Šiemet – dar daugiau dalyvių

Jau sostinės tradicija tapusios „Korgių lenktynės“ – tai juoko, geros nuotaikos ir šypsenų kupina šventė. Džiaugsminga renginio atmosfera kasmet sulaukia vis daugiau dėmesio: anot lenktynių organizatorių, vis gausesnį būrį dalyvių pritraukia ne tik šeimininkų noras, kad jų augintinis laimėtų rungtynėse, bet ir siekis smagiai praleisti laiką stebint žaismingas, kartais – komiškas trumpakojų korgių varžybas.

„Džiaugiamės, kad kiekvienais metais „Korgių lenktynės“ vis labiau auga. Pirmojo renginio metu, 2020 m., Vingio parke sulaukėme 40 mažųjų bėgikų ir bene tūkstančio žiūrovų. Pernai, po trejų metų pertraukos, lenktynės į Vilnių sugrįžo ir susilaukė dar daugiau dėmesio: jose dalyvavo 60 korgių, o jų varžybas stebėjo net 4 tūkst. žiūrovų. Šiemet skaičiai dar didesni – vien pirmąją registracijos savaitę jau užsiregistravo virš 80 dalyvių. Kaskart nesikeičia tik vienas dalykas – tai dalyvių ir žiūrovų entuziazmas, tad matyti, jog toks renginys Vilniuje labai reikalingas“, – sako vienas iš „Korgių lenktynių“ organizatorių Edvinas Miškas.

Korgių lenktynės

Peržengė Lietuvos ribas

Šiemet lenktynės tampa tarptautinės: pirmąją registracijos savaitę sulaukta 11 dalyvių anketų iš kaimyninių šalių – Latvijos, Estijos bei Lenkijos. Be to, Vilniaus keturkojų renginys jau pernai nuskambėjo pasauliniu mastu: sostinės korgių šventė buvo aptarta Jungtinės Karalystės visuomeninio transliuotojo „BBC“ bei Kanados „CBC“.

„Džiugu, jog tarptautinėje žiniasklaidoje „Korgių lenktynės“ matomos kaip unikalus Vilniaus renginys. Ypač „BBC“ pabrėžė šventės gebėjimą suburti įvairaus amžiaus žmones, sukuriant smagią, šeimai draugišką atmosferą. Taip pat reportaže teigta, kad tokios išskirtinės vietinės šventės išryškina džiaugsmingesnius bendruomenės gyvenimo aspektus, stiprina kultūrinį pasididžiavimą bei skatina vietos gyventojus įsitraukti į viešas šventes. Manome, kad varžyboms šiemet dar labiau išaugus, jos susilauks dar daugiau užsienio žiniasklaidos dėmesio bei matomumo, o susirinkus dalyviams iš skirtingų šalių, paskatinsime tarptautinę korgių veislės entuziastų bendrystę“, – teigia viena iš „Korgių lenktynių“ organizatorių Dovilė Bielousovaitė.

Korgių lenktynės

Keturkojų laukia nauja rungtis

Šių metų lenktynėse korgiai dėl greičiausio lenktynininko titulo varžysis savo svorio kategorijose, kaip ir anksčiau, o išsiaiškinus greičiausius jose, viskas kelsis į didįjį finalą, kurį pristato kokybiškas „Bitės“ 5G ryšys.

Be to, mažųjų bėgikų šeimininkai kviečiami pasitelkti kūrybiškumą ir į renginį atsivesti savo keturkojus, papuoštus išradingais kostiumais – dailiausiai aprengti korgiai kostiumų parade galės pelnyti populiariausio korgio titulą.

„Taip pat šiais metais pristatysime naują rungtį – „Kelionių Panoramos korgių sprintą“, kurio metu atskira trasa bėgs po vieną varžybų dalyvį, siekiant įveikti atstumą per kuo trumpesnį laiką. Tad bus dar daugiau progų mažiesiems bėgikams siekti asmeninių rekordų bei pelnyti gardžių prizų, o vilniečiams ir miesto svečiams – susiburti žaliuojančioje sostinės širdyje ir smagiai praleisti laiką. Iki lenktynių liko kiek daugiau nei du mėnesiai, tad visi norintys dar turi laiko užregistruoti savo augintinį į nepamirštamas keturkojų varžybas“, – pažymi organizatoriai.

Iki rugpjūčio 20 d. registracija į lenktynes vyksta ČIA.

„Korgių lenktynės“ – nuo 2020 m. organizuojamos Lietuvos valų korgių pembrukų ir kardiganų lenktynės. Renginys yra viešas, nemokamas ir atviras kiekvienam draugiškam augintiniui, jo šeimininkui ir bičiuliui. Šių metų lenktynių dalyviams greičiau bėgti ir skardžiau loti padės renginio rėmėjai ir partneriai: „Kelionių Panorama“, „Bitė Lietuva“, bei „Go Vilnius“.