Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų

 (340)
Mirtinai kūdikį Šilutėje sudraskęs dobermanas Ramzis prieš metus buvo susilaukęs daugybės dėmesio ir ne vienas žmogus tikino, kad jį mielai priimtų į savo šeimą. Tačiau praėjus daugiau nei metams po skaudžios nelaimės, Ramzis dar vis gyvena gyvūnų globos namuose „Nuaras“, o visi norintys priglausti dobermaną – dingo.
Debermanas Ramzis dalyvauja vestuvėse
© Asmeninis albumas

DELFI primena, kad praėjusių metų kovo 22 dieną dobermanas Ramzis ištrūko iš voljero, nuvertė vežimėlį, kuriame miegojo kūdikis. Kūdikį jis apkandžiojo, įsikandęs į kaklą nešiojo po kiemą, vėliau po gatvę. Medikams kūdikio gyvybės išgelbėti nepavyko.

Tragedijos metu tėvai kūdikį buvo palikę vieną be priežiūros, vėliau tėvui buvo nustatytas girtumas. Ekspertai pripažino, kad šuo buvo laikomas netinkamomis sąlygomis.

Kaip pasakoja Klaipėdos regiono gyvūnų globos namų „Nuaras“ administratorė Eglė Mulevičiūtė, tik Ramziui patekus į jų globą, užplūdo gausus būrys norinčių šuniui suteikti naujus namus. Tačiau praėjus šiek tiek daugiau nei metams po tragedijos, Ramzis vis dar yra gyvūnų globos namuose.

„Ramzis dar nerado šeimininkų. Čia tik pradžioj buvo begalės norinčių, bet dabar, kiek stengiamės išreklamuoti, kad jau jis gali keliauti namo, tai norinčių nėra. Buvo vienas atsiradęs, bet daugiau nepaskambino“, – sako E. Mulevičiūtė.

Ramzis jau laukia naujų šeimininkų
Ramzis jau laukia naujų šeimininkų
© Asm. albumo nuotr.

Ramzis, pasakoja E. Mulevičiūtė, jau pusę metų ieško namų. „Jei spręstume pagal šuns elgesį, tai jį jau prieš pusę metų buvo galima dovanoti. Bet žinot, dar vyko teismas. Vėliau teismas leido dovanoti, nors ir nebuvo pasibaigęs teisminis procesas. Dabar kai baigėsi teismas, tai nėra jokių kliūčių, kodėl negalime dovanoti šuns“, – teigia ji.

Bet kas Ramzio į savo šeimą pasiimti negali. E. Mulevičiūtė teigia, kad būsimiems šeimininkams yra reikalavimų. „Visų pirma, kad būtų be vaikų. Mes to šuns nekaltiname, bet po tokios nelaimės iš mūsų pusės būtų kvaila ir neatsakinga dovanoti šunį šeimai, kuri turi vaikų.

Antra sąlyga yra, kad Ramzis nebūtų laikomas voljere ir kad su juo būtų užsiimama ir bendraujama. Tai šuo, kuris turi pakankamai daug energijos“, – vardija E. Mulevičiūtė. Ji taip pat pamini, kad gerai būtų, jei šeimoje nebūtų ir kitų augintinių, nes darbuotojai nėra išbandę, kaip Ramzis reaguoja į kitus gyvūnus.

Ramzis esą gali gyventi ir bute, tačiau šeimininkai turėtų atminti, kad tai tikrai fiziškai aktyvus šuo. „Prieš imant bet kokį augintinį, reikia atsakingai pagalvoti, ar tikrai galėsite jį išlaikyti, skirti dėmesio, užsiimti. O Ramzis – šuo su istorija. Todėl tikrai reikia apsvarstyti galimybes“, – pabrėžia E. Malevičiūtė.

Šuo pasikeitė kardinaliai

Tačiau, kad ir kaip baisiai skambėtų Ramzio istorija, pašnekovė jo nekaltina. „Aš lieku prie tos nuomonės, kad šuo norėjo padėti, bet jis nesupranta kaip. Nes gamtoj šuo savo jauniklius ima už sprando ir neša kažkur, jei jaučia pavojų. Tai lygiai taip pat, manau, jis darė su tuo vaiku, tik vaikas nėra šuniukas ir jo taip nepaimsi“, – liūdnai pastebi ji.

Dobermanas Ramzis sveiksta
Dobermanas Ramzis sveiksta
© Organizatorių archyvas

Anot jos, vien pažiūrėjus į voljerą, buvo aišku, kad šuo – netinkamai prižiūrėtas. „Jis taip pat ir per žiemas gyveno lauke. Tai nėra voljerinis šuo. Jei pati tokį šunį turėčiau, tai gal vasarą ir laikyčiau voljere, bet žiemą jis būtų namuose. Jo kailis trumpas. Tas šuo negavo tokio dėmesio, kokio jam reikėjo. Todėl lieku prie tos nuomonės, kad ne šuo kaltas šitoje situacijoje. Ir labai džiaugiuosi dėl teismo nuosprendžio, kad jo buvęs šeimininkas nebegalės laikyti nė vieno šuns“, – sako E. Mulevičiūtė.

Metus „Nuaro“ prieglaudoje praleidęs Ramzis, anot pašnekovės, pasikeitė kardinaliai. Esą sunku būtų patikėti, kad tai tas pats šuo. „Jis iš pradžių buvo labai įbaugintas. Labai stipriai įbaugintas. Tai natūralu. Visokių dalykų vyko su juo. Labai keistai žiūrėjo į tai, kad visą laiką turi vandens, nes tikriausiai senuose namuose neturėdavo“, – pastebi E. Mulevičiūtė.

Ji pamena, kad Ramzis būdavo įsispraudęs į kampą, iš baimės urgzdavo. „O dabar jis yra labai savimi pasitikintis šuo, labai sargus. Nes jeigu vedi naujus žmones žiūrėti gyvūnų, tai jis visą laiką juos aploja. Ypač piktai loja, kai koridoriuje tarp voljerų yra vienas iš mūsų prižiūrėtojų, nes mus saugo. Mes dabar esame jam tapę kaip šeimininkai, jis prie mūsų yra prisirišęs. Dobermanai yra labai prisirišantys šunys“, – teigia ji.

Išvedus Ramzį pavedžioti, jokių problemų nekyla. Šuo esą moka tvarkingai eiti su pavadėliu, klauso komandų. „Vedžiojamas jis labai draugiškai reaguoja ir į svetimus žmones. Tik kažkodėl žaisti nemėgsta“, – sako E. Mulevičūtė ir negaili gerų žodžių Ramziui.

Atsigavęs dobermanas Ramzis
Atsigavęs dobermanas Ramzis
© Organizatorių archyvas

„Tai nuostabus, savimi pasitikintis šuo. Pilnai pasveikęs. Jis tobulas tiems, kurie nori, kad jų namai būtų saugūs, nes perspėjimo signalų jis tikrai duotų. Tik jam reikėtų pirmiausia apsiprasti naujuose namuose“, – teigia gyvūnų globos namų „Nuaras“ darbuotoja.

Prieš metus Ramzis esą labai bijojo vyrų, tačiau šiandien ta baimė yra dingusi. „Dabar jis lipa ant mūsų prižiūrėtojų, vos ne veidą laižo. Šuo nepalyginamai pasikeitė“, – tikina E. Mulevičiūtė.

Padalino Lietuvą į dvi dalis

Nors Ramzis yra pasikeitęs ir sulaukia daug žiniasklaidos dėmesio, namų vis neranda. E. Mulevičiūtė sako, kad negali pasakyti, kodėl taip yra. „Tačiau mes dažnai dalinamės įvairiose „Facebook“ grupėse jo nuotraukomis ir aš pastebiu komentarus. Žmonės yra susiskaldę į dvi puses. Vieni tie, kurie sako, kad tas šuo yra vaikžudys ir jį reikia migdyti. O kiti sako, kad šuo yra nekaltas ir, kad mielai priglaustų, bet šeimoje turi jau kitą augintinį ar vaikų“, – apie žmonių požiūrį į Ramzį pasakoja E. Mulevičiūtė.

Ramzis jau laukia naujų šeimininkų
Ramzis jau laukia naujų šeimininkų
© Asmeinio albumo nuotr.

Jei niekas Ramzio nepasiims, jis liks darbuotojų šunimi. „Jis tada bus mūsų šuo. Mes laikėm tą šunį ne todėl, kad mus įpareigojo teismas. Mūsų net negali niekas įpareigoti, nes tada kyla klausimas, kas jį turi išlaikyti. Už kokius pinigus, žinot. Nes beveik visą laiką mes jį auginome iš savo lėšų, žmonių paaukotų lėšų ir šėrėme paaukotu maistu. Tai tikrai parodo, kad mes jo neatsisakysim. Žmonės gali nurimti ir nekomentuoti, ir neaiškinti, kad mes jį turime migdyti. Toliau ieškosime namų, o jei nerasime, tai jis gyvens pas mus“, – tvirtai teigia E. Mulevičiūtė.

Nors ir dalis žmonių linki Ramziui blogo likimo, E. Mulevičiūtė nepraranda vilties, kad jis suras mylinčius šeimininkus. „Dėl kiekvieno šuns mes džiaugiamės, jei jis randa namus. Netgi vieną kalytę visai neseniai padovanojome. Ji pas mus gyveno net 4 metus. Po 4 metų rado ji savo žmogų. Tai gal ir Ramzis ras“, – viliasi pašnekovė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti? (12)

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti?
„Šuniui reikia parodyti, kas namie šeimininkas“. „Šuo turi klausyti, nes aš taip pasakiau“. „Šuo veržiasi pro duris pirmas, nes nori dominuoti“...

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui (2)

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui
„SOS gyvūnų“ prieglauda perspėja naminių gyvūnų augintojus: pavasarį jiems daug didesnis pavojus pabėgti ar iškristi per langus. Pastarosiomis savaitėmis labai padaugėjo skelbimų apie dingusius gyvūnus: šunys pabėga išsigandę perkūnijos, katės – vedžiojamos su pavadėliais, net papūgos išskrenda per atvirus langus. Augintinių šeimininkai tikisi, kad pavyks rasti savo numylėtinius, ieško jų, kabina skelbimus, tačiau tai, deja, ne visada padeda. Didelė dalis naminių gyvūnų niekada nebegrįžta.

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą
Net šešis taksų veislės šunis auginanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė teigia, kad išvykos į gamtą su augintiniais yra vienas didžiausių malonumų. Kad visi kartu sklandžiai pasiektų kelionės tikslą, šeimininkė tinkamai pasirūpina viso ekipažo saugumu, rašoma pranešime spaudai.

Ką daryti, kai šuo puola? (153)

Ką daryti, kai šuo puola?
Tikriausiai ne vieną kartą esate girdėję pasakymą, kuris apibūdina agresyvius šunis: jei šuo kartą paragavo žmogaus kraujo – jo norės dar. Kinologas Artūras Zaleckas teigia, kad šis pasakytas tėra mitas, tačiau kiekvienas šunų augintojas turėtų gerai mokėti žaisti šachmatais. Anot jo, svarbu visada turėti kelis ėjimus į priekį, kad nutikus nelaimei, šuns šeimininkas nepasimestų. Taip pat specialistas pataria, ką daryti, jei prie jūsų artinasi agresyviai nusiteikęs šuo.

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą? (3)

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą?
Praėjusį kovą Kauno savivaldybėje vyko neįprasti mokymai – pirmą kartą šunų mylėtojams suorganizuotas nemokamų paskaitų ciklas „Atsakingo šeimininko akademija“. Kuruoti šį Lietuvos kinologų draugijos projektą Kaune ėmėsi „Nasrai“, vienas seniausių Šunų dresūros ir sporto centrų, rašoma pranešime spaudai.

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus (115)

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus
Sekmadienio vakarą rasto nukankinto ir nušauto šuns istorija sulaukė itin didelės visuomenės reakcijos: socialiniame tinkle šia Kristinos Mickevičiūtės istorija pasidalino beveik 5 tūkstančiai žmonių. DELFI domisi, ką politikai ir atsakingos institucijos ruošiasi daryti, kad panašių situacijų pavyktų išvengti.

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai (57)

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai
Dėl Salininkuose, Vilniuje, rasto radinio pakraupo net visko matę gyvūnų gelbėtojai – prie traukinių bėgių buvo rasas, kaip manoma, nukankintas, o vėliau nušautas šuo.

Kada pradėti dresuoti savo šunį? (2)

Kada pradėti dresuoti savo šunį?
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Tad pakalbėkime apie tai, kada pradėti mažą šuniuką mokyti ir, svarbiausia, ko ir kaip jį mokyti.

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu (9)

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu
Pavasaris šunų mylėtojams reiškia ilgesnius pasivaikščiojimus ir pramogas gamtoje. Pavasaris jiems taip pat reiškia bendrą didelę šventę – Šuns dieną, rašoma pranešime spaudai.

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę (10)

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę
Svajodami apie naują šeimos narį turbūt mažiausiai tikėtumėtės, kad vieną dieną tiesiog sutiksite jį miško viduryje. Kaip tik taip ir nutiko Renatai Zubavičienei, kuri, priglaudusi pražūčiai paliktą gyvūną, su juo atrado didelę laimę.

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų (340)

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų
Mirtinai kūdikį Šilutėje sudraskęs dobermanas Ramzis prieš metus buvo susilaukęs daugybės dėmesio ir ne vienas žmogus tikino, kad jį mielai priimtų į savo šeimą. Tačiau praėjus daugiau nei metams po skaudžios nelaimės, Ramzis dar vis gyvena gyvūnų globos namuose „Nuaras“, o visi norintys priglausti dobermaną – dingo.

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas (8)

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Pirma į galvą šaunanti mintis yra komandos, dresūros aikštelė, šeimininko ir šuns kantrybės bandymai. Ar gali būti, kad tai ir yra šuns laimė? Pasirodo, taip. „Išauklėtas šuo yra laimingas šuo“, – pranešime spaudai cituojama šunų elgsenos specialistė vilnietė Karina Granat.

Gyvūnų „minos“ bado akis, o jų pernešamų ligų – daugėja (17)

Gyvūnų „minos“ bado akis, o jų pernešamų ligų – daugėja
Pavasarį nutirpęs sniegas atidengia šaligatvius, kiemus ir laukymes, kurie ima panašėti į „minų“ laukus, jei šunų šeimininkai patingėjo rinkti savo augintinių išmatas. Net 69 proc. Lietuvos gyventojų nesurinktas išmatas savo gyvenamojoje aplinkoje laiko aktualia problema, o specialistai perspėja, kad tai - ne vien estetinė problema, bet ir rimtų sveikatos sutrikimų priežastis, rašoma pranešime spaudai.

Geriausius savo draugus surado prieglaudoje: Šarūnė paneigė mitą apie laukines kates (21)

Geriausius savo draugus surado prieglaudoje: Šarūnė paneigė mitą apie laukines kates
Tiems, kurie abejoja, ar laukinės katės iš tiesų gali tapti geriausiomis žmogaus draugėmis, Šarūnė Petravičiūtė gali patvirtinti – taip tikrai būna. Du kačiukai, kadaise slėpęsi nuo žmonių ir jų bijoję, šiandien glaudžiasi prie šeimininkės ir žino, kad šalia jos nebėra ko bijoti.

Populiarėjanti paslauga keturkojų augintojams: kainos gali šokiruoti (10)

Populiarėjanti paslauga keturkojų augintojams: kainos gali šokiruoti
Širdies ligos, raumenų distrofijos ir nutukimas. Ne, kalbame ne apie žmones su viršsvorio problemomis, bet apie tai, kas gali nutikti jūsų augintiniui negavus reikalingo fizinio krūvio. Tačiau Lietuvoje populiarėja šunų vedžiojimo paslauga, kurios kainos gali siekti ir virš 100 eurų.