aA
Šis straipsnis yra kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – šeimos nariai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į gyvūnus pažvelgti šiek tiek kitomis akimis ir prisiminti, kad su augintiniais turėtume elgtis taip pat atsakingai, rūpestingai ir atidžiai, kaip su tikrais šeimos nariais.
Mama Diana: augintinis - investicija į vaiko atsakomybės ugdymą

Vienas nedidelis šunelis gali aukštyn kojom apversti įprastą šeimos rutiną, padėti atrasti naują pomėgį ir šeimą paversti tikra komanda. Būtent taip nutiko Dianai ir Alicijai, kai jų kompaniją papildė papiljonų veislės šuniukas Limitas.

Prieš šešis metus šis ypatingų ausų savininkas, kurio protėviai kompaniją palaikė pačiai Marijai Antuanetei, tapo tikru tuomet dar devynmetės Alicijos draugu ir bendražygiu.

„Kai įsigijom šį šunelį, Alicijai buvo 9 metai. Praktiškai iškart pradėjome važinėti po parodas. Jis – Lietuvos čempionas. Per kelis metus gavome visus svarbiausius Lietuvoje titulus, tad nusprendėme, kad metas šį pomėgį baigti, nes dalyvavimas užsienio parodose brangus ir daug laiko reikalaujantis užsiėmimas.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Alicija buvo atsakinga už Limito vedimą ringe. Tačiau ringas – tik gražioji pusė. Norisi, kad tavo šuo gautų geriausią įvertinimą, nes nuo to įvertinimų kiekio paskui priklauso gaunamas titulas. Dažniausiai šunų vedimu rūpinasi suaugusieji, labai retai - vaikai, nes tai atsakingas darbas – valdyti šunį, kad jis gražiai elgtųsi, kad tvarkingai stovėtų. O prieš tai dar turi būti parodinis dresavimas. Taigi Alicija kiekvieną dieną, kartais noriai, kartais nelabai, išsivesdavo šunį į lauką ant kalniuko ir su parodiniu pavadėliu vaikščiodavo ratuku. Kas iš šono pažiūrėdavo, turbūt tikrai nesuprasdavo, kas vyksta“ – su šypsena pasakoja Diana.

Mama Diana prisipažįsta, kad sunkiai įsivaizduoja, kaip vaikus pakeičia gyvūnai, nes ją ir jos šeimą gyvūnai supą visą gyvenimą.

„Aš pati užaugusi su gyvūnais, lygiai taip pat su gyvūnais augo ir Alicija. Jai buvo tik pusė metukų, kuomet netekome šuns. Iškart įsigijome katiną. Rusų melsvosios veislės Joriui jau 13 metų. Manau, kad matydamas nuoširdžią suaugusiojo meilę gyvūnams, vaikas pats supranta atsakomybės svarbą. Alicija mato, kad aš tuos gyvūnus myliu be proto ir jaučia bei žino, kad reikia pavedžioti, išprausti po pavedžiojimo, reikia vaistus suleisti, nes mūsų katinas diabetikas.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Dukra išmoko leisti vaistus, nes aš ne visada galiu būti būtent tuo metu, kada katinui to reikia, kad jis gerai jaustųsi, kad galėtų normaliai gyventi, kaip ir žmonės, kurie turi šią bėdą“.

Alicija prisipažįsta, kad ši užduotis pradžioje buvo tikras iššūkis: „Kai pirmą kartą reikėjo suleisti insuliną Joriui – buvo neįtikėtinai baisu. Jaudinausi, kad blogai suleisiu, kad jam skaudės. Dabar tiesiog išmokau. Adata mažytė, jis pripratęs, tai ir man daug drąsiau.“


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Alicija prisimena, kad dalyvavimas parodose jai suteikė galimybę išmaišyti skirtingus Lietuvos kampelius, o tuo pačiu tai buvo ir įdomus hobis. „Po Lietuvą šiaip nelabai važinėdavome, bet kai parodos vykdavo, reikėdavo nuvykti ir į kitą Lietuvos galą. Kartais gal ir sunku būdavo rytais keltis ir vedžioti, dresiruoti, bet iš kitos pusės – dalyvauti pačiose parodose buvo labai smagu ir įdomu. Žinoma, pirmus kartus labai jaudindavausi, labai baisu būdavo, po to kažkaip pripratau, smagiau pasidarė, labiau linksma nei baisu.“


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Šuns atsiradimas, dalyvavimas parodose, kartu praleistas laikas dar labiau sustiprino mamos ir dukros ryšį. „Esame pasiskirsčiusios pareigomis. Darbo dienomis, rytais prieš mokyklą ir per pietus – Alicija išveda Limitą, vakarais dažniausiai vedžioju aš. Važinėjimas po parodas tikrai turėjo įtakos disciplinos formavimuisi. Alicija vos ne kas dieną turėdavo dresuoti šunį ir juo užsiimti. Galų gale noras laimėti ugdė lyderiavimo savybes. Labai didžiuodavausi dukra, kai ji gerai pasirodydavo. Labai džiaugdavausi ir jaudindavausi pasirodymo metu“- sako Diana.

Alicijai ir Dianai gyvūnai yra neatsiejama gyvenimo ir šeimos dalis. „Gyvūnai – kaip draugai. Kai lieki vienas namuose, su jais kur kas smagiau” – sako Alicija.

Tikra tiesa, kad namuose, kuriuose gyvena gyvūnai – nebūna liūdna, o vyraujanti atmosfera – ypatingai jauki. Kol katinas Joris ieško patogiausios vietos pasislėpti, Limitas nusprendžia jį įtraukti į savo dūkimus. Kol visa tai vyksta prieš akis, namuose nenutyla juokas ir krizenimas, ir kiekvienas namų kampas tampa džiugesniu.

Šis straipsnis yra kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – šeimos nariai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į gyvūnus pažvelgti šiek tiek kitomis akimis ir prisiminti, kad su augintiniais turėtume elgtis taip pat atsakingai, rūpestingai ir atidžiai, kaip su tikrais šeimos nariais. Augintiniai ne tik suteikia džiaugsmo, jaukumo namams, bet ir padeda sutvirtinti santykį tarp šeimos narių, auklėti vaikus ir ugdyti bei puoselėti šeimos tradicijas. Kiekvieną savaitę dalinsimės skirtingų, įkvepiančių ir įdomių šeimų istorijomis istorijomis, kurios įrodys, kad keturkojis augintinis tampa ypatinga šeimos dvasia.

Užsakymo nr.: PT_70049462

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Konkursas kačių mylėtojams: laimėkite kraiko atsargas pusei metų

Kiekvieno kačių šeimininko namuose rastume ne tik įvairaus gyvūnų pašaro, gardėsių ir...

Kalifornijoje vyko šunų banglentininkų čempionatas: keturkojai parodė įspūdingus gabumus

Šimtai šunų mylėtojų ir keturkojų rinkosi Pasifikos paplūdimyje Kalifornijoje , kur vyko...

Druskininkuose praūžė tarptautinės šunų parodos: čia susirinko gražiausi keturkojai

Kasmet rugpjūčio pirmąjį savaitgalį Druskininkuose vyksta Lietuvos kinologų draugijos...

Rado būdą išgelbėti šunis nuo karščių: jiems sukūrė specialius rūbus su ventiliatoriais

Šią vasarą Japoniją, kaip ir daugelį kitų šalių, užklupo didžiulis karštis, nuo kurio...

Dubajuje duris atvėrė sporto klubas šunims: keturkojai atvyksta iš visos šalies (1)

Pirmajame Jungtinių Arabų Emyratų sporto klube šunims keturkojai vienas šalia kito bėga bėgimo...

Top naujienos

Naujausi reitingai ekspertų nestebina: apie antrą šansą valdantiesiems galvoti nereikėtų (3)

Mažėja žmonių, kurie mano, kad Ingrida Šimonytė geriausiai tinka užimti ministrės...

Įsigalioja dar vienos sankcijos Rusijai: didesni pokyčiai lauks gruodį, gali turėti įtakos ir karo baigčiai

Nuo trečiadienio – jokios rusiškos anglies Europoje, – įsigalioja naujos sankcijos , kurios...

Karas Ukrainoje. Dar vienas pavojaus signalas – virš Zaporožės AE numuštos dvi rusų raketos

Virš Zaporožės regiono Ukrainos oro gynybos pajėgos numušė dvi priešo raketas. Tai...

Iš Pekino – nauji nurodymai Lietuvai: politikus ragina nevykti į Taivaną (1)

Kinijos laikinasis reikalų patikėtinis Vilniuje Qu Baihua sako, kad bet koks Lietuvos ar kitų...

Matematikos korepetitoriai išgyvena neregėtą aukso amžių: prašo vis solidesnių sumų, o jas tėvai sumoka nė nemirktelėję

Vertindami šių metų matematikos egzaminų rezultatus, ekspertai juos pusiau juokais pavadino...

„TikTok'e“ apie santykius kalbantis Dovydas Laukys sulaukė žmonos reakcijos: Monikai Marijai mano bajeriai nejuokingi

Pastebėjęs, kad daugybė žmonių turi įvairių neatsakytų klausimų, susijusių su santykiais,...

Delfi PliusVytautė Merkytė

Lietuviai išdrįso pasidalinti savo vaikystės nuoskaudomis: psichologė įvardijo, kaip tėvai net neįtardami traumuoja vaikus

Kartais tėvai net vedami gerų norų gali padaryti tam tikrų auklėjimo klaidų, kurios gali...

Verslas PliusLukas Miknevičius

Ką reikia žinoti, kad atliekų pristatymas į aikštelę netaptų galvos skausmu ir netikėtomis išlaidomis

Kone kiekvieną dieną į didelių gabaritų atliekų aikšteles atvyksta gyventojai, bandantys...

Nuo šiandien – malonūs orų pokyčiai: kasdien bus vis karščiau (2)

Šiandien, trečiadienį, mūsų regione stiprės anticiklonas. Šalyje vyraus nepastoviai debesuoti...

NASA marsaeigis „Perseverance“ Raudonojoje planetoje aptiko neatpažintą objektą: čia jo neturėtų būti – kas tai?

NASA marsaeigis „ Perseverance “ aptiko dar vieną netikėtą objektą, kurio Marse įprastai...