Keturkojų mylėtojai apsidžiaugs: restorane siūlo specialų meniu šunims

 (26)
Druskininkuose įsikūrę svečių namai ir restoranas „The House“ ypatingai pamalonino savo lankytojus. Restorano virtuvės šefas Linas Jablonskas, konsultavęsis su specialistais, pristatė naujovę, kokios Lietuvoje dar nėra buvę, rašoma pranešime spaudai.
Restoranas „The House“ paruošė specialų meniu ir šunims
© Linas Jablonskas

Svečiams, kurie į restoraną užsuka su šunimi, nuo šiol siūlomas ir specialus meniu augintiniui. „Daugelis išpučia akis, labai nustemba. Bet juk mūsų tikslas ir yra stebinti, pradžiuginti, suteikti gerų emocijų“, – pasakoja L. Jablonskas.

- Daugiau nei dešimt metų dirbate restoranų šefu, kuriate įvairius patiekalus žmonėms. Papasakokite, kaip kilo idėja pasiūlyti specialų meniu restorano augintiniams?

- Idėja sukurti ir pasiūlyti meniu šunims kilo dėl to, kad Druskininkuose kasmet vyksta Europos šunų paroda. Metai po metų šventės metu ir ne tik tuo metu, kai vyksta paroda, „The House“ apsilanko žmonės su šunimis. Mūsų svečiai tuomet savo šunims užsakinėdavo steikus ir kitokius patiekalus. Nuo to viskas ir prasidėjo. Taip pat žinojau, kad Lietuvoje kol kas tokio meniu nebuvo, niekas nebuvo išdrįses to padaryti. Mes ėmėme ir padarėme. Atsirado bendraminčių, turėjau su kuo pasikonsultuoti. Taip žingsnis po žingsnio ir gimė meniu šunims.

- Ar meniu šunims yra labiau eksperimentinis Jūsų restorano pasiūlymas, ar priešingai, jis restorane liks ilgam?

- Tai neribotam laikui sukurtas meniu ir jį savo svečiams siūlysime tuomet, kai matysime, kad kartu į svečius užsuko ir šuo. Šiame meniu siūlome ne tik sausą šunų ėdalą, bet ir įvairių skanėstų bei specialaus šunų alaus. Kol kas Lietuvoje esame vieninteliai, siūlantys šią naujovę. Jeigu turite augintinį ir kartu su juo apsilankysite restorane, greičiausiai jūsų numylėtiniui bus pasiūlyta vandens. Mums to nepakako, norėjome savo lankytojams suteikti gerų emocijų.

- Meniu pradėjote siūlyti prieš tris savaites. Turbūt jau teko stebėti šunų šeimininkų reakcijas, kai pasiūlote meniu ir augintiniui. Papasakokite, kaip žmonės į tai reaguoja?

- Sulaukiame džiaugsmo ir nuostabos. Tikrai pastebėjau, kad toks meniu lankytojams praskaidrina nuotaika ir labai nustebina. Daugeliui tai yra labai netikėta. Pripažinkime, dėmesys svarbus mums visiems.

- Kaip pristatote meniu žmogui, kuris atsiveda augintinį?

- Geros naujienos sklinda greitai. Kai kurie lankytojai patys paprašo meniu. Labiausiai vis dėlto nustemba tie, kurie iki šiol nebuvo girdėję apie tokį meniu. Tiesiog prie svečiui siūlomo meniu pridedame ir specialų meniu šunims, augintiniui iš karto atnešame vandens.

- Ką lankytojai šunims užsako dažniausiai?

- Be sauso ėdalo dažnai užsako ir specialių skanėstų. Alų ir mėsą taip pat. Norėčiau patikslinti, kad šunų alus yra be alkoholio. Tai nėra tas pats alus, kuris siūlomas žmonėms.

- Kiek lankytojų į „The House“ atvyksta su augintiniais?

- Apytiksliai apie 10 proc. lankytojų pas mus atvyksta su šunimis.

- Kokį patiekalą rekomenduotumėte išbandyti?

- Kai nesi susipažinęs, atrodo, na ko jau ten tiems šunims reikia, ką paduodi – tą ėda. Tačiau įsigilinus paaiškėja, kad šunims mityba yra labai svarbi. Ji turi būti subalansuota. Šunims reikalinga ir mėsa, ir vitaminai, o kad gyvūnas gerai jaustųsi, svarbu nepamiršti ir atitinkamo porcijos dydžio. Man asmeniškai įdomiausias yra šunų alus, rekomenduočiau jo užsakyti šunims.

- Ar patiekalai, kurie yra siūlomi meniu, perkami, ar gaminate juos patys?

- Sausą maistą ir skanėstus perkame Grūte iš vietos šunų maisto gamintojų. Mėsą paruošiame patys. iš jautienos išjovos ir kumpio, vištienos filė. Mėsos pagardinimui naudojame įvairius prieskonius, kiaušinių trynius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Augintinio gydymas: kokio vaistų poveikio turėtume bijoti? (1)

Augintinio gydymas: kokio vaistų poveikio turėtume bijoti?
Jūsų keturkojui draugui gali būti paskirta chirurginė ar stomatologinė procedūra, o galbūt tyrimas, kuriam prireiks nejautros. Jeigu su tokiu reikalu susiduriate pirmą kartą, Jūsų nerimas („ar viskas bus gerai?“) visiškai suprantamas.

Netinkamai veršelį vežusio piliečio laukia administracinė nuobauda (9)

Netinkamai veršelį vežusio piliečio laukia administracinė nuobauda
Iš nevyriausybinės gyvūnų globos organizacijos gavus pranešimą apie pastebėtą netinkamai vežamą veršelį, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai nedelsiant pradėjo tyrimą, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Rodezijos Ridžbekai – liūtų medžiotojai iš Afrikos (5)

Rodezijos Ridžbekai – liūtų medžiotojai iš Afrikos
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – mūsų aistra“ dalis. Projekto tikslas – dalintis istorijomis apie augintinius ir jų šeimininkus, kurie sąmoningai, įdomiai ir prasmingai leidžia laiką drauge. Kompanija „Purina“ tiki, kad keturkojai augintiniai kiekvieno žmogaus gyvenimui suteikia įkvepiančių emocijų, naujų patyrimų ir skatina atrasti naujų kasdienybės spalvų.

Vakarų Europoje populiari paslauga – jau ir Lietuvoje

Vakarų Europoje populiari paslauga – jau ir Lietuvoje
Kiekvienam rūpestingam šeimininkui jo gyvūnas lyg šeimos narys – drauge vyksta į keliones, lankosi kavinėse, o kartais net kartu keliauja į darbą. Tačiau namuose atsiradęs kačiukas ar šuniukas ne tik suteikia gerų emocijų, bet ir pareikalauja nemažų finansinių išteklių. Jie skiriami dresūrai, kokybiškam ėdalui, žaislams, augintiniui susirgus ar patyrus traumą ne vieną šimtą eurų gali atsieiti gydymas. Todėl savo augintiniais besirūpinantys šeimininkai vis labiau domisi jų draudimo galimybėmis, teigiama pranešime spaudai.

Keturkojis nusikaltėlis privirė košės: kieno haskis suėdė vištas? (10)

Keturkojis <em>nusikaltėlis</em> privirė košės: kieno haskis suėdė vištas?
Spalio 17 d., antradienį, Kėdainių rajone esančiuose Medėkšiuose buvo sulaikytas... šuo. Agresyvus haskis ne tik įsisukęs į svetimą kiemą suėdė dvi vištas ir pusę triušio, bet ir buvo agresyviai nusiteikęs žmonių atžvilgiu bei bandė sukandžioti moterį, kurios vištas ir suėdė, rašo rinkosaikste.lt.

3 patarimai, kaip prižiūrėti šuns kailį, kad jis atrodytų nepriekaištingai (2)

3 patarimai, kaip prižiūrėti šuns kailį, kad jis atrodytų nepriekaištingai
Mūsų augintiniai, tai mūsų priežiūros ir elgesio su jais atspindys. Ką “įdėsime” į gyvūną – tą ir matysime jų atvaizde. Mūsų užduotis rūpintis jais kaip mažais vaikais, nes juk jie gyvena po mūsų namų stogu. Mes pasirinkome juos ir turime atsakomybę prieš juos, tinkamai ir rūpestingai juos prižiūrėti, mylėti ir tausoti. Juk šie nuostabūs padaužos reikalauja ypatingo dėmesio, patys jie negali susitvarkyti savo kailio, pavalgyti ir nusiprausti, rašoma pranešime spaudai.

Jaudinanti draugystė: sunkiai sergantis berniukas geriausią vaistą rado prieglaudoje (12)

Jaudinanti draugystė: sunkiai sergantis berniukas geriausią vaistą rado prieglaudoje
Irma Mickevičiūtė kartu su sūnumi ieškojo naujo šeimos draugo, kuomet „Vyšnių sodo“ puslapyje pastebėjo katinėlio Žirniuko nuotraukas. Jas išvydęs sūnus Jokūbas neabejojo, kad tai ir yra naujasis jų šeimos narys – taip niekam nereikalingas, paliktas gyvūnas tapo geriausiu sergančio berniuko draugu.

Tendencija: kurių miestų gyventojai labiau lepina kates, o kurių – šunis (8)

Tendencija: kurių miestų gyventojai labiau lepina kates, o kurių – šunis
Dauguma namuose gyvūnus laikančių žmonių žino, kam jų augintiniai tiesiog negali atsispirti. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ duomenys rodo, kad šeimininkai keturkojus ne tik mėgsta lepinti skanėstais, bet ir rūpinasi, kad augintiniai nesušaltų lauke atvėsus orams. Iš plataus asortimento pirkėjai vienas gyvūnams skirtas prekes renkasi dažniau negu kitas, tad pardavimų duomenys leidžia nustatyti, kuriame mieste daugiau šunų, o kuriame – kačių mylėtojų, teigiama pranešime spaudai.

Šuo laižo kojas: kodėl reikėtų sunerimti? (7)

Šuo laižo kojas: kodėl reikėtų sunerimti?
Patogiai įsitaisęs, šuo pradeda laižyti kojas. Ir laižo... ir laižo... ir niekaip negali sustoti. Kiekvienas, kuriam teko su tuo susidurti, patvirtins, kad tas garsas tikrai „ėda nervus“. Tačiau čia dar mažiausia bėda. Po kiek laiko kailis ant kojų nuo tokio „čiaumojimo“ pradeda keisti spalvą arba dar blogiau – atsiveria žaizdos. Kodėl, atrodo, sveiki šunys taip keistai elgiasi?

Ankstyvos kastracijos kaina: padaryta klaida lemia daugybę ligų (11)

Ankstyvos kastracijos kaina: padaryta klaida lemia daugybę ligų
Kada kastruoti ar sterilizuoti yra beveik amžinas klausimas. Šį kartą kalbėsime ne apie amžinąją diskusiją „ar verta operuoti“, tačiau apie „kada“ – ir pažvelgsime į tai iš sportuojančių, aktyvių šunų pozicijos.

Greičiausių šunų paslaptis: viską lemia įdomi genetinė mutacija

Greičiausių šunų paslaptis: viską lemia įdomi genetinė mutacija
Neretai neįtikėtinai raumeningas gyvūnas apšaukiamas steroidų auka – pavyzdžiui, vipetai, kuriems pasireiškia reta genetinė mutacija. Šuo gali būti maždaug dvigubai sunkesnis už įprastą statistinį vipetą - pavyzdžiui, sverti apie 27 kg. Jų plaučiai ir širdis normalaus dydžio, tad jie turėtų gyventi tiek, kiek ir normalūs vipetai. Šių mutavusių gyvūnų tėvai būna įprastos išvaizdos šunys. Dabartinėmis žiniomis, iš visų šunų tik vipetai ir turi šią mutaciją, iš kitų gyvūnų rūšių ją „pasigauti“ gali pelės, avys, galvijai ir žmonės.

Novos istorija – iš prieglaudos į paskaitų suolus ir socialinių tinklų žvaigždes

Novos istorija – iš prieglaudos į paskaitų suolus ir socialinių tinklų žvaigždes
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – mūsų aistra“ dalis. Projekto tikslas – dalintis istorijomis apie augintinius ir jų šeimininkus, kurie sąmoningai, įdomiai ir prasmingai leidžia laiką drauge. Kompanija „Purina“ tiki, kad keturkojai augintiniai kiekvieno žmogaus gyvenimui suteikia įkvepiančių emocijų, naujų patyrimų ir skatina atrasti naujų kasdienybės spalvų.

Veterinarė atsakė į kačių šeimininkams svarbiausius klausimus: ką reikia žinoti? (39)

Veterinarė atsakė į kačių šeimininkams svarbiausius klausimus: ką reikia žinoti?
Mūsų augintiniai negali patys pasiskųsti savo sveikata ir nueiti pas veterinarą, todėl turime prisiimti atsakomybę už jų gerą savijautą. Antradienį DELFI TV Gyvai konferencijoje viešėjo veterinarė ir veterinarijos klinikos vadovė Vaida Misiūnienė, kalbėjusi apie dažniausius kačių sveikatos sutrikimus ir jų sprendimo būdus.

Ką būtina žinoti, kad šuo išvengtų traumų?

Ką būtina žinoti, kad šuo išvengtų traumų?
Nesvarbu, ar norime rimtai sportuoti, ar tik pasivaikščioti, dažną kartu lydi ir visada nuotykiams pasiruošę šunys. Tačiau dėl neatsargaus elgesio jie, kaip ir žmonės, gali susižaloti ir rudens dienas praleisti gydydamiesi traumas.

Valdininkės pasisakymas televizijos žiniose sukėlė tikrą audrą: pasiūlė pjaustyti balso stygas (358)

Valdininkės pasisakymas televizijos žiniose sukėlė tikrą audrą: pasiūlė pjaustyti balso stygas
TV3 žiniose pristatydama naujas Klaipėdos miesto triukšmo prevencijos taisykles, savivaldybės darbuotoja Nina Gendvilienė susilaukė gyvūnų teisių gynėjų pasipiktinimo. Ji siūlo, kad kaimynų ramybę drumsčiantis šunų lojimas turėtų būti sprendžiamas keliant gyvūnams skausmą – naudojant dresūrai skirtas specialias priemones ir pjaunant balso stygas.