Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų

 (340)
Mirtinai kūdikį Šilutėje sudraskęs dobermanas Ramzis prieš metus buvo susilaukęs daugybės dėmesio ir ne vienas žmogus tikino, kad jį mielai priimtų į savo šeimą. Tačiau praėjus daugiau nei metams po skaudžios nelaimės, Ramzis dar vis gyvena gyvūnų globos namuose „Nuaras“, o visi norintys priglausti dobermaną – dingo.
Debermanas Ramzis dalyvauja vestuvėse
© Asmeninis albumas

DELFI primena, kad praėjusių metų kovo 22 dieną dobermanas Ramzis ištrūko iš voljero, nuvertė vežimėlį, kuriame miegojo kūdikis. Kūdikį jis apkandžiojo, įsikandęs į kaklą nešiojo po kiemą, vėliau po gatvę. Medikams kūdikio gyvybės išgelbėti nepavyko.

Tragedijos metu tėvai kūdikį buvo palikę vieną be priežiūros, vėliau tėvui buvo nustatytas girtumas. Ekspertai pripažino, kad šuo buvo laikomas netinkamomis sąlygomis.

Kaip pasakoja Klaipėdos regiono gyvūnų globos namų „Nuaras“ administratorė Eglė Mulevičiūtė, tik Ramziui patekus į jų globą, užplūdo gausus būrys norinčių šuniui suteikti naujus namus. Tačiau praėjus šiek tiek daugiau nei metams po tragedijos, Ramzis vis dar yra gyvūnų globos namuose.

„Ramzis dar nerado šeimininkų. Čia tik pradžioj buvo begalės norinčių, bet dabar, kiek stengiamės išreklamuoti, kad jau jis gali keliauti namo, tai norinčių nėra. Buvo vienas atsiradęs, bet daugiau nepaskambino“, – sako E. Mulevičiūtė.

Ramzis jau laukia naujų šeimininkų
Ramzis jau laukia naujų šeimininkų
© Asm. albumo nuotr.

Ramzis, pasakoja E. Mulevičiūtė, jau pusę metų ieško namų. „Jei spręstume pagal šuns elgesį, tai jį jau prieš pusę metų buvo galima dovanoti. Bet žinot, dar vyko teismas. Vėliau teismas leido dovanoti, nors ir nebuvo pasibaigęs teisminis procesas. Dabar kai baigėsi teismas, tai nėra jokių kliūčių, kodėl negalime dovanoti šuns“, – teigia ji.

Bet kas Ramzio į savo šeimą pasiimti negali. E. Mulevičiūtė teigia, kad būsimiems šeimininkams yra reikalavimų. „Visų pirma, kad būtų be vaikų. Mes to šuns nekaltiname, bet po tokios nelaimės iš mūsų pusės būtų kvaila ir neatsakinga dovanoti šunį šeimai, kuri turi vaikų.

Antra sąlyga yra, kad Ramzis nebūtų laikomas voljere ir kad su juo būtų užsiimama ir bendraujama. Tai šuo, kuris turi pakankamai daug energijos“, – vardija E. Mulevičiūtė. Ji taip pat pamini, kad gerai būtų, jei šeimoje nebūtų ir kitų augintinių, nes darbuotojai nėra išbandę, kaip Ramzis reaguoja į kitus gyvūnus.

Ramzis esą gali gyventi ir bute, tačiau šeimininkai turėtų atminti, kad tai tikrai fiziškai aktyvus šuo. „Prieš imant bet kokį augintinį, reikia atsakingai pagalvoti, ar tikrai galėsite jį išlaikyti, skirti dėmesio, užsiimti. O Ramzis – šuo su istorija. Todėl tikrai reikia apsvarstyti galimybes“, – pabrėžia E. Malevičiūtė.

Šuo pasikeitė kardinaliai

Tačiau, kad ir kaip baisiai skambėtų Ramzio istorija, pašnekovė jo nekaltina. „Aš lieku prie tos nuomonės, kad šuo norėjo padėti, bet jis nesupranta kaip. Nes gamtoj šuo savo jauniklius ima už sprando ir neša kažkur, jei jaučia pavojų. Tai lygiai taip pat, manau, jis darė su tuo vaiku, tik vaikas nėra šuniukas ir jo taip nepaimsi“, – liūdnai pastebi ji.

Dobermanas Ramzis sveiksta
Dobermanas Ramzis sveiksta
© Organizatorių archyvas

Anot jos, vien pažiūrėjus į voljerą, buvo aišku, kad šuo – netinkamai prižiūrėtas. „Jis taip pat ir per žiemas gyveno lauke. Tai nėra voljerinis šuo. Jei pati tokį šunį turėčiau, tai gal vasarą ir laikyčiau voljere, bet žiemą jis būtų namuose. Jo kailis trumpas. Tas šuo negavo tokio dėmesio, kokio jam reikėjo. Todėl lieku prie tos nuomonės, kad ne šuo kaltas šitoje situacijoje. Ir labai džiaugiuosi dėl teismo nuosprendžio, kad jo buvęs šeimininkas nebegalės laikyti nė vieno šuns“, – sako E. Mulevičiūtė.

Metus „Nuaro“ prieglaudoje praleidęs Ramzis, anot pašnekovės, pasikeitė kardinaliai. Esą sunku būtų patikėti, kad tai tas pats šuo. „Jis iš pradžių buvo labai įbaugintas. Labai stipriai įbaugintas. Tai natūralu. Visokių dalykų vyko su juo. Labai keistai žiūrėjo į tai, kad visą laiką turi vandens, nes tikriausiai senuose namuose neturėdavo“, – pastebi E. Mulevičiūtė.

Ji pamena, kad Ramzis būdavo įsispraudęs į kampą, iš baimės urgzdavo. „O dabar jis yra labai savimi pasitikintis šuo, labai sargus. Nes jeigu vedi naujus žmones žiūrėti gyvūnų, tai jis visą laiką juos aploja. Ypač piktai loja, kai koridoriuje tarp voljerų yra vienas iš mūsų prižiūrėtojų, nes mus saugo. Mes dabar esame jam tapę kaip šeimininkai, jis prie mūsų yra prisirišęs. Dobermanai yra labai prisirišantys šunys“, – teigia ji.

Išvedus Ramzį pavedžioti, jokių problemų nekyla. Šuo esą moka tvarkingai eiti su pavadėliu, klauso komandų. „Vedžiojamas jis labai draugiškai reaguoja ir į svetimus žmones. Tik kažkodėl žaisti nemėgsta“, – sako E. Mulevičūtė ir negaili gerų žodžių Ramziui.

Atsigavęs dobermanas Ramzis
Atsigavęs dobermanas Ramzis
© Organizatorių archyvas

„Tai nuostabus, savimi pasitikintis šuo. Pilnai pasveikęs. Jis tobulas tiems, kurie nori, kad jų namai būtų saugūs, nes perspėjimo signalų jis tikrai duotų. Tik jam reikėtų pirmiausia apsiprasti naujuose namuose“, – teigia gyvūnų globos namų „Nuaras“ darbuotoja.

Prieš metus Ramzis esą labai bijojo vyrų, tačiau šiandien ta baimė yra dingusi. „Dabar jis lipa ant mūsų prižiūrėtojų, vos ne veidą laižo. Šuo nepalyginamai pasikeitė“, – tikina E. Mulevičiūtė.

Padalino Lietuvą į dvi dalis

Nors Ramzis yra pasikeitęs ir sulaukia daug žiniasklaidos dėmesio, namų vis neranda. E. Mulevičiūtė sako, kad negali pasakyti, kodėl taip yra. „Tačiau mes dažnai dalinamės įvairiose „Facebook“ grupėse jo nuotraukomis ir aš pastebiu komentarus. Žmonės yra susiskaldę į dvi puses. Vieni tie, kurie sako, kad tas šuo yra vaikžudys ir jį reikia migdyti. O kiti sako, kad šuo yra nekaltas ir, kad mielai priglaustų, bet šeimoje turi jau kitą augintinį ar vaikų“, – apie žmonių požiūrį į Ramzį pasakoja E. Mulevičiūtė.

Ramzis jau laukia naujų šeimininkų
Ramzis jau laukia naujų šeimininkų
© Asmeinio albumo nuotr.

Jei niekas Ramzio nepasiims, jis liks darbuotojų šunimi. „Jis tada bus mūsų šuo. Mes laikėm tą šunį ne todėl, kad mus įpareigojo teismas. Mūsų net negali niekas įpareigoti, nes tada kyla klausimas, kas jį turi išlaikyti. Už kokius pinigus, žinot. Nes beveik visą laiką mes jį auginome iš savo lėšų, žmonių paaukotų lėšų ir šėrėme paaukotu maistu. Tai tikrai parodo, kad mes jo neatsisakysim. Žmonės gali nurimti ir nekomentuoti, ir neaiškinti, kad mes jį turime migdyti. Toliau ieškosime namų, o jei nerasime, tai jis gyvens pas mus“, – tvirtai teigia E. Mulevičiūtė.

Nors ir dalis žmonių linki Ramziui blogo likimo, E. Mulevičiūtė nepraranda vilties, kad jis suras mylinčius šeimininkus. „Dėl kiekvieno šuns mes džiaugiamės, jei jis randa namus. Netgi vieną kalytę visai neseniai padovanojome. Ji pas mus gyveno net 4 metus. Po 4 metų rado ji savo žmogų. Tai gal ir Ramzis ras“, – viliasi pašnekovė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Kaunietė ieško dingusios kalytės: padėkime rasti Pupsę (8)

Kaunietė ieško dingusios kalytės: padėkime rasti Pupsę
Gruodžio 31 d. apie 19 val. vakaro Kaune, Dainavos rajone, Pramonės pr. 73A dingo nedidelė juodos spalvos kalytė. Ji buvo su oranžinės spalvos šviečiančiu antkakliu. Kalytės šeimininkė Raminta prašo pagalbos surasti augintinę, o turinčius vertingos informacijos – pasidalinti ja.

Vilnietė Kristina prašo pagalbos: dingo mylima kalytė Fyfa (35)

Vilnietė Kristina prašo pagalbos: dingo mylima kalytė Fyfa
Jau antrą savaitę vilnietė Kristina neranda savo mylimos keturkojės draugės, Jorkšyro terjerės Fyfos. Kalytė buvo be galo brangi visai šeimai, kuri tikisi, kad drauge pavyks surasti mylimą augintinę.

Vilniečiai aukščio neišsigando: išlaisvino bejėgį katiną iš savaitę trukusių kančių (50)

Vilniečiai aukščio neišsigando: išlaisvino bejėgį katiną iš savaitę trukusių kančių
Vilniuje, Lazdynuose kažko išgąsdintas naminis katinas įsilipo į pušį, kurioje praleido visą savaitę. 15 metrų aukštyje įkalintas katinas nebegalėjo nulipti žemyn, šaltas dienas leido be maisto ir vandens, tuoj pat aplink jį ratus pradėjo sukti varnos. Ši istorija būtų pasibaigusi liūdnai, jei ne drąsūs gelbėtojai, nepabūgę aukščio ir išgelbėję bejėgį katiną – jie padarė tai, ko atsakingos tarnybos nepadarė visą savaitę.

Didžiausi mitai apie šunis žiemą

Didžiausi mitai apie šunis žiemą
Prasidėjus šaltiems žiemos mėnesiams, nepamirškime, kad turime tinkamai pasirūpinti savo gauruotais draugais. Deja, nors atrodo, kad apie „šalto oro pagrindus“ dauguma šeimininkų išmano neblogai (ypač dėl to, kad spauda kasmet apie tai primena), vis dar egzistuoja keletas klaidinančių ar net pavojingų mitų apie šunis ir šaltį. Štai keletas jų.

Paskelbė akcijos pradžią: kiekvienas „patinka“ bus verčiamas maisto porcija gyvūnų prieglaudoms

Paskelbė akcijos pradžią: kiekvienas „patinka“ bus verčiamas maisto porcija gyvūnų prieglaudoms
Artėjant gražiausioms ir dosniausioms metų šventėms, grįžta VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ (toliau GGI) bei UAB „Mars Lietuva“ organizuojama maisto gyvūnų prieglaudoms akcija „Parodyk augintiniui eglutę“. Šeimininkai skatinami nepalikti namuose keturkojų draugų, o, kaip visateisius šeimos narius, atsivesti prie eglutės, drauge praleisti laiką ir sudalyvauti akcijoje, skirtoje paremti prieglaudų beglobius – dar neradusius savo jaukių namų, rašoma pranešime spaudai.

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis (1)

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis
Karališka galia, aristokratiškos manieros – taip šunų mylėtojai kalba apie nacionalinę danų šunų veislę – broholmerius. Pasaulyje šios veislės šunų yra apie tūkstantis, o vieną broholmerį bus galima pamatyti tris dienas truksiančiose parodose Vilniuje.

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai (15)

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai
Atšalus orams, gatvėje pastebime ne tik šilčiau apsirengusius žmones, bet ir keturkojus. Nors anksčiau tokį vaizdelį palydėdavo žmonių krizenimas, šiandien į tai žiūrima rimčiau, o specialistai netgi dalinasi rekomendacijomis, kokiai temperatūrai esant šuniui reikėtų parūpinti ne tik aprangą, bet ir batus. O kaip savo augintinius rengia miestiečiai?

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai (49)

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai
Į DELFI redakciją kreipėsi Klaipėdos „Nuaru“ pasipiktinusi Leila Lukoševič. Moteris teigia, kad prieš porą mėnesių ji išgelbėjo kalytę ir atidavė ją „Nuarui“, tačiau po kurio laiko pastebėjo, kad prieglaudoje iš gyvūno liko tik griaučiai. Leilai kelia didelį susirūpinimą gyvūnų laikymo sąlygos „Nuare“, tuo metu šio atstovai atsako, kad kalytę nualino jai taikytas gydymas.

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų (3)

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų
Voverinės skraiduolės – tai mažieji sterbliniai žinduoliai, kilę iš Australijos ir Naujosios Gvinėjos, vis dažniau tampa naminiais gyvūnėliais kaip alternatyva įprastiems augintiniams. Nors vadinami voverėmis, iš tikrųjų jie yra ne graužikai, o tiksliausia juos vadinti būtų anglišku pavadinimu „sugar gliders“ (cukrinės skraiduolės), rašoma pranešime spaudai.

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (161)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (9)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.