Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai

 (57)
Dėl Salininkuose, Vilniuje, rasto radinio pakraupo net visko matę gyvūnų gelbėtojai – prie traukinių bėgių buvo rasas, kaip manoma, nukankintas, o vėliau nušautas šuo.
© Asmeninio albomo nuotr.

Sekmadienio vakarą bevaikštinėjanti pora rado į baltą paklodę susuktą ir galimai nukankintą 6-8 metų šunį. Apie tai kaip rado šunį ir kas vyko toliau, Kristina Mickevičiūtė papasakojo savo socialinio tinklo paskyroje.

K. Mickevičiūtė ir socialiniame tinkle rašė, ir DELFI pasakojo, kad tik radus šunį, iškart pasuko VšĮ „Vyšnių sodas“, kuri užsiima gyvūnų gelbėjimu. Atvykę gyvūnų gelbėtojai iškvietė policiją. Iš K. Mickevičiūtės pasakojimų galima suprasti, kad šuo prie bėgių išmestas buvo neseniai.

Pasiteiravus, kaip K. Mickevičiūtė jautėsi po visų įvykių, merginą tą vakarą padalina į dvi dalis. „Pirmoje istorijos pusėje, radus šunį, yra noras rasti atsakingą už poelgį. Tokie neracionalūs veiksmai, žiaurumas turi turėti atsaką“, – dalinasi liudininkė.

Tačiau kita istorijos pusė K. Mickevičiūtei kelia kitokius jausmus. „Pareigūnų reakcija į įvykį – klasikinė tragikomiška situacija“, – teigia ji.

Kaip pasakoja mergina, policijos teko laukti net dvi valandas. Esą į policiją buvo skambinta du kartus, abu kartus buvo išgirstas atsakymas, kad pareigūnai jau atvyksta į įvykio vietą. Paskambinus trečią kartą buvo sužinota, kad policijos pareigūnai – neatvažiuos.

„Po trečio skambučio buvo pasakyta, kad tegu VšĮ „Vyšnių sodas“ pakuojasi šuns lavoną, nes šiuo metu nėra kam atvykti į įvykio vietą. Tai taip pralaukę 2 valandas mes išsiskirstėme. Po maždaug 10 minučių vėl pamatėme VšĮ „Vyšnių sodas“ automobilį, tik šį kartą už jo važiavo pareigūno automobilis. Išlipęs pareigūnas dar paklausė, ar šuo yra gyvas. Taip pat pareigūnas nesuprato, kodėl gyvūnas buvo pajudintas iš įvykio vietos. Jam buvo paaiškinta, kad policijos laukėme 2 valandas ir dispečeriai liepė pasiimti lavoną, nes niekas neatvažiuos“, – stebisi vilnietė.

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai
© Asm. arch nuotr.

Tačiau nepaisant šių formalių nemalonumų, K. Mickevičiūtė tikisi, kad kaltininkai bus surasti. „Žmonės į mane kreipėsi, rašė apie panašius matytus šunis, klausė detalesnių jo bruožų. Tačiau iki dabar neturime jokios reikšmingos informacijos, kuri padėtų rasti atsakingą asmenį“, – teigia ji.

Manė, kad tai žmogaus kūnas

DELFI pavyko susisiekti su VšĮ „Vyšnių sodas“ atstove Monika. „Pareigūnai nenorėjo važiuoti, tačiau kai pasakėme, kad yra šautinė žaizda – atvažiavo“, – pasakoja gyvūnų gelbėtoja. Anot jos, ikiteisminis tyrimas jau yra pradėtas.

Ji pasakoja, kad šiandieną kūnas bus perduotas policijai. „Kaip tik kūną veža skrodimui, kad išsiaiškintų, koks gi buvo šautinis ginklas. Mes tą bylą seksime ir padėsime, kaip tik galėsime“, – teigia atstovė.

Ji neslepia, kad liudininkai buvo šokiruoti. Esą pirmiausia pamanė, kad tai žmogaus kūnas. „Vaizdas tikrai nemalonus. Tai padarė tikrai neadekvatus žmogus. Logiškai mąstantis žmogus būtų bent užkasęs tą šunį, o ne į paklodę suvyniojęs“, – teigia Monika.

Gresia laisvės atėmimas iki vienerių metų

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja DELFI patvirtino, kad toks įvykis buvo užregistruotas.

Tačiau ji nesutinka, kad liudininkams policijos pareigūno teko laukti dvi valandas. „Policija informaciją apie šį įvykį gavo 2018-04-08 18:45 val. Į įvykį policijos pareigūnai atvyko 2018-04-08 19:42 val. Toks įvykis priskiriamas C kategorijos įvykiams ir policijos patrulių reagavimo laikas į šį įvykį yra iki 60 min. Taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 310 str. 1 d.“, – teigia J. Samorokovskaja.

Kaip teigia policijos atstovė, už žiaurų elgesį su gyvūnais ir jų kankinimą gali būti taikoma administracinė bauda ar baudžiamoji atsakomybė. Šiuo atveju kaltininkui gresia baudžiamoji atsakomybė, nes gyvūnas buvo nužudytas. „BK 310 str. 1 d. numato, kad tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų“, – teigia J. Samorokovskaja.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis (1)

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis
Karališka galia, aristokratiškos manieros – taip šunų mylėtojai kalba apie nacionalinę danų šunų veislę – broholmerius. Pasaulyje šios veislės šunų yra apie tūkstantis, o vieną broholmerį bus galima pamatyti tris dienas truksiančiose parodose Vilniuje.

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai (15)

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai
Atšalus orams, gatvėje pastebime ne tik šilčiau apsirengusius žmones, bet ir keturkojus. Nors anksčiau tokį vaizdelį palydėdavo žmonių krizenimas, šiandien į tai žiūrima rimčiau, o specialistai netgi dalinasi rekomendacijomis, kokiai temperatūrai esant šuniui reikėtų parūpinti ne tik aprangą, bet ir batus. O kaip savo augintinius rengia miestiečiai?

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai (48)

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai
Į DELFI redakciją kreipėsi Klaipėdos „Nuaru“ pasipiktinusi Leila Lukoševič. Moteris teigia, kad prieš porą mėnesių ji išgelbėjo kalytę ir atidavė ją „Nuarui“, tačiau po kurio laiko pastebėjo, kad prieglaudoje iš gyvūno liko tik griaučiai. Leilai kelia didelį susirūpinimą gyvūnų laikymo sąlygos „Nuare“, tuo metu šio atstovai atsako, kad kalytę nualino jai taikytas gydymas.

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų (3)

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų
Voverinės skraiduolės – tai mažieji sterbliniai žinduoliai, kilę iš Australijos ir Naujosios Gvinėjos, vis dažniau tampa naminiais gyvūnėliais kaip alternatyva įprastiems augintiniams. Nors vadinami voverėmis, iš tikrųjų jie yra ne graužikai, o tiksliausia juos vadinti būtų anglišku pavadinimu „sugar gliders“ (cukrinės skraiduolės), rašoma pranešime spaudai.

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (161)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (9)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!