Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai

 (57)
Dėl Salininkuose, Vilniuje, rasto radinio pakraupo net visko matę gyvūnų gelbėtojai – prie traukinių bėgių buvo rasas, kaip manoma, nukankintas, o vėliau nušautas šuo.
© Asmeninio albomo nuotr.

Sekmadienio vakarą bevaikštinėjanti pora rado į baltą paklodę susuktą ir galimai nukankintą 6-8 metų šunį. Apie tai kaip rado šunį ir kas vyko toliau, Kristina Mickevičiūtė papasakojo savo socialinio tinklo paskyroje.

K. Mickevičiūtė ir socialiniame tinkle rašė, ir DELFI pasakojo, kad tik radus šunį, iškart pasuko VšĮ „Vyšnių sodas“, kuri užsiima gyvūnų gelbėjimu. Atvykę gyvūnų gelbėtojai iškvietė policiją. Iš K. Mickevičiūtės pasakojimų galima suprasti, kad šuo prie bėgių išmestas buvo neseniai.

Pasiteiravus, kaip K. Mickevičiūtė jautėsi po visų įvykių, merginą tą vakarą padalina į dvi dalis. „Pirmoje istorijos pusėje, radus šunį, yra noras rasti atsakingą už poelgį. Tokie neracionalūs veiksmai, žiaurumas turi turėti atsaką“, – dalinasi liudininkė.

Tačiau kita istorijos pusė K. Mickevičiūtei kelia kitokius jausmus. „Pareigūnų reakcija į įvykį – klasikinė tragikomiška situacija“, – teigia ji.

Kaip pasakoja mergina, policijos teko laukti net dvi valandas. Esą į policiją buvo skambinta du kartus, abu kartus buvo išgirstas atsakymas, kad pareigūnai jau atvyksta į įvykio vietą. Paskambinus trečią kartą buvo sužinota, kad policijos pareigūnai – neatvažiuos.

„Po trečio skambučio buvo pasakyta, kad tegu VšĮ „Vyšnių sodas“ pakuojasi šuns lavoną, nes šiuo metu nėra kam atvykti į įvykio vietą. Tai taip pralaukę 2 valandas mes išsiskirstėme. Po maždaug 10 minučių vėl pamatėme VšĮ „Vyšnių sodas“ automobilį, tik šį kartą už jo važiavo pareigūno automobilis. Išlipęs pareigūnas dar paklausė, ar šuo yra gyvas. Taip pat pareigūnas nesuprato, kodėl gyvūnas buvo pajudintas iš įvykio vietos. Jam buvo paaiškinta, kad policijos laukėme 2 valandas ir dispečeriai liepė pasiimti lavoną, nes niekas neatvažiuos“, – stebisi vilnietė.

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai
© Asm. arch nuotr.

Tačiau nepaisant šių formalių nemalonumų, K. Mickevičiūtė tikisi, kad kaltininkai bus surasti. „Žmonės į mane kreipėsi, rašė apie panašius matytus šunis, klausė detalesnių jo bruožų. Tačiau iki dabar neturime jokios reikšmingos informacijos, kuri padėtų rasti atsakingą asmenį“, – teigia ji.

Manė, kad tai žmogaus kūnas

DELFI pavyko susisiekti su VšĮ „Vyšnių sodas“ atstove Monika. „Pareigūnai nenorėjo važiuoti, tačiau kai pasakėme, kad yra šautinė žaizda – atvažiavo“, – pasakoja gyvūnų gelbėtoja. Anot jos, ikiteisminis tyrimas jau yra pradėtas.

Ji pasakoja, kad šiandieną kūnas bus perduotas policijai. „Kaip tik kūną veža skrodimui, kad išsiaiškintų, koks gi buvo šautinis ginklas. Mes tą bylą seksime ir padėsime, kaip tik galėsime“, – teigia atstovė.

Ji neslepia, kad liudininkai buvo šokiruoti. Esą pirmiausia pamanė, kad tai žmogaus kūnas. „Vaizdas tikrai nemalonus. Tai padarė tikrai neadekvatus žmogus. Logiškai mąstantis žmogus būtų bent užkasęs tą šunį, o ne į paklodę suvyniojęs“, – teigia Monika.

Gresia laisvės atėmimas iki vienerių metų

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja DELFI patvirtino, kad toks įvykis buvo užregistruotas.

Tačiau ji nesutinka, kad liudininkams policijos pareigūno teko laukti dvi valandas. „Policija informaciją apie šį įvykį gavo 2018-04-08 18:45 val. Į įvykį policijos pareigūnai atvyko 2018-04-08 19:42 val. Toks įvykis priskiriamas C kategorijos įvykiams ir policijos patrulių reagavimo laikas į šį įvykį yra iki 60 min. Taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 310 str. 1 d.“, – teigia J. Samorokovskaja.

Kaip teigia policijos atstovė, už žiaurų elgesį su gyvūnais ir jų kankinimą gali būti taikoma administracinė bauda ar baudžiamoji atsakomybė. Šiuo atveju kaltininkui gresia baudžiamoji atsakomybė, nes gyvūnas buvo nužudytas. „BK 310 str. 1 d. numato, kad tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų“, – teigia J. Samorokovskaja.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (272)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (60)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.