Maža kalytė vilnietę apgynė nuo įsiutusio šuns

 (16)
Nors šiandien šuo dažniau vadinamas draugu, nei sargybiniu, kai kuriuose kiemuose jis vis dar atlieka pastarąjį vaidmenį. Vis dėlto, tokie nesocializuoti sargybiniai, nutrūkę nuo grandinės ar išsilaisvinę iš voljero, gali kelti rimtą pavojų esantiems netoliese. Ar iš tiesų šie sargybiniai saugo – o gal kaip tik tai labai nesaugu?
Maža kalytė apgynė šeimininkę nuo pikto šuns
© Asmeninis albumas

Kalytė stojo ginti užpultos šeimininkės, tačiau skaudžiai nukentėjo

Šią problemą iliustruoja nemaloni situacija, į kurią per Velykas pateko Liana Gečienė. Iš voljero išleistas giminaičių šuo užpuolė moterį. Jei ne kalytė Dora, užstojusi pavojuje atsidūrusią šeimininkę, incidentas galėjo baigtis labai liūdnai. Galų gale, moteris liko sveika, tačiau jai į pagalbą atskubėjusi kalytė yra gydoma iki šiol.

„Šuo mums pažįstamas. Giminaičiai jį laiko voljere, šuo išleidžiamas, mylimas, ir su vaikais draugiškai elgiasi. Kai atvažiavome į svečius, taip gavosi, kad šuo išbėgo iš voljero ir lėkė tiesiai į mane, pasiruošęs pulti. Mano mažoji, dešimtkart mažesnė, puolė atgal. Jai kliuvo, o aš likau sveika“, – nemalonią patirtį prisimena moteris.

Moteris jau anksčiau pastebėjo, kad giminaičių laikomas šuo kažkodėl jai jaučia antipatiją, nors su kitais žmonėmis elgiasi gražiai. Vos tik išsilaisvinęs iš voljero ir pamatęs moterį, šuo pasileido jos pulti.

„Mano mažoji Dora visada mane gina, tad ir šįkart puolė tą didelį šunį. Nors likau saugi, mano draugei įvykis baigėsi labai skausmingai. Ji mane apsaugojo, o aš jos apsaugoti nesugebėjau. Teko jai ir žaizdas siūti, ir slaugyti – dar ir šiandien šašai likę, visa pažymėta. Visa laimė, kad kovos metu šalia buvo šeimininkai ir greitai ištraukė mažylę iš didelio šuns nasrų“, – pasakoja L. Gečienė.

Šioje situacijoje L. Gečienė nieko nekaltina ir teigia, kad įvykis tėra nelaimingas atsitikimas.

„Su gyvūnais sutarčių nepasirašai, draugiškai nesusitari, kad štai, šito nepulk. Aišku, nelabai smagu buvo. Šeimininkai po incidento suprato, kad savo augintinį turi labiau prižiūrėti – ypač tada, kai kas nors svečiuojasi. Viskas būtų buvę dar blogiau, jei tai būtų nutikę pas svetimus žmones, laikančius niekada iš voljero neišleidžiamą šunį“, – svarsto moteris.

Tačiau, net ir šiuo atveju, incidentas neliko be ilgalaikių padarinių. L. Gečienei liko skaudu viduje, o fiziškai nukentėjusi kalytė, anksčiau buvusi padūkusi ir visiems draugiška, pasidarė kur kas atsargesnė. Šiandien, pamačiusi didesnį šunį, prie jo nesiartina.

Joks šuo negimsta agresyvus – tai lemia dėmesio gyvūnui stoka

Iš voljero ištrūkęs šuo dažnai tampa kur kas liūdnesnių scenarijų veikėju. Iš voljero šuns neišleidžiantys šeimininkai, manydami, kad savo kieme laiko ištikimą sargybinį, iš tiesų laiko uždelsto veikimo bombą. Dažnai tokie šunys bet kokį nepažįstamą praeivį, atsidūrusį netoli šeimininkų kiemo, laiko įsibrovėliu, o savo teritoriją gina puldami nepažįstamąjį.

Prieglaudos „Lesė“ marketingo ir komunikacijos vadovė Diana Makarovaitė perspėja, kad šuo – nėra apsauga. Tam skirta signalizacija.

„Keturkojis, visų pirma, yra draugas. Problema gali būti patys šeimininkai, kurie nesuvokia, kodėl pasiėmė šunį. Jei mąsto, kad uždarys į voljerą, paduos maisto ir to užteks, tai yra ne kas kita, o gyvūno kankinimas. Netinkamai auginamas šuo gali tapti agresyvus“, – aiškina ji.

Anot D. Makarovaitės, tai, kad agresyvumą lemia blogas šuns auklėjimas, geriausiai įrodo visiems pažįstamos tragiškos istorijos.

„Pavyzdžiui, Lietuvoje visiems gerai žinomas liūdnai pagarsėjęs šuo Ramzis. Svarbu keturkojui suteikti ne tik stogą ir maistą, bet ir patenkinti jo socialinius įgūdžius. Joks šuo negimsta agresyvus“, – pabrėžia ji.

Tuo metu prieglaudos „Penkta koja“ atstovė Aistė Karpušenkaitė teigia, kad dėl panašių incidentų kaltinti reikėtų žmones, kurie tarp grotuotų sienų įkiša ir nuo pasaulio atskiria iš prigimties socialų ir bendrauti norintį gyvūną.

„Su tokiais „apsauginiais“ šunimis retai kada bendraujama. Skiriama mažai laiko tam, kad būtų plečiamas jų akiratis, įgyjamos naujos patirtys ar tiesiog tam, kad gyvūnas pasijaustų esąs kompanijoje. Patenkinami tik jų primityviausi poreikiai – paėsti, numalšinti troškulį ir išsituštinti. Kaip gali toks šuo turėti sveiką ir stabilų charakterį?“, – klausia A. Karpušenkaitė.

Anot jos, svarbiausia šiuo atžvilgiu yra tai, kad šuo agresyviu tampa dėl neatsakingo žmogaus elgesio.

„Gyvūnai, kaip ir vaikai, negeba užaugti ir tapti geromis bei doromis „asmenybėmis“ patys. Viskas reikalauja darbo ir dėmesio. Tokius vargšus „apsauginius“ šunis reikia gelbėti, kol dar jiems galima padėti, samdyti saugos tarnybas dirbti jų specifinio darbo. 2-4 kvadratiniuose metruose užrakintas šuo gali apginti nebent tik patį save“, – teigia ji.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (1)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (24)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (18)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (56)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų (134)

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų
Kalbos apie šunelį Torį, kurį mėginta nuskandinti upėje su 6 kilogramų svarmeniu, netyla – žmogaus žiaurumo sukrėsta visuomenė laukia teisingumo įvykdymo. Tiesa, dalis drįsta spėti, kad augintiniu galėjo bandyti atsikratyti ir pats šeimininkas Saulius. DELFI pavyko su juo susisiekti ir išgirsti, ką šiuo metu jam tenka išgyventi bei kas vyko tą lemtingą rytą.

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai (29)

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai
Prasidėjusi šienapjūtė Lietuvoje pareikalavo pirmųjų aukų. Socialiniuose tinkluose plinta baisios nuotraukos, kuriose užfiksuoti šienaujant lauką sužaloti mažyčiai stirniukai.

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių (103)

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių
Prienų rajone skandinto šunelio Torio istorijoje ieškoma teisybės – policijos pareigūnai jau pradėjo tyrimą. Istorijai pamažu artėjant prie atomazgos laikinai gyvūną globojanti „Vyšnių sodo“ vadovė Monika Mužaitė pastebi didelę visuomenės ydą – daugybė žmonių suskubo viešai pasmerkti ir kaltinti šeimininką. Tokio interneto komentatorių teismo, anot jos, šeimininkas šiandien tikrai nenusipelno.

Egzekuciją išgyvenusio šuns likimas kelia nerimą: feisbuke maldaujama nedaryti klaidos (96)

Egzekuciją išgyvenusio šuns likimas kelia nerimą: feisbuke maldaujama nedaryti klaidos
Reginys, kurį važiuodama palei Verknės upę išvydo Audra Petraškienė, atėmė moteriai žadą ir sukrėtė ilgam. Penktadienį apie 11 val. pro šalį važiuojančią moterį privertė sustoti pagalbos prašantis juodai balto spanielio žvilgsnis. Sunku įsivaizduoti, kokias kančias teko išgyventi gyvūnui, tačiau vien į jį pažiūrėjus, tampa aišku – kažkas bandė juo žiauriai atsikratyti.

Keturkojis rekordininkas stebina pasaulį: lietuvio šuo tempia lėktuvą (15)

Keturkojis rekordininkas stebina pasaulį: lietuvio šuo tempia lėktuvą
Šeštadienį Paluknio aerodrome minia smalsuolių stebėjo neįtikėtiną reginį – jaunas šuo Maksas tempė lėktuvą. Vieni žavėjosi rotveilerio jėga, o kiti tai vadino gyvūno kankinimu. Šuns šeimininkas Dominykas Rukšėnas teigia, kad augintiniui toks sportas – vienas malonumas, ir tiki, kad jo šuo pateks į Gineso rekordų knygą, rašoma pranešime spaudai.

Augintinis ir vaikai – misija įmanoma (2)

Augintinis ir vaikai – misija įmanoma
Augintinis namuose – būti ar nebūti? Atsakyti į šį klausimą išties sudėtinga, todėl sprendimą priimti turėtų visi šeimos nariai. Juk į namus atkeliavęs gyvūnas turėtų tapti šeimos nariu, kuriam reikės skirti ir dėmesio, ir laiko, ir išlaidų patirti. Tikimės, kad atsakymą atrasite Vilniaus gyvūnų globos namų veterinarijos gydytojos ir vadovės Agnės Stasiūnienės pastebėjimuose. Ji sako, kad dažniausiai augintinio atsiradimo klausimą šeimoje pirmieji iškelia mažiausi jos nariai, rašoma pranešime spaudai.

Long Ailando geležinkelio stotyje buvo palikti 27 triušiai

Long Ailando geležinkelio stotyje buvo palikti 27 triušiai
Long Ailando pareigūnai siūlo atlygį už informaciją, kuri padėtų rasti žmogų ar žmones, palikusius 27 triušius prie geležinkelio stoties Safolko apygardoje.

Pasidalink savo šuns nuotrauka ir laimėk savaitgalį su keturkoju Druskininkuose (1)

Pasidalink savo šuns nuotrauka ir laimėk savaitgalį su keturkoju Druskininkuose
Džiuginanti šiluma kviečia ne tik gyventojus, bet ir jų augintinius kuo daugiau laiko praleisti gamtoje. O tie, kurie nuotraukoje įamžins gražią savo šuns akimirką lauke, dar ir gali savo keturkojui laimėti skanių prizų.