Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai

 (57)
Dėl Salininkuose, Vilniuje, rasto radinio pakraupo net visko matę gyvūnų gelbėtojai – prie traukinių bėgių buvo rasas, kaip manoma, nukankintas, o vėliau nušautas šuo.
© Asmeninio albomo nuotr.

Sekmadienio vakarą bevaikštinėjanti pora rado į baltą paklodę susuktą ir galimai nukankintą 6-8 metų šunį. Apie tai kaip rado šunį ir kas vyko toliau, Kristina Mickevičiūtė papasakojo savo socialinio tinklo paskyroje.

K. Mickevičiūtė ir socialiniame tinkle rašė, ir DELFI pasakojo, kad tik radus šunį, iškart pasuko VšĮ „Vyšnių sodas“, kuri užsiima gyvūnų gelbėjimu. Atvykę gyvūnų gelbėtojai iškvietė policiją. Iš K. Mickevičiūtės pasakojimų galima suprasti, kad šuo prie bėgių išmestas buvo neseniai.

Pasiteiravus, kaip K. Mickevičiūtė jautėsi po visų įvykių, merginą tą vakarą padalina į dvi dalis. „Pirmoje istorijos pusėje, radus šunį, yra noras rasti atsakingą už poelgį. Tokie neracionalūs veiksmai, žiaurumas turi turėti atsaką“, – dalinasi liudininkė.

Tačiau kita istorijos pusė K. Mickevičiūtei kelia kitokius jausmus. „Pareigūnų reakcija į įvykį – klasikinė tragikomiška situacija“, – teigia ji.

Kaip pasakoja mergina, policijos teko laukti net dvi valandas. Esą į policiją buvo skambinta du kartus, abu kartus buvo išgirstas atsakymas, kad pareigūnai jau atvyksta į įvykio vietą. Paskambinus trečią kartą buvo sužinota, kad policijos pareigūnai – neatvažiuos.

„Po trečio skambučio buvo pasakyta, kad tegu VšĮ „Vyšnių sodas“ pakuojasi šuns lavoną, nes šiuo metu nėra kam atvykti į įvykio vietą. Tai taip pralaukę 2 valandas mes išsiskirstėme. Po maždaug 10 minučių vėl pamatėme VšĮ „Vyšnių sodas“ automobilį, tik šį kartą už jo važiavo pareigūno automobilis. Išlipęs pareigūnas dar paklausė, ar šuo yra gyvas. Taip pat pareigūnas nesuprato, kodėl gyvūnas buvo pajudintas iš įvykio vietos. Jam buvo paaiškinta, kad policijos laukėme 2 valandas ir dispečeriai liepė pasiimti lavoną, nes niekas neatvažiuos“, – stebisi vilnietė.

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai
© Asm. arch nuotr.

Tačiau nepaisant šių formalių nemalonumų, K. Mickevičiūtė tikisi, kad kaltininkai bus surasti. „Žmonės į mane kreipėsi, rašė apie panašius matytus šunis, klausė detalesnių jo bruožų. Tačiau iki dabar neturime jokios reikšmingos informacijos, kuri padėtų rasti atsakingą asmenį“, – teigia ji.

Manė, kad tai žmogaus kūnas

DELFI pavyko susisiekti su VšĮ „Vyšnių sodas“ atstove Monika. „Pareigūnai nenorėjo važiuoti, tačiau kai pasakėme, kad yra šautinė žaizda – atvažiavo“, – pasakoja gyvūnų gelbėtoja. Anot jos, ikiteisminis tyrimas jau yra pradėtas.

Ji pasakoja, kad šiandieną kūnas bus perduotas policijai. „Kaip tik kūną veža skrodimui, kad išsiaiškintų, koks gi buvo šautinis ginklas. Mes tą bylą seksime ir padėsime, kaip tik galėsime“, – teigia atstovė.

Ji neslepia, kad liudininkai buvo šokiruoti. Esą pirmiausia pamanė, kad tai žmogaus kūnas. „Vaizdas tikrai nemalonus. Tai padarė tikrai neadekvatus žmogus. Logiškai mąstantis žmogus būtų bent užkasęs tą šunį, o ne į paklodę suvyniojęs“, – teigia Monika.

Gresia laisvės atėmimas iki vienerių metų

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja DELFI patvirtino, kad toks įvykis buvo užregistruotas.

Tačiau ji nesutinka, kad liudininkams policijos pareigūno teko laukti dvi valandas. „Policija informaciją apie šį įvykį gavo 2018-04-08 18:45 val. Į įvykį policijos pareigūnai atvyko 2018-04-08 19:42 val. Toks įvykis priskiriamas C kategorijos įvykiams ir policijos patrulių reagavimo laikas į šį įvykį yra iki 60 min. Taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 310 str. 1 d.“, – teigia J. Samorokovskaja.

Kaip teigia policijos atstovė, už žiaurų elgesį su gyvūnais ir jų kankinimą gali būti taikoma administracinė bauda ar baudžiamoji atsakomybė. Šiuo atveju kaltininkui gresia baudžiamoji atsakomybė, nes gyvūnas buvo nužudytas. „BK 310 str. 1 d. numato, kad tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų“, – teigia J. Samorokovskaja.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti? (12)

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti?
„Šuniui reikia parodyti, kas namie šeimininkas“. „Šuo turi klausyti, nes aš taip pasakiau“. „Šuo veržiasi pro duris pirmas, nes nori dominuoti“...

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui (2)

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui
„SOS gyvūnų“ prieglauda perspėja naminių gyvūnų augintojus: pavasarį jiems daug didesnis pavojus pabėgti ar iškristi per langus. Pastarosiomis savaitėmis labai padaugėjo skelbimų apie dingusius gyvūnus: šunys pabėga išsigandę perkūnijos, katės – vedžiojamos su pavadėliais, net papūgos išskrenda per atvirus langus. Augintinių šeimininkai tikisi, kad pavyks rasti savo numylėtinius, ieško jų, kabina skelbimus, tačiau tai, deja, ne visada padeda. Didelė dalis naminių gyvūnų niekada nebegrįžta.

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą
Net šešis taksų veislės šunis auginanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė teigia, kad išvykos į gamtą su augintiniais yra vienas didžiausių malonumų. Kad visi kartu sklandžiai pasiektų kelionės tikslą, šeimininkė tinkamai pasirūpina viso ekipažo saugumu, rašoma pranešime spaudai.

Ką daryti, kai šuo puola? (153)

Ką daryti, kai šuo puola?
Tikriausiai ne vieną kartą esate girdėję pasakymą, kuris apibūdina agresyvius šunis: jei šuo kartą paragavo žmogaus kraujo – jo norės dar. Kinologas Artūras Zaleckas teigia, kad šis pasakytas tėra mitas, tačiau kiekvienas šunų augintojas turėtų gerai mokėti žaisti šachmatais. Anot jo, svarbu visada turėti kelis ėjimus į priekį, kad nutikus nelaimei, šuns šeimininkas nepasimestų. Taip pat specialistas pataria, ką daryti, jei prie jūsų artinasi agresyviai nusiteikęs šuo.

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą? (3)

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą?
Praėjusį kovą Kauno savivaldybėje vyko neįprasti mokymai – pirmą kartą šunų mylėtojams suorganizuotas nemokamų paskaitų ciklas „Atsakingo šeimininko akademija“. Kuruoti šį Lietuvos kinologų draugijos projektą Kaune ėmėsi „Nasrai“, vienas seniausių Šunų dresūros ir sporto centrų, rašoma pranešime spaudai.

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus (115)

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus
Sekmadienio vakarą rasto nukankinto ir nušauto šuns istorija sulaukė itin didelės visuomenės reakcijos: socialiniame tinkle šia Kristinos Mickevičiūtės istorija pasidalino beveik 5 tūkstančiai žmonių. DELFI domisi, ką politikai ir atsakingos institucijos ruošiasi daryti, kad panašių situacijų pavyktų išvengti.

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai (57)

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai
Dėl Salininkuose, Vilniuje, rasto radinio pakraupo net visko matę gyvūnų gelbėtojai – prie traukinių bėgių buvo rasas, kaip manoma, nukankintas, o vėliau nušautas šuo.

Kada pradėti dresuoti savo šunį? (2)

Kada pradėti dresuoti savo šunį?
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Tad pakalbėkime apie tai, kada pradėti mažą šuniuką mokyti ir, svarbiausia, ko ir kaip jį mokyti.

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu (9)

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu
Pavasaris šunų mylėtojams reiškia ilgesnius pasivaikščiojimus ir pramogas gamtoje. Pavasaris jiems taip pat reiškia bendrą didelę šventę – Šuns dieną, rašoma pranešime spaudai.

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę (10)

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę
Svajodami apie naują šeimos narį turbūt mažiausiai tikėtumėtės, kad vieną dieną tiesiog sutiksite jį miško viduryje. Kaip tik taip ir nutiko Renatai Zubavičienei, kuri, priglaudusi pražūčiai paliktą gyvūną, su juo atrado didelę laimę.

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų (340)

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų
Mirtinai kūdikį Šilutėje sudraskęs dobermanas Ramzis prieš metus buvo susilaukęs daugybės dėmesio ir ne vienas žmogus tikino, kad jį mielai priimtų į savo šeimą. Tačiau praėjus daugiau nei metams po skaudžios nelaimės, Ramzis dar vis gyvena gyvūnų globos namuose „Nuaras“, o visi norintys priglausti dobermaną – dingo.

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas (8)

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Pirma į galvą šaunanti mintis yra komandos, dresūros aikštelė, šeimininko ir šuns kantrybės bandymai. Ar gali būti, kad tai ir yra šuns laimė? Pasirodo, taip. „Išauklėtas šuo yra laimingas šuo“, – pranešime spaudai cituojama šunų elgsenos specialistė vilnietė Karina Granat.

Gyvūnų „minos“ bado akis, o jų pernešamų ligų – daugėja (17)

Gyvūnų „minos“ bado akis, o jų pernešamų ligų – daugėja
Pavasarį nutirpęs sniegas atidengia šaligatvius, kiemus ir laukymes, kurie ima panašėti į „minų“ laukus, jei šunų šeimininkai patingėjo rinkti savo augintinių išmatas. Net 69 proc. Lietuvos gyventojų nesurinktas išmatas savo gyvenamojoje aplinkoje laiko aktualia problema, o specialistai perspėja, kad tai - ne vien estetinė problema, bet ir rimtų sveikatos sutrikimų priežastis, rašoma pranešime spaudai.

Geriausius savo draugus surado prieglaudoje: Šarūnė paneigė mitą apie laukines kates (21)

Geriausius savo draugus surado prieglaudoje: Šarūnė paneigė mitą apie laukines kates
Tiems, kurie abejoja, ar laukinės katės iš tiesų gali tapti geriausiomis žmogaus draugėmis, Šarūnė Petravičiūtė gali patvirtinti – taip tikrai būna. Du kačiukai, kadaise slėpęsi nuo žmonių ir jų bijoję, šiandien glaudžiasi prie šeimininkės ir žino, kad šalia jos nebėra ko bijoti.

Populiarėjanti paslauga keturkojų augintojams: kainos gali šokiruoti (10)

Populiarėjanti paslauga keturkojų augintojams: kainos gali šokiruoti
Širdies ligos, raumenų distrofijos ir nutukimas. Ne, kalbame ne apie žmones su viršsvorio problemomis, bet apie tai, kas gali nutikti jūsų augintiniui negavus reikalingo fizinio krūvio. Tačiau Lietuvoje populiarėja šunų vedžiojimo paslauga, kurios kainos gali siekti ir virš 100 eurų.