Kviečia švęsti Šuns dieną: į darbą eisime kartu su keturkojais

 (55)
Visi girdėjo posakį: „Padaryk taip, kad darbas taptų hobiu, ir į darbą eisi kaip į šventę“. Šis posakis labai tiks balandžio 24-ąją, nes tą dieną Lietuvoje jau antrą kartą bus švenčiama Šuns diena. Tad nenustebkite, jei įstaigoje ar biure jus pasitiks netikėtas darbuotojas – šuo, nes šių metų šventės tema –„Kolega“ šuo – pozityvas darbe.
Šuo

Atsivesti savo šunį į darbą ir švęsti Šuns dieną Lietuvoje dar neįprasta, tačiau kitose, senas kinologijos tradicijas puoselėjančiose šalyse, tai nieko nestebina. Nestebina, nes šuo laikomas vienu protingiausių ir socialiausių gyvūnų, žmonių bendruomenės dalimi.

Jungtinėse Amerikos Valstijose Šuns diena laikoma rugpjūčio 26-oji, o Šuns dieną darbe jie švenčia birželio 24-ąją, tuomet galima atsivesti savo augintinį į darbą (tai nereiškia, kad draugiškose gyvūnams darbovietėse to neleidžiama daryti ir kitomis dienomis). Ir Lietuvos žiniasklaidoje turbūt ne kartą skaitėte apie reklamos agentūroje ar stilingame „butike“ sutiktus draugiškus šunis.

Bet grįžkime prie Šuns dienos ir idėjos, netgi paraginimo, atverti savo darboviečių duris „keturkojams kolegoms“.

Jau antrą kartą girdime šį Lietuvos kinologų draugijos paraginimą švęsti visuotinę Šuns dieną. Praėjusiais metais tai buvo lietingas sekmadienis, nepaisant to, žmonės gausiai rinkosi Vilniuje prie Baltojo tilto, Trakuose netoli pilies, Šakiuose, Kėdainiuose ir kitur. Šventės idėja tąsyk buvo „Socialus miesto šuo“.

Šuns diena
Šuns diena
© Lietuvos kinologų draugija

„Mes nesame išradėjai, – patikino LKD Mokymo centro vadovė Daiva Kvedarienė. – Šuns diena netolimoje kaimynystėje, Suomijoje, švenčiama jau 10 metų. Ten kasmet pasirenkama vis kita šventės tema“.

Šių metų lietuviškosios „Šuns dienos" idėja – „Kolega" šuo: pozityvas darbe, todėl, skatindami visuomenės toleranciją naminiams gyvūnams ir atsakingą požiūrį į šunų auginimą, kviečiame ateiti su savo augintiniu į darbą, o darbdavius atsižvelgti į darbuotojų pomėgius ir būti draugiškiems su šunimis.

Pasak šventės koordinatorės, LKD projektų vadovės Augustės Daukšienės, jau užsiregistravo 21 darbovietė, kuri laukia „nulėpausių kolegų“. O kaip pati Augustė, ar balandžio 24-ąją atsives savo augintinį, valų terjerą Džo, į LKD Mokymo centrą?

„Jis „neišleidžia“ manęs vienos į darbą! – juokiasi Augustė. – Galimybė darbe būti su Džo man savotiška motyvacija. Juk šalia visą laiką tas, kuris besąlygiškai mane palaiko! Smagu, kai darbe sekasi, būna ir sunkesnių momentų, o šuo visada pozityviai nusiteikęs, visada „tiki“ mano sėkme.“

Jos nuomone, šalia esant mylimam šeimos nariui – šuniui, jai lengviau susikaupti ir nusiraminti, nes šuo savo buvimu skleidžia gerą energiją. Kartais Džo užmiega neįprasta poza arba susigalvoja žaidimų, tuomet su kolegomis visi turi progą pasijuokti, atsipalaiduoti. Tokiomis akimirkomis bendradarbiai tampa atviresni, pasipasakoja savo rūpesčius, pasidalija džiaugsmais.

„Svarbu nepamiršti šuniui sudaryti tinkamų sąlygų, jei norite jį atsivesti į darbą, – teigia Augustė. – Darbe mano šuo turi savo poilsio zoną, saugią erdvę. Žino taisykles, kurių privalo laikytis. Kai dirbu, jis ilsisi. Jei galiu skirti laiko, džiaugiasi, o jei ne, žino, kad nevalia trukdyti“.

Ji kviečia švęsti visus, o tiems, kas neturi galimybės į darbą atkeliauti su šunimi, parodyti savo kolegoms augintinio nuotraukas, papasakoti apie šuns veislę, charakterį, pomėgius ar išdaigas.

Šventės organizatoriai kviečia visus švęsti išmaniai ir pozityviai: balandžio 24 dieną atėjus su augintiniu į darbą, nusifotografuoti su kolegomis arba nupaveiksluoti, ką veikia, kokias emocijas sukelia šuo, ir dalyvauti fotografijų konkurse. Tačiau primena: etiketo taisyklės galioja ir šunims – su jomis šventės organizatoriai supažindins jau netrukus.

Šuns dienos proga vienijasi ir gyvūnų prekių parduotuvės, veterinarijos gydyklos, šunų kirpyklos – siūlo nuolaidas savo prekėms ir paslaugoms. Na, o pietų metu galėsite nueiti į kavines, draugiškas gyvūnams, kurios bus pažymėtos Šuns dienos arba „Draugiški gyvūnams“ ženklu. Kai kurios kavinės siūlys nuolaidas pietums, apsilankiusiems su gyvūnais. Kadangi šią dieną minės visa Lietuva, visą savaitgalį lauks daugybė šunų mylėtojų renginių. Švęskime kartu!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Konkursas „Mano gyvūnas“: nugalėtojo laukia originalus prizas (1)

Konkursas „Mano gyvūnas“: nugalėtojo laukia originalus prizas
Auginate katiną, šunį, driežą, o gal vorą? Nesvarbu, koks bebūtų jūsų augintinis – DELFI dizaineris Rimas Pocius gali nupiešti bet ką. Skelbiame konkurso „Mano gyvūnas“ pradžią, kurio nugalėtojas galės džiaugtis savo augintinio paveikslu.

Prieglaudos darbuotojai nustėro: Vilniaus centre – šuniukų „lageris“ (107)

Prieglaudos darbuotojai nustėro: Vilniaus centre – šuniukų „lageris“
Šiandien tebeegzistuoja „lageriai“, tik į juos patenka ne žmonės, o šunys. Tuo įsitikino „SOS gyvūnų“ prieglaudos darbuotojai, Šuns dienos išvakarėse atradę 9 badu marintus šunelius. Liūdna, bet dažniausiai šiuos „lagerius“ įkūrę ir gyvūnus badu marinę žmonės puikiai sugeba likti nežinomi.

Kurio Lietuvos miesto gyventojai gyvūnų prekėms išleidžia daugiausiai pinigų? (7)

Kurio Lietuvos miesto gyventojai gyvūnų prekėms išleidžia daugiausiai pinigų?
Šiandien – balandžio 24-ąją – minima Šuns diena, kurią prieš kelis metus inicijavo Lietuvos kinologų draugija. Šią dieną norima atkreipti visuomenės dėmesį, kad šuo nebėra vien tik namų sargas ir kaip bet kuris kitas augintinis reikalauja žmogaus atsakomybės ir rūpestingos priežiūros. Šia proga prekybos tinklas „Maxima“ įvertino gyvūnų prekes perkančių klientų įpročius ir pabandė nustatyti, kur gyvena patys didžiausi šunų mylėtojai, rašoma pranešime spaudai.

Šuns diena jau rytoj: ką veikti kartu su augintiniu? (7)

Šuns diena jau rytoj: ką veikti kartu su augintiniu?
Lietuvos kinologų draugija jau trečius metus kviečia minėti visuotinę Šuns dieną – ši graži tradicija vis labiau vienija šunų mylėtojus ir vis labiau keičia visuomenės požiūrį į šunis, rašoma pranešime spaudai.

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai (1)

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai
Šunų šeimininkai kartais diskutuoja: kas šuniui geriausia? Pasivaikščiojimai gamtoje? Komandų mokymasis dresūros aikštelėje? Ramus poilsis greta šeimininko? Visi išvardyti dalykai geri, bet, kaip teigia statistika, šunims geriausias laikas – žaidimai su savo žmogumi ir gentainiais, rašoma Lietuvos kinologų draugijos pranešime spaudai.

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose (9)

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose
Kur susipažinote su savo geriausiais draugais? Joana Norvilaitė-Vaitkienė savo geriausius draugus sutiko gan neįprastose vietose: po balkonu, lysvėje ir prieglaudoje. Moteris pasakoja, kaip pasikeitė jos gyvenimas nuo tada, kai ji ištiesė pagalbos ranką nelaimėje atsidūrusiems kačiukams.

Pažiūrėkite, ką gali žmogaus gerumas: nuskriaustos kalytės pokyčiai stebina (24)

Pažiūrėkite, ką gali žmogaus gerumas: nuskriaustos kalytės pokyčiai stebina
Kalytės Minos gyvenimas, anksčiau buvęs tikra kančia, pagaliau jai nusišypsojo. Loretos Dimienės rankose atsidūręs gyvūnas atsigavo ir nekyla jokios abejonės – nuoširdus šeimininko rūpestis ir meilė gali daryti tikrus stebuklus.

Visuose pajūrio paplūdimiuose šiemet bus laukiami keturkojai – išskyrus Palangą (58)

Visuose pajūrio paplūdimiuose šiemet bus laukiami keturkojai – išskyrus Palangą
Prieš šiek tiek mažiau nei metus Sveikatos apsaugos ministras panaikino draudimą į paplūdimius eiti kartu su gyvūnais. Nauja tvarka leido savivaldybėms spręsti, kuriuose paplūdimiuose šeimininkai bus laukiami su keturkojais, o merai neslėpė, kad džiaugiasi nauja galimybe. Tačiau aiškėja, kad Palangoje šiemet tokios vietos nebus.

Tragedija, virtusi gražia istorija: kalytė padėjo Paulinai atrasti gyvenimo džiaugsmą (12)

Tragedija, virtusi gražia istorija: kalytė padėjo Paulinai atrasti gyvenimo džiaugsmą
Galimybė stebėti gyvenimą nuo pat pradžių – neįkainojama patirtis. Tuo neabejojanti Paulina Taujanskaitė džiaugiasi, kad galėjo sekti savo augintinės Bonos gyvenimą nuo pirmųjų dienų ir paversti jį ypatingu. Kita vertus, trūko visai nedaug, kad istorija nebūtų buvusi tokia laiminga.

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti? (13)

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti?
„Šuniui reikia parodyti, kas namie šeimininkas“. „Šuo turi klausyti, nes aš taip pasakiau“. „Šuo veržiasi pro duris pirmas, nes nori dominuoti“...

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui (2)

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui
„SOS gyvūnų“ prieglauda perspėja naminių gyvūnų augintojus: pavasarį jiems daug didesnis pavojus pabėgti ar iškristi per langus. Pastarosiomis savaitėmis labai padaugėjo skelbimų apie dingusius gyvūnus: šunys pabėga išsigandę perkūnijos, katės – vedžiojamos su pavadėliais, net papūgos išskrenda per atvirus langus. Augintinių šeimininkai tikisi, kad pavyks rasti savo numylėtinius, ieško jų, kabina skelbimus, tačiau tai, deja, ne visada padeda. Didelė dalis naminių gyvūnų niekada nebegrįžta.

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą
Net šešis taksų veislės šunis auginanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė teigia, kad išvykos į gamtą su augintiniais yra vienas didžiausių malonumų. Kad visi kartu sklandžiai pasiektų kelionės tikslą, šeimininkė tinkamai pasirūpina viso ekipažo saugumu, rašoma pranešime spaudai.

Ką daryti, kai šuo puola? (163)

Ką daryti, kai šuo puola?
Tikriausiai ne vieną kartą esate girdėję pasakymą, kuris apibūdina agresyvius šunis: jei šuo kartą paragavo žmogaus kraujo – jo norės dar. Kinologas Artūras Zaleckas teigia, kad šis pasakytas tėra mitas, tačiau kiekvienas šunų augintojas turėtų gerai mokėti žaisti šachmatais. Anot jo, svarbu visada turėti kelis ėjimus į priekį, kad nutikus nelaimei, šuns šeimininkas nepasimestų. Taip pat specialistas pataria, ką daryti, jei prie jūsų artinasi agresyviai nusiteikęs šuo.

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą? (3)

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą?
Praėjusį kovą Kauno savivaldybėje vyko neįprasti mokymai – pirmą kartą šunų mylėtojams suorganizuotas nemokamų paskaitų ciklas „Atsakingo šeimininko akademija“. Kuruoti šį Lietuvos kinologų draugijos projektą Kaune ėmėsi „Nasrai“, vienas seniausių Šunų dresūros ir sporto centrų, rašoma pranešime spaudai.

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo? (29)

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo?
Nors įstatymo, kuris draustų su gyvūnais eiti į kavines nėra, ne visos maitinimo įstaigos lankytojų su keturkojais laukia išskėstomis rankomis. DELFI atliko eksperimentą ir parodė, kaip kavinėse elgiasi didelis ir socializuotas šuo.