Reklama

Mama Diana: augintinis - investicija į vaiko atsakomybės ugdymą

 (1)
Šis straipsnis yra kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – šeimos nariai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į gyvūnus pažvelgti šiek tiek kitomis akimis ir prisiminti, kad su augintiniais turėtume elgtis taip pat atsakingai, rūpestingai ir atidžiai, kaip su tikrais šeimos nariais.

Vienas nedidelis šunelis gali aukštyn kojom apversti įprastą šeimos rutiną, padėti atrasti naują pomėgį ir šeimą paversti tikra komanda. Būtent taip nutiko Dianai ir Alicijai, kai jų kompaniją papildė papiljonų veislės šuniukas Limitas.

Prieš šešis metus šis ypatingų ausų savininkas, kurio protėviai kompaniją palaikė pačiai Marijai Antuanetei, tapo tikru tuomet dar devynmetės Alicijos draugu ir bendražygiu.

„Kai įsigijom šį šunelį, Alicijai buvo 9 metai. Praktiškai iškart pradėjome važinėti po parodas. Jis – Lietuvos čempionas. Per kelis metus gavome visus svarbiausius Lietuvoje titulus, tad nusprendėme, kad metas šį pomėgį baigti, nes dalyvavimas užsienio parodose brangus ir daug laiko reikalaujantis užsiėmimas.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Alicija buvo atsakinga už Limito vedimą ringe. Tačiau ringas – tik gražioji pusė. Norisi, kad tavo šuo gautų geriausią įvertinimą, nes nuo to įvertinimų kiekio paskui priklauso gaunamas titulas. Dažniausiai šunų vedimu rūpinasi suaugusieji, labai retai - vaikai, nes tai atsakingas darbas – valdyti šunį, kad jis gražiai elgtųsi, kad tvarkingai stovėtų. O prieš tai dar turi būti parodinis dresavimas. Taigi Alicija kiekvieną dieną, kartais noriai, kartais nelabai, išsivesdavo šunį į lauką ant kalniuko ir su parodiniu pavadėliu vaikščiodavo ratuku. Kas iš šono pažiūrėdavo, turbūt tikrai nesuprasdavo, kas vyksta“ – su šypsena pasakoja Diana.

Mama Diana prisipažįsta, kad sunkiai įsivaizduoja, kaip vaikus pakeičia gyvūnai, nes ją ir jos šeimą gyvūnai supą visą gyvenimą.

„Aš pati užaugusi su gyvūnais, lygiai taip pat su gyvūnais augo ir Alicija. Jai buvo tik pusė metukų, kuomet netekome šuns. Iškart įsigijome katiną. Rusų melsvosios veislės Joriui jau 13 metų. Manau, kad matydamas nuoširdžią suaugusiojo meilę gyvūnams, vaikas pats supranta atsakomybės svarbą. Alicija mato, kad aš tuos gyvūnus myliu be proto ir jaučia bei žino, kad reikia pavedžioti, išprausti po pavedžiojimo, reikia vaistus suleisti, nes mūsų katinas diabetikas.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Dukra išmoko leisti vaistus, nes aš ne visada galiu būti būtent tuo metu, kada katinui to reikia, kad jis gerai jaustųsi, kad galėtų normaliai gyventi, kaip ir žmonės, kurie turi šią bėdą“.

Alicija prisipažįsta, kad ši užduotis pradžioje buvo tikras iššūkis: „Kai pirmą kartą reikėjo suleisti insuliną Joriui – buvo neįtikėtinai baisu. Jaudinausi, kad blogai suleisiu, kad jam skaudės. Dabar tiesiog išmokau. Adata mažytė, jis pripratęs, tai ir man daug drąsiau.“


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Alicija prisimena, kad dalyvavimas parodose jai suteikė galimybę išmaišyti skirtingus Lietuvos kampelius, o tuo pačiu tai buvo ir įdomus hobis. „Po Lietuvą šiaip nelabai važinėdavome, bet kai parodos vykdavo, reikėdavo nuvykti ir į kitą Lietuvos galą. Kartais gal ir sunku būdavo rytais keltis ir vedžioti, dresiruoti, bet iš kitos pusės – dalyvauti pačiose parodose buvo labai smagu ir įdomu. Žinoma, pirmus kartus labai jaudindavausi, labai baisu būdavo, po to kažkaip pripratau, smagiau pasidarė, labiau linksma nei baisu.“


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Šuns atsiradimas, dalyvavimas parodose, kartu praleistas laikas dar labiau sustiprino mamos ir dukros ryšį. „Esame pasiskirsčiusios pareigomis. Darbo dienomis, rytais prieš mokyklą ir per pietus – Alicija išveda Limitą, vakarais dažniausiai vedžioju aš. Važinėjimas po parodas tikrai turėjo įtakos disciplinos formavimuisi. Alicija vos ne kas dieną turėdavo dresuoti šunį ir juo užsiimti. Galų gale noras laimėti ugdė lyderiavimo savybes. Labai didžiuodavausi dukra, kai ji gerai pasirodydavo. Labai džiaugdavausi ir jaudindavausi pasirodymo metu“- sako Diana.

Alicijai ir Dianai gyvūnai yra neatsiejama gyvenimo ir šeimos dalis. „Gyvūnai – kaip draugai. Kai lieki vienas namuose, su jais kur kas smagiau” – sako Alicija.

Tikra tiesa, kad namuose, kuriuose gyvena gyvūnai – nebūna liūdna, o vyraujanti atmosfera – ypatingai jauki. Kol katinas Joris ieško patogiausios vietos pasislėpti, Limitas nusprendžia jį įtraukti į savo dūkimus. Kol visa tai vyksta prieš akis, namuose nenutyla juokas ir krizenimas, ir kiekvienas namų kampas tampa džiugesniu.

Šis straipsnis yra kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – šeimos nariai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į gyvūnus pažvelgti šiek tiek kitomis akimis ir prisiminti, kad su augintiniais turėtume elgtis taip pat atsakingai, rūpestingai ir atidžiai, kaip su tikrais šeimos nariais. Augintiniai ne tik suteikia džiaugsmo, jaukumo namams, bet ir padeda sutvirtinti santykį tarp šeimos narių, auklėti vaikus ir ugdyti bei puoselėti šeimos tradicijas. Kiekvieną savaitę dalinsimės skirtingų, įkvepiančių ir įdomių šeimų istorijomis istorijomis, kurios įrodys, kad keturkojis augintinis tampa ypatinga šeimos dvasia.

Užsakymo nr.: PT_70049462

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Gaila, bet tai nevirto stebuklu: katės žindytas kiškutis neišgyveno (3)

Gaila, bet tai nevirto stebuklu: katės žindytas kiškutis neišgyveno
Panevėžiečiai dalijasi neįtikėtina istorija, kuri parodo, kad gamtoje taip pat įvyksta stebuklų. Ar kas nors galėjo pamatyti, kad katė, ką tik atsivedusi kačiukų, į savo šeimą priims bejėgį, mažą, po automobilio avarijos našlaičiu tapusį triušiuką?

Konkursas „Mano gyvūnas“: nugalėtojo laukia originalus prizas (1)

Konkursas „Mano gyvūnas“: nugalėtojo laukia originalus prizas
Auginate katiną, šunį, driežą, o gal vorą? Nesvarbu, koks bebūtų jūsų augintinis – DELFI dizaineris Rimas Pocius gali nupiešti bet ką. Skelbiame konkurso „Mano gyvūnas“ pradžią, kurio nugalėtojas galės džiaugtis savo augintinio paveikslu.

Prieglaudos darbuotojai nustėro: Vilniaus centre – šuniukų „lageris“ (108)

Prieglaudos darbuotojai nustėro: Vilniaus centre – šuniukų „lageris“
Šiandien tebeegzistuoja „lageriai“, tik į juos patenka ne žmonės, o šunys. Tuo įsitikino „SOS gyvūnų“ prieglaudos darbuotojai, Šuns dienos išvakarėse atradę 9 badu marintus šunelius. Liūdna, bet dažniausiai šiuos „lagerius“ įkūrę ir gyvūnus badu marinę žmonės puikiai sugeba likti nežinomi.

Kurio Lietuvos miesto gyventojai gyvūnų prekėms išleidžia daugiausiai pinigų? (7)

Kurio Lietuvos miesto gyventojai gyvūnų prekėms išleidžia daugiausiai pinigų?
Šiandien – balandžio 24-ąją – minima Šuns diena, kurią prieš kelis metus inicijavo Lietuvos kinologų draugija. Šią dieną norima atkreipti visuomenės dėmesį, kad šuo nebėra vien tik namų sargas ir kaip bet kuris kitas augintinis reikalauja žmogaus atsakomybės ir rūpestingos priežiūros. Šia proga prekybos tinklas „Maxima“ įvertino gyvūnų prekes perkančių klientų įpročius ir pabandė nustatyti, kur gyvena patys didžiausi šunų mylėtojai, rašoma pranešime spaudai.

Šuns diena jau rytoj: ką veikti kartu su augintiniu? (7)

Šuns diena jau rytoj: ką veikti kartu su augintiniu?
Lietuvos kinologų draugija jau trečius metus kviečia minėti visuotinę Šuns dieną – ši graži tradicija vis labiau vienija šunų mylėtojus ir vis labiau keičia visuomenės požiūrį į šunis, rašoma pranešime spaudai.

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai (1)

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai
Šunų šeimininkai kartais diskutuoja: kas šuniui geriausia? Pasivaikščiojimai gamtoje? Komandų mokymasis dresūros aikštelėje? Ramus poilsis greta šeimininko? Visi išvardyti dalykai geri, bet, kaip teigia statistika, šunims geriausias laikas – žaidimai su savo žmogumi ir gentainiais, rašoma Lietuvos kinologų draugijos pranešime spaudai.

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose (9)

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose
Kur susipažinote su savo geriausiais draugais? Joana Norvilaitė-Vaitkienė savo geriausius draugus sutiko gan neįprastose vietose: po balkonu, lysvėje ir prieglaudoje. Moteris pasakoja, kaip pasikeitė jos gyvenimas nuo tada, kai ji ištiesė pagalbos ranką nelaimėje atsidūrusiems kačiukams.

Pažiūrėkite, ką gali žmogaus gerumas: nuskriaustos kalytės pokyčiai stebina (24)

Pažiūrėkite, ką gali žmogaus gerumas: nuskriaustos kalytės pokyčiai stebina
Kalytės Minos gyvenimas, anksčiau buvęs tikra kančia, pagaliau jai nusišypsojo. Loretos Dimienės rankose atsidūręs gyvūnas atsigavo ir nekyla jokios abejonės – nuoširdus šeimininko rūpestis ir meilė gali daryti tikrus stebuklus.

Visuose pajūrio paplūdimiuose šiemet bus laukiami keturkojai – išskyrus Palangą (59)

Visuose pajūrio paplūdimiuose šiemet bus laukiami keturkojai – išskyrus Palangą
Prieš šiek tiek mažiau nei metus Sveikatos apsaugos ministras panaikino draudimą į paplūdimius eiti kartu su gyvūnais. Nauja tvarka leido savivaldybėms spręsti, kuriuose paplūdimiuose šeimininkai bus laukiami su keturkojais, o merai neslėpė, kad džiaugiasi nauja galimybe. Tačiau aiškėja, kad Palangoje šiemet tokios vietos nebus.

Tragedija, virtusi gražia istorija: kalytė padėjo Paulinai atrasti gyvenimo džiaugsmą (14)

Tragedija, virtusi gražia istorija: kalytė padėjo Paulinai atrasti gyvenimo džiaugsmą
Galimybė stebėti gyvenimą nuo pat pradžių – neįkainojama patirtis. Tuo neabejojanti Paulina Taujanskaitė džiaugiasi, kad galėjo sekti savo augintinės Bonos gyvenimą nuo pirmųjų dienų ir paversti jį ypatingu. Kita vertus, trūko visai nedaug, kad istorija nebūtų buvusi tokia laiminga.

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti? (13)

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti?
„Šuniui reikia parodyti, kas namie šeimininkas“. „Šuo turi klausyti, nes aš taip pasakiau“. „Šuo veržiasi pro duris pirmas, nes nori dominuoti“...

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui (2)

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui
„SOS gyvūnų“ prieglauda perspėja naminių gyvūnų augintojus: pavasarį jiems daug didesnis pavojus pabėgti ar iškristi per langus. Pastarosiomis savaitėmis labai padaugėjo skelbimų apie dingusius gyvūnus: šunys pabėga išsigandę perkūnijos, katės – vedžiojamos su pavadėliais, net papūgos išskrenda per atvirus langus. Augintinių šeimininkai tikisi, kad pavyks rasti savo numylėtinius, ieško jų, kabina skelbimus, tačiau tai, deja, ne visada padeda. Didelė dalis naminių gyvūnų niekada nebegrįžta.

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą
Net šešis taksų veislės šunis auginanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė teigia, kad išvykos į gamtą su augintiniais yra vienas didžiausių malonumų. Kad visi kartu sklandžiai pasiektų kelionės tikslą, šeimininkė tinkamai pasirūpina viso ekipažo saugumu, rašoma pranešime spaudai.

Ką daryti, kai šuo puola? (163)

Ką daryti, kai šuo puola?
Tikriausiai ne vieną kartą esate girdėję pasakymą, kuris apibūdina agresyvius šunis: jei šuo kartą paragavo žmogaus kraujo – jo norės dar. Kinologas Artūras Zaleckas teigia, kad šis pasakytas tėra mitas, tačiau kiekvienas šunų augintojas turėtų gerai mokėti žaisti šachmatais. Anot jo, svarbu visada turėti kelis ėjimus į priekį, kad nutikus nelaimei, šuns šeimininkas nepasimestų. Taip pat specialistas pataria, ką daryti, jei prie jūsų artinasi agresyviai nusiteikęs šuo.

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą? (3)

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą?
Praėjusį kovą Kauno savivaldybėje vyko neįprasti mokymai – pirmą kartą šunų mylėtojams suorganizuotas nemokamų paskaitų ciklas „Atsakingo šeimininko akademija“. Kuruoti šį Lietuvos kinologų draugijos projektą Kaune ėmėsi „Nasrai“, vienas seniausių Šunų dresūros ir sporto centrų, rašoma pranešime spaudai.