Nuomonė. Kas kaltas, kad šuo perkando koją? Dviratis

 (77)
Kai kurie DELFI skaitytojai, atsivertęs šį straipsnį nusipurtys: „Ir vėl tas zoofilas seilėjasi apie meilę šunims, pliažus, kavines... Matyt šį kartą užsimanė reabilitacijos centro su masažo kabinetais.“ Ne. Šįkart smūgis į „šunininkų“ vartus.
Šuo
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Prieš kelias dienas žmona išvažiavo paraižyt dviračiu laukų keleliais netoli Pilaitės mikrorajono, Vilniuje. Praėjo dvi valandos - negrįžta. Susirūpinau. Skambinu. Pakelia ragelį, sako: „Užpuolė šuo. Vokiečių aviganis. Perkando koją, bėga kraujas.“ Sakau: „Tai kviesk policiją!“ „Ai - tiek to. Moteriškė labai pergyvena. Ji sako, kad šuo puolė dviratį, o kando į koją... O kraujas neva bėga, nes keldama treninginę klešnę netyčia nubraukė odą“, - atsakė man.

Žmona parrieda namo. Na – įkąsta! Akivaizdi skylė! Sunkiasi kraujas. Nors imk nupaveiksluok ir siųsk policijai. Arba kelk į feisbuką. Prašau jos vykt pas medikus. Maniškė atsisako, neva šuo skiepytas. Žmoną užpuolusios kalės šeimininkė atsiunčia šuns paso fotokopiją, bylojančią apie visus reikalingus skiepus nuo pasiutligės ir stabligės.

Kas buvo toliau? Toliau laukėm. Laukėm ar nebus kraujo užkrėtimo, ar neišsivystys komplikacija. Ačiū Dievui kraujo užkrėtimo nėra, nors žaizda dar pūliuoja. Bet tai bus paskutinis kartas, kada toleruoju dvikojus, kurie nekontroliuoja savo keturkojų viešose vietose.

Prieš porą savaičių ramiai vaikštinėju su savo „krokodilu“ prie Vilnelės. Staiga atlekia bokseris. Palaidas. Priartėja per metrą. Tokiais atvejais visad guldau šunį ant žemės (taip patarė protinga dresuotoja Ieva), atstoju į tarpą, nuveju neprašytą interesantą ir suvaldau situaciją. Šįkart atstumas per mažas. Tempiu šunį į save, o tai jam tolygu komandai pult. Maniškis veržiasi pirmyn rėkdamas, aš traukiu jį žemyn... ir mes dviese gražiai sau ritamės purvinu Vilnelės šlaitu... Staiga išnyra bokserio šeimininkas: „Oi. Ot būtų gerai, kad jūsiškis jam įkąstų, o tai visai neklauso...“

Vyriškis beviltiškai šaukia savo palaidą bokserį, kuris po kelių minučių pagaliau pagaunamas ir prisegamas prie pavadėlio. „Gerai, kad įkąstų...“ - galvoju. O jei ne tik įkąs, bet ir perkąs. Įrodyk po to, kuris pirmas puolė. Juk nukentėjęs liks tas, kuris patyrė žalą. Apsižiūriu save - kelnės purvinos, batai aplipę pakrantės maurais. Tyliai sliūkinu namo. Šuns nebaru. Jis tikras, jog mane gynė ir apgynė.

Kai kam, žinoma, kils minčių, kad mano dobermanas elgėsi neadekvačiai ir be reikalo riaumojo, nes napažįstamas šuo galbūt atlėkė pažaisti ir padraugauti. Deja, dobermanai su patinais nežaidžia. Ir neturi žaist. Nes tai veislė, išvesta apsaugai. Jis gali būti su patinais, kurie nesikėsina į jo teritoriją, šeimininką. Bet jei atbėga ir puola ant galvos, gali griebt už gerklės. Bet ką. Jis žino savo ribas. Kaip ir žmonės. Kaip sureaguotumėt, jei koks nepažįstamas pribėgtų prie jūsų ir imtų šokinėt ant galvos, rėkt į ausį, tampyt plaukus ir stumdyt? Iškviestumėt policiją, imtumėt šaukt pagalbos arba žiebtumėt užpuolikui per ausį.

Bėda akivaizdi. Mieste, parkuose, viešose vietose, daugybė palaidų šunų. Be pavadėlių (nors tai privaloma pagal įstatymą). OK, tarkim nėra žmonių, šunų ir daugelis mūsų slapta šunis paleidžia pasilakstyt. Jiems juk reikia kažkur išsikraut. Bet, mielieji, jei paleidžiat šunį, išmokit jį valdyti. Yra dresuotojai, kurie padės kontroliuoti. Prašykit, reikalaukit jų, kad neluptų pinigų už pasitąsymą, pakorimą ir šunų mušimą aikštelėje, o išmokytų realios kontrolės realiose gyvenimiškose situacijose. Nes jei šuo moka sėdėt, gulėt ir duoda labas kambary prie stalo arba klauso komandų dresavimo aikštelėje, tai yra lygu nuliui. Tai - visiškai nereikalingos komandos, laiko ir pinigų švaistymas, jei tos komandos neveikia gatvėje.

O ateity visus nekontroliuojančius šunų filmuosiu ir viešinsiu. Nes atsibodo šliaužiot pakampėm ir matyt, kaip kai kurie žmonės suakmenėja vos tik išvysta mano šunį. „Vaikai! Greit bėkit atgal! Ten tas pavojingas šuo!“ - klykia mama savo pypliams, pamačiusi, kaip aš žaidžiu su saviškiu miško aikštelėj.

„Pasitraukit nuo šuns! Patraukit savo žvėrį!“ - klyksiu pamatęs agresyviai besiartinantį dvikojį arba keturkojį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (160)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (8)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.