Nuomonė. Kas kaltas, kad šuo perkando koją? Dviratis

 (77)
Kai kurie DELFI skaitytojai, atsivertęs šį straipsnį nusipurtys: „Ir vėl tas zoofilas seilėjasi apie meilę šunims, pliažus, kavines... Matyt šį kartą užsimanė reabilitacijos centro su masažo kabinetais.“ Ne. Šįkart smūgis į „šunininkų“ vartus.
Šuo
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Prieš kelias dienas žmona išvažiavo paraižyt dviračiu laukų keleliais netoli Pilaitės mikrorajono, Vilniuje. Praėjo dvi valandos - negrįžta. Susirūpinau. Skambinu. Pakelia ragelį, sako: „Užpuolė šuo. Vokiečių aviganis. Perkando koją, bėga kraujas.“ Sakau: „Tai kviesk policiją!“ „Ai - tiek to. Moteriškė labai pergyvena. Ji sako, kad šuo puolė dviratį, o kando į koją... O kraujas neva bėga, nes keldama treninginę klešnę netyčia nubraukė odą“, - atsakė man.

Žmona parrieda namo. Na – įkąsta! Akivaizdi skylė! Sunkiasi kraujas. Nors imk nupaveiksluok ir siųsk policijai. Arba kelk į feisbuką. Prašau jos vykt pas medikus. Maniškė atsisako, neva šuo skiepytas. Žmoną užpuolusios kalės šeimininkė atsiunčia šuns paso fotokopiją, bylojančią apie visus reikalingus skiepus nuo pasiutligės ir stabligės.

Kas buvo toliau? Toliau laukėm. Laukėm ar nebus kraujo užkrėtimo, ar neišsivystys komplikacija. Ačiū Dievui kraujo užkrėtimo nėra, nors žaizda dar pūliuoja. Bet tai bus paskutinis kartas, kada toleruoju dvikojus, kurie nekontroliuoja savo keturkojų viešose vietose.

Prieš porą savaičių ramiai vaikštinėju su savo „krokodilu“ prie Vilnelės. Staiga atlekia bokseris. Palaidas. Priartėja per metrą. Tokiais atvejais visad guldau šunį ant žemės (taip patarė protinga dresuotoja Ieva), atstoju į tarpą, nuveju neprašytą interesantą ir suvaldau situaciją. Šįkart atstumas per mažas. Tempiu šunį į save, o tai jam tolygu komandai pult. Maniškis veržiasi pirmyn rėkdamas, aš traukiu jį žemyn... ir mes dviese gražiai sau ritamės purvinu Vilnelės šlaitu... Staiga išnyra bokserio šeimininkas: „Oi. Ot būtų gerai, kad jūsiškis jam įkąstų, o tai visai neklauso...“

Vyriškis beviltiškai šaukia savo palaidą bokserį, kuris po kelių minučių pagaliau pagaunamas ir prisegamas prie pavadėlio. „Gerai, kad įkąstų...“ - galvoju. O jei ne tik įkąs, bet ir perkąs. Įrodyk po to, kuris pirmas puolė. Juk nukentėjęs liks tas, kuris patyrė žalą. Apsižiūriu save - kelnės purvinos, batai aplipę pakrantės maurais. Tyliai sliūkinu namo. Šuns nebaru. Jis tikras, jog mane gynė ir apgynė.

Kai kam, žinoma, kils minčių, kad mano dobermanas elgėsi neadekvačiai ir be reikalo riaumojo, nes napažįstamas šuo galbūt atlėkė pažaisti ir padraugauti. Deja, dobermanai su patinais nežaidžia. Ir neturi žaist. Nes tai veislė, išvesta apsaugai. Jis gali būti su patinais, kurie nesikėsina į jo teritoriją, šeimininką. Bet jei atbėga ir puola ant galvos, gali griebt už gerklės. Bet ką. Jis žino savo ribas. Kaip ir žmonės. Kaip sureaguotumėt, jei koks nepažįstamas pribėgtų prie jūsų ir imtų šokinėt ant galvos, rėkt į ausį, tampyt plaukus ir stumdyt? Iškviestumėt policiją, imtumėt šaukt pagalbos arba žiebtumėt užpuolikui per ausį.

Bėda akivaizdi. Mieste, parkuose, viešose vietose, daugybė palaidų šunų. Be pavadėlių (nors tai privaloma pagal įstatymą). OK, tarkim nėra žmonių, šunų ir daugelis mūsų slapta šunis paleidžia pasilakstyt. Jiems juk reikia kažkur išsikraut. Bet, mielieji, jei paleidžiat šunį, išmokit jį valdyti. Yra dresuotojai, kurie padės kontroliuoti. Prašykit, reikalaukit jų, kad neluptų pinigų už pasitąsymą, pakorimą ir šunų mušimą aikštelėje, o išmokytų realios kontrolės realiose gyvenimiškose situacijose. Nes jei šuo moka sėdėt, gulėt ir duoda labas kambary prie stalo arba klauso komandų dresavimo aikštelėje, tai yra lygu nuliui. Tai - visiškai nereikalingos komandos, laiko ir pinigų švaistymas, jei tos komandos neveikia gatvėje.

O ateity visus nekontroliuojančius šunų filmuosiu ir viešinsiu. Nes atsibodo šliaužiot pakampėm ir matyt, kaip kai kurie žmonės suakmenėja vos tik išvysta mano šunį. „Vaikai! Greit bėkit atgal! Ten tas pavojingas šuo!“ - klykia mama savo pypliams, pamačiusi, kaip aš žaidžiu su saviškiu miško aikštelėj.

„Pasitraukit nuo šuns! Patraukit savo žvėrį!“ - klyksiu pamatęs agresyviai besiartinantį dvikojį arba keturkojį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (272)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (60)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų (135)

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų
Kalbos apie šunelį Torį, kurį mėginta nuskandinti upėje su 6 kilogramų svarmeniu, netyla – žmogaus žiaurumo sukrėsta visuomenė laukia teisingumo įvykdymo. Tiesa, dalis drįsta spėti, kad augintiniu galėjo bandyti atsikratyti ir pats šeimininkas Saulius. DELFI pavyko su juo susisiekti ir išgirsti, ką šiuo metu jam tenka išgyventi bei kas vyko tą lemtingą rytą.

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai (29)

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai
Prasidėjusi šienapjūtė Lietuvoje pareikalavo pirmųjų aukų. Socialiniuose tinkluose plinta baisios nuotraukos, kuriose užfiksuoti šienaujant lauką sužaloti mažyčiai stirniukai.

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių (103)

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių
Prienų rajone skandinto šunelio Torio istorijoje ieškoma teisybės – policijos pareigūnai jau pradėjo tyrimą. Istorijai pamažu artėjant prie atomazgos laikinai gyvūną globojanti „Vyšnių sodo“ vadovė Monika Mužaitė pastebi didelę visuomenės ydą – daugybė žmonių suskubo viešai pasmerkti ir kaltinti šeimininką. Tokio interneto komentatorių teismo, anot jos, šeimininkas šiandien tikrai nenusipelno.