„Džiaugiamės, kad po 3 metų pertraukos kauniečius ir miesto svečius galime vėl pakviesti paminėti Lietuvos zoologijos sodui svarbią dieną – 86-ąją įkūrimo sukaktį. Svečių lauks tikrai įdomi programa – veiklos ras tiek mažieji, tiek suaugę lankytojai“, – sako Lietuvos zoologijos sodo direktorė Gintarė Stankevičė, kviesdama apsilankyti gimtadienio renginiuose.

Lankytojai galės susipažinti su sode gyvenančiais gyvūnais ir sudalyvauti jų pristatyme. Išskirtinai šią dieną 14:30 val. vyks Palšųjų grifų bei Rausvųjų pelikanų pristatymas. Grifai yra vieni seniausi zoologijos sodo gyventojų – čia jie gyvena nuo 1938 metų.

Lankytojai taip pat galės plačiau susipažinti su Lietuvos zoologijos sodo įkūrėjo Tado Ivanausko itin mėgtu paukščiu – gerve. Norintys daugiau sužinoti apie gerves, kviečiami dalyvauti Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro pristatyme apie tradicija tapusį gervių stebėjimo pėsčiųjų žygį „Pagervinėkime“, išmokti išsilankstyti savo origami gervę. Edukacinius užsiėmimus ves ir Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus edukologai.

Svečių lauks ir egzotariumo gyvūnų, kupranugarių, ūdrų, žirafų pristatymai. Šventės dalyviai galės stebėti skruzdėdos maitinimą. Detali renginio programa skelbiama čia.

Dvikupris kupranugaris Lietuvos zoologijos sode

Šventinės linkmybės prasidės 11 val. ir truks visą dieną. Lankytojai kviečiami sudalyvauti „Mimų teatro“ pasirodyme, pramogose su edukacinio pramogų centro „CurioCity“ animatoriais, svečių lauks „AHA“ liūtuko staigmenos, leidyklos „Vaiga“ ir „Taler“ dovanos, galimybė sukti „Druskininkų Rasos“ laimės ratą. Visi gimtadienio dalyviai galės sudalyvauti nemokamose edukacijose. Koks gi gimtadienis be torto – svečiai bus vaišinami „Sedujos“ tortu ir gaivinančiais „Aurum“ ledais.

Vaikai, kurie itin domisi gamta ir gyvūnais, kviečiami susipažinti su vasaros dienos stovyklomis ir jose dirbančiais edukologais. Pristatymo metu mažieji lankytojai galės sudalyvauti vabzdžių viešbučio gamyboje ir aktyviose pramogose kartu su „Yogi.Frogi – Joga vaikams“. Stovyklomis susidomėjusių jaunųjų gamtos mylėtojų lauks ne tik pažintis su sodo gyvūnais, natūralių gyvūnų buveinių stebėjimas Ąžuolyno parke, Aplinkos praturtinimo (užimtumų) gyvūnams gamyba, patekimas į Lietuvos zoologijos sodo užkulisius, bet ir kitos aktyvios pramogos, veiklos bei žaidimai. Daugiau informacijos apie vasaros stovyklas galima rasti čia.

Primename, kad garsaus gamtininko, biologo, profesoriaus Tado Ivanausko ir kitų to meto gamtos entuziastų pastangomis, pirmasis šalyje zoologijos sodas vartus lankytojams atvėrė dar 1938 m. liepos 1 d. Apsilankyti Lietuvos zoologijos sode galima kasdien 10:00-20:00 val. (pirmadieniais nuo 11:00 val.).

Norint dalyvauti nemokamuose gimtadienio renginiuose, būtina įsigyti bilietą į Lietuvos zoologijos sodą. Bilietus įsigyti galima https://bilietai.zoosodas.lt/ arba Lietuvos zoologijos sodo kasose.

Atrask, pažink, išsaugok!