tačiau, bijau, kad tam pasiruošta per menkai. Įkalus lenteles „šunų paplūdimys” ir paleidus ten laisvai ganytis keturkojus, prasidės žmonių ir šunų karai.

Būtų smagu, kad kurortų valdžia labai rimtai pažiūrėtų į šį reikalą, nes sostinės vadovai pažvelgė visiškai formaliai (greičiausiai tam, kad atsiknistų šunų teisių gynėjai ir žurnalistai): trimituojama, kad šiuo metu Vilniuje veikia pirmasis ir vienintelis šunų paplūdimys Lietuvoje, Vingio parke. Aha! Labas rytas… Realybė kita: beveik niekas nežino, kur tas paplūdimys iš viso yra, antra - nėra jokios iškabos, trečia pakrantė apaugus šabakštynais, pro kuriuos nei šuo, nei žmogus gyvenime neprasibraus. O juk kartu su keturkoju vandeny turi būti ir jo šeimininkas. Bet kas darbo rimtam valdininkui: suraitė parašą, pystelėjo lentelę (kuri jau supuvo) – o jūs ten duskit savo erkynuose.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Nuomonė. Kokį šunį pirkti? Jokio! Nusipirk fototapetą (47)

Nuomonė. Kokį šunį pirkti? Jokio! Nusipirk fototapetą
Socialiniuose tinkluose ir portaluose verda diskusijos, kokį šunį geriausia pirkti. Į pasvarstymus įsitraukė net veterinarijos klinikos, patarinėdamos, kad šunį reikia rinktis pagal šeimininko, jo nekilnojamojo turto ir automobilio gabaritus.

Laukiniai gyvūnai ir toliau plūsta į miestą: Kaune nufilmuotas besiblaškantis briedis (21)

Laukiniai gyvūnai ir toliau plūsta į miestą: Kaune nufilmuotas besiblaškantis briedis
Laukiniai miško gyvūnai ir toliau plūsta į didmiesčius. Šįkart DELFI skaitytojas nufilmavo Kaune besiblaškantį briedį.

Didvyriškas poelgis: miško gaisre išgelbėtas elniukas (5)

Didvyriškas poelgis: miško gaisre išgelbėtas elniukas
Tauragės miškuose per daugiau nei per 50 val. kilo septyni miško gaisrai, kurių metu išdegė per 6 ha miško paklotės. Bendromis Tauragės APVG pajėgomis visi gaisrai užgesinti, šiuo metu vyksta budėjimas, rašoma pranešime spaudai.

Nuomonė. Šalin šunis iš paplūdimių – šlapime maudysimės patys (176)

Nuomonė. Šalin šunis iš paplūdimių – šlapime maudysimės patys
Pagaliau Lietuvoje panaikinta higienos norma, draudžianti šunims maudytis vandens telkiniuose. Tačiau dar neprasidėjo vasaros sezonas, o šunų mylėtojų ir nemylėtojų karas jau užvirė pilnu tempu. Kol kas visi pliekiasi dėl būsimų šunų „pliažų” feisbuke, tačiau kautynės tuoj persikels į gyvenimą. Verdantys neapykanta keturkojams nepalaužiami: šunys – tai parazitai, ligų ir užkratų nešiotojai, kurie visur myža, šika, loja ir neleidžia ramiai ilsėtis.

Gyvūnų prieglaudą papiktino Pranckiečio skundas papildyta bendruomenės komentaru (83)

Gyvūnų prieglaudą papiktino Pranckiečio skundas
Gyvūnų prieglaudos VšĮ „Penkta koja“ savanorių viešas kreipimasis į Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį apskriejo socialinius tinklus. Savanoriai teigia, kad V. Pranckietis po susitikimo su Linksmakalnio bendruomene, kurios teritorijoje yra įsikūrusi prieglauda, nusprendė parašyti skundą net neapsilankęs prieglaudoje. Tačiau šiuo klausimu, Seimo Pirmininkas bei Kauno rajono savivaldybė turi kitą nuomonę.

Po erkės įkandimo – kova už numylėto augintinio gyvybę (4)

Po erkės įkandimo – kova už numylėto augintinio gyvybę
„Tai buvo vienas sunkesnių atvejų mano karjeroje. Kai gavome iškvietimą atvykti apžiūrėti negaluojančios kalytės Mirtos, nesitikėjome, kad tai taps kova už gyvybę. Ir ne vieną, o devynias“, – TV3 laidos „TV pagalba“ studijoje Gerdai Žemaitei ir Edgarui Navickui pasakojo veterinaras Paulius Morkūnas.

Į pajūrį su keturkoju: kur jau šią vasarą Lietuvoje bus galima ilsėtis su savo augintiniais išvardyti konkretūs paplūdimio ruožai (46)

Į pajūrį su keturkoju: kur jau šią vasarą Lietuvoje bus galima ilsėtis su savo augintiniais
Dar prieš kelerius metus augintojų turėtojams, kurie planavo kartu su savo keturkoju draugu savaitgalį praleisti Lietuvos pajūryje, tokios trumpos atostogos buvo tikrų tikriausias galvos skausmas. Mat, kai kuriose savivaldybėse į paplūdimį buvo draudžiama vestis bet kokį gyvūną. Tačiau šie metai atnešė pokyčių: pajūryje išskirtos zonos žmonėms su augintiniais. Kiek tokių zonų yra ir kuriose vietose?

Pasieniečiai nufilmavo, kaip miške sėlina meška (28)

Pasieniečiai nufilmavo, kaip miške sėlina meška
Pastaruoju metu Lietuvoje lankosi „nelegalūs" svečiai. Štai ir vėl į Dzūkiją apsidairyti užsuko rudasis lokys, kurio viešnagę užfiksavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) kameros.

Socialiniuose tinkluose plinta Vilniaus gatvėmis klaidžiojančio šerno nuotraukos (36)

Socialiniuose tinkluose plinta Vilniaus gatvėmis klaidžiojančio šerno nuotraukos
Tiems, kas ramiai vaikštinėja Vilniaus gatvėmis, reikėtų sunerimti. Miesto centre galima sutikti įvairaus plauko gyventojų – pavyzdžiui, kad ir kriuksintį keturkojį. Toks įspūdis susidaro žvelgiant į feisbuke plintančias nuotraukas.

Iš balkono katę išmetęs vyras prieglaudoje sukėlė skandalą: grasino išdaužyti langus ir išžudyti darbuotojus (45)

Iš balkono katę išmetęs vyras prieglaudoje sukėlė skandalą: grasino išdaužyti langus ir išžudyti darbuotojus
Kas, jei ne šiuo metu šalyje galiojantys įstatymai, gali sustabdyti gyvūnų kankintojus? „Vyšnių sodo“ vadovė Monika Mužaitė teigia, kad dabartinėmis sąlygomis nesaugūs lieka ne tik augintiniai. Štai, jos teigimu, balandžio 28 d. į „Vyšnių sodą“ įsibrovė už žiaurų elgesį su gyvūnais nubaustas, agresyviai nusiteikęs vyras, siekęs susigrąžinti iš jo atimtus suluošintus gyvūnus.

Pakaunėje – įspūdingos šunų kinkinių lenktynės (2)

Pakaunėje – įspūdingos šunų kinkinių lenktynės
Šeštadienį Jadagonių kaime (Kauno r.) prasidėjo jau dešimtosios Tarptautinės šunų kinkinių varžybos. Dėl Kauno rajono mero taurės kovoja dalyviai net iš 10 šalių.

Veterinaras perspėja: jeigu miegate su augintiniu, išvalykite jam ir dantis (20)

Veterinaras perspėja: jeigu miegate su augintiniu, išvalykite jam ir dantis
Balandžio 25 d., trečiadienį, DELFI TV Gyvai tiesioginės transliacijos metu veterinarijos klinikos „Canis Felis“ gydytojas ir vadovas Justas Kantoravičius aiškino, kaip tinkamai rūpintis augintinių sveikata pirmaisiais jų gyvenimo metais, kad jie augtų stiprūs ir sveiki.

Gaila, bet tai nevirto stebuklu: katės žindytas kiškutis neišgyveno (10)

Gaila, bet tai nevirto stebuklu: katės žindytas kiškutis neišgyveno
Panevėžiečiai dalijasi neįtikėtina istorija, kuri parodo, kad gamtoje taip pat įvyksta stebuklų. Ar kas nors galėjo pamatyti, kad katė, ką tik atsivedusi kačiukų, į savo šeimą priims bejėgį, mažą, po automobilio avarijos našlaičiu tapusį triušiuką?

Konkursas „Mano gyvūnas“: nugalėtojo laukia originalus prizas (1)

Konkursas „Mano gyvūnas“: nugalėtojo laukia originalus prizas
Auginate katiną, šunį, driežą, o gal vorą? Nesvarbu, koks bebūtų jūsų augintinis – DELFI dizaineris Rimas Pocius gali nupiešti bet ką. Skelbiame konkurso „Mano gyvūnas“ pradžią, kurio nugalėtojas galės džiaugtis savo augintinio paveikslu.

Prieglaudos darbuotojai nustėro: Vilniaus centre – šuniukų „lageris“ (112)

Prieglaudos darbuotojai nustėro: Vilniaus centre – šuniukų „lageris“
Šiandien tebeegzistuoja „lageriai“, tik į juos patenka ne žmonės, o šunys. Tuo įsitikino „SOS gyvūnų“ prieglaudos darbuotojai, Šuns dienos išvakarėse atradę 9 badu marintus šunelius. Liūdna, bet dažniausiai šiuos „lagerius“ įkūrę ir gyvūnus badu marinę žmonės puikiai sugeba likti nežinomi.