Keli patarimai, kad augintiniams šventės nevirstų košmaru

Didžiųjų metų švenčių metu norisi ir papuošti namus, ir palepinti augintinius, tačiau kartais net patys geriausi ketinimai sulaukia priešingo efekto. Didžiausia problema – kaip apsaugoti keturkojį nuo „nesąmonių pririjimo“ ir išlaikyti namų dekoracijas saugias. Dėl to siūlome šiuos paprastus patarimus, kurie padės išvengti rimčiausių problemų.
© Vida Press

Tegul Kalėdų eglutė nekelia pavojaus

Taip, yra šunų ir kačių, kuriems toji eglutė buvus nebuvus - eilinis krūmokšnis ir tiek. Tačiau kai kuriems ji skatina tikrą šventinį siautulį, kuris, deja, gali baigtis liūdnai. Dėl to Kalėdinę eglutę statykite taip, kad audringesnis gyvūnas jos negalėtų pasiekti – arba matyti. Kai kuriais atvejais teks rinktis ant stalo pastatomą nedidelę puošmeną ar palubėje kabinti šaką, pasirinkti įdomesnę ant sienos tvirtinamą dekoraciją ir t.t. – išeičių yra daug ir jos gali būti labai originalios. Jei katinas ar šeškas labai mėgsta karstytis, eglutę gali užtekti tvirčiau pririšti, kad ji nenuvirstų.

Jei gyvūnas nuo eglutės negali atsitraukti, paklokite aplink ją aliuminio folijos ar celofano. Tai keturkojį ir atbaidys, ir praneš čežėjimu, kai jis artinsis prie „pavojaus zonos“.

Jei eglės neaptversite, apatinių šakų nepuoškite. Jokių žaisliukų ir jokių girliandų. Į girliandą šuo ar katinas gali įsipainioti, pragraužti laidą ir nusikratyti elektros srove. Netyčiom pasmaguriavęs žaisliukais, gyvūnas gali sunegaluoti – gal jie užkimš žarnyną, o gal aštrios skeveldros žalos vidaus organus. Pasirinkusiems gyvas eglutes reikia nepamiršti, kad būtina nuolat sušluoti nubyrėjusius spyglius - kai kurie gyvūnai mėgsta juos ryti, o jie gali dirginti ir žaloti virškinimo traktą.

Graži gėlė gali būti pavojinga

Ar žinojote, kad populiarūs šventiniai augalai kaip bugienis, amalas ar karpažolė yra nuodingi šunims ir katėms? Jei naudojate šiuos augalus kalėdų dvasios stiprinimui, padėkite juos ten, kur augintiniai negalėtų pasiekti ir paragauti (daugiau apie pavojingus augalus galite paskaityti čia: Gyvūnų tykantys Kalėdiniai pavojai).

Žvakutės

Degančios žvakės ramina ir skleidžia romantiką, išskyrus tuos atvejus, kai namuose pasklinda svylančio kailio kvapas ar nuvirtusi žvakė ką nors uždega. Jei nenorite atsisakyti žvakučių, rinkitės saugias uždaresnes žvakides ir dėkite jas aukštai ant lentynų, kad smalsių keturkojų ūsai ir uodegos liktų saugūs. Jei turite židinį – jis turi būti uždengtas.

Girliandos tegul būna saugios

Tiek viduje, tiek lauke esančių girliandų laidai turi būti saugūs, kad gyvūnas neįsipainiotų ar negautų elektros iškrovos. Geriausia, kad puošmenos būtų arti namo sienų ir kuo aukščiau. Kai išvykstate iš namų, išjunkite girliandas.

Atsargiau elkitės su dovanomis

Kai kurie gyvūnai labai mėgsta dovanas ir jų įpakavimus. Taip pat jie aktyviai dalyvauja ir pakavimo procese, kurio metu gali priryti virvių ar popieriaus. Vienas iš pavojų gali būti ir žirklės, jei laikomos prienamoje vietoje.

Svečiai gali pernelyg jaudinti

Kai kurie gyvūnai svečiams atėjus pernelyg susijaudina ir atėjūnus gali išgąsdinti ar net sužeisti. Dėl to impulsyvesnius ir energingesnius keturkojus geriau laikyti kitoje patalpoje ir įsitikinti, kad jie negalės vieni žaisti su vaikais. Net jeigu gyvūnas gali bendrauti su svečiais, tegul jo narvas ar guolis būna atokioje saugioje vietoje, kurioje pavargusio gyvūno niekas netrikdys.

Venkite persirijimo

Didžiausia švenčių bėda ir opiausias klausimas – skanėstai ir persirijimas. Šeimai valgant mėgstamus šventinius patiekalus, paprastai pagailima ir „vargšų“ gyvūnėlių – dažnas gali paragauti visko. Toks skanėstų perteklius gali sukelti virškinimo trakto sutrikimus, o kartais baigtis dar liūdniau. Kai kuriems šunims pernelyg riebūs patiekalai sukelia kasos uždegimą. Praktiškai kiekvienas padorus gyvūno savininkas žino, kad gyvūnui negalima šokolado ir razinų. Jeigu šuo „prisiskanavo“ daugiau šių gardumynų, skambinkit veterinarui ir klausykit jo patarimų.

Geriausia laikytis įprasto šėrimo ritmo, o jei norite labai palepinti augintinį, duokite jam daugiau mėgstamos mėsos (šeriamiems RAW/BARF) ar nupirkite konservų (šeriamiems sausu ėdalu) ar tiesiog sumaitinkit didesnę porciją.

Šventinis triukšmas džiugina ne visus

Fejerverkai, šūksniai, muzika, varpeliai ir t.t. - šventinis triukšmas, kuris kai kuriuos gyvūnus gali labai gąsdinti. Įsitikinkite, kad švenčių šurmulio metu gyvūnai būtų laikomi saugiai ir vedžiojami tik su pavadėliu. Jei triukšmo baimė + rimta problema, dar gruodžio pradžioje vertėtų pasitarti su veterinaru (ir jei įmanoma - dresuotoju ar elgesio specialistu) apie galimus problemų sprendimo būdus.

vetvila.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (272)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.