Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai

 (15)
Atšalus orams, gatvėje pastebime ne tik šilčiau apsirengusius žmones, bet ir keturkojus. Nors anksčiau tokį vaizdelį palydėdavo žmonių krizenimas, šiandien į tai žiūrima rimčiau, o specialistai netgi dalinasi rekomendacijomis, kokiai temperatūrai esant šuniui reikėtų parūpinti ne tik aprangą, bet ir batus. O kaip savo augintinius rengia miestiečiai?
Šiltai aprengti augintiniai
© Asmeninis archyvas

Nuo šalčio ir purvo saugoja ne tik šunis, bet ir kates

Vakarų Škotijos baltąjį terjerą Dobį auginanti Žaneta teigia, kad šiuo metu augintinio garderobą sudaro vos du rūbeliai, bet šie jam labai reikalingi. „Esame dar tik 8 mėnesių. Dobį rengiame, kad nesušaltų, nesušlaptų. Taip pat ir iš praktinės pusės, kadangi Dobis yra balto kailio, tai tuo pačiu ir nuo purvo apsisaugo. Mėgsta pasivolioti ant žemės, o maudynės nelabai patinka“, – sako Žaneta.

Gabanotajį bišoną Tedį Drąsutį auginanti Simona teigia, kad jos augintinis labiausiai mėgsta šiltus pasivaikščiojimus, todėl savo spintoje turi rūbelių kiekvienam sezonui. Jo spintoje galima rasti ir lietpaltį, ir sportinį kostiumėlį, ir šiltą žieminį kombinezoną, striukes, batukus.

O kaunietė Jurinta augina Stafordšyro terjerą Hadą – šis turi šiltą striukę, mat per šalčius trumpo kailio šuo po ilgesnių pasivaikščiojimų lauke pradeda drebėti. Alfonija taip pat labai rūpinasi, kad jos kalytė Leta nesušaltų, mat ji trumpaplaukė ir šaltų orų nemėgsta.

Kaunietė Berta savo 9-erių metų Tiką nuo mažumės rengia dėl trumpų kojų. „Rūbai ją saugo nuo purvo, sniego, o ir mašinoje patogu nurengti ir turėti sausą ir švarų šunelį. Tikos garderobas gan nedidelis, turime apie 10 drabužėlių. O štai Deizė taip pat rengiama nuo mažumės, nes jos kaklas ir pilvas visiškai pliki, rūbai ją saugo nuo šalčio. Neradom jos dydžio kombinezono, tad specialiai dėl to ieškojome siuvėjos“, – sako Berta.

Spustelėjus šalčiams, apsirengia ne tik šunys. Sfinksą Smurfiką auginanti Inga teigia, kad šis turi nemažai rūbelių, nes jam nuolat šalta.

Šiltai aprengti augintiniai
Šiltai aprengti augintiniai
© Asmeninis archyvas

Gyvūnams, šiltai sėdintiems namuose, apranga reikalinga

Kokiems augintiniams šaltuoju metų laiku reikalinga apranga ir kodėl? Veterinarijos klinikos Vilniuje vadovas, docentas ir daktaras Jakovas Šengautas juokauja: „aš ir pats, būdamas plikas ar savaitę neapsikirpęs, išėjęs į lauką jaučiu skirtumą.“ Anot jo, mūsų augintiniams, pripratusiems prie gyvenimo šiltuose namuose, išėjus laukan į šaltą žiemos orą taip pat gali būti šalta.

„Ypač apranga reikalinga trumpaplaukiam šunims. Mūsų augintiniai jau įpratę sėdėti šiltai namuose – išeiti į šaltį gyvūnams, ypač trumpaplaukiams, be jokios apsaugos yra negerai. Šaltą žiemą, kai temperatūra nukrenta žemiau 10oC šalčio, šalta gali būti ir ilgaplaukiam šuniui. Trumpo plauko šuo, pavyzdžiui, čihuahua, kur kas jautresnis – jam šalta bet kokioje minusinėje temperatūroje“, – teigia J. Šengautas.

Šiltai aprengti augintiniai
Šiltai aprengti augintiniai
© Asmeninis archyvas

Visgi, skirtingi augintiniai į šaltį taip pat gali reaguoti skirtingai. Tai, kad gyvūnui šalta, išduoda jo elgesys: jis gali skubėti namo, nenorėti toli eiti, gali būti pastebimas ir drebulys. Visa tai reiškia, kad gyvūnas nesijaučia patogiai ir reikia arba trumpinti pasivaikščiojimų lauke laiką, arba pasirūpinti šiltesniais rūbais.

Priklausomai nuo to kaip, kaip jaučiasi augintinis, metas pradėti jį rengti gali būti ir termometrui rodant 5oC šilumos – anot J. Šengauto, jautresni gyvūnai jau ir tokioje temperatūroje nesijaučia patogiai.

O kas gali nutikti, jei į šiuos gyvūno siunčiamus signalus nesureaguosime? J. Šengautas teigia, kad konkrečius padarinius būtų sunku įvardinti, tačiau mūsų požiūris į šuns gerovę yra pasikeitęs: gera gyvūno savijauta atšalus rūpinamės ne dėl to, nes bijome kokių nors padarinių, bet ir dėl to, nes mums svarbu, kad gyvūnas jaustųsi gerai, nesikankintų.

Šiltai aprengti augintiniai
Šiltai aprengti augintiniai
© Asmeninis archyvas

Anot jo, šiuolaikiniam miesto šuniui svarbi ne tik apranga, bet ir avalynė. Taip yra dėl to, nes šaltuoju metų laiku keliai barstomi druskomis, kurios kenkia augintinio sveikatai.

„Avalynė miesto šunims reikalinga, nes žiemos metu keliuose pribarstoma daug chemijos. Jei nenaudojame avalynės, būtinai grįžę namo turėtume nuprausti šuns kojas. Jei tai nebūna daroma po kiekvieno pasivaikščiojimo, atsiranda visokios egzemos, jautresniems šunims pėdutės trūkinėja. Nuo to gali apsaugoti ir specialus pėdučių vaškas, tačiau prasuti vis tiek šunį reikėtų kiekvieną kartą, nes keliuose barstoma chemija yra ganėtinai agresyvi“, – pataria J. Šengautas.

Letena
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis (1)

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis
Karališka galia, aristokratiškos manieros – taip šunų mylėtojai kalba apie nacionalinę danų šunų veislę – broholmerius. Pasaulyje šios veislės šunų yra apie tūkstantis, o vieną broholmerį bus galima pamatyti tris dienas truksiančiose parodose Vilniuje.

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai (15)

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai
Atšalus orams, gatvėje pastebime ne tik šilčiau apsirengusius žmones, bet ir keturkojus. Nors anksčiau tokį vaizdelį palydėdavo žmonių krizenimas, šiandien į tai žiūrima rimčiau, o specialistai netgi dalinasi rekomendacijomis, kokiai temperatūrai esant šuniui reikėtų parūpinti ne tik aprangą, bet ir batus. O kaip savo augintinius rengia miestiečiai?

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai (48)

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai
Į DELFI redakciją kreipėsi Klaipėdos „Nuaru“ pasipiktinusi Leila Lukoševič. Moteris teigia, kad prieš porą mėnesių ji išgelbėjo kalytę ir atidavė ją „Nuarui“, tačiau po kurio laiko pastebėjo, kad prieglaudoje iš gyvūno liko tik griaučiai. Leilai kelia didelį susirūpinimą gyvūnų laikymo sąlygos „Nuare“, tuo metu šio atstovai atsako, kad kalytę nualino jai taikytas gydymas.

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų (3)

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų
Voverinės skraiduolės – tai mažieji sterbliniai žinduoliai, kilę iš Australijos ir Naujosios Gvinėjos, vis dažniau tampa naminiais gyvūnėliais kaip alternatyva įprastiems augintiniams. Nors vadinami voverėmis, iš tikrųjų jie yra ne graužikai, o tiksliausia juos vadinti būtų anglišku pavadinimu „sugar gliders“ (cukrinės skraiduolės), rašoma pranešime spaudai.

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (161)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (9)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!