Nesuvokiamas senolių poros žiaurumas: nukankino šunį ir jį pribaigė kirviu

 (289)
Lietuvoje nesiliauja smurtas prieš augintinius. Savaitgalį šiurpi egzekucija įvykdyta Ukmergės rajone iš prieglaudos paimtam šuneliui. Senjorų pora gyvūną nukankino ir pribaigė kirviu.
Užmuštas šuo
© Gyvūnų globėjų nuotr.

Atrodė malonūs žmonės

Kaip pats apsiginti negalįs gyvūnėlis supykdė vos porą savaičių jį auginančius asmenis, kad pasiryžta net jį užmušti? Gyvūnų globos namų „Klajūnas“, kuriuose po šeimininkės mirties atsidūrė šunelis Mobis, vadovė Ilma Germanienė DELFI įvardija sunkiai suvokiamą priežastį: šunelis per garsiai lojo.

Moteris prisimena pirmąjį susitikimą su šunį nužudžiusiais senoliais. Anot jos, pastarieji pasirodė labai padorūs, malonūs, geri žmonės.

„Žmonės, atvykę į prieglaudą šuns, atrodė labai malonūs. Aš buvau jų namuose, pastebėjau, kad ten tvarkinga. Jie buvo nusiteikę turėti augintinį, labai norėjo šunelio, pasakojo, jog jų buvusį augintinį partrenkė automobilis. Esą jie labai liūdėjo, neapsėjo be vaistų, o dabar nebegali gyventi be gyvūno, labai nori globoti šunį. Atrodė labai susirūpinę, normalūs, geri žmonės“, – pasakoja I. Germanienė.

Paėmę gyvūną prisiima ir įsipareigojimus

Nors „Klajūnas“ dar labai jauna prieglauda, tačiau jau turi savo taisykles: kiekvienas, norintis pasiimti augintinį, turi pasirašyti dovanojimo sutartį. Sutartimi pažadama gyvūnu rūpintis, niekam jo nedovanoti, pasirūpinti jo sveikata, gyvenimo sąlygomis. Vėliau prieglaudos vadovė ar savanoriai aplanko naujuosius jų buvusio globotinio namus.

„Maždaug po mėnesio važiuojame pas naujus gyvūnėlio šeimininkus ir žiūrime, kaip sekasi: ar pavyko gyvūnui apsiprasti prie naujos vietos, ar šeimininkas sutaria su juo. Taip pat patikriname, ar gyvūnas gyvena geromis sąlygomis, yra maitinamas, prižiūrimas“, – sako gyvūnų prieglaudos vadovė.

Nebuvo jokių agresijos prieš gyvūną ženklų

Deja, kartais to neužtenka. I. Germanienė tęsia, kad šiuo atveju minėtų priemonių nepakako: nelaimė įvyko praėjus vos dešimt dienų nuo Mobio pasiėmimo. Šunelio egzekucija įvykdyta Šventupės kaime.

„Šuo buvo padovanotas tik prieš dešimt dienų iki įvykio. Ir kai mes jį padovanojom, aš kitą dieną skambinau ir klausiau, kaip sekasi. Išgirdau puikius atsiliepimus, kad viskas labai gerai, šunelis šaunus, tuoj susidraugausime. Normalu, kad šuniukui reikia laiko apsiprasti naujuose namuose, adaptuotis. Po dešimt dienų gavome anonimišką žinutę su klausimu, ar mes nepadovanojom tokiems žmonės, iš tokio kaimo šuns. Atsakiau, kad taip ir paklausiau, ar kas nors atsitiko. Atsakymas mane pribloškė: tie žmonės, kurie iš jūsų paėmė šunelį, jį nužudė“, – prisimena pašnekovė.

Palaikus paliko miške

Moteris, susisiekusi su anoniminę žinutė atsiuntusiu asmeniu, sužinojo, kad netgi yra baisaus Mobio nužudymo liudininkų. Anot jų, šuo žiaurios egzekucijos metu necypė, o žviegė iš skausmo. Pora keturkojį daužė mediniu pagaliu, vėliau metaliniu strypu, o egzekuciją užbaigė kirviu.

Užmuštas šuo
Užmuštas šuo
© Gyvūnų globos namų „Klajūnas" nuotr.

Gyvūnų globos namų vadovė apie tokį žiaurų elgesį iškart pranešė policijai.

„Man, keliems savanoriams ir policijos pareigūnams atvykus pas tuo žmones, kurie paėmė šunį ir vėliau jį nužudė, pastarieji ėmė aiškinti, kad šunį neva atidavė giminėms. Pareigūnui paklausus giminių adreso, jie persigalvojo: teigė, kad šuo atiduotas kaimo gyventojui prie parduotuvės. Tuomet pareigūnas paragino pasakyti tiesą: kur padėjote šunį. Senoliai net nesivaržydami prisipažino: nebėra, užmušėme. Policininkas paprašė parodyti, kur tas šuo buvo laikytas“, – pasakoja I. Germanienė.

Pašnekovė priduria, kad pora, paprašyta, kad atrakintų garažą, nesutiko, bet vėliau atsinešė raktus ir garaže policininkas rado kruviną kirvį ir kruviną mašinos bagažinę. Tuomet pareigūnas liepė parodyti, kur nužudytas šuo. Senolis kartu su juo išvažiavo ir šunelio palaikus parodė maždaug 4 - 5 km nuo jų namų.

Gyvūną nužudžiusių senjorų laukia rimti nemalonumai. Vyksta tyrimas, o pagal LR baudžiamojo kodekso 310 straipsnį „Žiaurus elgesys su gyvūnais“, tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Socialiniuose tinkluose plinta gailestis ir užuojauta dėl kankinto ir vėliau nužudyto Mobio.

Gyvūnų globos namų „Klajūnas" savanorė dalijasi vaizdo įrašu, kuriame kalbėjo Mobį užmušę žmonės. Perspėjama, kad įraše yra šuns palaikų nuotraukos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Kaunietė ieško dingusios kalytės: padėkime rasti Pupsę (8)

Kaunietė ieško dingusios kalytės: padėkime rasti Pupsę
Gruodžio 31 d. apie 19 val. vakaro Kaune, Dainavos rajone, Pramonės pr. 73A dingo nedidelė juodos spalvos kalytė. Ji buvo su oranžinės spalvos šviečiančiu antkakliu. Kalytės šeimininkė Raminta prašo pagalbos surasti augintinę, o turinčius vertingos informacijos – pasidalinti ja.

Vilnietė Kristina prašo pagalbos: dingo mylima kalytė Fyfa (35)

Vilnietė Kristina prašo pagalbos: dingo mylima kalytė Fyfa
Jau antrą savaitę vilnietė Kristina neranda savo mylimos keturkojės draugės, Jorkšyro terjerės Fyfos. Kalytė buvo be galo brangi visai šeimai, kuri tikisi, kad drauge pavyks surasti mylimą augintinę.

Vilniečiai aukščio neišsigando: išlaisvino bejėgį katiną iš savaitę trukusių kančių (50)

Vilniečiai aukščio neišsigando: išlaisvino bejėgį katiną iš savaitę trukusių kančių
Vilniuje, Lazdynuose kažko išgąsdintas naminis katinas įsilipo į pušį, kurioje praleido visą savaitę. 15 metrų aukštyje įkalintas katinas nebegalėjo nulipti žemyn, šaltas dienas leido be maisto ir vandens, tuoj pat aplink jį ratus pradėjo sukti varnos. Ši istorija būtų pasibaigusi liūdnai, jei ne drąsūs gelbėtojai, nepabūgę aukščio ir išgelbėję bejėgį katiną – jie padarė tai, ko atsakingos tarnybos nepadarė visą savaitę.

Didžiausi mitai apie šunis žiemą

Didžiausi mitai apie šunis žiemą
Prasidėjus šaltiems žiemos mėnesiams, nepamirškime, kad turime tinkamai pasirūpinti savo gauruotais draugais. Deja, nors atrodo, kad apie „šalto oro pagrindus“ dauguma šeimininkų išmano neblogai (ypač dėl to, kad spauda kasmet apie tai primena), vis dar egzistuoja keletas klaidinančių ar net pavojingų mitų apie šunis ir šaltį. Štai keletas jų.

Paskelbė akcijos pradžią: kiekvienas „patinka“ bus verčiamas maisto porcija gyvūnų prieglaudoms

Paskelbė akcijos pradžią: kiekvienas „patinka“ bus verčiamas maisto porcija gyvūnų prieglaudoms
Artėjant gražiausioms ir dosniausioms metų šventėms, grįžta VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ (toliau GGI) bei UAB „Mars Lietuva“ organizuojama maisto gyvūnų prieglaudoms akcija „Parodyk augintiniui eglutę“. Šeimininkai skatinami nepalikti namuose keturkojų draugų, o, kaip visateisius šeimos narius, atsivesti prie eglutės, drauge praleisti laiką ir sudalyvauti akcijoje, skirtoje paremti prieglaudų beglobius – dar neradusius savo jaukių namų, rašoma pranešime spaudai.

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis (1)

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis
Karališka galia, aristokratiškos manieros – taip šunų mylėtojai kalba apie nacionalinę danų šunų veislę – broholmerius. Pasaulyje šios veislės šunų yra apie tūkstantis, o vieną broholmerį bus galima pamatyti tris dienas truksiančiose parodose Vilniuje.

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai (15)

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai
Atšalus orams, gatvėje pastebime ne tik šilčiau apsirengusius žmones, bet ir keturkojus. Nors anksčiau tokį vaizdelį palydėdavo žmonių krizenimas, šiandien į tai žiūrima rimčiau, o specialistai netgi dalinasi rekomendacijomis, kokiai temperatūrai esant šuniui reikėtų parūpinti ne tik aprangą, bet ir batus. O kaip savo augintinius rengia miestiečiai?

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai (49)

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai
Į DELFI redakciją kreipėsi Klaipėdos „Nuaru“ pasipiktinusi Leila Lukoševič. Moteris teigia, kad prieš porą mėnesių ji išgelbėjo kalytę ir atidavė ją „Nuarui“, tačiau po kurio laiko pastebėjo, kad prieglaudoje iš gyvūno liko tik griaučiai. Leilai kelia didelį susirūpinimą gyvūnų laikymo sąlygos „Nuare“, tuo metu šio atstovai atsako, kad kalytę nualino jai taikytas gydymas.

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų (3)

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų
Voverinės skraiduolės – tai mažieji sterbliniai žinduoliai, kilę iš Australijos ir Naujosios Gvinėjos, vis dažniau tampa naminiais gyvūnėliais kaip alternatyva įprastiems augintiniams. Nors vadinami voverėmis, iš tikrųjų jie yra ne graužikai, o tiksliausia juos vadinti būtų anglišku pavadinimu „sugar gliders“ (cukrinės skraiduolės), rašoma pranešime spaudai.

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (161)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (9)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.