Neramios dienos šunų šeimininkams: siaučia įžūlus vagis, kuris prašo išpirkos

 (71)
Bene kiekvieną kartą einant į parduotuvę mus pasitinka prie įėjimo paliekami šunys, kurių šeimininkai net nepagalvoja apie tokio poelgio riziką. Vilniuje siautėja įžūlus vagis, kuris pagrobia paliktus augintinius ir prašo už juos 150 eurų išpirkos.
Žmogus vedasi šunį
© DELFI / Tomas Vinickas

Parduotuvėje ketino užtrukti vos kelias akimirkas

Antakalnietė Aušra Galvėnienė savo augintinį priglaudė iš gyvūnų prieglaudos – tai buvo vienas iš Ramygalos kaimo šunų, atimtų iš baisiomis sąlygomis juos laikiusios senolės. Šeima jį pavadino Maksu. „Jei atvirai, mes jo net nesirinkome. Užpildėme anketą ir kokį atvežė, tokį paėmėme. Nepaisant to, kad šuo mišrūnas ir jo gyvenimo istorija sudėtinga, šeima jį iškart priėmė su meile“, – prisimena moteris.

Prieš įvykstant lemtingai vagystei, pririštą šunį prie parduotuvės A. Galvėnienė palikdavo tik išskirtiniais atvejais – kaip tik toks ir buvo sausio 6 dieną, penktadienį. „Važiuodama iš darbo užėjau į parduotuvę apsipirkti, tačiau pamiršau vieną produktą – konservuotas pupeles. Pasivaikščiojusi su šunimi suabejojau, eiti ar neiti. Nusprendžiau, kad jei parduotuvėje nebus daug žmonių, greitai nubėgsiu ir sugrįšiu“, – teigia šuns šeimininkė.

Tą dieną lauke buvo žvarbu, termometro stulpelis siekė -25oC, o Maksas buvo aprengtas mėlyna liemene. Moteris sustojo prie Antakalnio poliklinikos esančios „Maxima“ parduotuvės ir užkabino savo augintinio pavadėlį už kablio, esančio prie įėjimo į parduotuvę. „Prieš įeidama į parduotuvę pasilenkiau prie šuns ir sakiau: nepyk, Maksai, žinau, kad šalta, bet aš tuoj grįšiu. Matyt, vagis išgirdo tuos žodžius ir suprato, kad moteriškė išprotėjusi ir labai mylinti savo šunį. Turbūt mano žodžiai turėjo tam įtakos“, – svarsto pašnekovė.

Už informaciją apie šunį paprašė sumokėti

Išėjusi iš parduotuvės, moteris buvo šokiruota – šuns nebėra! A. Galvėnienė puolė kreiptis į aplink esančius žmones, ar niekas nematė šuns. Netrukus viena moteris nurodė kryptį, kuria galėjo nueiti ieškomas šuo, o vienas iš netoliese buvusių neblaivių vyrų patarė nesijaudinti ir kuo skubiau teritorijoje iškabinti skelbimus.

Visi žmonių parodymai vedė į abejotinos reputacijos bendrabučius, esančius už minėtos parduotuvės. Moteris ne tik kartu su dukra ir jos draugais išnarstė netoliese buvusius bendrabučius, bet ir kreipėsi į policiją klausdama, ką tokioje situacijoje turėtų daryti. Pareigūnai atvykę pasiūlė parašyti pareiškimą ir dar tą patį vakarą A. Galvėnienė pasirūpino skelbimais.

Antakalnis, Vilnius
Antakalnis, Vilnius
© DELFI (A.Sarcevičiaus nuotr.)

Penktadienio vakarą šuns nepavyko surasti, tačiau šeima nepasidavė iki pat vėlumos. Anot A. Galvėnienės, labiausiai ją gąsdino tai, kad augintinis gali būti paliktas šalti lauke. „Kitą dieną prie bendrabučių atpažinome tą pačią neblaivių vyrų grupę. Vienas iš jų įdėmiai stebėjo mūsų skelbimą, pasikvietė mano dukrą prieiti arčiau ir paklausė, kiek ji gali sumokėti už informaciją apie skelbime minimą šunį“, – aiškina moteris.

Informaciją suteikęs asmuo patikino, jog penktadienio vakarą praleido pas draugą, kuris turėjo naują šunį, panašų į matytą nuotraukoje. A. Galvėnienės dukra jam sumokėjo 20 eurų ir sužinojo tikslų adresą.

Vagys ištobulino gudrią sistemą

Durys buvo atrakintos, o pašauktas vardu Maksas kaipmat atbėgo į šeimininkės glėbį. Viduje buvęs vyras netrukus šeimai pateikė neįtikėtiną šuns radimo versiją. „Šis vyras tikino ėjęs pro konteinerius ir pamatęs benamį su šunimi, kurį pasiūlė nusipirkti už 150 eurų. Vyras tikino jį nusipirkęs ir pradėjo reikalauti kompensacijos už patirtus nuostolius – sumokėti 150 eurų“, – prisimena A. Galvėnienė.

Moteris šiomis pasakomis nepatikėjo ir pinigų nedavė. Vyras, kuris taip pat buvo neblaivus, nenusileido ir tikino, kad jei negaus pinigų, šuns jiems neatiduos. Nepaisant to, rankose Maksą laikanti Aušros dukra atšovė, kad šuns jis jau nebeturi, tad pinigų negaus.

20 eurų
20 eurų
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Netrukus šeima sužinojo apie gudrią vagių sistemą, kuri sukrauna jiems nemenkus turtus. „Jie pavagia šunis ir laukia, kol bus iškabinti skelbimai. Dažniausiai parašoma, kad už šunį bus atsilyginta – tuo vagys ir naudojasi. Jie paskambina nurodytu numeriu ir prašo 150 eurų išpirkos, bet derantis dažniausiai nusileidžia iki 100 eurų“, – aiškina ji.

Žmonės sumoka vagims ir į nieką nesikreipia

Netrukus A. Galvėnienė sužinojo, kad tokioje situacijoje atsidūrė ne viena. Artimiausią pirmadienį tas pats vagis pakartojo savo misiją pavogdamas auksaspalvį retriverį, paliktą prie naujos „Maxima“ parduotuvės Antakalnyje. Filmavimo kamerų užfiksuotuose vaizduose buvo atpažintas tas pats žmogus. Policijos pareigūnai atvyko į jo butą, kuriame rado ne tik dingusį šunį, bet ir daugybę pavadėlių, likusių nuo ankstesnių vagysčių.

Kol kas vagis nėra nubaustas, tačiau A. Galvėnienė patikina, jog jam parašyti du pareiškimai, ruošiami dokumentai ir netrukus bus pritaikyta atitinkama administracinė bausmė. Paviešinus šią istoriją, kitų žmonių pasakojimai apie panašias vagystes pasipylė kaip iš gausybės rago.

„Žmonės tiesiog ramiai išspręsdavo šias situacijas, sumokėdavo pinigus ir niekur nesikreipdavo, todėl vagys nieko nebijojo. Reikėtų visus skatinti informuoti apie tokius atvejus, kalbėti apie tai su policija. Vagys jaučiasi nebaudžiami, todėl tokie įvykiai kartojasi“, – aiškina A. Galvėnienė.

Tokios augintinių vagystės kartojasi dažnai

Asociacijos „Antakalniečių bendruomenė“ pirmininkui Andriui Egidijui Samaičiui augintinių vagystės jau nuo seno yra pažįstamas reiškinys. „Pats irgi esu palikęs šunį toje vietoje, kur įvyko vagystė. Ten dažnai buriasi bedarbiai, išgeriantys žmonės. Kadangi esu vietinis, iš matymo jiems pažįstamas gyventojas, iš manęs jiems nepatogu vogti. Kartais net paprašau jų pažiūrėti mano šunį – juk jie vis tiek ten trinasi, rūko“, – tikina jis.

Šuo
Šuo
© Shutterstock nuotr.

A. Galvėnienės atveju, teritorija šalia parduotuvės, kurioje buvo paliktas šuo, nepateko į kamerų filmuojamą lauką, todėl tuo ne visada galima pasikliauti.

„Man neatrodo, kad pririšti savo gyvūną prie parduotuvės yra gerai. Nors tam yra specialūs stovai, po šių atvejų akivaizdu, kad tai nėra saugu. Žmonės nepalieka taip pririštų mažų vaikų, brangina juos, bet mano, kad su šunimis galima taip elgtis. Reikia branginti ir savo augintinį. Jei vedžioji, tai vedžiok, ir tik parvedęs namo eik į parduotuvę“, – pataria bendruomenės pirmininkas.

Anot jo, gyvūnų vagystės pasikartoja gana dažnai. Dažniausiai vagys susidomi veisliniais, neįprastai atrodančiais šunimis, nes už juos gali tikėtis gauti daugiau pinigų.

A. E. Samaitis tiki, kad būtina sugriežtinti atsakomybę už gyvūnų vagystes, o iki tol žmonės turėtų pasisaugoti ir nepalikti savo augintinių vienišų už parduotuvės durų. „Jei vis dėlto turite palikti augintinį prie parduotuvės, stenkitės kuo greičiau sugrįžti arba paprašyti kieno nors, kad pasaugotų. Absurdas, kad dviratį bijome palikti neprirakintą, o šuns – ne. Turime atsakyti į klausimą, kas mums yra vertingiau, gyvūnas ar dviratis“, – tikina pašnekovas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partenkė šunį ir nė nestabtelėjo pareigūnai prašo pagalbos (160)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (8)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.