Nemokamų dresūros pamokų atidarymo renginyje apsilankė aktorė Vaiva Mainelytė su augintine Kora

© DELFI (E.Skardžiaus nuotr.)

Šį sekmadienį, gegužės 29 d., Vilniuje, prie Baltojo tilto prasidėjo visą birželio mėnesį truksiantis nemokamų šunų dresūros pamokų projektas, kurio atidaryme dresūros paslapčių mokėsi ir aktorė Vaiva Mainelytė su savo augintine mišrūne Kora. Dresūros užsiėmimus vilniečiams dovanojantys renginio organizatoriai gyvūnų ėdalo kompanija „Purina“ tikisi, kad šios pamokos padės geriau suprasti savo augintinius ir su jais imti kalbėtis viena kalba.

„Skirti tinkamą dėmesį savo augintinio auklėjimui svarbu jau vien tam, kad įprastas kasdienis pasivaikščiojimas su šunimi taptų malonumu. Nors paklusnumo galima išmokyti kiekvieną šunį, dresūros procesas nėra toks paprastas, kaip gali atrodyti. Kai kurie šeimininkai linkę savarankiškai mokyti savo šunis tam tikrų komandų, tačiau neretai sau ir savo augintiniui visai netyčia padaro daugiau žalos nei naudos. Pavyzdžiui, jei šuo rodo baimę, žmogus instinktyviai ima jį glostyti, guosti, tuo tarpu gyvūnas tokį veiksmą supranta kaip paskatinimą, kad elgiasi teisingai.“, – sakė „Smart Dog“ dresūros mokyklos instruktorius Karolis Grigaliūnas.

Renginyje pamoką vedęs profesionalus dresuotojas K. Grigaliūnas pasakojo apie šunų psichologiją, mokė perprasti jų elgseną ir imtis teisingos augintinio priežiūros. Pirmoji pamokos dalis buvo skirta bendrajai dresūrai, įvairioms šunų elgesio temoms. Likusį pamokos laiką kartu su keturkojų mylėtojais aptartos individualios problemos.

Mokytis dresūros pagrindų, surasti bendraminčių ir pasidalinti keturkojų auginimo patirtimi vilniečiai ir miesto svečiai su savo augintiniais nemokamai galės kiekvieną birželio sekmadienį, 11-13 val., po atviru dangumi vyksiančiose pamokose. Dresūros pamokose praleistas laikas ne tik smagus, bet ir naudingas – užmezgamas glaudus šuns ir šeimininko ryšys, o pakoreguota ar tinkamai suformuota elgsena neabejotinai kelia kur kas didesnį malonumą laikyti augintinį. Užsiėmimų metu įgytas žinias šeimininkai galės lengvai pritaikyti praktikoje ir koreguoti net vyresnių šunų įpročius.

Dresavimo instruktorius teigė, kad kiekvienas šuo, priklausomai nuo jo amžiaus ir veislės, skirtingai reaguoja į dresūrą. „Koks keturkojis bebūtų, net ir patį nepaklusniausią, jau susiformavusio charakterio šunį galima išmokyti pagrindinių komandų ir patobulinti jo elgesį. Kartais užtenka vos keturių ar penkių dresūros treniruočių tam, kad „nemandagų“, nuolat kitus šunis aplojantį augintinį būtų galima pripratinti tinkamai elgtis ir netgi žaisti su kitais šunimis“, – pasakojo K. Grigaliūnas.

Manoma, kad dresūroje patys svarbiausi pirmieji augintinio metai – tai laikas, kai sparčiausiai formuojasi šuns elgsena, tuo metu išmoktas komandas augintinis prisimins visą gyvenimą. Jei šiuo laikotarpiu taisyklingam šunų auklėjimui bus skiriama nepakankamai laiko, tikėtina, kad nemalonios, su augintinio elgsena susijusios situacijos lydės nuolat. Auklėjimo stoka priveda prie įsisenėjusių problemų, trukdo džiaugtis santykiu su gyvūnu ir gali sukelti nuostolių, nes tai būna ir šuns agresijos priežastimi. Svarbu žinoti, jog šunų auklėjimas ir elgesio koregavimas neatsiejamas nuo jų motyvavimo, todėl nemokamų dresūros pamokų metu šuniukai paskatinami specialiais skanėstais.

Dresūros pamokų grafikas:

Gegužės 29 d. (sekmadienis) – 13–15 val.
Birželio 5 d. (sekmadienis) – 11–13 val.
Birželio 12 d. (sekmadienis) – 11–13 val.
Birželio 19 d. (sekmadienis) – 11–13 val.
Birželio 26 d. (sekmadienis) – 11–13 val.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis (1)

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis
Karališka galia, aristokratiškos manieros – taip šunų mylėtojai kalba apie nacionalinę danų šunų veislę – broholmerius. Pasaulyje šios veislės šunų yra apie tūkstantis, o vieną broholmerį bus galima pamatyti tris dienas truksiančiose parodose Vilniuje.

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai (15)

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai
Atšalus orams, gatvėje pastebime ne tik šilčiau apsirengusius žmones, bet ir keturkojus. Nors anksčiau tokį vaizdelį palydėdavo žmonių krizenimas, šiandien į tai žiūrima rimčiau, o specialistai netgi dalinasi rekomendacijomis, kokiai temperatūrai esant šuniui reikėtų parūpinti ne tik aprangą, bet ir batus. O kaip savo augintinius rengia miestiečiai?

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai (48)

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai
Į DELFI redakciją kreipėsi Klaipėdos „Nuaru“ pasipiktinusi Leila Lukoševič. Moteris teigia, kad prieš porą mėnesių ji išgelbėjo kalytę ir atidavė ją „Nuarui“, tačiau po kurio laiko pastebėjo, kad prieglaudoje iš gyvūno liko tik griaučiai. Leilai kelia didelį susirūpinimą gyvūnų laikymo sąlygos „Nuare“, tuo metu šio atstovai atsako, kad kalytę nualino jai taikytas gydymas.

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų (3)

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų
Voverinės skraiduolės – tai mažieji sterbliniai žinduoliai, kilę iš Australijos ir Naujosios Gvinėjos, vis dažniau tampa naminiais gyvūnėliais kaip alternatyva įprastiems augintiniams. Nors vadinami voverėmis, iš tikrųjų jie yra ne graužikai, o tiksliausia juos vadinti būtų anglišku pavadinimu „sugar gliders“ (cukrinės skraiduolės), rašoma pranešime spaudai.

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (161)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (9)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!