Netradicinį augintinį turinti vilnietė: išdaigų buvo per akis

 (17)
Panašu, kad geriausiu žmogaus draugu tituluojamas šuo turi rimtą konkurentą. Ne, ne katiną. Triušį. Šio gyvūnėlio į nieką kitą nekeistų jau trejus metus jį auginanti Kornelija.
Triušis ir jo šeimininkė
© DELFI / Domantas Pipas

Netikėtas geriausias draugas

Žmonės įpratę, kad geriausiu bičiuliu ir šeimos nariu greitai tampa šuo ar katė. Kai kurie Neatsispiria žiurkėnams ar jūrų kiaulytėms, o štai Kornelijos silpnybė – triušiai.

Vilnietė Kornelija jau trejus metus Velykas pasitinka su šios šventės simboliu – triušiu.
Mergina augina dekoratyvinį nulėpausį triušį vardu Simba. Kornelija pasakoja, kad ji niekada neplanavo įsigyti triušio. Iki netikėtos ir lemtingos pažinties su šiais gyvūnėliais.

„Niekada negalvojau ir neplanavau auginti triušio. Tačiau turiu pusseserę, kurios vyro mama augina labai daug triušiukų, turi fermą. Kaskart nuvykusi į svečius, skubėdavau pas juos. Taip pamilau triušiukus, nes jie labai meilūs, draugiški“, – pasakoja Kornelija.

Vis dėlto, Simba į Kornelijos namus atkeliavo netikėtai. Ji buvo gimtadienio dovana merginos draugui, tačiau šis neturėjo galimybių laikyti augintinio, todėl Kornelija juokauja, kad pasisekė jai: vos kelių mėnesių Simba persikraustė į naujus namus.

„Artėjant draugo gimtadieniui, labai ilgai galvojau, ką jam padovanoti. Kadangi jam, kaip ir man, labai patinka triušiai, nusprendžiau, kad tai bus labai gera gimtadienio dovana. Taip Simba atsidūrė pas mano draugą. Tačiau netrukus ji apsigyveno pas mane, nes pamatėme, kad triušiui reikia daug priežiūros, jo negalima palikti vieno daugiau nei vieną dieną. Aš turėjau geresnes galimybes auginti Simbą“, – prisimena pašnekovė.

Triušiui taip pat reikia daug priežiūros

Kornelija sako, kad triušo nekeistų į kitą gyvūną. Anot merginos, jis yra labai mielas ir nuotaiką pakeliantis augintinis: „Atrodo, niekas taip nenuramina, kaip žiūrėjimas į triušį. Reabilitacija nuo bet kokio streso. Jiems irgi labai reikia švelnumo.“

Tiesa, auginant triušį, reikia susitaikyti, kad jis gali apgraužti bet kokį jo kelyje pasitaikiusį daiktą. Be to, nepatartina leisti šio gyvūno lakstyti ant lovos.

„Didžiausias trūkumas yra tas, kad jei paleidi triušį palakstyti, reikia nusiteikti, kad gali būti apgraužtas bet koks daiktas. Be to, triušis nėra toks kaip katė ar šuo – jis visur atlieka savo „reikalus“. Todėl nepatartina leisti triušio ant lovos, kad ir kaip norėtųsi ją ten pasiimti“, – pasakoja Kornelija.

Ji tęsia, kad nors dažnai žmonės įsivaizduoja, kad triušį galima palikti vieną net ir kelioms dienoms, iš tiesų taip nėra. Kaip ir kitų naminių gyvūnų, triušiukų be priežiūros daugiau kaip vienos dienos palikti negalima.

„Triušiai nemoka valgyti dalimis. Dažnai būna, kad kiek duodi, tiek suvalgo, paskui nebeturi ką. Jeigu jau tenka ilgesniam laikui palikti triušį, geriausia į jo narvelį pridėti daug šieno, nes jis yra būtiniausias dalykas triušiui. Šienas sutvarko visą virškinimo sistemą. Jiems svarbiausias dalykas mityba. Virškinimo sistema – silpna triušiukų vieta“, – aiškina Simbos šeimininkė.

Pasak Kornelijos, triušiui negalima duoti kopūstų, bet šiek tiek obuolio nepakenks, o geriausia šiems gyvūnėliams yra morkos, žolė. Tiesa, reikia žinoti, kokią žolę galima duoti, todėl prieš ketinant paįvairinti triušio mitybą, būtina tuo pasidomėti.

Simba
Simba
© DELFI / Domantas Pipas

Išdaigų buvo per akis

Nors Simba ir atrodo mažas, išdaigų nekrečiantis gyvūnėlis, Kornelija vieną po kito prisimena įvykius, kurie iki šiol jai kelia šypseną.

„Turiu du narvus. Vienas mažesnis, kitas didesnis. Į mažesnį įleisdavau triušį nakčiai, kad jis netriukšmautų, o į didelį – dieną. Dideliame narve triušis turi daug vietos ir gali laisvai judėti, triukšmauti, lakstyti. Mažame tai daryti sunkiau. Buvo taip, kad vieną dieną grįžau iš darbo ir pastebėjau, kad tame mažesniame narvelyje nėra triušio. Labai išsigandau, nes supratau, kad jis, ko gero, visą dieną taip tame narve ir nebuvo. Jis tiesiog išlindo pro narvo viršų. Aš ją radau po lova. Manau,kad visą dieną ji ten ir praleido, nes dienos metu ji būna ramesnė, siautėti pradeda vakare, kai ją paleidžiu palakstyti“, – vieną iš Simbos iškrėstų pokštų prisimena pašnekovė.

Ji tęsia, kad paprastai Simba būna labai aktyvi. Kol buvo mažesnė, ji net mokėjo kelis triukus: apsiversti ore, daryti suktukus.

Mergina džiaugiasi, kad jau trejus metus Simba yra jos šeimos narė. Anot jos, įsigyti triušį buvo vienas geriausių jos pasirinkimų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (9)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (272)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (60)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.