Reklama

Močiutės Zitos namuose vietos vienatvei nepalieka mylimi augintiniai

 (1)
Šis straipsnis yra kompanijos “Purina” inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai senjorams“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti senyvo amžiaus žmonės priglausti vyresnio amžiaus šunis ir kates iš gyvūnų prieglaudos. Keturkojų kompanija džiugina, įkvepia, pakelia nuotaiką ir palengvina neretai vienišą kasdienybę.

Aplinkiniai sako, kad Zita iš savo namų niekada neišvytų jokio priklydusio gyvūno ar žmogaus. Šiuo metu jos namuose prieglobstį radusios net trys katės: Kremas, Žirnis ir Uoga bei netrukus šunelių susilauksianti kalytė Oncė.

„Žirnis gyveno netoliese. Po kaimyno mirties katino nenorėjo pasiimti nei vaikai, nei anūkai. Aš jį priglaudžiau, bet jis nebuvo pratęs svetimuose namuose. Pabūdavo kelias valandas, atsisėsdavo prie durų ir rėkdavo. Visi aplinkiniai sakė, kad Žirnis nepripras, negyvens pas mane, bet pažiūrėkite, koks jis dabar meilus. Uoga ir Kremas atsirado beveik tuo pačiu metu. Vieną atidavė dukros kolega, o kitą – vyro draugas“ – apie murklių atsiradimą pasakoja Zita.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Ne tik katės, bet ir šunys randa vietos pašnekovės širdyje. „Prieš Oncę turėjau šunytę Tiną, bet vilkinis šuo prie ežero pagavo ir perkando jai šoną bei nugarą. Gydžiau, slaugiau, bet išgelbėti gyvybės nepavyko. Oncė yra tos kalytės dukra. Dabar jai jau šeši metai ir netrukus turėsime šuniukų. Prieš tai buvau priglaudusi dar vieną šunį, kurį šeimininkas jau vežė užmigdyti. Jis buvo labai geras ir draugiškas, bet matyt muštas, nes vos pamatydavo, kad kas ranką kelia ar grubiau elgiasi, iškart puldavo mane ginti.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Turi šunys savo pomėgiu. Va, kartą Tina mane sekė iki sodo 8 kilometrus, o aš su dviračiu važiavau, tai jau buvau gerą kelio gabalą numynus kol ją pamačiau, nebenorėjau apsisukti ir grįžti, tad ją įsikėliau į dėžutę, pritvirtintą ant dviračio. Nuo to karto kai reikėdavo, kartu su ja dviračiu važiuodavau. O pavyzdžiui Oncė mėgsta spintoje būti. Ji priprato ten tupėti, kai aš ligoninėje gulėjau. Kartais net sunku išvaryti. Taip pat Oncė labai myli mano dukrą. Kartais kai kalbame telefonu, dukra paprašo telefoną prikišti prie šuns. Oncė pradeda dairytis, atpažįsta balsą, bet nemato žmogaus. Kai dukra atvažiuoja į svečius, Oncė staigiai puola prie durų jos pasitikti.”


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Zita pastebi, kad katės ypatingai jaučia žmones ir gali pranešti apie laukiančias nelaimes. „Kadaise auginau tokį rudą katiną, kurį vyro draugas atidavė. Prieš vyro mirtį katinas pradėjo išeidinėti iš namų, savaitėms dingdavo. Prie tvoros pabūdavo, parėkdavo ir vėl pabėgdavo, nors ir valgyti šaukiau. Vis rečiau ir rečiau pasirodydavo, o galiausiai prapuolė. Vyrui sakiau, kad blogai, jeigu katinas nebeateina, tai blogas ženklas. Jis tada nieko nepasakė, bet po kelių dienų mirė.”


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Meilę ir ypatingą ryšį su gyvūnais pašnekovė jautė nuo jaunystės. „Mūsų kaime buvo arklys. Visuomet nuveždavau jam ėdalo. Kartą einu į gryčią, nekreipdama dėmesio į arklį, o įėjus visi buvę viduje pradeda juoktis. Nesuprantu iš ko. Galvoju, gal blogai atrodau ar išsitepiau. O pasirodo, arklys įlindo vidun paskui mane. Susilenkęs, nors pats labai didelis, o kaimo troba žema, bet jis brovėsi iš paskos. Matyt todėl, kad eidama pro šalį su juo nepašnekėjau ir duonos nedaviau” – šypsosi pensininkė.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

„Žinoma, kartais paburbu ant savo gyvūnų, bet labai juos myliu. Su jais reikia bendrauti ir kalbėti, jais rūpintis. Gyvuliukams labai reikia meilės. Va, pavyzdžiui, Uoga vis kokią pelę namo parneša, murkia dantyse laikydama. Šuniukas kaip signalizacija veikia – tik kas sukrebžda už durų – iškart suloja. Jokio sunkumo nepatiriu besirūpindama gyvūnais. Tik laiku išvesti į lauką reikia. Manau, kad pensininkams būtinai reikia priglausti kokį augintinį, jei tik myli juos ir sveikatos turi” – savo mintimis dalinasi pašnekovė.

Zitos namai kvepia ką tik iškeptais ypatingais bulviniais blynais, pakurtas pečius užpildo kambarį malonia šiluma, katės snaudžia įsitaisiusios mėgstamuose kampuose, Oncė vangiai šmirinėja aplink ir tada nejučia pagalvoji, kad šiuose namuose vienatvei vietos tiesiog nėra.

Šis straipsnis yra kompanijos “Purina” inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai senjorams“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti senyvo amžiaus žmonės priglausti vyresnio amžiaus šunis ir kates iš gyvūnų prieglaudos. Keturkojų kompanija džiugina, įkvepia, pakelia nuotaiką ir palengvina neretai vienišą kasdienybę.

Skirkite minutę laiko ir atsakykite į kelis mūsų paruoštus klausimus, o trijų laimingųjų augintinius „Purina“ nustebins maloniomis dovanomis!

Užsakymo nr.: PT_69942996

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Konkursas „Mano gyvūnas“: nugalėtojo laukia originalus prizas

Konkursas „Mano gyvūnas“: nugalėtojo laukia originalus prizas
Auginate katiną, šunį, driežą, o gal vorą? Nesvarbu, koks bebūtų jūsų augintinis – DELFI dizaineris Rimas Pocius gali nupiešti bet ką. Skelbiame konkurso „Mano gyvūnas“ pradžią, kurio nugalėtojas galės džiaugtis savo augintinio paveikslu.

Prieglaudos darbuotojai nustėro: Vilniaus centre – šuniukų „lageris“ (55)

Prieglaudos darbuotojai nustėro: Vilniaus centre – šuniukų „lageris“
Šiandien tebeegzistuoja „lageriai“, tik į juos patenka ne žmonės, o šunys. Tuo įsitikino „SOS gyvūnų“ prieglaudos darbuotojai, Šuns dienos išvakarėse atradę 9 badu marintus šunelius. Liūdna, bet dažniausiai šiuos „lagerius“ įkūrę ir gyvūnus badu marinę žmonės puikiai sugeba likti nežinomi.

Kurio Lietuvos miesto gyventojai gyvūnų prekėms išleidžia daugiausiai pinigų? (6)

Kurio Lietuvos miesto gyventojai gyvūnų prekėms išleidžia daugiausiai pinigų?
Šiandien – balandžio 24-ąją – minima Šuns diena, kurią prieš kelis metus inicijavo Lietuvos kinologų draugija. Šią dieną norima atkreipti visuomenės dėmesį, kad šuo nebėra vien tik namų sargas ir kaip bet kuris kitas augintinis reikalauja žmogaus atsakomybės ir rūpestingos priežiūros. Šia proga prekybos tinklas „Maxima“ įvertino gyvūnų prekes perkančių klientų įpročius ir pabandė nustatyti, kur gyvena patys didžiausi šunų mylėtojai, rašoma pranešime spaudai.

Šuns diena jau rytoj: ką veikti kartu su augintiniu? (7)

Šuns diena jau rytoj: ką veikti kartu su augintiniu?
Lietuvos kinologų draugija jau trečius metus kviečia minėti visuotinę Šuns dieną – ši graži tradicija vis labiau vienija šunų mylėtojus ir vis labiau keičia visuomenės požiūrį į šunis, rašoma pranešime spaudai.

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai (1)

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai
Šunų šeimininkai kartais diskutuoja: kas šuniui geriausia? Pasivaikščiojimai gamtoje? Komandų mokymasis dresūros aikštelėje? Ramus poilsis greta šeimininko? Visi išvardyti dalykai geri, bet, kaip teigia statistika, šunims geriausias laikas – žaidimai su savo žmogumi ir gentainiais, rašoma Lietuvos kinologų draugijos pranešime spaudai.

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose (9)

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose
Kur susipažinote su savo geriausiais draugais? Joana Norvilaitė-Vaitkienė savo geriausius draugus sutiko gan neįprastose vietose: po balkonu, lysvėje ir prieglaudoje. Moteris pasakoja, kaip pasikeitė jos gyvenimas nuo tada, kai ji ištiesė pagalbos ranką nelaimėje atsidūrusiems kačiukams.

Pažiūrėkite, ką gali žmogaus gerumas: nuskriaustos kalytės pokyčiai stebina (23)

Pažiūrėkite, ką gali žmogaus gerumas: nuskriaustos kalytės pokyčiai stebina
Kalytės Minos gyvenimas, anksčiau buvęs tikra kančia, pagaliau jai nusišypsojo. Loretos Dimienės rankose atsidūręs gyvūnas atsigavo ir nekyla jokios abejonės – nuoširdus šeimininko rūpestis ir meilė gali daryti tikrus stebuklus.

Visuose pajūrio paplūdimiuose šiemet bus laukiami keturkojai – išskyrus Palangą (48)

Visuose pajūrio paplūdimiuose šiemet bus laukiami keturkojai – išskyrus Palangą
Prieš šiek tiek mažiau nei metus Sveikatos apsaugos ministras panaikino draudimą į paplūdimius eiti kartu su gyvūnais. Nauja tvarka leido savivaldybėms spręsti, kuriuose paplūdimiuose šeimininkai bus laukiami su keturkojais, o merai neslėpė, kad džiaugiasi nauja galimybe. Tačiau aiškėja, kad Palangoje šiemet tokios vietos nebus.

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti? (13)

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti?
„Šuniui reikia parodyti, kas namie šeimininkas“. „Šuo turi klausyti, nes aš taip pasakiau“. „Šuo veržiasi pro duris pirmas, nes nori dominuoti“...

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui (2)

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui
„SOS gyvūnų“ prieglauda perspėja naminių gyvūnų augintojus: pavasarį jiems daug didesnis pavojus pabėgti ar iškristi per langus. Pastarosiomis savaitėmis labai padaugėjo skelbimų apie dingusius gyvūnus: šunys pabėga išsigandę perkūnijos, katės – vedžiojamos su pavadėliais, net papūgos išskrenda per atvirus langus. Augintinių šeimininkai tikisi, kad pavyks rasti savo numylėtinius, ieško jų, kabina skelbimus, tačiau tai, deja, ne visada padeda. Didelė dalis naminių gyvūnų niekada nebegrįžta.

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą
Net šešis taksų veislės šunis auginanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė teigia, kad išvykos į gamtą su augintiniais yra vienas didžiausių malonumų. Kad visi kartu sklandžiai pasiektų kelionės tikslą, šeimininkė tinkamai pasirūpina viso ekipažo saugumu, rašoma pranešime spaudai.

Ką daryti, kai šuo puola? (163)

Ką daryti, kai šuo puola?
Tikriausiai ne vieną kartą esate girdėję pasakymą, kuris apibūdina agresyvius šunis: jei šuo kartą paragavo žmogaus kraujo – jo norės dar. Kinologas Artūras Zaleckas teigia, kad šis pasakytas tėra mitas, tačiau kiekvienas šunų augintojas turėtų gerai mokėti žaisti šachmatais. Anot jo, svarbu visada turėti kelis ėjimus į priekį, kad nutikus nelaimei, šuns šeimininkas nepasimestų. Taip pat specialistas pataria, ką daryti, jei prie jūsų artinasi agresyviai nusiteikęs šuo.

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą? (3)

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą?
Praėjusį kovą Kauno savivaldybėje vyko neįprasti mokymai – pirmą kartą šunų mylėtojams suorganizuotas nemokamų paskaitų ciklas „Atsakingo šeimininko akademija“. Kuruoti šį Lietuvos kinologų draugijos projektą Kaune ėmėsi „Nasrai“, vienas seniausių Šunų dresūros ir sporto centrų, rašoma pranešime spaudai.

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo? (28)

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo?
Nors įstatymo, kuris draustų su gyvūnais eiti į kavines nėra, ne visos maitinimo įstaigos lankytojų su keturkojais laukia išskėstomis rankomis. DELFI atliko eksperimentą ir parodė, kaip kavinėse elgiasi didelis ir socializuotas šuo.

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus (115)

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus
Sekmadienio vakarą rasto nukankinto ir nušauto šuns istorija sulaukė itin didelės visuomenės reakcijos: socialiniame tinkle šia Kristinos Mickevičiūtės istorija pasidalino beveik 5 tūkstančiai žmonių. DELFI domisi, ką politikai ir atsakingos institucijos ruošiasi daryti, kad panašių situacijų pavyktų išvengti.