Reklama

Močiutės Zitos namuose vietos vienatvei nepalieka mylimi augintiniai

 (1)
Šis straipsnis yra kompanijos “Purina” inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai senjorams“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti senyvo amžiaus žmonės priglausti vyresnio amžiaus šunis ir kates iš gyvūnų prieglaudos. Keturkojų kompanija džiugina, įkvepia, pakelia nuotaiką ir palengvina neretai vienišą kasdienybę.

Aplinkiniai sako, kad Zita iš savo namų niekada neišvytų jokio priklydusio gyvūno ar žmogaus. Šiuo metu jos namuose prieglobstį radusios net trys katės: Kremas, Žirnis ir Uoga bei netrukus šunelių susilauksianti kalytė Oncė.

„Žirnis gyveno netoliese. Po kaimyno mirties katino nenorėjo pasiimti nei vaikai, nei anūkai. Aš jį priglaudžiau, bet jis nebuvo pratęs svetimuose namuose. Pabūdavo kelias valandas, atsisėsdavo prie durų ir rėkdavo. Visi aplinkiniai sakė, kad Žirnis nepripras, negyvens pas mane, bet pažiūrėkite, koks jis dabar meilus. Uoga ir Kremas atsirado beveik tuo pačiu metu. Vieną atidavė dukros kolega, o kitą – vyro draugas“ – apie murklių atsiradimą pasakoja Zita.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Ne tik katės, bet ir šunys randa vietos pašnekovės širdyje. „Prieš Oncę turėjau šunytę Tiną, bet vilkinis šuo prie ežero pagavo ir perkando jai šoną bei nugarą. Gydžiau, slaugiau, bet išgelbėti gyvybės nepavyko. Oncė yra tos kalytės dukra. Dabar jai jau šeši metai ir netrukus turėsime šuniukų. Prieš tai buvau priglaudusi dar vieną šunį, kurį šeimininkas jau vežė užmigdyti. Jis buvo labai geras ir draugiškas, bet matyt muštas, nes vos pamatydavo, kad kas ranką kelia ar grubiau elgiasi, iškart puldavo mane ginti.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Turi šunys savo pomėgiu. Va, kartą Tina mane sekė iki sodo 8 kilometrus, o aš su dviračiu važiavau, tai jau buvau gerą kelio gabalą numynus kol ją pamačiau, nebenorėjau apsisukti ir grįžti, tad ją įsikėliau į dėžutę, pritvirtintą ant dviračio. Nuo to karto kai reikėdavo, kartu su ja dviračiu važiuodavau. O pavyzdžiui Oncė mėgsta spintoje būti. Ji priprato ten tupėti, kai aš ligoninėje gulėjau. Kartais net sunku išvaryti. Taip pat Oncė labai myli mano dukrą. Kartais kai kalbame telefonu, dukra paprašo telefoną prikišti prie šuns. Oncė pradeda dairytis, atpažįsta balsą, bet nemato žmogaus. Kai dukra atvažiuoja į svečius, Oncė staigiai puola prie durų jos pasitikti.”


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Zita pastebi, kad katės ypatingai jaučia žmones ir gali pranešti apie laukiančias nelaimes. „Kadaise auginau tokį rudą katiną, kurį vyro draugas atidavė. Prieš vyro mirtį katinas pradėjo išeidinėti iš namų, savaitėms dingdavo. Prie tvoros pabūdavo, parėkdavo ir vėl pabėgdavo, nors ir valgyti šaukiau. Vis rečiau ir rečiau pasirodydavo, o galiausiai prapuolė. Vyrui sakiau, kad blogai, jeigu katinas nebeateina, tai blogas ženklas. Jis tada nieko nepasakė, bet po kelių dienų mirė.”


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Meilę ir ypatingą ryšį su gyvūnais pašnekovė jautė nuo jaunystės. „Mūsų kaime buvo arklys. Visuomet nuveždavau jam ėdalo. Kartą einu į gryčią, nekreipdama dėmesio į arklį, o įėjus visi buvę viduje pradeda juoktis. Nesuprantu iš ko. Galvoju, gal blogai atrodau ar išsitepiau. O pasirodo, arklys įlindo vidun paskui mane. Susilenkęs, nors pats labai didelis, o kaimo troba žema, bet jis brovėsi iš paskos. Matyt todėl, kad eidama pro šalį su juo nepašnekėjau ir duonos nedaviau” – šypsosi pensininkė.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

„Žinoma, kartais paburbu ant savo gyvūnų, bet labai juos myliu. Su jais reikia bendrauti ir kalbėti, jais rūpintis. Gyvuliukams labai reikia meilės. Va, pavyzdžiui, Uoga vis kokią pelę namo parneša, murkia dantyse laikydama. Šuniukas kaip signalizacija veikia – tik kas sukrebžda už durų – iškart suloja. Jokio sunkumo nepatiriu besirūpindama gyvūnais. Tik laiku išvesti į lauką reikia. Manau, kad pensininkams būtinai reikia priglausti kokį augintinį, jei tik myli juos ir sveikatos turi” – savo mintimis dalinasi pašnekovė.

Zitos namai kvepia ką tik iškeptais ypatingais bulviniais blynais, pakurtas pečius užpildo kambarį malonia šiluma, katės snaudžia įsitaisiusios mėgstamuose kampuose, Oncė vangiai šmirinėja aplink ir tada nejučia pagalvoji, kad šiuose namuose vienatvei vietos tiesiog nėra.

Šis straipsnis yra kompanijos “Purina” inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai senjorams“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti senyvo amžiaus žmonės priglausti vyresnio amžiaus šunis ir kates iš gyvūnų prieglaudos. Keturkojų kompanija džiugina, įkvepia, pakelia nuotaiką ir palengvina neretai vienišą kasdienybę.

Skirkite minutę laiko ir atsakykite į kelis mūsų paruoštus klausimus, o trijų laimingųjų augintinius „Purina“ nustebins maloniomis dovanomis!

Užsakymo nr.: PT_69942996

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (99)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado “Vyšnių sodo” prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. “Žinomumą įkinkėme geram reikalui”, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai “Vyšnių sodas” laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (272)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (60)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų (135)

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų
Kalbos apie šunelį Torį, kurį mėginta nuskandinti upėje su 6 kilogramų svarmeniu, netyla – žmogaus žiaurumo sukrėsta visuomenė laukia teisingumo įvykdymo. Tiesa, dalis drįsta spėti, kad augintiniu galėjo bandyti atsikratyti ir pats šeimininkas Saulius. DELFI pavyko su juo susisiekti ir išgirsti, ką šiuo metu jam tenka išgyventi bei kas vyko tą lemtingą rytą.

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai (29)

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai
Prasidėjusi šienapjūtė Lietuvoje pareikalavo pirmųjų aukų. Socialiniuose tinkluose plinta baisios nuotraukos, kuriose užfiksuoti šienaujant lauką sužaloti mažyčiai stirniukai.