Kiekvienas šuo pasiima ir dalelę mūsų

 (1)
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – mūsų draugai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į savo augintinius pažvelgti kitomis akimis, kurti tiesioginį ryšį su keturkojais bičiuliais ir vertinti juos kaip ištikimus draugus, kurie myli savo šeimininkus besąlygiškai.
Aviganiai
© T. Lukšio nuotr.

„Purina“ komanda kalbino vilnietę Daivą, kuri dalinosi savo gyvenimo patirtimi ir papasakojo savo įdomią istoriją apie meilę keturkojams gyvūnams. Šiuo metu jos šeimos namuose gyvena trys priglaustos katės ir dvi vokiečių aviganės – Akita ir Gerutė. Moteris pasakoja, kad pirmoji vokiečių aviganė atsirado sunkiu ir sudėtingu laiku – šeima neseniai buvo netekusi ilgai slaugyto ir mylėto Berno zenenhundo.

„Šunis auginame visą gyvenimą, o veisles keičiame kardinaliai, nes išeinantis šuo išsineša ir dalelę mūsų. Pirmiausia turėjome bulterjerą, jis išėjo būdamas septynerių metų, nes sirgo. Jei būtume ėmę antrą bulterjerą, tikėtumės, kad ir naujasis bus toks pats. Netekę bulterjero auginome Berno zenenhundą, o dabar – vokiečių aviganius. Visi mūsų augintiniai skiriasi tiek savo išvaizda, tiek charakteriu“, - pasakoja moteris.

Vyresniajai aviganei šiuo metu yra pusantrų metų. Ji jau yra išlaikiusi paklusnumo bei nusikaltėlio sulaikymo egzaminus, o jaunesnioji Gerutė dar tik rengiama šiems dresūros egzaminams. Moteris pasakoja, kad dresūra pradėjo domėtis ir užsiimti jaunystėje, visus savo šunis auklėjo, bet taip intensyviai ir profesionaliai šia sritimi pradėjo užsiimti tik įsigijusi vokiečių aviganes. Kompanijos „Purina“ komanda netrukus sužinojo, kad per laiką pasikeitė ir dresūros formos, ir požiūris į šunų auklėjimą.

„Žinoma, viskas dabar pasikeitę, atsinaujinę. Pasikeitė pati dresūra, ji tapo švelnesnė, atsirado daugiau teigiamo šuns skatinimo. Aišku, reikia šunims parodyti ir griežtumą, tvirtumą, nes vien tik pozityviu auklėjimu rezultatą pasiekti yra ilgas, daug kantrybės reikalaujantis procesas, kuris nebūtinai duos laukiamą rezultatą“, - sako Daiva.

„Savo šunims skiriu tikrai daug laiko. Džiaugiuosi, kad turiu galimybę truputį jo pavogti iš darbo, nes turiu lankstų darbo grafiką, esu pati sau viršininkė. Kiekvieną dieną Atika ir Gerutė bėgioja lauke po 2–3 valandas, nesvarbu, koks oras būtų. Net susirgusi negaliu ilgai gulėti lovoje, nes šunims pradeda trūkti fizinio krūvio, jie pradeda lipti sienomis ir galvomis“, - dalijasi vilnietė.

Augintinės moteriai netrukdo keliauti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Dažniausiai į keliones Daiva leidžiasi kartu su savo augintiniais. Moteris „Purinos“ komandai pasakoja, kad kelionės į užsienio šalis su Atika ir Gerute nėra sudėtingos ar reikalaujančios ypatingo pasirinkimo.

„Su šunimis važinėjame po parodas Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje. Šiemet dar bus Kaliningradas ir Vokietija. Į bagažinę „susikrauname“ šunis ir tiek. Aišku, jiems nėra lengva atlaikyti ilgesnes ar sudėtingesnes keliones, bet viską atperka laikas, praleistas kartu. Dauguma viešbučių priima apsistoti su šunimis, tad nakvynė irgi ne problema. Kartą, savaitei išvykę į Kiprą, šunis palikome Lietuvoje, šunų viešbutyje. Mūsų patirtis buvo tikrai teigiama. Žinoma, Atikai buvo šiek tiek streso, ėsti ji pradėjo tik antrą dieną, o grįžusi namo buvo kur kas paklusnesnė. Nepaisant šios patirties, vis tiek mūsų prioritetu išlieka kelionės kartu su augintinėmis“, - pasakoja Daiva.

Pašnekovė „Purinos“ atstovams pasakoja, kad šunys jai ne tik gyvenimo, bet ir neatsiejama šeimos dalis. Ilgi pasivaikščiojimai, judėjimas, buvimas kartu su augintiniais Daivai padeda sveikiau ir aktyviau gyventi.

„Šuo – laisvalaikio praleidimo būdas, esame aktyvesni. Atsiradus aviganėms be didelių pastangų numečiau 7 kilogramus. Kai išeiname pasivaikščioti, kasdien nueiname kokius 6 kilometrus. Iš pradžių vos pareidavau namo, kojos medinės būdavo, o dabar labai lengvai įveikiu tokį atstumą. Juk išeiti vienai pasivaikščioti kaip ir nėra tikslo, juk per lietų tikrai neitum į lauką, o dabar judu bet kokiu oru. Toks gyvenimo būdas leidžia pamatyti gamtą. Pernai gėrėjausi žiema. Kokie gražūs miškai buvo! Tada pamatai ir pajauti pavasarį, vasarą vėl viskas kitaip atrodo. Šunys yra draugai, jie – šeimos nariai. Su jais gali net pasipykti, pasiginčyti“, - tvirtina pašnekovė.

Daivos meilės gyvūnams nesumažino net ir skaudžios patirtys. Moteris pasakoja, kad per gyvenimą yra tekę ne kartą svarstyti, ar sergantį gyvūną užmigdyti, ar dar yra bent menkiausia viltis, jog jis pasveiks. Pastaroji akistata su augintinio netektimi buvo ypač skaudi – ne vienus metus augintas ir slaugytas šuo sunkiai sirgo bei vaikščiojo, kartais nė negalėdavo pakilti iš guolio, vos turėdavo jėgų kartą per savaitę išeiti į lauką. Net tuo metu moteris žinojo, kol gyvūnas bus guvus ir kol bus nors mažiausia galimybė jam padėti, ji kartu su šeima jį slaugys iki paskutinės akimirkos.

„Aš nesuprantu, kaip žmonės gali išmesti gyvūnus. Šeimos nariai ir draugai suprato, kodėl slaugiau savo Berno zenenhundą, o ne tiesiog pasirinkau lengvesnį kelią – užmigdyti augintinį. Būdavo akimirkų, kai šuns kojos atsisakydavo, jis nebegalėdavo paeiti, bet matai jo akis – jos gyvos, neužgesusios, ten yra gyvybė. Kai nematai vilties, kai šuo kankinasi, kai jam skauda, kai nebėra jokio būdo jam padėti – reikia migdyti. O mūsų šuns akys buvo džiaugsmingos, jis visada vizgino uodegą, snukučio išraiška būdavo rami ir linksma. Taip, mūsų šuo nepaeidavo, bet buvo gyvas ir džiugus, kaip būtume galėję iš jo tai atimti?“ - mano Daiva.

Užsakymo nr.: PT_73544402

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (272)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (60)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų (135)

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų
Kalbos apie šunelį Torį, kurį mėginta nuskandinti upėje su 6 kilogramų svarmeniu, netyla – žmogaus žiaurumo sukrėsta visuomenė laukia teisingumo įvykdymo. Tiesa, dalis drįsta spėti, kad augintiniu galėjo bandyti atsikratyti ir pats šeimininkas Saulius. DELFI pavyko su juo susisiekti ir išgirsti, ką šiuo metu jam tenka išgyventi bei kas vyko tą lemtingą rytą.

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai (29)

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai
Prasidėjusi šienapjūtė Lietuvoje pareikalavo pirmųjų aukų. Socialiniuose tinkluose plinta baisios nuotraukos, kuriose užfiksuoti šienaujant lauką sužaloti mažyčiai stirniukai.

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių (103)

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių
Prienų rajone skandinto šunelio Torio istorijoje ieškoma teisybės – policijos pareigūnai jau pradėjo tyrimą. Istorijai pamažu artėjant prie atomazgos laikinai gyvūną globojanti „Vyšnių sodo“ vadovė Monika Mužaitė pastebi didelę visuomenės ydą – daugybė žmonių suskubo viešai pasmerkti ir kaltinti šeimininką. Tokio interneto komentatorių teismo, anot jos, šeimininkas šiandien tikrai nenusipelno.