Nuomonė. Kas kaltas, kad šuo perkando koją? Dviratis

 (77)
Kai kurie DELFI skaitytojai, atsivertęs šį straipsnį nusipurtys: „Ir vėl tas zoofilas seilėjasi apie meilę šunims, pliažus, kavines... Matyt šį kartą užsimanė reabilitacijos centro su masažo kabinetais.“ Ne. Šįkart smūgis į „šunininkų“ vartus.
Šuo
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Prieš kelias dienas žmona išvažiavo paraižyt dviračiu laukų keleliais netoli Pilaitės mikrorajono, Vilniuje. Praėjo dvi valandos - negrįžta. Susirūpinau. Skambinu. Pakelia ragelį, sako: „Užpuolė šuo. Vokiečių aviganis. Perkando koją, bėga kraujas.“ Sakau: „Tai kviesk policiją!“ „Ai - tiek to. Moteriškė labai pergyvena. Ji sako, kad šuo puolė dviratį, o kando į koją... O kraujas neva bėga, nes keldama treninginę klešnę netyčia nubraukė odą“, - atsakė man.

Žmona parrieda namo. Na – įkąsta! Akivaizdi skylė! Sunkiasi kraujas. Nors imk nupaveiksluok ir siųsk policijai. Arba kelk į feisbuką. Prašau jos vykt pas medikus. Maniškė atsisako, neva šuo skiepytas. Žmoną užpuolusios kalės šeimininkė atsiunčia šuns paso fotokopiją, bylojančią apie visus reikalingus skiepus nuo pasiutligės ir stabligės.

Kas buvo toliau? Toliau laukėm. Laukėm ar nebus kraujo užkrėtimo, ar neišsivystys komplikacija. Ačiū Dievui kraujo užkrėtimo nėra, nors žaizda dar pūliuoja. Bet tai bus paskutinis kartas, kada toleruoju dvikojus, kurie nekontroliuoja savo keturkojų viešose vietose.

Prieš porą savaičių ramiai vaikštinėju su savo „krokodilu“ prie Vilnelės. Staiga atlekia bokseris. Palaidas. Priartėja per metrą. Tokiais atvejais visad guldau šunį ant žemės (taip patarė protinga dresuotoja Ieva), atstoju į tarpą, nuveju neprašytą interesantą ir suvaldau situaciją. Šįkart atstumas per mažas. Tempiu šunį į save, o tai jam tolygu komandai pult. Maniškis veržiasi pirmyn rėkdamas, aš traukiu jį žemyn... ir mes dviese gražiai sau ritamės purvinu Vilnelės šlaitu... Staiga išnyra bokserio šeimininkas: „Oi. Ot būtų gerai, kad jūsiškis jam įkąstų, o tai visai neklauso...“

Vyriškis beviltiškai šaukia savo palaidą bokserį, kuris po kelių minučių pagaliau pagaunamas ir prisegamas prie pavadėlio. „Gerai, kad įkąstų...“ - galvoju. O jei ne tik įkąs, bet ir perkąs. Įrodyk po to, kuris pirmas puolė. Juk nukentėjęs liks tas, kuris patyrė žalą. Apsižiūriu save - kelnės purvinos, batai aplipę pakrantės maurais. Tyliai sliūkinu namo. Šuns nebaru. Jis tikras, jog mane gynė ir apgynė.

Kai kam, žinoma, kils minčių, kad mano dobermanas elgėsi neadekvačiai ir be reikalo riaumojo, nes napažįstamas šuo galbūt atlėkė pažaisti ir padraugauti. Deja, dobermanai su patinais nežaidžia. Ir neturi žaist. Nes tai veislė, išvesta apsaugai. Jis gali būti su patinais, kurie nesikėsina į jo teritoriją, šeimininką. Bet jei atbėga ir puola ant galvos, gali griebt už gerklės. Bet ką. Jis žino savo ribas. Kaip ir žmonės. Kaip sureaguotumėt, jei koks nepažįstamas pribėgtų prie jūsų ir imtų šokinėt ant galvos, rėkt į ausį, tampyt plaukus ir stumdyt? Iškviestumėt policiją, imtumėt šaukt pagalbos arba žiebtumėt užpuolikui per ausį.

Bėda akivaizdi. Mieste, parkuose, viešose vietose, daugybė palaidų šunų. Be pavadėlių (nors tai privaloma pagal įstatymą). OK, tarkim nėra žmonių, šunų ir daugelis mūsų slapta šunis paleidžia pasilakstyt. Jiems juk reikia kažkur išsikraut. Bet, mielieji, jei paleidžiat šunį, išmokit jį valdyti. Yra dresuotojai, kurie padės kontroliuoti. Prašykit, reikalaukit jų, kad neluptų pinigų už pasitąsymą, pakorimą ir šunų mušimą aikštelėje, o išmokytų realios kontrolės realiose gyvenimiškose situacijose. Nes jei šuo moka sėdėt, gulėt ir duoda labas kambary prie stalo arba klauso komandų dresavimo aikštelėje, tai yra lygu nuliui. Tai - visiškai nereikalingos komandos, laiko ir pinigų švaistymas, jei tos komandos neveikia gatvėje.

O ateity visus nekontroliuojančius šunų filmuosiu ir viešinsiu. Nes atsibodo šliaužiot pakampėm ir matyt, kaip kai kurie žmonės suakmenėja vos tik išvysta mano šunį. „Vaikai! Greit bėkit atgal! Ten tas pavojingas šuo!“ - klykia mama savo pypliams, pamačiusi, kaip aš žaidžiu su saviškiu miško aikštelėj.

„Pasitraukit nuo šuns! Patraukit savo žvėrį!“ - klyksiu pamatęs agresyviai besiartinantį dvikojį arba keturkojį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti? (11)

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti?
„Šuniui reikia parodyti, kas namie šeimininkas“. „Šuo turi klausyti, nes aš taip pasakiau“. „Šuo veržiasi pro duris pirmas, nes nori dominuoti“...

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui (2)

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui
„SOS gyvūnų“ prieglauda perspėja naminių gyvūnų augintojus: pavasarį jiems daug didesnis pavojus pabėgti ar iškristi per langus. Pastarosiomis savaitėmis labai padaugėjo skelbimų apie dingusius gyvūnus: šunys pabėga išsigandę perkūnijos, katės – vedžiojamos su pavadėliais, net papūgos išskrenda per atvirus langus. Augintinių šeimininkai tikisi, kad pavyks rasti savo numylėtinius, ieško jų, kabina skelbimus, tačiau tai, deja, ne visada padeda. Didelė dalis naminių gyvūnų niekada nebegrįžta.

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą
Net šešis taksų veislės šunis auginanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė teigia, kad išvykos į gamtą su augintiniais yra vienas didžiausių malonumų. Kad visi kartu sklandžiai pasiektų kelionės tikslą, šeimininkė tinkamai pasirūpina viso ekipažo saugumu, rašoma pranešime spaudai.

Ką daryti, kai šuo puola? (153)

Ką daryti, kai šuo puola?
Tikriausiai ne vieną kartą esate girdėję pasakymą, kuris apibūdina agresyvius šunis: jei šuo kartą paragavo žmogaus kraujo – jo norės dar. Kinologas Artūras Zaleckas teigia, kad šis pasakytas tėra mitas, tačiau kiekvienas šunų augintojas turėtų gerai mokėti žaisti šachmatais. Anot jo, svarbu visada turėti kelis ėjimus į priekį, kad nutikus nelaimei, šuns šeimininkas nepasimestų. Taip pat specialistas pataria, ką daryti, jei prie jūsų artinasi agresyviai nusiteikęs šuo.

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą? (3)

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą?
Praėjusį kovą Kauno savivaldybėje vyko neįprasti mokymai – pirmą kartą šunų mylėtojams suorganizuotas nemokamų paskaitų ciklas „Atsakingo šeimininko akademija“. Kuruoti šį Lietuvos kinologų draugijos projektą Kaune ėmėsi „Nasrai“, vienas seniausių Šunų dresūros ir sporto centrų, rašoma pranešime spaudai.

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus (115)

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus
Sekmadienio vakarą rasto nukankinto ir nušauto šuns istorija sulaukė itin didelės visuomenės reakcijos: socialiniame tinkle šia Kristinos Mickevičiūtės istorija pasidalino beveik 5 tūkstančiai žmonių. DELFI domisi, ką politikai ir atsakingos institucijos ruošiasi daryti, kad panašių situacijų pavyktų išvengti.

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai (57)

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai
Dėl Salininkuose, Vilniuje, rasto radinio pakraupo net visko matę gyvūnų gelbėtojai – prie traukinių bėgių buvo rasas, kaip manoma, nukankintas, o vėliau nušautas šuo.

Kada pradėti dresuoti savo šunį? (2)

Kada pradėti dresuoti savo šunį?
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Tad pakalbėkime apie tai, kada pradėti mažą šuniuką mokyti ir, svarbiausia, ko ir kaip jį mokyti.

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu (9)

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu
Pavasaris šunų mylėtojams reiškia ilgesnius pasivaikščiojimus ir pramogas gamtoje. Pavasaris jiems taip pat reiškia bendrą didelę šventę – Šuns dieną, rašoma pranešime spaudai.

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę (10)

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę
Svajodami apie naują šeimos narį turbūt mažiausiai tikėtumėtės, kad vieną dieną tiesiog sutiksite jį miško viduryje. Kaip tik taip ir nutiko Renatai Zubavičienei, kuri, priglaudusi pražūčiai paliktą gyvūną, su juo atrado didelę laimę.

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų (340)

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų
Mirtinai kūdikį Šilutėje sudraskęs dobermanas Ramzis prieš metus buvo susilaukęs daugybės dėmesio ir ne vienas žmogus tikino, kad jį mielai priimtų į savo šeimą. Tačiau praėjus daugiau nei metams po skaudžios nelaimės, Ramzis dar vis gyvena gyvūnų globos namuose „Nuaras“, o visi norintys priglausti dobermaną – dingo.

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas (8)

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Pirma į galvą šaunanti mintis yra komandos, dresūros aikštelė, šeimininko ir šuns kantrybės bandymai. Ar gali būti, kad tai ir yra šuns laimė? Pasirodo, taip. „Išauklėtas šuo yra laimingas šuo“, – pranešime spaudai cituojama šunų elgsenos specialistė vilnietė Karina Granat.

Gyvūnų „minos“ bado akis, o jų pernešamų ligų – daugėja (17)

Gyvūnų „minos“ bado akis, o jų pernešamų ligų – daugėja
Pavasarį nutirpęs sniegas atidengia šaligatvius, kiemus ir laukymes, kurie ima panašėti į „minų“ laukus, jei šunų šeimininkai patingėjo rinkti savo augintinių išmatas. Net 69 proc. Lietuvos gyventojų nesurinktas išmatas savo gyvenamojoje aplinkoje laiko aktualia problema, o specialistai perspėja, kad tai - ne vien estetinė problema, bet ir rimtų sveikatos sutrikimų priežastis, rašoma pranešime spaudai.

Geriausius savo draugus surado prieglaudoje: Šarūnė paneigė mitą apie laukines kates (21)

Geriausius savo draugus surado prieglaudoje: Šarūnė paneigė mitą apie laukines kates
Tiems, kurie abejoja, ar laukinės katės iš tiesų gali tapti geriausiomis žmogaus draugėmis, Šarūnė Petravičiūtė gali patvirtinti – taip tikrai būna. Du kačiukai, kadaise slėpęsi nuo žmonių ir jų bijoję, šiandien glaudžiasi prie šeimininkės ir žino, kad šalia jos nebėra ko bijoti.

Populiarėjanti paslauga keturkojų augintojams: kainos gali šokiruoti (10)

Populiarėjanti paslauga keturkojų augintojams: kainos gali šokiruoti
Širdies ligos, raumenų distrofijos ir nutukimas. Ne, kalbame ne apie žmones su viršsvorio problemomis, bet apie tai, kas gali nutikti jūsų augintiniui negavus reikalingo fizinio krūvio. Tačiau Lietuvoje populiarėja šunų vedžiojimo paslauga, kurios kainos gali siekti ir virš 100 eurų.