Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai

 (57)
Dėl Salininkuose, Vilniuje, rasto radinio pakraupo net visko matę gyvūnų gelbėtojai – prie traukinių bėgių buvo rasas, kaip manoma, nukankintas, o vėliau nušautas šuo.
© Asmeninio albomo nuotr.

Sekmadienio vakarą bevaikštinėjanti pora rado į baltą paklodę susuktą ir galimai nukankintą 6-8 metų šunį. Apie tai kaip rado šunį ir kas vyko toliau, Kristina Mickevičiūtė papasakojo savo socialinio tinklo paskyroje.

K. Mickevičiūtė ir socialiniame tinkle rašė, ir DELFI pasakojo, kad tik radus šunį, iškart pasuko VšĮ „Vyšnių sodas“, kuri užsiima gyvūnų gelbėjimu. Atvykę gyvūnų gelbėtojai iškvietė policiją. Iš K. Mickevičiūtės pasakojimų galima suprasti, kad šuo prie bėgių išmestas buvo neseniai.

Pasiteiravus, kaip K. Mickevičiūtė jautėsi po visų įvykių, merginą tą vakarą padalina į dvi dalis. „Pirmoje istorijos pusėje, radus šunį, yra noras rasti atsakingą už poelgį. Tokie neracionalūs veiksmai, žiaurumas turi turėti atsaką“, – dalinasi liudininkė.

Tačiau kita istorijos pusė K. Mickevičiūtei kelia kitokius jausmus. „Pareigūnų reakcija į įvykį – klasikinė tragikomiška situacija“, – teigia ji.

Kaip pasakoja mergina, policijos teko laukti net dvi valandas. Esą į policiją buvo skambinta du kartus, abu kartus buvo išgirstas atsakymas, kad pareigūnai jau atvyksta į įvykio vietą. Paskambinus trečią kartą buvo sužinota, kad policijos pareigūnai – neatvažiuos.

„Po trečio skambučio buvo pasakyta, kad tegu VšĮ „Vyšnių sodas“ pakuojasi šuns lavoną, nes šiuo metu nėra kam atvykti į įvykio vietą. Tai taip pralaukę 2 valandas mes išsiskirstėme. Po maždaug 10 minučių vėl pamatėme VšĮ „Vyšnių sodas“ automobilį, tik šį kartą už jo važiavo pareigūno automobilis. Išlipęs pareigūnas dar paklausė, ar šuo yra gyvas. Taip pat pareigūnas nesuprato, kodėl gyvūnas buvo pajudintas iš įvykio vietos. Jam buvo paaiškinta, kad policijos laukėme 2 valandas ir dispečeriai liepė pasiimti lavoną, nes niekas neatvažiuos“, – stebisi vilnietė.

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai
© Asm. arch nuotr.

Tačiau nepaisant šių formalių nemalonumų, K. Mickevičiūtė tikisi, kad kaltininkai bus surasti. „Žmonės į mane kreipėsi, rašė apie panašius matytus šunis, klausė detalesnių jo bruožų. Tačiau iki dabar neturime jokios reikšmingos informacijos, kuri padėtų rasti atsakingą asmenį“, – teigia ji.

Manė, kad tai žmogaus kūnas

DELFI pavyko susisiekti su VšĮ „Vyšnių sodas“ atstove Monika. „Pareigūnai nenorėjo važiuoti, tačiau kai pasakėme, kad yra šautinė žaizda – atvažiavo“, – pasakoja gyvūnų gelbėtoja. Anot jos, ikiteisminis tyrimas jau yra pradėtas.

Ji pasakoja, kad šiandieną kūnas bus perduotas policijai. „Kaip tik kūną veža skrodimui, kad išsiaiškintų, koks gi buvo šautinis ginklas. Mes tą bylą seksime ir padėsime, kaip tik galėsime“, – teigia atstovė.

Ji neslepia, kad liudininkai buvo šokiruoti. Esą pirmiausia pamanė, kad tai žmogaus kūnas. „Vaizdas tikrai nemalonus. Tai padarė tikrai neadekvatus žmogus. Logiškai mąstantis žmogus būtų bent užkasęs tą šunį, o ne į paklodę suvyniojęs“, – teigia Monika.

Gresia laisvės atėmimas iki vienerių metų

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja DELFI patvirtino, kad toks įvykis buvo užregistruotas.

Tačiau ji nesutinka, kad liudininkams policijos pareigūno teko laukti dvi valandas. „Policija informaciją apie šį įvykį gavo 2018-04-08 18:45 val. Į įvykį policijos pareigūnai atvyko 2018-04-08 19:42 val. Toks įvykis priskiriamas C kategorijos įvykiams ir policijos patrulių reagavimo laikas į šį įvykį yra iki 60 min. Taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 310 str. 1 d.“, – teigia J. Samorokovskaja.

Kaip teigia policijos atstovė, už žiaurų elgesį su gyvūnais ir jų kankinimą gali būti taikoma administracinė bauda ar baudžiamoji atsakomybė. Šiuo atveju kaltininkui gresia baudžiamoji atsakomybė, nes gyvūnas buvo nužudytas. „BK 310 str. 1 d. numato, kad tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų“, – teigia J. Samorokovskaja.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (12)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (24)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (17)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (54)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų (133)

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų
Kalbos apie šunelį Torį, kurį mėginta nuskandinti upėje su 6 kilogramų svarmeniu, netyla – žmogaus žiaurumo sukrėsta visuomenė laukia teisingumo įvykdymo. Tiesa, dalis drįsta spėti, kad augintiniu galėjo bandyti atsikratyti ir pats šeimininkas Saulius. DELFI pavyko su juo susisiekti ir išgirsti, ką šiuo metu jam tenka išgyventi bei kas vyko tą lemtingą rytą.

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai (29)

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai
Prasidėjusi šienapjūtė Lietuvoje pareikalavo pirmųjų aukų. Socialiniuose tinkluose plinta baisios nuotraukos, kuriose užfiksuoti šienaujant lauką sužaloti mažyčiai stirniukai.

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių (103)

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių
Prienų rajone skandinto šunelio Torio istorijoje ieškoma teisybės – policijos pareigūnai jau pradėjo tyrimą. Istorijai pamažu artėjant prie atomazgos laikinai gyvūną globojanti „Vyšnių sodo“ vadovė Monika Mužaitė pastebi didelę visuomenės ydą – daugybė žmonių suskubo viešai pasmerkti ir kaltinti šeimininką. Tokio interneto komentatorių teismo, anot jos, šeimininkas šiandien tikrai nenusipelno.

Egzekuciją išgyvenusio šuns likimas kelia nerimą: feisbuke maldaujama nedaryti klaidos (96)

Egzekuciją išgyvenusio šuns likimas kelia nerimą: feisbuke maldaujama nedaryti klaidos
Reginys, kurį važiuodama palei Verknės upę išvydo Audra Petraškienė, atėmė moteriai žadą ir sukrėtė ilgam. Penktadienį apie 11 val. pro šalį važiuojančią moterį privertė sustoti pagalbos prašantis juodai balto spanielio žvilgsnis. Sunku įsivaizduoti, kokias kančias teko išgyventi gyvūnui, tačiau vien į jį pažiūrėjus, tampa aišku – kažkas bandė juo žiauriai atsikratyti.

Keturkojis rekordininkas stebina pasaulį: lietuvio šuo tempia lėktuvą (15)

Keturkojis rekordininkas stebina pasaulį: lietuvio šuo tempia lėktuvą
Šeštadienį Paluknio aerodrome minia smalsuolių stebėjo neįtikėtiną reginį – jaunas šuo Maksas tempė lėktuvą. Vieni žavėjosi rotveilerio jėga, o kiti tai vadino gyvūno kankinimu. Šuns šeimininkas Dominykas Rukšėnas teigia, kad augintiniui toks sportas – vienas malonumas, ir tiki, kad jo šuo pateks į Gineso rekordų knygą, rašoma pranešime spaudai.

Augintinis ir vaikai – misija įmanoma (2)

Augintinis ir vaikai – misija įmanoma
Augintinis namuose – būti ar nebūti? Atsakyti į šį klausimą išties sudėtinga, todėl sprendimą priimti turėtų visi šeimos nariai. Juk į namus atkeliavęs gyvūnas turėtų tapti šeimos nariu, kuriam reikės skirti ir dėmesio, ir laiko, ir išlaidų patirti. Tikimės, kad atsakymą atrasite Vilniaus gyvūnų globos namų veterinarijos gydytojos ir vadovės Agnės Stasiūnienės pastebėjimuose. Ji sako, kad dažniausiai augintinio atsiradimo klausimą šeimoje pirmieji iškelia mažiausi jos nariai, rašoma pranešime spaudai.

Long Ailando geležinkelio stotyje buvo palikti 27 triušiai

Long Ailando geležinkelio stotyje buvo palikti 27 triušiai
Long Ailando pareigūnai siūlo atlygį už informaciją, kuri padėtų rasti žmogų ar žmones, palikusius 27 triušius prie geležinkelio stoties Safolko apygardoje.

Pasidalink savo šuns nuotrauka ir laimėk savaitgalį su keturkoju Druskininkuose (1)

Pasidalink savo šuns nuotrauka ir laimėk savaitgalį su keturkoju Druskininkuose
Džiuginanti šiluma kviečia ne tik gyventojus, bet ir jų augintinius kuo daugiau laiko praleisti gamtoje. O tie, kurie nuotraukoje įamžins gražią savo šuns akimirką lauke, dar ir gali savo keturkojui laimėti skanių prizų.

Už žiaurų elgesį su gyvūnais nori uždrausti juos laikyti (46)

Už žiaurų elgesį su gyvūnais nori uždrausti juos laikyti
Už žiaurų elgesį su gyvūnais du Seimo nariai siūlo uždrausti juos laikyti.