Kviečia švęsti Šuns dieną: į darbą eisime kartu su keturkojais

 (55)
Visi girdėjo posakį: „Padaryk taip, kad darbas taptų hobiu, ir į darbą eisi kaip į šventę“. Šis posakis labai tiks balandžio 24-ąją, nes tą dieną Lietuvoje jau antrą kartą bus švenčiama Šuns diena. Tad nenustebkite, jei įstaigoje ar biure jus pasitiks netikėtas darbuotojas – šuo, nes šių metų šventės tema –„Kolega“ šuo – pozityvas darbe.
Šuo

Atsivesti savo šunį į darbą ir švęsti Šuns dieną Lietuvoje dar neįprasta, tačiau kitose, senas kinologijos tradicijas puoselėjančiose šalyse, tai nieko nestebina. Nestebina, nes šuo laikomas vienu protingiausių ir socialiausių gyvūnų, žmonių bendruomenės dalimi.

Jungtinėse Amerikos Valstijose Šuns diena laikoma rugpjūčio 26-oji, o Šuns dieną darbe jie švenčia birželio 24-ąją, tuomet galima atsivesti savo augintinį į darbą (tai nereiškia, kad draugiškose gyvūnams darbovietėse to neleidžiama daryti ir kitomis dienomis). Ir Lietuvos žiniasklaidoje turbūt ne kartą skaitėte apie reklamos agentūroje ar stilingame „butike“ sutiktus draugiškus šunis.

Bet grįžkime prie Šuns dienos ir idėjos, netgi paraginimo, atverti savo darboviečių duris „keturkojams kolegoms“.

Jau antrą kartą girdime šį Lietuvos kinologų draugijos paraginimą švęsti visuotinę Šuns dieną. Praėjusiais metais tai buvo lietingas sekmadienis, nepaisant to, žmonės gausiai rinkosi Vilniuje prie Baltojo tilto, Trakuose netoli pilies, Šakiuose, Kėdainiuose ir kitur. Šventės idėja tąsyk buvo „Socialus miesto šuo“.

Šuns diena
Šuns diena
© Lietuvos kinologų draugija

„Mes nesame išradėjai, – patikino LKD Mokymo centro vadovė Daiva Kvedarienė. – Šuns diena netolimoje kaimynystėje, Suomijoje, švenčiama jau 10 metų. Ten kasmet pasirenkama vis kita šventės tema“.

Šių metų lietuviškosios „Šuns dienos" idėja – „Kolega" šuo: pozityvas darbe, todėl, skatindami visuomenės toleranciją naminiams gyvūnams ir atsakingą požiūrį į šunų auginimą, kviečiame ateiti su savo augintiniu į darbą, o darbdavius atsižvelgti į darbuotojų pomėgius ir būti draugiškiems su šunimis.

Pasak šventės koordinatorės, LKD projektų vadovės Augustės Daukšienės, jau užsiregistravo 21 darbovietė, kuri laukia „nulėpausių kolegų“. O kaip pati Augustė, ar balandžio 24-ąją atsives savo augintinį, valų terjerą Džo, į LKD Mokymo centrą?

„Jis „neišleidžia“ manęs vienos į darbą! – juokiasi Augustė. – Galimybė darbe būti su Džo man savotiška motyvacija. Juk šalia visą laiką tas, kuris besąlygiškai mane palaiko! Smagu, kai darbe sekasi, būna ir sunkesnių momentų, o šuo visada pozityviai nusiteikęs, visada „tiki“ mano sėkme.“

Jos nuomone, šalia esant mylimam šeimos nariui – šuniui, jai lengviau susikaupti ir nusiraminti, nes šuo savo buvimu skleidžia gerą energiją. Kartais Džo užmiega neįprasta poza arba susigalvoja žaidimų, tuomet su kolegomis visi turi progą pasijuokti, atsipalaiduoti. Tokiomis akimirkomis bendradarbiai tampa atviresni, pasipasakoja savo rūpesčius, pasidalija džiaugsmais.

„Svarbu nepamiršti šuniui sudaryti tinkamų sąlygų, jei norite jį atsivesti į darbą, – teigia Augustė. – Darbe mano šuo turi savo poilsio zoną, saugią erdvę. Žino taisykles, kurių privalo laikytis. Kai dirbu, jis ilsisi. Jei galiu skirti laiko, džiaugiasi, o jei ne, žino, kad nevalia trukdyti“.

Ji kviečia švęsti visus, o tiems, kas neturi galimybės į darbą atkeliauti su šunimi, parodyti savo kolegoms augintinio nuotraukas, papasakoti apie šuns veislę, charakterį, pomėgius ar išdaigas.

Šventės organizatoriai kviečia visus švęsti išmaniai ir pozityviai: balandžio 24 dieną atėjus su augintiniu į darbą, nusifotografuoti su kolegomis arba nupaveiksluoti, ką veikia, kokias emocijas sukelia šuo, ir dalyvauti fotografijų konkurse. Tačiau primena: etiketo taisyklės galioja ir šunims – su jomis šventės organizatoriai supažindins jau netrukus.

Šuns dienos proga vienijasi ir gyvūnų prekių parduotuvės, veterinarijos gydyklos, šunų kirpyklos – siūlo nuolaidas savo prekėms ir paslaugoms. Na, o pietų metu galėsite nueiti į kavines, draugiškas gyvūnams, kurios bus pažymėtos Šuns dienos arba „Draugiški gyvūnams“ ženklu. Kai kurios kavinės siūlys nuolaidas pietums, apsilankiusiems su gyvūnais. Kadangi šią dieną minės visa Lietuva, visą savaitgalį lauks daugybė šunų mylėtojų renginių. Švęskime kartu!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partenkė šunį ir nė nestabtelėjo pareigūnai prašo pagalbos (160)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (8)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.