Netradicinį augintinį turinti vilnietė: išdaigų buvo per akis

 (17)
Panašu, kad geriausiu žmogaus draugu tituluojamas šuo turi rimtą konkurentą. Ne, ne katiną. Triušį. Šio gyvūnėlio į nieką kitą nekeistų jau trejus metus jį auginanti Kornelija.
Triušis ir jo šeimininkė
© DELFI / Domantas Pipas

Netikėtas geriausias draugas

Žmonės įpratę, kad geriausiu bičiuliu ir šeimos nariu greitai tampa šuo ar katė. Kai kurie Neatsispiria žiurkėnams ar jūrų kiaulytėms, o štai Kornelijos silpnybė – triušiai.

Vilnietė Kornelija jau trejus metus Velykas pasitinka su šios šventės simboliu – triušiu.
Mergina augina dekoratyvinį nulėpausį triušį vardu Simba. Kornelija pasakoja, kad ji niekada neplanavo įsigyti triušio. Iki netikėtos ir lemtingos pažinties su šiais gyvūnėliais.

„Niekada negalvojau ir neplanavau auginti triušio. Tačiau turiu pusseserę, kurios vyro mama augina labai daug triušiukų, turi fermą. Kaskart nuvykusi į svečius, skubėdavau pas juos. Taip pamilau triušiukus, nes jie labai meilūs, draugiški“, – pasakoja Kornelija.

Vis dėlto, Simba į Kornelijos namus atkeliavo netikėtai. Ji buvo gimtadienio dovana merginos draugui, tačiau šis neturėjo galimybių laikyti augintinio, todėl Kornelija juokauja, kad pasisekė jai: vos kelių mėnesių Simba persikraustė į naujus namus.

„Artėjant draugo gimtadieniui, labai ilgai galvojau, ką jam padovanoti. Kadangi jam, kaip ir man, labai patinka triušiai, nusprendžiau, kad tai bus labai gera gimtadienio dovana. Taip Simba atsidūrė pas mano draugą. Tačiau netrukus ji apsigyveno pas mane, nes pamatėme, kad triušiui reikia daug priežiūros, jo negalima palikti vieno daugiau nei vieną dieną. Aš turėjau geresnes galimybes auginti Simbą“, – prisimena pašnekovė.

Triušiui taip pat reikia daug priežiūros

Kornelija sako, kad triušo nekeistų į kitą gyvūną. Anot merginos, jis yra labai mielas ir nuotaiką pakeliantis augintinis: „Atrodo, niekas taip nenuramina, kaip žiūrėjimas į triušį. Reabilitacija nuo bet kokio streso. Jiems irgi labai reikia švelnumo.“

Tiesa, auginant triušį, reikia susitaikyti, kad jis gali apgraužti bet kokį jo kelyje pasitaikiusį daiktą. Be to, nepatartina leisti šio gyvūno lakstyti ant lovos.

„Didžiausias trūkumas yra tas, kad jei paleidi triušį palakstyti, reikia nusiteikti, kad gali būti apgraužtas bet koks daiktas. Be to, triušis nėra toks kaip katė ar šuo – jis visur atlieka savo „reikalus“. Todėl nepatartina leisti triušio ant lovos, kad ir kaip norėtųsi ją ten pasiimti“, – pasakoja Kornelija.

Ji tęsia, kad nors dažnai žmonės įsivaizduoja, kad triušį galima palikti vieną net ir kelioms dienoms, iš tiesų taip nėra. Kaip ir kitų naminių gyvūnų, triušiukų be priežiūros daugiau kaip vienos dienos palikti negalima.

„Triušiai nemoka valgyti dalimis. Dažnai būna, kad kiek duodi, tiek suvalgo, paskui nebeturi ką. Jeigu jau tenka ilgesniam laikui palikti triušį, geriausia į jo narvelį pridėti daug šieno, nes jis yra būtiniausias dalykas triušiui. Šienas sutvarko visą virškinimo sistemą. Jiems svarbiausias dalykas mityba. Virškinimo sistema – silpna triušiukų vieta“, – aiškina Simbos šeimininkė.

Pasak Kornelijos, triušiui negalima duoti kopūstų, bet šiek tiek obuolio nepakenks, o geriausia šiems gyvūnėliams yra morkos, žolė. Tiesa, reikia žinoti, kokią žolę galima duoti, todėl prieš ketinant paįvairinti triušio mitybą, būtina tuo pasidomėti.

Simba
Simba
© DELFI / Domantas Pipas

Išdaigų buvo per akis

Nors Simba ir atrodo mažas, išdaigų nekrečiantis gyvūnėlis, Kornelija vieną po kito prisimena įvykius, kurie iki šiol jai kelia šypseną.

„Turiu du narvus. Vienas mažesnis, kitas didesnis. Į mažesnį įleisdavau triušį nakčiai, kad jis netriukšmautų, o į didelį – dieną. Dideliame narve triušis turi daug vietos ir gali laisvai judėti, triukšmauti, lakstyti. Mažame tai daryti sunkiau. Buvo taip, kad vieną dieną grįžau iš darbo ir pastebėjau, kad tame mažesniame narvelyje nėra triušio. Labai išsigandau, nes supratau, kad jis, ko gero, visą dieną taip tame narve ir nebuvo. Jis tiesiog išlindo pro narvo viršų. Aš ją radau po lova. Manau,kad visą dieną ji ten ir praleido, nes dienos metu ji būna ramesnė, siautėti pradeda vakare, kai ją paleidžiu palakstyti“, – vieną iš Simbos iškrėstų pokštų prisimena pašnekovė.

Ji tęsia, kad paprastai Simba būna labai aktyvi. Kol buvo mažesnė, ji net mokėjo kelis triukus: apsiversti ore, daryti suktukus.

Mergina džiaugiasi, kad jau trejus metus Simba yra jos šeimos narė. Anot jos, įsigyti triušį buvo vienas geriausių jos pasirinkimų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai (14)

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai
Atšalus orams, gatvėje pastebime ne tik šilčiau apsirengusius žmones, bet ir keturkojus. Nors anksčiau tokį vaizdelį palydėdavo žmonių krizenimas, šiandien į tai žiūrima rimčiau, o specialistai netgi dalinasi rekomendacijomis, kokiai temperatūrai esant šuniui reikėtų parūpinti ne tik aprangą, bet ir batus. O kaip savo augintinius rengia miestiečiai?

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai (42)

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai
Į DELFI redakciją kreipėsi Klaipėdos „Nuaru“ pasipiktinusi Leila Lukoševič. Moteris teigia, kad prieš porą mėnesių ji išgelbėjo kalytę ir atidavė ją „Nuarui“, tačiau po kurio laiko pastebėjo, kad prieglaudoje iš gyvūno liko tik griaučiai. Leilai kelia didelį susirūpinimą gyvūnų laikymo sąlygos „Nuare“, tuo metu šio atstovai atsako, kad kalytę nualino jai taikytas gydymas.

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų (3)

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų
Voverinės skraiduolės – tai mažieji sterbliniai žinduoliai, kilę iš Australijos ir Naujosios Gvinėjos, vis dažniau tampa naminiais gyvūnėliais kaip alternatyva įprastiems augintiniams. Nors vadinami voverėmis, iš tikrųjų jie yra ne graužikai, o tiksliausia juos vadinti būtų anglišku pavadinimu „sugar gliders“ (cukrinės skraiduolės), rašoma pranešime spaudai.

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (161)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (9)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.