Maža kalytė vilnietę apgynė nuo įsiutusio šuns

 (16)
Nors šiandien šuo dažniau vadinamas draugu, nei sargybiniu, kai kuriuose kiemuose jis vis dar atlieka pastarąjį vaidmenį. Vis dėlto, tokie nesocializuoti sargybiniai, nutrūkę nuo grandinės ar išsilaisvinę iš voljero, gali kelti rimtą pavojų esantiems netoliese. Ar iš tiesų šie sargybiniai saugo – o gal kaip tik tai labai nesaugu?
Maža kalytė apgynė šeimininkę nuo pikto šuns
© Asmeninis albumas

Kalytė stojo ginti užpultos šeimininkės, tačiau skaudžiai nukentėjo

Šią problemą iliustruoja nemaloni situacija, į kurią per Velykas pateko Liana Gečienė. Iš voljero išleistas giminaičių šuo užpuolė moterį. Jei ne kalytė Dora, užstojusi pavojuje atsidūrusią šeimininkę, incidentas galėjo baigtis labai liūdnai. Galų gale, moteris liko sveika, tačiau jai į pagalbą atskubėjusi kalytė yra gydoma iki šiol.

„Šuo mums pažįstamas. Giminaičiai jį laiko voljere, šuo išleidžiamas, mylimas, ir su vaikais draugiškai elgiasi. Kai atvažiavome į svečius, taip gavosi, kad šuo išbėgo iš voljero ir lėkė tiesiai į mane, pasiruošęs pulti. Mano mažoji, dešimtkart mažesnė, puolė atgal. Jai kliuvo, o aš likau sveika“, – nemalonią patirtį prisimena moteris.

Moteris jau anksčiau pastebėjo, kad giminaičių laikomas šuo kažkodėl jai jaučia antipatiją, nors su kitais žmonėmis elgiasi gražiai. Vos tik išsilaisvinęs iš voljero ir pamatęs moterį, šuo pasileido jos pulti.

„Mano mažoji Dora visada mane gina, tad ir šįkart puolė tą didelį šunį. Nors likau saugi, mano draugei įvykis baigėsi labai skausmingai. Ji mane apsaugojo, o aš jos apsaugoti nesugebėjau. Teko jai ir žaizdas siūti, ir slaugyti – dar ir šiandien šašai likę, visa pažymėta. Visa laimė, kad kovos metu šalia buvo šeimininkai ir greitai ištraukė mažylę iš didelio šuns nasrų“, – pasakoja L. Gečienė.

Šioje situacijoje L. Gečienė nieko nekaltina ir teigia, kad įvykis tėra nelaimingas atsitikimas.

„Su gyvūnais sutarčių nepasirašai, draugiškai nesusitari, kad štai, šito nepulk. Aišku, nelabai smagu buvo. Šeimininkai po incidento suprato, kad savo augintinį turi labiau prižiūrėti – ypač tada, kai kas nors svečiuojasi. Viskas būtų buvę dar blogiau, jei tai būtų nutikę pas svetimus žmones, laikančius niekada iš voljero neišleidžiamą šunį“, – svarsto moteris.

Tačiau, net ir šiuo atveju, incidentas neliko be ilgalaikių padarinių. L. Gečienei liko skaudu viduje, o fiziškai nukentėjusi kalytė, anksčiau buvusi padūkusi ir visiems draugiška, pasidarė kur kas atsargesnė. Šiandien, pamačiusi didesnį šunį, prie jo nesiartina.

Joks šuo negimsta agresyvus – tai lemia dėmesio gyvūnui stoka

Iš voljero ištrūkęs šuo dažnai tampa kur kas liūdnesnių scenarijų veikėju. Iš voljero šuns neišleidžiantys šeimininkai, manydami, kad savo kieme laiko ištikimą sargybinį, iš tiesų laiko uždelsto veikimo bombą. Dažnai tokie šunys bet kokį nepažįstamą praeivį, atsidūrusį netoli šeimininkų kiemo, laiko įsibrovėliu, o savo teritoriją gina puldami nepažįstamąjį.

Prieglaudos „Lesė“ marketingo ir komunikacijos vadovė Diana Makarovaitė perspėja, kad šuo – nėra apsauga. Tam skirta signalizacija.

„Keturkojis, visų pirma, yra draugas. Problema gali būti patys šeimininkai, kurie nesuvokia, kodėl pasiėmė šunį. Jei mąsto, kad uždarys į voljerą, paduos maisto ir to užteks, tai yra ne kas kita, o gyvūno kankinimas. Netinkamai auginamas šuo gali tapti agresyvus“, – aiškina ji.

Anot D. Makarovaitės, tai, kad agresyvumą lemia blogas šuns auklėjimas, geriausiai įrodo visiems pažįstamos tragiškos istorijos.

„Pavyzdžiui, Lietuvoje visiems gerai žinomas liūdnai pagarsėjęs šuo Ramzis. Svarbu keturkojui suteikti ne tik stogą ir maistą, bet ir patenkinti jo socialinius įgūdžius. Joks šuo negimsta agresyvus“, – pabrėžia ji.

Tuo metu prieglaudos „Penkta koja“ atstovė Aistė Karpušenkaitė teigia, kad dėl panašių incidentų kaltinti reikėtų žmones, kurie tarp grotuotų sienų įkiša ir nuo pasaulio atskiria iš prigimties socialų ir bendrauti norintį gyvūną.

„Su tokiais „apsauginiais“ šunimis retai kada bendraujama. Skiriama mažai laiko tam, kad būtų plečiamas jų akiratis, įgyjamos naujos patirtys ar tiesiog tam, kad gyvūnas pasijaustų esąs kompanijoje. Patenkinami tik jų primityviausi poreikiai – paėsti, numalšinti troškulį ir išsituštinti. Kaip gali toks šuo turėti sveiką ir stabilų charakterį?“, – klausia A. Karpušenkaitė.

Anot jos, svarbiausia šiuo atžvilgiu yra tai, kad šuo agresyviu tampa dėl neatsakingo žmogaus elgesio.

„Gyvūnai, kaip ir vaikai, negeba užaugti ir tapti geromis bei doromis „asmenybėmis“ patys. Viskas reikalauja darbo ir dėmesio. Tokius vargšus „apsauginius“ šunis reikia gelbėti, kol dar jiems galima padėti, samdyti saugos tarnybas dirbti jų specifinio darbo. 2-4 kvadratiniuose metruose užrakintas šuo gali apginti nebent tik patį save“, – teigia ji.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Kaunietė ieško dingusios kalytės: padėkime rasti Pupsę (8)

Kaunietė ieško dingusios kalytės: padėkime rasti Pupsę
Gruodžio 31 d. apie 19 val. vakaro Kaune, Dainavos rajone, Pramonės pr. 73A dingo nedidelė juodos spalvos kalytė. Ji buvo su oranžinės spalvos šviečiančiu antkakliu. Kalytės šeimininkė Raminta prašo pagalbos surasti augintinę, o turinčius vertingos informacijos – pasidalinti ja.

Vilnietė Kristina prašo pagalbos: dingo mylima kalytė Fyfa (35)

Vilnietė Kristina prašo pagalbos: dingo mylima kalytė Fyfa
Jau antrą savaitę vilnietė Kristina neranda savo mylimos keturkojės draugės, Jorkšyro terjerės Fyfos. Kalytė buvo be galo brangi visai šeimai, kuri tikisi, kad drauge pavyks surasti mylimą augintinę.

Vilniečiai aukščio neišsigando: išlaisvino bejėgį katiną iš savaitę trukusių kančių (50)

Vilniečiai aukščio neišsigando: išlaisvino bejėgį katiną iš savaitę trukusių kančių
Vilniuje, Lazdynuose kažko išgąsdintas naminis katinas įsilipo į pušį, kurioje praleido visą savaitę. 15 metrų aukštyje įkalintas katinas nebegalėjo nulipti žemyn, šaltas dienas leido be maisto ir vandens, tuoj pat aplink jį ratus pradėjo sukti varnos. Ši istorija būtų pasibaigusi liūdnai, jei ne drąsūs gelbėtojai, nepabūgę aukščio ir išgelbėję bejėgį katiną – jie padarė tai, ko atsakingos tarnybos nepadarė visą savaitę.

Didžiausi mitai apie šunis žiemą

Didžiausi mitai apie šunis žiemą
Prasidėjus šaltiems žiemos mėnesiams, nepamirškime, kad turime tinkamai pasirūpinti savo gauruotais draugais. Deja, nors atrodo, kad apie „šalto oro pagrindus“ dauguma šeimininkų išmano neblogai (ypač dėl to, kad spauda kasmet apie tai primena), vis dar egzistuoja keletas klaidinančių ar net pavojingų mitų apie šunis ir šaltį. Štai keletas jų.

Paskelbė akcijos pradžią: kiekvienas „patinka“ bus verčiamas maisto porcija gyvūnų prieglaudoms

Paskelbė akcijos pradžią: kiekvienas „patinka“ bus verčiamas maisto porcija gyvūnų prieglaudoms
Artėjant gražiausioms ir dosniausioms metų šventėms, grįžta VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ (toliau GGI) bei UAB „Mars Lietuva“ organizuojama maisto gyvūnų prieglaudoms akcija „Parodyk augintiniui eglutę“. Šeimininkai skatinami nepalikti namuose keturkojų draugų, o, kaip visateisius šeimos narius, atsivesti prie eglutės, drauge praleisti laiką ir sudalyvauti akcijoje, skirtoje paremti prieglaudų beglobius – dar neradusius savo jaukių namų, rašoma pranešime spaudai.

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis (1)

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis
Karališka galia, aristokratiškos manieros – taip šunų mylėtojai kalba apie nacionalinę danų šunų veislę – broholmerius. Pasaulyje šios veislės šunų yra apie tūkstantis, o vieną broholmerį bus galima pamatyti tris dienas truksiančiose parodose Vilniuje.

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai (15)

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai
Atšalus orams, gatvėje pastebime ne tik šilčiau apsirengusius žmones, bet ir keturkojus. Nors anksčiau tokį vaizdelį palydėdavo žmonių krizenimas, šiandien į tai žiūrima rimčiau, o specialistai netgi dalinasi rekomendacijomis, kokiai temperatūrai esant šuniui reikėtų parūpinti ne tik aprangą, bet ir batus. O kaip savo augintinius rengia miestiečiai?

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai (49)

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai
Į DELFI redakciją kreipėsi Klaipėdos „Nuaru“ pasipiktinusi Leila Lukoševič. Moteris teigia, kad prieš porą mėnesių ji išgelbėjo kalytę ir atidavė ją „Nuarui“, tačiau po kurio laiko pastebėjo, kad prieglaudoje iš gyvūno liko tik griaučiai. Leilai kelia didelį susirūpinimą gyvūnų laikymo sąlygos „Nuare“, tuo metu šio atstovai atsako, kad kalytę nualino jai taikytas gydymas.

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų (3)

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų
Voverinės skraiduolės – tai mažieji sterbliniai žinduoliai, kilę iš Australijos ir Naujosios Gvinėjos, vis dažniau tampa naminiais gyvūnėliais kaip alternatyva įprastiems augintiniams. Nors vadinami voverėmis, iš tikrųjų jie yra ne graužikai, o tiksliausia juos vadinti būtų anglišku pavadinimu „sugar gliders“ (cukrinės skraiduolės), rašoma pranešime spaudai.

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (161)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (9)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.