aA
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – mūsų draugai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į savo augintinius pažvelgti kitomis akimis, kurti tiesioginį ryšį su keturkojais bičiuliais ir vertinti juos kaip ištikimus draugus, kurie myli savo šeimininkus besąlygiškai.
Aviganiai
Aviganiai
© T. Lukšio nuotr.

„Purina“ komanda kalbino vilnietę Daivą, kuri dalinosi savo gyvenimo patirtimi ir papasakojo savo įdomią istoriją apie meilę keturkojams gyvūnams. Šiuo metu jos šeimos namuose gyvena trys priglaustos katės ir dvi vokiečių aviganės – Akita ir Gerutė. Moteris pasakoja, kad pirmoji vokiečių aviganė atsirado sunkiu ir sudėtingu laiku – šeima neseniai buvo netekusi ilgai slaugyto ir mylėto Berno zenenhundo.

„Šunis auginame visą gyvenimą, o veisles keičiame kardinaliai, nes išeinantis šuo išsineša ir dalelę mūsų. Pirmiausia turėjome bulterjerą, jis išėjo būdamas septynerių metų, nes sirgo. Jei būtume ėmę antrą bulterjerą, tikėtumės, kad ir naujasis bus toks pats. Netekę bulterjero auginome Berno zenenhundą, o dabar – vokiečių aviganius. Visi mūsų augintiniai skiriasi tiek savo išvaizda, tiek charakteriu“, - pasakoja moteris.

Vyresniajai aviganei šiuo metu yra pusantrų metų. Ji jau yra išlaikiusi paklusnumo bei nusikaltėlio sulaikymo egzaminus, o jaunesnioji Gerutė dar tik rengiama šiems dresūros egzaminams. Moteris pasakoja, kad dresūra pradėjo domėtis ir užsiimti jaunystėje, visus savo šunis auklėjo, bet taip intensyviai ir profesionaliai šia sritimi pradėjo užsiimti tik įsigijusi vokiečių aviganes. Kompanijos „Purina“ komanda netrukus sužinojo, kad per laiką pasikeitė ir dresūros formos, ir požiūris į šunų auklėjimą.

„Žinoma, viskas dabar pasikeitę, atsinaujinę. Pasikeitė pati dresūra, ji tapo švelnesnė, atsirado daugiau teigiamo šuns skatinimo. Aišku, reikia šunims parodyti ir griežtumą, tvirtumą, nes vien tik pozityviu auklėjimu rezultatą pasiekti yra ilgas, daug kantrybės reikalaujantis procesas, kuris nebūtinai duos laukiamą rezultatą“, - sako Daiva.

„Savo šunims skiriu tikrai daug laiko. Džiaugiuosi, kad turiu galimybę truputį jo pavogti iš darbo, nes turiu lankstų darbo grafiką, esu pati sau viršininkė. Kiekvieną dieną Atika ir Gerutė bėgioja lauke po 2–3 valandas, nesvarbu, koks oras būtų. Net susirgusi negaliu ilgai gulėti lovoje, nes šunims pradeda trūkti fizinio krūvio, jie pradeda lipti sienomis ir galvomis“, - dalijasi vilnietė.

Augintinės moteriai netrukdo keliauti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Dažniausiai į keliones Daiva leidžiasi kartu su savo augintiniais. Moteris „Purinos“ komandai pasakoja, kad kelionės į užsienio šalis su Atika ir Gerute nėra sudėtingos ar reikalaujančios ypatingo pasirinkimo.

„Su šunimis važinėjame po parodas Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje. Šiemet dar bus Kaliningradas ir Vokietija. Į bagažinę „susikrauname“ šunis ir tiek. Aišku, jiems nėra lengva atlaikyti ilgesnes ar sudėtingesnes keliones, bet viską atperka laikas, praleistas kartu. Dauguma viešbučių priima apsistoti su šunimis, tad nakvynė irgi ne problema. Kartą, savaitei išvykę į Kiprą, šunis palikome Lietuvoje, šunų viešbutyje. Mūsų patirtis buvo tikrai teigiama. Žinoma, Atikai buvo šiek tiek streso, ėsti ji pradėjo tik antrą dieną, o grįžusi namo buvo kur kas paklusnesnė. Nepaisant šios patirties, vis tiek mūsų prioritetu išlieka kelionės kartu su augintinėmis“, - pasakoja Daiva.

Pašnekovė „Purinos“ atstovams pasakoja, kad šunys jai ne tik gyvenimo, bet ir neatsiejama šeimos dalis. Ilgi pasivaikščiojimai, judėjimas, buvimas kartu su augintiniais Daivai padeda sveikiau ir aktyviau gyventi.

„Šuo – laisvalaikio praleidimo būdas, esame aktyvesni. Atsiradus aviganėms be didelių pastangų numečiau 7 kilogramus. Kai išeiname pasivaikščioti, kasdien nueiname kokius 6 kilometrus. Iš pradžių vos pareidavau namo, kojos medinės būdavo, o dabar labai lengvai įveikiu tokį atstumą. Juk išeiti vienai pasivaikščioti kaip ir nėra tikslo, juk per lietų tikrai neitum į lauką, o dabar judu bet kokiu oru. Toks gyvenimo būdas leidžia pamatyti gamtą. Pernai gėrėjausi žiema. Kokie gražūs miškai buvo! Tada pamatai ir pajauti pavasarį, vasarą vėl viskas kitaip atrodo. Šunys yra draugai, jie – šeimos nariai. Su jais gali net pasipykti, pasiginčyti“, - tvirtina pašnekovė.

Daivos meilės gyvūnams nesumažino net ir skaudžios patirtys. Moteris pasakoja, kad per gyvenimą yra tekę ne kartą svarstyti, ar sergantį gyvūną užmigdyti, ar dar yra bent menkiausia viltis, jog jis pasveiks. Pastaroji akistata su augintinio netektimi buvo ypač skaudi – ne vienus metus augintas ir slaugytas šuo sunkiai sirgo bei vaikščiojo, kartais nė negalėdavo pakilti iš guolio, vos turėdavo jėgų kartą per savaitę išeiti į lauką. Net tuo metu moteris žinojo, kol gyvūnas bus guvus ir kol bus nors mažiausia galimybė jam padėti, ji kartu su šeima jį slaugys iki paskutinės akimirkos.

„Aš nesuprantu, kaip žmonės gali išmesti gyvūnus. Šeimos nariai ir draugai suprato, kodėl slaugiau savo Berno zenenhundą, o ne tiesiog pasirinkau lengvesnį kelią – užmigdyti augintinį. Būdavo akimirkų, kai šuns kojos atsisakydavo, jis nebegalėdavo paeiti, bet matai jo akis – jos gyvos, neužgesusios, ten yra gyvybė. Kai nematai vilties, kai šuo kankinasi, kai jam skauda, kai nebėra jokio būdo jam padėti – reikia migdyti. O mūsų šuns akys buvo džiaugsmingos, jis visada vizgino uodegą, snukučio išraiška būdavo rami ir linksma. Taip, mūsų šuo nepaeidavo, bet buvo gyvas ir džiugus, kaip būtume galėję iš jo tai atimti?“ - mano Daiva.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Kaunietis pasigailėjo kastravęs augintinę: tragiška istorija feisbuke kelia pasipiktinimo bangą (42)

„Šokas, stresas ir ašaros mano šeimai ir vaikams“, – gailisi veterinarijos klinikoje...

Atostogos ir augintiniai: tyrimas parodė, ką renkasi lietuviai

Nors pasaulį apėmusi koronaviruso pandemija ir pakoregavo daugelio atostogų planus, vietos...

Drama Kaune: ilgapirščiai, kėsindamiesi pavogti šuniuką, įkaite paėmė moterį (13)

Liepos 9-ąją Kauno Akropolyje įsikūrusį didžiausią gyvūnų prekių parduotuvių tinklą...

Nepadės ir brangiausia kosmetika, jei šuns kailis nuolat bus purvinas ir susivėlęs, sako ši cu augintoja Ingrida (4)

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto studentė Ingrida Samušytė, prieš dešimt metų...

Bailus šuo – tai nuosprendis visam gyvenimui? (13)

Nors iš pirmo žvilgsnio šuns auginimas atrodo lengvas ir malonus procesas, pastaruoju metu vis...

Top naujienos

Po Karbauskio „valstiečių“ sprendimo jaučiasi kaip gavęs šlapiu skuduru per veidą (4)

Penktadienį, liepos 10 d., Vilniuje daugiau kaip tris valandas posėdžiavusi Lietuvos valstiečių...

Miško gėrybės – jau ant prekystalių: pirmosios kainos gali išgąsdinti

Sakoma, bijai vilko, neik į mišką. Tačiau šiais laikais labiau nei pilkiai gąsdina erkės. Tad...

VMI gyventojus ragina pasiimti 50 mln. Eur: kitaip pinigai nukeliaus į biudžetą (79)

Valstybinė mokesčių inspekcija ( VMI ) pirmadienį informavo, kad per pastaruosius penkerius metus...

Ant stalo – dar vieno draudimo atšaukimas nuo rugsėjo (54)

Vyriausybė trečiadienį svarstys Kultūros bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų siūlymą...

Koronavirusą pramanu vadinęs 30-metis vyras mirė pabuvojęs COVID platinimo vakarėlyje (202)

30-ies metų amžiaus pacientas mirė pabuvojęs vadinamajame COVID vakarėlyje. Jis manė, kad...

Gavęs sąskaitą vilnietis nustebo: už lemputės pakeitimą – beveik 40 eurų (37)

Santariškių gyventojas pasidalijo žinia, kad gegužę daugiabučio namo garaže būsto...

Šimtai tiki Londono lietuvio pramanais apie COVID-19: saugiausia vieta – po žeme (69)

Pastarosiomis dienomis sąmokslo teorijomis įtikėję asmenys dalinasi vienu įrašu, kurį...

Transliacija / Alfas vienas gamtoje. Uogienė grilyje su pomidorais ir klasikiniai patobulinti iešmeliai jūsų šeimai bei draugams

Kadangi pomidorai yra uoga, iš jų išeina labai puiki uogienė ! Nepatikėsite, kaip ją paprasta...

Temstant pakelkite akis į dangų: išvysite įspūdingus sidabriškuosius debesis ir kometą

Liepos naktimis šiaurinėje padangėje galima išvysti slaptingą, į šiaurės pašvaistę panašų...

Račkauskas prabilo apie nutrauktą tyrimą: tapo dar akivaizdžiau, kad jis buvo pradėtas rinkimams (1)

Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas sako, kad teisėsaugai pranešus apie...

|Maža didelių žinių kaina