aA
Nors formaliai atlikti kosmetikos bandymus su gyvūnais ir prekiauti tokia kosmetika Europos Sąjungos šalyse nuo 2013 m. yra draudžiama, naujausi Europos cheminių medžiagų agentūros (ECHA) kosmetikos bandymams keliami reikalavimai sėja pagrįstą baimę. Anot įvairių visuomeninių organizacijų, įskaitant ir didžiausią pasaulyje už gyvūnų teises kovojančią „PETA“, pradėjus testuoti net ir saugiais laikomus kosmetikos ingredientus su gyvūnais, jiems grės realus pavojus. Reaguojant į susiklosčiusią situaciją, etišką kosmetiką gaminanti kompanija „The Body Shop“ vienija jėgas su gyvūnų gynėjais ir kviečia Europos piliečius pasirašyti iniciatyvą, kuri skatintų Europos Komisiją kartą ir visiems laikams uždrausti bet kokius eksperimentus su gyvūnais.
Išsigandęs šuo
Išsigandęs šuo
© Shutterstock

Iškilus grėsmei panaikinti Europos ilgalaikį draudimą atlikti kosmetikos bandymus su gyvūnais, etiškai ir darnoje su gyvąja gamta kurianti kosmetikos gamintoja „The Body Shop“ drauge su grožio industrijoje puikiai atpažįstamu prekių ženklu „Dove“ jungiasi prie „PETA“, „Cruelty Free Europe“, „HIS“, „Eurogroup for Animals“ ir „ECEAE“ organizacijų. Visos jos, suvienijusios jėgas, skatina skubiai sutelkti 1 milijoną Europos piliečių ir pasirašyti inciatyvą, kuria siekiama apsaugoti gyvūnus nuo grėsmės tapti bandymų dalimi.

Pranešime spaudai teigiama, jog įgyvendinus ECHA sprendimus, milijonams gyvūnų grės žiaurūs bandymai, kai šiuo metu yra kitų būdų, leidžiančių surinkti saugumo duomenis. Gyvūnų sergėtojai įsitikinę, kad dėka modernių mokslinių tyrimų ir humaniškų bandymų alternatyvų, kurias jau dešimtmečiais kuria ir naudoja specialistai tam, kad būtų užtikrintas kosmetikos ingredientų saugumas, bandymų su gyvūnais nebereikia.

Tai, jog palaikymą reiškia ir į kitą barikadų pusę stojo patys kosmetikos prekių ženklai, šiais laikais nebestebina. Griežtai prieš bet kokį nehumanišką elgesį su gyvūnais pasisakanti kosmetikos gamintoja „The Body Shop“ pasaulyje yra žinoma kaip šio sektoriaus pradininkė, pradėjusi kovą prieš bandymus su gyvūnais ir stipriai prisidėjusi prie to, kad tokie eksperimentai Europoje būtų draudžiami. Greta stoja ir kita kampanija – „Dove“, pastaruosius 15 metų bendradarbiaujanti su įstatymų leidėjais ir gyvūnų apsaugos organizacijomis bei palaikydama siekį visam laikui nutraukti kosmetikos bandymus su gyvūnais. Taigi, menkiausia skriauda, padaryta keturkojams draugams vardan kosmetikos kūrimo, griežtai prasilenkia su šių prekių ženklų filosofija ir pamatinėmis vertybėmis.

Pasak „The Body Shop“ Lietuvos regiono vadovės Skaistės Tarvydienės, nors šiandien yra pasiektas gana didelis progresas ir bandymai su gyvūnais Europoje yra draudžiami, ECHA siunčiami signalai rodo, kad taškas šioje kovoje nepadėtas.

„Mūsų kosmetikos ženklui niekuomet nebuvo pakeliui su bet kokiu gyvūnų išnaudojimu, visuomet aktyviai gynėme gyvūnų teises ir siekėme humaniškų būdų, nedarant jokios žalos gyvoms būtybėms. Džiaugiamės, kad tokia filosofija artima ir kitiems rinkos dalyviams – „Dove“ bendradarbiavimas ir pozicijos palaikymas čia taip pat labai reikšmingas. Vis dėlto, dabar kaip niekad svarbus ir plačiosios visuomenės įsitraukimas. Bendromis pastangomis turime užkirsti kelią brutaliam elgesiui, parodyti savo pilietinę atsakomybę ir pasirašyti iniciatyvą“, – ragina S. Tarvydienė.

Europos piliečių iniciatyva, kurią kviečiami pasirašyti visi laisvos valios žmonės, reikalauja, jog Europos komisija:

1. Išlaikytų ir sustiprintų kosmetikos bandymų su gyvūnais draudimą

Inicijuotų teisės aktų pakeitimus, kurie užtikrintų visų kosmetikos sudedamųjų dalių vartotojų, darbuotojų ir aplinkos apsaugą be naujų bandymų su gyvūnais.

2. Pakeistų ES cheminių medžiagų reglamentą

Užtikrintų žmonių sveikatos ir aplinkos apsaugą tvarkant chemines medžiagas be poreikio atlikti bandymus su gyvūnais.

3. Modernizuotų ES reguliavimo mokslą

Pasibaigus dabartinei kadencijai, įsipareigotų pateikti pasiūlymą dėl teisėkūros procedūros akto, kuriame būtų parengtas veiksmų planas, pagal kurį visi bandymai su gyvūnais ES būtų palaipsniui panaikinti.

Iniciatyvos šalininkai ne tik siekia surinkti 1 milijoną parašų, bet ir tai įvykdyti per patį trumpiausią laikotarpį istorijoje. Šis siekis siunčia aiškią žinią, kad ECHA nauji kosmetikos bandymų su gyvūnais reikalavimai niekaip nesiderina su Europos Komisijos remiama politika ir ES piliečių norais, jog bandymai su gyvūnais būtų atliekami tik tuomet, kai nebelieka kitų išeičių.

Beje, kaip dar vieną išraišką prieš bet kokius bandymus su gyvūnais, „The Body Shop“ ir „Dove“ šią savaitę pradėjo meninę kampaniją Paryžiuje, Berlyne, Madride ir Milane. Bendradarbiaudami su natūraliste, aktyviste ir botaninių kompozicijų kūrėja iš Nyderlandų Nina Valkhoff, minėti prekių ženklai sieks atkreipti didmiesčių gyventojų ir lankytojų dėmesį į kūrinius centrinėse miestų lokacijose. Pagrindinė siunčiama kūrinių žinutė pasisako prieš bandymus su gyvūnais ir ragina susitelkti visus bendro tikslo vardan, pasirašant iniciatyvą.

Pasirašyti šią iniciatyvą galite čia.

Letena
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Už augintinį moka tūkstančius, bet į sveikatą neinvestuoja: su kokiais klaidingais įsitikinimais susiduria veterinarai? (1)

Namuose atsiradus augintiniui dažniausiai užplūsta didelis džiaugsmas: juk maži jaunikliai tokie...

Vaikų paprašė nupiešti, kaip jie myli augintinius: mažos detalės virpina širdį (8)

Kodėl mūsų vaikai eina pasivaikščioti, nešini dviem skėčiais? Atsakymas gali jus nustebinti:...

Benamės katės plūsta į kiemus: prieglaudos jau sausakimšos, ieškoti pagalbos – beviltiška (33)

Vis dažniau kiemuose šmirinėjant benamėms katėms, susirūpinę gyventojai atakuoja prieglaudas...

Socialiai remtinų gyventojų augintinius siūlo ženklinti nemokamai (3)

Socialiai remtiniems gyventojams ir gyvūnų globėjams augintinių ženklinimas per kišenę nekirs...

La Palmos saloje dronai mėto maisto paketus tarp lavos įstrigusiems šunims (3)

Ispanijos La Palmos saloje, kalnuotame Todokės rajone, ant pelenais padengtos salelės apsupti iš...

Top naujienos

Neteisėtų migrantų srautui nemažėjant, ragina neatmesti sienos šturmo: tai gali įvykti bet kurią minutę (12)

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) antradienį pranešė, kad per nepilną spalio mėnesį...

Skirtingose laboratorijose antikūnų testo rezultatai gali skirtis: gydytoja pasakė, kokius tyrimus atlikti po ligos ir vakcinos (130)

Pastaruoju metu visuomenėje daug dėmesio sulaukia antikūnų prieš koronavirusą tyrimai –...

Armonaitė: atleiskit, bet sugadinsiu Širinskienės istoriją faktais papildyta  (250)

Po valstiečių-žaliųjų atstovės Seime Agnės Širinskienės kaltinimų dėl brangių pusryčių...

Nuo lapkričio griežtinama darbdavių atsakomybė – didės baudos (69)

Nuo šių metų lapkričio mėnesio 1 d. įsigalioja Lietuvos Respublikos administracinių...

Norvegijoje – Europą sužavėjusi automobilių revoliucija: pirmasis žingsnis buvo 25 proc. mokestinė lengvata

Šį rudenį Žemės ūkio ministerija paskelbė, kad naikina savo autoparką. Ministerija turėjo...

Pandemijos kreivė lūžta? Anksčiausiai pajuodusių savivaldybių skaičiai teikia vilčių

Ir toliau augant naujų koronaviruso atvejų skaičiui, epidemiologinis šalies žemėlapis...

Kultūros ministras Kairys savo kabinetui atnaujinti pasitelkė partijos kolegas: skirta suma nustebino politikus papildyta ministerijos komentaru (204)

Kultūros ministras , liberalas Simonas Kairys atsinaujina kabinetą. LNK žinios praneša, kad iki...

COVID-19 situacija Kinijoje – vis sudėtingesnė, skelbiamas karantinas milijoniniame mieste (20)

Per pastaruosius penkis mėnesius Kinijai pavyko net tris kartus pasiekti užsibrėžtą tikslą –...

Lenkijos premjero žodžiai sukėlė skandalą: ES gali pradėti trečiąjį pasaulinį karą (391)

Lenkija siekia numalšinti Europos Sąjungos partnerių pasipiktinimą, kilusį po to, kai šalies...

The Economist | D+

Ukrainiečiai dorojasi su Rusijos agresija, tačiau bijo: artėja žiema, o Putinas turi itin skausmingą įrankį

Žvarbiam vėjui barškinant biuro langus, Sergejus Šapkinas pamirko sausainį meduje ir panyra į...