Kiekvienas šuo pasiima ir dalelę mūsų

 (1)
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – mūsų draugai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į savo augintinius pažvelgti kitomis akimis, kurti tiesioginį ryšį su keturkojais bičiuliais ir vertinti juos kaip ištikimus draugus, kurie myli savo šeimininkus besąlygiškai.
Aviganiai
© T. Lukšio nuotr.

„Purina“ komanda kalbino vilnietę Daivą, kuri dalinosi savo gyvenimo patirtimi ir papasakojo savo įdomią istoriją apie meilę keturkojams gyvūnams. Šiuo metu jos šeimos namuose gyvena trys priglaustos katės ir dvi vokiečių aviganės – Akita ir Gerutė. Moteris pasakoja, kad pirmoji vokiečių aviganė atsirado sunkiu ir sudėtingu laiku – šeima neseniai buvo netekusi ilgai slaugyto ir mylėto Berno zenenhundo.

„Šunis auginame visą gyvenimą, o veisles keičiame kardinaliai, nes išeinantis šuo išsineša ir dalelę mūsų. Pirmiausia turėjome bulterjerą, jis išėjo būdamas septynerių metų, nes sirgo. Jei būtume ėmę antrą bulterjerą, tikėtumės, kad ir naujasis bus toks pats. Netekę bulterjero auginome Berno zenenhundą, o dabar – vokiečių aviganius. Visi mūsų augintiniai skiriasi tiek savo išvaizda, tiek charakteriu“, - pasakoja moteris.

Vyresniajai aviganei šiuo metu yra pusantrų metų. Ji jau yra išlaikiusi paklusnumo bei nusikaltėlio sulaikymo egzaminus, o jaunesnioji Gerutė dar tik rengiama šiems dresūros egzaminams. Moteris pasakoja, kad dresūra pradėjo domėtis ir užsiimti jaunystėje, visus savo šunis auklėjo, bet taip intensyviai ir profesionaliai šia sritimi pradėjo užsiimti tik įsigijusi vokiečių aviganes. Kompanijos „Purina“ komanda netrukus sužinojo, kad per laiką pasikeitė ir dresūros formos, ir požiūris į šunų auklėjimą.

„Žinoma, viskas dabar pasikeitę, atsinaujinę. Pasikeitė pati dresūra, ji tapo švelnesnė, atsirado daugiau teigiamo šuns skatinimo. Aišku, reikia šunims parodyti ir griežtumą, tvirtumą, nes vien tik pozityviu auklėjimu rezultatą pasiekti yra ilgas, daug kantrybės reikalaujantis procesas, kuris nebūtinai duos laukiamą rezultatą“, - sako Daiva.

„Savo šunims skiriu tikrai daug laiko. Džiaugiuosi, kad turiu galimybę truputį jo pavogti iš darbo, nes turiu lankstų darbo grafiką, esu pati sau viršininkė. Kiekvieną dieną Atika ir Gerutė bėgioja lauke po 2–3 valandas, nesvarbu, koks oras būtų. Net susirgusi negaliu ilgai gulėti lovoje, nes šunims pradeda trūkti fizinio krūvio, jie pradeda lipti sienomis ir galvomis“, - dalijasi vilnietė.

Augintinės moteriai netrukdo keliauti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Dažniausiai į keliones Daiva leidžiasi kartu su savo augintiniais. Moteris „Purinos“ komandai pasakoja, kad kelionės į užsienio šalis su Atika ir Gerute nėra sudėtingos ar reikalaujančios ypatingo pasirinkimo.

„Su šunimis važinėjame po parodas Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje. Šiemet dar bus Kaliningradas ir Vokietija. Į bagažinę „susikrauname“ šunis ir tiek. Aišku, jiems nėra lengva atlaikyti ilgesnes ar sudėtingesnes keliones, bet viską atperka laikas, praleistas kartu. Dauguma viešbučių priima apsistoti su šunimis, tad nakvynė irgi ne problema. Kartą, savaitei išvykę į Kiprą, šunis palikome Lietuvoje, šunų viešbutyje. Mūsų patirtis buvo tikrai teigiama. Žinoma, Atikai buvo šiek tiek streso, ėsti ji pradėjo tik antrą dieną, o grįžusi namo buvo kur kas paklusnesnė. Nepaisant šios patirties, vis tiek mūsų prioritetu išlieka kelionės kartu su augintinėmis“, - pasakoja Daiva.

Pašnekovė „Purinos“ atstovams pasakoja, kad šunys jai ne tik gyvenimo, bet ir neatsiejama šeimos dalis. Ilgi pasivaikščiojimai, judėjimas, buvimas kartu su augintiniais Daivai padeda sveikiau ir aktyviau gyventi.

„Šuo – laisvalaikio praleidimo būdas, esame aktyvesni. Atsiradus aviganėms be didelių pastangų numečiau 7 kilogramus. Kai išeiname pasivaikščioti, kasdien nueiname kokius 6 kilometrus. Iš pradžių vos pareidavau namo, kojos medinės būdavo, o dabar labai lengvai įveikiu tokį atstumą. Juk išeiti vienai pasivaikščioti kaip ir nėra tikslo, juk per lietų tikrai neitum į lauką, o dabar judu bet kokiu oru. Toks gyvenimo būdas leidžia pamatyti gamtą. Pernai gėrėjausi žiema. Kokie gražūs miškai buvo! Tada pamatai ir pajauti pavasarį, vasarą vėl viskas kitaip atrodo. Šunys yra draugai, jie – šeimos nariai. Su jais gali net pasipykti, pasiginčyti“, - tvirtina pašnekovė.

Daivos meilės gyvūnams nesumažino net ir skaudžios patirtys. Moteris pasakoja, kad per gyvenimą yra tekę ne kartą svarstyti, ar sergantį gyvūną užmigdyti, ar dar yra bent menkiausia viltis, jog jis pasveiks. Pastaroji akistata su augintinio netektimi buvo ypač skaudi – ne vienus metus augintas ir slaugytas šuo sunkiai sirgo bei vaikščiojo, kartais nė negalėdavo pakilti iš guolio, vos turėdavo jėgų kartą per savaitę išeiti į lauką. Net tuo metu moteris žinojo, kol gyvūnas bus guvus ir kol bus nors mažiausia galimybė jam padėti, ji kartu su šeima jį slaugys iki paskutinės akimirkos.

„Aš nesuprantu, kaip žmonės gali išmesti gyvūnus. Šeimos nariai ir draugai suprato, kodėl slaugiau savo Berno zenenhundą, o ne tiesiog pasirinkau lengvesnį kelią – užmigdyti augintinį. Būdavo akimirkų, kai šuns kojos atsisakydavo, jis nebegalėdavo paeiti, bet matai jo akis – jos gyvos, neužgesusios, ten yra gyvybė. Kai nematai vilties, kai šuo kankinasi, kai jam skauda, kai nebėra jokio būdo jam padėti – reikia migdyti. O mūsų šuns akys buvo džiaugsmingos, jis visada vizgino uodegą, snukučio išraiška būdavo rami ir linksma. Taip, mūsų šuo nepaeidavo, bet buvo gyvas ir džiugus, kaip būtume galėję iš jo tai atimti?“ - mano Daiva.

Užsakymo nr.: PT_73544402

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti? (12)

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti?
„Šuniui reikia parodyti, kas namie šeimininkas“. „Šuo turi klausyti, nes aš taip pasakiau“. „Šuo veržiasi pro duris pirmas, nes nori dominuoti“...

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui (2)

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui
„SOS gyvūnų“ prieglauda perspėja naminių gyvūnų augintojus: pavasarį jiems daug didesnis pavojus pabėgti ar iškristi per langus. Pastarosiomis savaitėmis labai padaugėjo skelbimų apie dingusius gyvūnus: šunys pabėga išsigandę perkūnijos, katės – vedžiojamos su pavadėliais, net papūgos išskrenda per atvirus langus. Augintinių šeimininkai tikisi, kad pavyks rasti savo numylėtinius, ieško jų, kabina skelbimus, tačiau tai, deja, ne visada padeda. Didelė dalis naminių gyvūnų niekada nebegrįžta.

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą
Net šešis taksų veislės šunis auginanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė teigia, kad išvykos į gamtą su augintiniais yra vienas didžiausių malonumų. Kad visi kartu sklandžiai pasiektų kelionės tikslą, šeimininkė tinkamai pasirūpina viso ekipažo saugumu, rašoma pranešime spaudai.

Ką daryti, kai šuo puola? (155)

Ką daryti, kai šuo puola?
Tikriausiai ne vieną kartą esate girdėję pasakymą, kuris apibūdina agresyvius šunis: jei šuo kartą paragavo žmogaus kraujo – jo norės dar. Kinologas Artūras Zaleckas teigia, kad šis pasakytas tėra mitas, tačiau kiekvienas šunų augintojas turėtų gerai mokėti žaisti šachmatais. Anot jo, svarbu visada turėti kelis ėjimus į priekį, kad nutikus nelaimei, šuns šeimininkas nepasimestų. Taip pat specialistas pataria, ką daryti, jei prie jūsų artinasi agresyviai nusiteikęs šuo.

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą? (3)

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą?
Praėjusį kovą Kauno savivaldybėje vyko neįprasti mokymai – pirmą kartą šunų mylėtojams suorganizuotas nemokamų paskaitų ciklas „Atsakingo šeimininko akademija“. Kuruoti šį Lietuvos kinologų draugijos projektą Kaune ėmėsi „Nasrai“, vienas seniausių Šunų dresūros ir sporto centrų, rašoma pranešime spaudai.

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus (115)

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus
Sekmadienio vakarą rasto nukankinto ir nušauto šuns istorija sulaukė itin didelės visuomenės reakcijos: socialiniame tinkle šia Kristinos Mickevičiūtės istorija pasidalino beveik 5 tūkstančiai žmonių. DELFI domisi, ką politikai ir atsakingos institucijos ruošiasi daryti, kad panašių situacijų pavyktų išvengti.

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai (57)

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai
Dėl Salininkuose, Vilniuje, rasto radinio pakraupo net visko matę gyvūnų gelbėtojai – prie traukinių bėgių buvo rasas, kaip manoma, nukankintas, o vėliau nušautas šuo.

Kada pradėti dresuoti savo šunį? (2)

Kada pradėti dresuoti savo šunį?
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Tad pakalbėkime apie tai, kada pradėti mažą šuniuką mokyti ir, svarbiausia, ko ir kaip jį mokyti.

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu (9)

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu
Pavasaris šunų mylėtojams reiškia ilgesnius pasivaikščiojimus ir pramogas gamtoje. Pavasaris jiems taip pat reiškia bendrą didelę šventę – Šuns dieną, rašoma pranešime spaudai.

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę (10)

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę
Svajodami apie naują šeimos narį turbūt mažiausiai tikėtumėtės, kad vieną dieną tiesiog sutiksite jį miško viduryje. Kaip tik taip ir nutiko Renatai Zubavičienei, kuri, priglaudusi pražūčiai paliktą gyvūną, su juo atrado didelę laimę.

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų (340)

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų
Mirtinai kūdikį Šilutėje sudraskęs dobermanas Ramzis prieš metus buvo susilaukęs daugybės dėmesio ir ne vienas žmogus tikino, kad jį mielai priimtų į savo šeimą. Tačiau praėjus daugiau nei metams po skaudžios nelaimės, Ramzis dar vis gyvena gyvūnų globos namuose „Nuaras“, o visi norintys priglausti dobermaną – dingo.

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas (8)

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Pirma į galvą šaunanti mintis yra komandos, dresūros aikštelė, šeimininko ir šuns kantrybės bandymai. Ar gali būti, kad tai ir yra šuns laimė? Pasirodo, taip. „Išauklėtas šuo yra laimingas šuo“, – pranešime spaudai cituojama šunų elgsenos specialistė vilnietė Karina Granat.

Gyvūnų „minos“ bado akis, o jų pernešamų ligų – daugėja (17)

Gyvūnų „minos“ bado akis, o jų pernešamų ligų – daugėja
Pavasarį nutirpęs sniegas atidengia šaligatvius, kiemus ir laukymes, kurie ima panašėti į „minų“ laukus, jei šunų šeimininkai patingėjo rinkti savo augintinių išmatas. Net 69 proc. Lietuvos gyventojų nesurinktas išmatas savo gyvenamojoje aplinkoje laiko aktualia problema, o specialistai perspėja, kad tai - ne vien estetinė problema, bet ir rimtų sveikatos sutrikimų priežastis, rašoma pranešime spaudai.

Geriausius savo draugus surado prieglaudoje: Šarūnė paneigė mitą apie laukines kates (21)

Geriausius savo draugus surado prieglaudoje: Šarūnė paneigė mitą apie laukines kates
Tiems, kurie abejoja, ar laukinės katės iš tiesų gali tapti geriausiomis žmogaus draugėmis, Šarūnė Petravičiūtė gali patvirtinti – taip tikrai būna. Du kačiukai, kadaise slėpęsi nuo žmonių ir jų bijoję, šiandien glaudžiasi prie šeimininkės ir žino, kad šalia jos nebėra ko bijoti.

Populiarėjanti paslauga keturkojų augintojams: kainos gali šokiruoti (10)

Populiarėjanti paslauga keturkojų augintojams: kainos gali šokiruoti
Širdies ligos, raumenų distrofijos ir nutukimas. Ne, kalbame ne apie žmones su viršsvorio problemomis, bet apie tai, kas gali nutikti jūsų augintiniui negavus reikalingo fizinio krūvio. Tačiau Lietuvoje populiarėja šunų vedžiojimo paslauga, kurios kainos gali siekti ir virš 100 eurų.