Netradicinį augintinį turinti vilnietė: išdaigų buvo per akis

 (17)
Panašu, kad geriausiu žmogaus draugu tituluojamas šuo turi rimtą konkurentą. Ne, ne katiną. Triušį. Šio gyvūnėlio į nieką kitą nekeistų jau trejus metus jį auginanti Kornelija.
Triušis ir jo šeimininkė
© DELFI / Domantas Pipas

Netikėtas geriausias draugas

Žmonės įpratę, kad geriausiu bičiuliu ir šeimos nariu greitai tampa šuo ar katė. Kai kurie Neatsispiria žiurkėnams ar jūrų kiaulytėms, o štai Kornelijos silpnybė – triušiai.

Vilnietė Kornelija jau trejus metus Velykas pasitinka su šios šventės simboliu – triušiu.
Mergina augina dekoratyvinį nulėpausį triušį vardu Simba. Kornelija pasakoja, kad ji niekada neplanavo įsigyti triušio. Iki netikėtos ir lemtingos pažinties su šiais gyvūnėliais.

„Niekada negalvojau ir neplanavau auginti triušio. Tačiau turiu pusseserę, kurios vyro mama augina labai daug triušiukų, turi fermą. Kaskart nuvykusi į svečius, skubėdavau pas juos. Taip pamilau triušiukus, nes jie labai meilūs, draugiški“, – pasakoja Kornelija.

Vis dėlto, Simba į Kornelijos namus atkeliavo netikėtai. Ji buvo gimtadienio dovana merginos draugui, tačiau šis neturėjo galimybių laikyti augintinio, todėl Kornelija juokauja, kad pasisekė jai: vos kelių mėnesių Simba persikraustė į naujus namus.

„Artėjant draugo gimtadieniui, labai ilgai galvojau, ką jam padovanoti. Kadangi jam, kaip ir man, labai patinka triušiai, nusprendžiau, kad tai bus labai gera gimtadienio dovana. Taip Simba atsidūrė pas mano draugą. Tačiau netrukus ji apsigyveno pas mane, nes pamatėme, kad triušiui reikia daug priežiūros, jo negalima palikti vieno daugiau nei vieną dieną. Aš turėjau geresnes galimybes auginti Simbą“, – prisimena pašnekovė.

Triušiui taip pat reikia daug priežiūros

Kornelija sako, kad triušo nekeistų į kitą gyvūną. Anot merginos, jis yra labai mielas ir nuotaiką pakeliantis augintinis: „Atrodo, niekas taip nenuramina, kaip žiūrėjimas į triušį. Reabilitacija nuo bet kokio streso. Jiems irgi labai reikia švelnumo.“

Tiesa, auginant triušį, reikia susitaikyti, kad jis gali apgraužti bet kokį jo kelyje pasitaikiusį daiktą. Be to, nepatartina leisti šio gyvūno lakstyti ant lovos.

„Didžiausias trūkumas yra tas, kad jei paleidi triušį palakstyti, reikia nusiteikti, kad gali būti apgraužtas bet koks daiktas. Be to, triušis nėra toks kaip katė ar šuo – jis visur atlieka savo „reikalus“. Todėl nepatartina leisti triušio ant lovos, kad ir kaip norėtųsi ją ten pasiimti“, – pasakoja Kornelija.

Ji tęsia, kad nors dažnai žmonės įsivaizduoja, kad triušį galima palikti vieną net ir kelioms dienoms, iš tiesų taip nėra. Kaip ir kitų naminių gyvūnų, triušiukų be priežiūros daugiau kaip vienos dienos palikti negalima.

„Triušiai nemoka valgyti dalimis. Dažnai būna, kad kiek duodi, tiek suvalgo, paskui nebeturi ką. Jeigu jau tenka ilgesniam laikui palikti triušį, geriausia į jo narvelį pridėti daug šieno, nes jis yra būtiniausias dalykas triušiui. Šienas sutvarko visą virškinimo sistemą. Jiems svarbiausias dalykas mityba. Virškinimo sistema – silpna triušiukų vieta“, – aiškina Simbos šeimininkė.

Pasak Kornelijos, triušiui negalima duoti kopūstų, bet šiek tiek obuolio nepakenks, o geriausia šiems gyvūnėliams yra morkos, žolė. Tiesa, reikia žinoti, kokią žolę galima duoti, todėl prieš ketinant paįvairinti triušio mitybą, būtina tuo pasidomėti.

Simba
Simba
© DELFI / Domantas Pipas

Išdaigų buvo per akis

Nors Simba ir atrodo mažas, išdaigų nekrečiantis gyvūnėlis, Kornelija vieną po kito prisimena įvykius, kurie iki šiol jai kelia šypseną.

„Turiu du narvus. Vienas mažesnis, kitas didesnis. Į mažesnį įleisdavau triušį nakčiai, kad jis netriukšmautų, o į didelį – dieną. Dideliame narve triušis turi daug vietos ir gali laisvai judėti, triukšmauti, lakstyti. Mažame tai daryti sunkiau. Buvo taip, kad vieną dieną grįžau iš darbo ir pastebėjau, kad tame mažesniame narvelyje nėra triušio. Labai išsigandau, nes supratau, kad jis, ko gero, visą dieną taip tame narve ir nebuvo. Jis tiesiog išlindo pro narvo viršų. Aš ją radau po lova. Manau,kad visą dieną ji ten ir praleido, nes dienos metu ji būna ramesnė, siautėti pradeda vakare, kai ją paleidžiu palakstyti“, – vieną iš Simbos iškrėstų pokštų prisimena pašnekovė.

Ji tęsia, kad paprastai Simba būna labai aktyvi. Kol buvo mažesnė, ji net mokėjo kelis triukus: apsiversti ore, daryti suktukus.

Mergina džiaugiasi, kad jau trejus metus Simba yra jos šeimos narė. Anot jos, įsigyti triušį buvo vienas geriausių jos pasirinkimų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai (1)

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai
Šunų šeimininkai kartais diskutuoja: kas šuniui geriausia? Pasivaikščiojimai gamtoje? Komandų mokymasis dresūros aikštelėje? Ramus poilsis greta šeimininko? Visi išvardyti dalykai geri, bet, kaip teigia statistika, šunims geriausias laikas – žaidimai su savo žmogumi ir gentainiais, rašoma Lietuvos kinologų draugijos pranešime spaudai.

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose (9)

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose
Kur susipažinote su savo geriausiais draugais? Joana Norvilaitė-Vaitkienė savo geriausius draugus sutiko gan neįprastose vietose: po balkonu, lysvėje ir prieglaudoje. Moteris pasakoja, kaip pasikeitė jos gyvenimas nuo tada, kai ji ištiesė pagalbos ranką nelaimėje atsidūrusiems kačiukams.

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti? (13)

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti?
„Šuniui reikia parodyti, kas namie šeimininkas“. „Šuo turi klausyti, nes aš taip pasakiau“. „Šuo veržiasi pro duris pirmas, nes nori dominuoti“...

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui (2)

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui
„SOS gyvūnų“ prieglauda perspėja naminių gyvūnų augintojus: pavasarį jiems daug didesnis pavojus pabėgti ar iškristi per langus. Pastarosiomis savaitėmis labai padaugėjo skelbimų apie dingusius gyvūnus: šunys pabėga išsigandę perkūnijos, katės – vedžiojamos su pavadėliais, net papūgos išskrenda per atvirus langus. Augintinių šeimininkai tikisi, kad pavyks rasti savo numylėtinius, ieško jų, kabina skelbimus, tačiau tai, deja, ne visada padeda. Didelė dalis naminių gyvūnų niekada nebegrįžta.

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą
Net šešis taksų veislės šunis auginanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė teigia, kad išvykos į gamtą su augintiniais yra vienas didžiausių malonumų. Kad visi kartu sklandžiai pasiektų kelionės tikslą, šeimininkė tinkamai pasirūpina viso ekipažo saugumu, rašoma pranešime spaudai.

Ką daryti, kai šuo puola? (163)

Ką daryti, kai šuo puola?
Tikriausiai ne vieną kartą esate girdėję pasakymą, kuris apibūdina agresyvius šunis: jei šuo kartą paragavo žmogaus kraujo – jo norės dar. Kinologas Artūras Zaleckas teigia, kad šis pasakytas tėra mitas, tačiau kiekvienas šunų augintojas turėtų gerai mokėti žaisti šachmatais. Anot jo, svarbu visada turėti kelis ėjimus į priekį, kad nutikus nelaimei, šuns šeimininkas nepasimestų. Taip pat specialistas pataria, ką daryti, jei prie jūsų artinasi agresyviai nusiteikęs šuo.

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą? (3)

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą?
Praėjusį kovą Kauno savivaldybėje vyko neįprasti mokymai – pirmą kartą šunų mylėtojams suorganizuotas nemokamų paskaitų ciklas „Atsakingo šeimininko akademija“. Kuruoti šį Lietuvos kinologų draugijos projektą Kaune ėmėsi „Nasrai“, vienas seniausių Šunų dresūros ir sporto centrų, rašoma pranešime spaudai.

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo? (22)

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo?
Nors įstatymo, kuris draustų su gyvūnais eiti į kavines nėra, ne visos maitinimo įstaigos lankytojų su keturkojais laukia išskėstomis rankomis. DELFI atliko eksperimentą ir parodė, kaip kavinėse elgiasi didelis ir socializuotas šuo.

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus (115)

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus
Sekmadienio vakarą rasto nukankinto ir nušauto šuns istorija sulaukė itin didelės visuomenės reakcijos: socialiniame tinkle šia Kristinos Mickevičiūtės istorija pasidalino beveik 5 tūkstančiai žmonių. DELFI domisi, ką politikai ir atsakingos institucijos ruošiasi daryti, kad panašių situacijų pavyktų išvengti.

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai (57)

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai
Dėl Salininkuose, Vilniuje, rasto radinio pakraupo net visko matę gyvūnų gelbėtojai – prie traukinių bėgių buvo rasas, kaip manoma, nukankintas, o vėliau nušautas šuo.

Kada pradėti dresuoti savo šunį? (2)

Kada pradėti dresuoti savo šunį?
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Tad pakalbėkime apie tai, kada pradėti mažą šuniuką mokyti ir, svarbiausia, ko ir kaip jį mokyti.

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu (9)

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu
Pavasaris šunų mylėtojams reiškia ilgesnius pasivaikščiojimus ir pramogas gamtoje. Pavasaris jiems taip pat reiškia bendrą didelę šventę – Šuns dieną, rašoma pranešime spaudai.

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę (10)

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę
Svajodami apie naują šeimos narį turbūt mažiausiai tikėtumėtės, kad vieną dieną tiesiog sutiksite jį miško viduryje. Kaip tik taip ir nutiko Renatai Zubavičienei, kuri, priglaudusi pražūčiai paliktą gyvūną, su juo atrado didelę laimę.

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų (340)

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų
Mirtinai kūdikį Šilutėje sudraskęs dobermanas Ramzis prieš metus buvo susilaukęs daugybės dėmesio ir ne vienas žmogus tikino, kad jį mielai priimtų į savo šeimą. Tačiau praėjus daugiau nei metams po skaudžios nelaimės, Ramzis dar vis gyvena gyvūnų globos namuose „Nuaras“, o visi norintys priglausti dobermaną – dingo.

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas (8)

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Pirma į galvą šaunanti mintis yra komandos, dresūros aikštelė, šeimininko ir šuns kantrybės bandymai. Ar gali būti, kad tai ir yra šuns laimė? Pasirodo, taip. „Išauklėtas šuo yra laimingas šuo“, – pranešime spaudai cituojama šunų elgsenos specialistė vilnietė Karina Granat.