Kviečia švęsti Šuns dieną: į darbą eisime kartu su keturkojais

 (55)
Visi girdėjo posakį: „Padaryk taip, kad darbas taptų hobiu, ir į darbą eisi kaip į šventę“. Šis posakis labai tiks balandžio 24-ąją, nes tą dieną Lietuvoje jau antrą kartą bus švenčiama Šuns diena. Tad nenustebkite, jei įstaigoje ar biure jus pasitiks netikėtas darbuotojas – šuo, nes šių metų šventės tema –„Kolega“ šuo – pozityvas darbe.
Šuo

Atsivesti savo šunį į darbą ir švęsti Šuns dieną Lietuvoje dar neįprasta, tačiau kitose, senas kinologijos tradicijas puoselėjančiose šalyse, tai nieko nestebina. Nestebina, nes šuo laikomas vienu protingiausių ir socialiausių gyvūnų, žmonių bendruomenės dalimi.

Jungtinėse Amerikos Valstijose Šuns diena laikoma rugpjūčio 26-oji, o Šuns dieną darbe jie švenčia birželio 24-ąją, tuomet galima atsivesti savo augintinį į darbą (tai nereiškia, kad draugiškose gyvūnams darbovietėse to neleidžiama daryti ir kitomis dienomis). Ir Lietuvos žiniasklaidoje turbūt ne kartą skaitėte apie reklamos agentūroje ar stilingame „butike“ sutiktus draugiškus šunis.

Bet grįžkime prie Šuns dienos ir idėjos, netgi paraginimo, atverti savo darboviečių duris „keturkojams kolegoms“.

Jau antrą kartą girdime šį Lietuvos kinologų draugijos paraginimą švęsti visuotinę Šuns dieną. Praėjusiais metais tai buvo lietingas sekmadienis, nepaisant to, žmonės gausiai rinkosi Vilniuje prie Baltojo tilto, Trakuose netoli pilies, Šakiuose, Kėdainiuose ir kitur. Šventės idėja tąsyk buvo „Socialus miesto šuo“.

Šuns diena
Šuns diena
© Lietuvos kinologų draugija

„Mes nesame išradėjai, – patikino LKD Mokymo centro vadovė Daiva Kvedarienė. – Šuns diena netolimoje kaimynystėje, Suomijoje, švenčiama jau 10 metų. Ten kasmet pasirenkama vis kita šventės tema“.

Šių metų lietuviškosios „Šuns dienos" idėja – „Kolega" šuo: pozityvas darbe, todėl, skatindami visuomenės toleranciją naminiams gyvūnams ir atsakingą požiūrį į šunų auginimą, kviečiame ateiti su savo augintiniu į darbą, o darbdavius atsižvelgti į darbuotojų pomėgius ir būti draugiškiems su šunimis.

Pasak šventės koordinatorės, LKD projektų vadovės Augustės Daukšienės, jau užsiregistravo 21 darbovietė, kuri laukia „nulėpausių kolegų“. O kaip pati Augustė, ar balandžio 24-ąją atsives savo augintinį, valų terjerą Džo, į LKD Mokymo centrą?

„Jis „neišleidžia“ manęs vienos į darbą! – juokiasi Augustė. – Galimybė darbe būti su Džo man savotiška motyvacija. Juk šalia visą laiką tas, kuris besąlygiškai mane palaiko! Smagu, kai darbe sekasi, būna ir sunkesnių momentų, o šuo visada pozityviai nusiteikęs, visada „tiki“ mano sėkme.“

Jos nuomone, šalia esant mylimam šeimos nariui – šuniui, jai lengviau susikaupti ir nusiraminti, nes šuo savo buvimu skleidžia gerą energiją. Kartais Džo užmiega neįprasta poza arba susigalvoja žaidimų, tuomet su kolegomis visi turi progą pasijuokti, atsipalaiduoti. Tokiomis akimirkomis bendradarbiai tampa atviresni, pasipasakoja savo rūpesčius, pasidalija džiaugsmais.

„Svarbu nepamiršti šuniui sudaryti tinkamų sąlygų, jei norite jį atsivesti į darbą, – teigia Augustė. – Darbe mano šuo turi savo poilsio zoną, saugią erdvę. Žino taisykles, kurių privalo laikytis. Kai dirbu, jis ilsisi. Jei galiu skirti laiko, džiaugiasi, o jei ne, žino, kad nevalia trukdyti“.

Ji kviečia švęsti visus, o tiems, kas neturi galimybės į darbą atkeliauti su šunimi, parodyti savo kolegoms augintinio nuotraukas, papasakoti apie šuns veislę, charakterį, pomėgius ar išdaigas.

Šventės organizatoriai kviečia visus švęsti išmaniai ir pozityviai: balandžio 24 dieną atėjus su augintiniu į darbą, nusifotografuoti su kolegomis arba nupaveiksluoti, ką veikia, kokias emocijas sukelia šuo, ir dalyvauti fotografijų konkurse. Tačiau primena: etiketo taisyklės galioja ir šunims – su jomis šventės organizatoriai supažindins jau netrukus.

Šuns dienos proga vienijasi ir gyvūnų prekių parduotuvės, veterinarijos gydyklos, šunų kirpyklos – siūlo nuolaidas savo prekėms ir paslaugoms. Na, o pietų metu galėsite nueiti į kavines, draugiškas gyvūnams, kurios bus pažymėtos Šuns dienos arba „Draugiški gyvūnams“ ženklu. Kai kurios kavinės siūlys nuolaidas pietums, apsilankiusiems su gyvūnais. Kadangi šią dieną minės visa Lietuva, visą savaitgalį lauks daugybė šunų mylėtojų renginių. Švęskime kartu!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Kaunietė ieško dingusios kalytės: padėkime rasti Pupsę (8)

Kaunietė ieško dingusios kalytės: padėkime rasti Pupsę
Gruodžio 31 d. apie 19 val. vakaro Kaune, Dainavos rajone, Pramonės pr. 73A dingo nedidelė juodos spalvos kalytė. Ji buvo su oranžinės spalvos šviečiančiu antkakliu. Kalytės šeimininkė Raminta prašo pagalbos surasti augintinę, o turinčius vertingos informacijos – pasidalinti ja.

Vilnietė Kristina prašo pagalbos: dingo mylima kalytė Fyfa (35)

Vilnietė Kristina prašo pagalbos: dingo mylima kalytė Fyfa
Jau antrą savaitę vilnietė Kristina neranda savo mylimos keturkojės draugės, Jorkšyro terjerės Fyfos. Kalytė buvo be galo brangi visai šeimai, kuri tikisi, kad drauge pavyks surasti mylimą augintinę.

Vilniečiai aukščio neišsigando: išlaisvino bejėgį katiną iš savaitę trukusių kančių (50)

Vilniečiai aukščio neišsigando: išlaisvino bejėgį katiną iš savaitę trukusių kančių
Vilniuje, Lazdynuose kažko išgąsdintas naminis katinas įsilipo į pušį, kurioje praleido visą savaitę. 15 metrų aukštyje įkalintas katinas nebegalėjo nulipti žemyn, šaltas dienas leido be maisto ir vandens, tuoj pat aplink jį ratus pradėjo sukti varnos. Ši istorija būtų pasibaigusi liūdnai, jei ne drąsūs gelbėtojai, nepabūgę aukščio ir išgelbėję bejėgį katiną – jie padarė tai, ko atsakingos tarnybos nepadarė visą savaitę.

Didžiausi mitai apie šunis žiemą

Didžiausi mitai apie šunis žiemą
Prasidėjus šaltiems žiemos mėnesiams, nepamirškime, kad turime tinkamai pasirūpinti savo gauruotais draugais. Deja, nors atrodo, kad apie „šalto oro pagrindus“ dauguma šeimininkų išmano neblogai (ypač dėl to, kad spauda kasmet apie tai primena), vis dar egzistuoja keletas klaidinančių ar net pavojingų mitų apie šunis ir šaltį. Štai keletas jų.

Paskelbė akcijos pradžią: kiekvienas „patinka“ bus verčiamas maisto porcija gyvūnų prieglaudoms

Paskelbė akcijos pradžią: kiekvienas „patinka“ bus verčiamas maisto porcija gyvūnų prieglaudoms
Artėjant gražiausioms ir dosniausioms metų šventėms, grįžta VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ (toliau GGI) bei UAB „Mars Lietuva“ organizuojama maisto gyvūnų prieglaudoms akcija „Parodyk augintiniui eglutę“. Šeimininkai skatinami nepalikti namuose keturkojų draugų, o, kaip visateisius šeimos narius, atsivesti prie eglutės, drauge praleisti laiką ir sudalyvauti akcijoje, skirtoje paremti prieglaudų beglobius – dar neradusius savo jaukių namų, rašoma pranešime spaudai.

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis (1)

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis
Karališka galia, aristokratiškos manieros – taip šunų mylėtojai kalba apie nacionalinę danų šunų veislę – broholmerius. Pasaulyje šios veislės šunų yra apie tūkstantis, o vieną broholmerį bus galima pamatyti tris dienas truksiančiose parodose Vilniuje.

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai (15)

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai
Atšalus orams, gatvėje pastebime ne tik šilčiau apsirengusius žmones, bet ir keturkojus. Nors anksčiau tokį vaizdelį palydėdavo žmonių krizenimas, šiandien į tai žiūrima rimčiau, o specialistai netgi dalinasi rekomendacijomis, kokiai temperatūrai esant šuniui reikėtų parūpinti ne tik aprangą, bet ir batus. O kaip savo augintinius rengia miestiečiai?

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai (49)

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai
Į DELFI redakciją kreipėsi Klaipėdos „Nuaru“ pasipiktinusi Leila Lukoševič. Moteris teigia, kad prieš porą mėnesių ji išgelbėjo kalytę ir atidavė ją „Nuarui“, tačiau po kurio laiko pastebėjo, kad prieglaudoje iš gyvūno liko tik griaučiai. Leilai kelia didelį susirūpinimą gyvūnų laikymo sąlygos „Nuare“, tuo metu šio atstovai atsako, kad kalytę nualino jai taikytas gydymas.

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų (3)

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų
Voverinės skraiduolės – tai mažieji sterbliniai žinduoliai, kilę iš Australijos ir Naujosios Gvinėjos, vis dažniau tampa naminiais gyvūnėliais kaip alternatyva įprastiems augintiniams. Nors vadinami voverėmis, iš tikrųjų jie yra ne graužikai, o tiksliausia juos vadinti būtų anglišku pavadinimu „sugar gliders“ (cukrinės skraiduolės), rašoma pranešime spaudai.

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (161)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (9)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.