Reklama

Lietuvos įmonės laužo stereotipus ir kuria jaukią darbo aplinką

Šis straipsnis yra kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai darbe“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti įmones tapti draugiškomis gyvūnams bei suteikti galimybę darbuotojams dirbti kartu su savo augintiniais. Gyvūnai esantys darbo aplinkoje įkvepia, padeda atsipalaiduoti ir lengviau pernešti stresą.
Gyvūnai darbe

Dažnai manoma, kad didelėse organizacijose darbuotojai vertinami tik kaip konkrečios funkcijos atlikėjai, tad jokios šilumos ir jaukumo biurų koridoriuose neverta tikėtis. Šį stereotipą griauna dvi didelės kompanijos, kuriose gyvūnai ne tik laukiami, bei yra tapę ir neatsiejamu įmonės simboliu.

Draudimo bendrovės „Bonum Publicum“ direktorė Rasa Vasilienė - Vasiliauskienė ankščiau kartu su kolegomis ir jų augintiniais susitikdavo po darbo, bet įkvėpta kompanijos „Purina“ akcijos „Gyvūnai darbe“ pasiūlė kolegoms savo augintinius atsivesti į darbą.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

„Anksčiau dažniausiai susitikdavome po darbo su šunimis, bet į darbą dar neteko vestis. Mūsų įmonė buvo įsikūrusi centre, tad ir tinkamų sąlygų vedžiojimui nebuvo. O dabar, kai persikėlėme į naujas patalpas, atsivesti gyvūnus tapo paprasčiau. Tikimės, ši diena taps gražia tradicija. Mūsų vidaus taisyklėse nėra jokių nurodymų, draudžiančių atsivesti gyvūnus. Pačią idėją darbuotojai priėmė labai džiugiai, nes beveik visi turi šunis, kai kurie netgi po du. Priėmėme kelis praktiškus sprendimus, kurie padės išvengti nesusipratimų. Šiandien visi labai smagiai į darbą rinkosi.“


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

„Vičiūnai Group“ koridoriuose kiekvieną dieną galima sutikti kavalieriaus karaliaus Karolio spanielę Broškę, kuri yra tapusi tikru įmonės simboliu ir legenda.

„Mes su broliu jau buvome išsikraustę iš namų, tad Broškė buvo kaip vėlyva dukra, kurią mama labai lepino. Ji tuo metu nebedirbo, užsiėmė tik visuomenine veikla, taigi visur su ja ir važinėjo - buvo bendrakeleivės. Bent kelias dienas per savaitę užsukdavo ir į mūsų biurą, todėl Broškė jau buvo pripratus prie šios aplinkos, viskas tapo sava. Kadangi nei aš, nei tėtis visą dieną būname ne namuose, tai taip jau gavosi, kad nuo ryto iki vakaro Broškė būna su mumis čia.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Mūsų manymu žmonės, auginantys šunis ir juos nuo ankstyvo ryto iki vakaro paliekantys namuose, turi šiek tiek iškreiptą suvokimą, kas yra šuo. Visgi tai yra augintinis, kuriam reikia daugiau negu dubenėlio maisto. Tai ne namų aksesuaras, kurį galima palikti vieną. Todėl radome alternatyvą – šuo gali būti su mumis biure. Žinoma, į visus susitikimus kartu neiname, bet jei važiuoju į įmonę, kurioje, visi žino ir Broškę, ir mane, tuomet pasiimu ją kartu. Taip pat ir į svečius dažniausiai važiuojame drauge. Svarbiausia, kad nebūtų alergiškų žmonių“ – pasakoja valdybos narys ir prekių ženklo vadovas Dainius Matijošaitis.

Draudimo bedrovės direktorė augina jorkšyro terjerų veislės kalytę Čelsi, kuri tapo tikra bičiule.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

„Kaip aš sakau: 3 kg meilės, džiaugsmo ir švelnumo. Manau, kad šuo visada yra tik teigiamas dalykas – pasidalina savo meile ir žmonės tampa sveikesni, laimingesni ir darbingesni. Galų gale, šunį reikia į lauką išvesti, esi priverstas pasivaikščioti, nes šiaip tik su automobiliais važinėjam šiais laikais“.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Draudimo bendrovėje „Gyvūnai darbe“ dienos proga laikinais darbuotojais tapo net keturi šunys ir įspūdingas meino meškėnas Fernandas. „Kuomet įmonėje yra bendri pomėgiai, bendri interesai, tuomet ir darbuotojai būna vieningesni. Kaip mes – visi mylim šunis. Būtų tikrai labai sudėtinga, jei kuris nors bijotų ar nemėgtų šunų, kačių. Jaustųsi diskomfortas. Nors tiek mes, tiek mūsų šunys esame labai skirtingi, ta bendra meilė gyvūnams suartina. Gal triukšmingiau viskas, bet visi laimingi“ – apie pirmąją gyvūnų dieną pasakoja R. Vasilienė - Vasiliauskienė.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Dainius Matijošaitis pasakoja, kad pradėjus vestis Broškę į biurą teko pasirūpinti užrašu ant durų „Neišleisti Broškės“ ir priminti darbuotojams, kad Broškės nelepintų maistu, nes ji buvo įsigudrinusi po pietų vis gauti kokių skanėstų. Broškė netgi turėjo savotišką „skanėstų maršrutą“. Daugiau jokių specialių pokyčių įmonėje nereikėjo. Žinoma, prieš atsivedant šunis į biurą D. Matijošaitis siūlo apsvarstyti kelis pagrindinius dalykus.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

„Svarbiausia, kad darbuotojams nekliudytų, kad jie nebūtų alergiški ar nemylintys šunų. Taip pat svarbu, kad šuo nepridarytų problemų. Broškė šiaip tvarkinga, bet kartais pasitaiko, kad prisidirba. Tada ateina darbuotojai ir sako: „Dainiau, Broškė prie mūsų stalų tau veiklos paliko“. Bet taip būna labai retai“.

Ar rengti specialias gyvūnų dienas, ar tapti įmonei visada atvirai keturkojams draugams priklauso nuo jos veiklos ir specifikos, bet didžiųjų įmonių patirtis rodo, kad gyvūnai sukuria jaukią atmosferą, pakelia darbuotojams ūpą, mažina stresą ir nesukelia didelių problemų.

Šis straipsnis yra kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai darbe“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti įmones tapti draugiškomis gyvūnams bei suteikti galimybę darbuotojams dirbti kartu su savo augintiniais. Gyvūnai esantys darbo aplinkoje įkvepia, padeda atsipalaiduoti ir lengviau pernešti stresą.

Užsakymo nr.: PT_69609044

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai (15)

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai
Atšalus orams, gatvėje pastebime ne tik šilčiau apsirengusius žmones, bet ir keturkojus. Nors anksčiau tokį vaizdelį palydėdavo žmonių krizenimas, šiandien į tai žiūrima rimčiau, o specialistai netgi dalinasi rekomendacijomis, kokiai temperatūrai esant šuniui reikėtų parūpinti ne tik aprangą, bet ir batus. O kaip savo augintinius rengia miestiečiai?

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai (48)

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai
Į DELFI redakciją kreipėsi Klaipėdos „Nuaru“ pasipiktinusi Leila Lukoševič. Moteris teigia, kad prieš porą mėnesių ji išgelbėjo kalytę ir atidavė ją „Nuarui“, tačiau po kurio laiko pastebėjo, kad prieglaudoje iš gyvūno liko tik griaučiai. Leilai kelia didelį susirūpinimą gyvūnų laikymo sąlygos „Nuare“, tuo metu šio atstovai atsako, kad kalytę nualino jai taikytas gydymas.

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų (3)

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų
Voverinės skraiduolės – tai mažieji sterbliniai žinduoliai, kilę iš Australijos ir Naujosios Gvinėjos, vis dažniau tampa naminiais gyvūnėliais kaip alternatyva įprastiems augintiniams. Nors vadinami voverėmis, iš tikrųjų jie yra ne graužikai, o tiksliausia juos vadinti būtų anglišku pavadinimu „sugar gliders“ (cukrinės skraiduolės), rašoma pranešime spaudai.

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (161)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (9)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.