Neramios dienos šunų šeimininkams: siaučia įžūlus vagis, kuris prašo išpirkos

 (71)
Bene kiekvieną kartą einant į parduotuvę mus pasitinka prie įėjimo paliekami šunys, kurių šeimininkai net nepagalvoja apie tokio poelgio riziką. Vilniuje siautėja įžūlus vagis, kuris pagrobia paliktus augintinius ir prašo už juos 150 eurų išpirkos.
Žmogus vedasi šunį
© DELFI / Tomas Vinickas

Parduotuvėje ketino užtrukti vos kelias akimirkas

Antakalnietė Aušra Galvėnienė savo augintinį priglaudė iš gyvūnų prieglaudos – tai buvo vienas iš Ramygalos kaimo šunų, atimtų iš baisiomis sąlygomis juos laikiusios senolės. Šeima jį pavadino Maksu. „Jei atvirai, mes jo net nesirinkome. Užpildėme anketą ir kokį atvežė, tokį paėmėme. Nepaisant to, kad šuo mišrūnas ir jo gyvenimo istorija sudėtinga, šeima jį iškart priėmė su meile“, – prisimena moteris.

Prieš įvykstant lemtingai vagystei, pririštą šunį prie parduotuvės A. Galvėnienė palikdavo tik išskirtiniais atvejais – kaip tik toks ir buvo sausio 6 dieną, penktadienį. „Važiuodama iš darbo užėjau į parduotuvę apsipirkti, tačiau pamiršau vieną produktą – konservuotas pupeles. Pasivaikščiojusi su šunimi suabejojau, eiti ar neiti. Nusprendžiau, kad jei parduotuvėje nebus daug žmonių, greitai nubėgsiu ir sugrįšiu“, – teigia šuns šeimininkė.

Tą dieną lauke buvo žvarbu, termometro stulpelis siekė -25oC, o Maksas buvo aprengtas mėlyna liemene. Moteris sustojo prie Antakalnio poliklinikos esančios „Maxima“ parduotuvės ir užkabino savo augintinio pavadėlį už kablio, esančio prie įėjimo į parduotuvę. „Prieš įeidama į parduotuvę pasilenkiau prie šuns ir sakiau: nepyk, Maksai, žinau, kad šalta, bet aš tuoj grįšiu. Matyt, vagis išgirdo tuos žodžius ir suprato, kad moteriškė išprotėjusi ir labai mylinti savo šunį. Turbūt mano žodžiai turėjo tam įtakos“, – svarsto pašnekovė.

Už informaciją apie šunį paprašė sumokėti

Išėjusi iš parduotuvės, moteris buvo šokiruota – šuns nebėra! A. Galvėnienė puolė kreiptis į aplink esančius žmones, ar niekas nematė šuns. Netrukus viena moteris nurodė kryptį, kuria galėjo nueiti ieškomas šuo, o vienas iš netoliese buvusių neblaivių vyrų patarė nesijaudinti ir kuo skubiau teritorijoje iškabinti skelbimus.

Visi žmonių parodymai vedė į abejotinos reputacijos bendrabučius, esančius už minėtos parduotuvės. Moteris ne tik kartu su dukra ir jos draugais išnarstė netoliese buvusius bendrabučius, bet ir kreipėsi į policiją klausdama, ką tokioje situacijoje turėtų daryti. Pareigūnai atvykę pasiūlė parašyti pareiškimą ir dar tą patį vakarą A. Galvėnienė pasirūpino skelbimais.

Antakalnis, Vilnius
Antakalnis, Vilnius
© DELFI (A.Sarcevičiaus nuotr.)

Penktadienio vakarą šuns nepavyko surasti, tačiau šeima nepasidavė iki pat vėlumos. Anot A. Galvėnienės, labiausiai ją gąsdino tai, kad augintinis gali būti paliktas šalti lauke. „Kitą dieną prie bendrabučių atpažinome tą pačią neblaivių vyrų grupę. Vienas iš jų įdėmiai stebėjo mūsų skelbimą, pasikvietė mano dukrą prieiti arčiau ir paklausė, kiek ji gali sumokėti už informaciją apie skelbime minimą šunį“, – aiškina moteris.

Informaciją suteikęs asmuo patikino, jog penktadienio vakarą praleido pas draugą, kuris turėjo naują šunį, panašų į matytą nuotraukoje. A. Galvėnienės dukra jam sumokėjo 20 eurų ir sužinojo tikslų adresą.

Vagys ištobulino gudrią sistemą

Durys buvo atrakintos, o pašauktas vardu Maksas kaipmat atbėgo į šeimininkės glėbį. Viduje buvęs vyras netrukus šeimai pateikė neįtikėtiną šuns radimo versiją. „Šis vyras tikino ėjęs pro konteinerius ir pamatęs benamį su šunimi, kurį pasiūlė nusipirkti už 150 eurų. Vyras tikino jį nusipirkęs ir pradėjo reikalauti kompensacijos už patirtus nuostolius – sumokėti 150 eurų“, – prisimena A. Galvėnienė.

Moteris šiomis pasakomis nepatikėjo ir pinigų nedavė. Vyras, kuris taip pat buvo neblaivus, nenusileido ir tikino, kad jei negaus pinigų, šuns jiems neatiduos. Nepaisant to, rankose Maksą laikanti Aušros dukra atšovė, kad šuns jis jau nebeturi, tad pinigų negaus.

20 eurų
20 eurų
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Netrukus šeima sužinojo apie gudrią vagių sistemą, kuri sukrauna jiems nemenkus turtus. „Jie pavagia šunis ir laukia, kol bus iškabinti skelbimai. Dažniausiai parašoma, kad už šunį bus atsilyginta – tuo vagys ir naudojasi. Jie paskambina nurodytu numeriu ir prašo 150 eurų išpirkos, bet derantis dažniausiai nusileidžia iki 100 eurų“, – aiškina ji.

Žmonės sumoka vagims ir į nieką nesikreipia

Netrukus A. Galvėnienė sužinojo, kad tokioje situacijoje atsidūrė ne viena. Artimiausią pirmadienį tas pats vagis pakartojo savo misiją pavogdamas auksaspalvį retriverį, paliktą prie naujos „Maxima“ parduotuvės Antakalnyje. Filmavimo kamerų užfiksuotuose vaizduose buvo atpažintas tas pats žmogus. Policijos pareigūnai atvyko į jo butą, kuriame rado ne tik dingusį šunį, bet ir daugybę pavadėlių, likusių nuo ankstesnių vagysčių.

Kol kas vagis nėra nubaustas, tačiau A. Galvėnienė patikina, jog jam parašyti du pareiškimai, ruošiami dokumentai ir netrukus bus pritaikyta atitinkama administracinė bausmė. Paviešinus šią istoriją, kitų žmonių pasakojimai apie panašias vagystes pasipylė kaip iš gausybės rago.

„Žmonės tiesiog ramiai išspręsdavo šias situacijas, sumokėdavo pinigus ir niekur nesikreipdavo, todėl vagys nieko nebijojo. Reikėtų visus skatinti informuoti apie tokius atvejus, kalbėti apie tai su policija. Vagys jaučiasi nebaudžiami, todėl tokie įvykiai kartojasi“, – aiškina A. Galvėnienė.

Tokios augintinių vagystės kartojasi dažnai

Asociacijos „Antakalniečių bendruomenė“ pirmininkui Andriui Egidijui Samaičiui augintinių vagystės jau nuo seno yra pažįstamas reiškinys. „Pats irgi esu palikęs šunį toje vietoje, kur įvyko vagystė. Ten dažnai buriasi bedarbiai, išgeriantys žmonės. Kadangi esu vietinis, iš matymo jiems pažįstamas gyventojas, iš manęs jiems nepatogu vogti. Kartais net paprašau jų pažiūrėti mano šunį – juk jie vis tiek ten trinasi, rūko“, – tikina jis.

Šuo
Šuo
© Shutterstock nuotr.

A. Galvėnienės atveju, teritorija šalia parduotuvės, kurioje buvo paliktas šuo, nepateko į kamerų filmuojamą lauką, todėl tuo ne visada galima pasikliauti.

„Man neatrodo, kad pririšti savo gyvūną prie parduotuvės yra gerai. Nors tam yra specialūs stovai, po šių atvejų akivaizdu, kad tai nėra saugu. Žmonės nepalieka taip pririštų mažų vaikų, brangina juos, bet mano, kad su šunimis galima taip elgtis. Reikia branginti ir savo augintinį. Jei vedžioji, tai vedžiok, ir tik parvedęs namo eik į parduotuvę“, – pataria bendruomenės pirmininkas.

Anot jo, gyvūnų vagystės pasikartoja gana dažnai. Dažniausiai vagys susidomi veisliniais, neįprastai atrodančiais šunimis, nes už juos gali tikėtis gauti daugiau pinigų.

A. E. Samaitis tiki, kad būtina sugriežtinti atsakomybę už gyvūnų vagystes, o iki tol žmonės turėtų pasisaugoti ir nepalikti savo augintinių vienišų už parduotuvės durų. „Jei vis dėlto turite palikti augintinį prie parduotuvės, stenkitės kuo greičiau sugrįžti arba paprašyti kieno nors, kad pasaugotų. Absurdas, kad dviratį bijome palikti neprirakintą, o šuns – ne. Turime atsakyti į klausimą, kas mums yra vertingiau, gyvūnas ar dviratis“, – tikina pašnekovas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (102)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (272)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (60)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų (135)

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų
Kalbos apie šunelį Torį, kurį mėginta nuskandinti upėje su 6 kilogramų svarmeniu, netyla – žmogaus žiaurumo sukrėsta visuomenė laukia teisingumo įvykdymo. Tiesa, dalis drįsta spėti, kad augintiniu galėjo bandyti atsikratyti ir pats šeimininkas Saulius. DELFI pavyko su juo susisiekti ir išgirsti, ką šiuo metu jam tenka išgyventi bei kas vyko tą lemtingą rytą.

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai (29)

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai
Prasidėjusi šienapjūtė Lietuvoje pareikalavo pirmųjų aukų. Socialiniuose tinkluose plinta baisios nuotraukos, kuriose užfiksuoti šienaujant lauką sužaloti mažyčiai stirniukai.