Keli patarimai, kad augintiniams šventės nevirstų košmaru

Didžiųjų metų švenčių metu norisi ir papuošti namus, ir palepinti augintinius, tačiau kartais net patys geriausi ketinimai sulaukia priešingo efekto. Didžiausia problema – kaip apsaugoti keturkojį nuo „nesąmonių pririjimo“ ir išlaikyti namų dekoracijas saugias. Dėl to siūlome šiuos paprastus patarimus, kurie padės išvengti rimčiausių problemų.
© Vida Press

Tegul Kalėdų eglutė nekelia pavojaus

Taip, yra šunų ir kačių, kuriems toji eglutė buvus nebuvus - eilinis krūmokšnis ir tiek. Tačiau kai kuriems ji skatina tikrą šventinį siautulį, kuris, deja, gali baigtis liūdnai. Dėl to Kalėdinę eglutę statykite taip, kad audringesnis gyvūnas jos negalėtų pasiekti – arba matyti. Kai kuriais atvejais teks rinktis ant stalo pastatomą nedidelę puošmeną ar palubėje kabinti šaką, pasirinkti įdomesnę ant sienos tvirtinamą dekoraciją ir t.t. – išeičių yra daug ir jos gali būti labai originalios. Jei katinas ar šeškas labai mėgsta karstytis, eglutę gali užtekti tvirčiau pririšti, kad ji nenuvirstų.

Jei gyvūnas nuo eglutės negali atsitraukti, paklokite aplink ją aliuminio folijos ar celofano. Tai keturkojį ir atbaidys, ir praneš čežėjimu, kai jis artinsis prie „pavojaus zonos“.

Jei eglės neaptversite, apatinių šakų nepuoškite. Jokių žaisliukų ir jokių girliandų. Į girliandą šuo ar katinas gali įsipainioti, pragraužti laidą ir nusikratyti elektros srove. Netyčiom pasmaguriavęs žaisliukais, gyvūnas gali sunegaluoti – gal jie užkimš žarnyną, o gal aštrios skeveldros žalos vidaus organus. Pasirinkusiems gyvas eglutes reikia nepamiršti, kad būtina nuolat sušluoti nubyrėjusius spyglius - kai kurie gyvūnai mėgsta juos ryti, o jie gali dirginti ir žaloti virškinimo traktą.

Graži gėlė gali būti pavojinga

Ar žinojote, kad populiarūs šventiniai augalai kaip bugienis, amalas ar karpažolė yra nuodingi šunims ir katėms? Jei naudojate šiuos augalus kalėdų dvasios stiprinimui, padėkite juos ten, kur augintiniai negalėtų pasiekti ir paragauti (daugiau apie pavojingus augalus galite paskaityti čia: Gyvūnų tykantys Kalėdiniai pavojai).

Žvakutės

Degančios žvakės ramina ir skleidžia romantiką, išskyrus tuos atvejus, kai namuose pasklinda svylančio kailio kvapas ar nuvirtusi žvakė ką nors uždega. Jei nenorite atsisakyti žvakučių, rinkitės saugias uždaresnes žvakides ir dėkite jas aukštai ant lentynų, kad smalsių keturkojų ūsai ir uodegos liktų saugūs. Jei turite židinį – jis turi būti uždengtas.

Girliandos tegul būna saugios

Tiek viduje, tiek lauke esančių girliandų laidai turi būti saugūs, kad gyvūnas neįsipainiotų ar negautų elektros iškrovos. Geriausia, kad puošmenos būtų arti namo sienų ir kuo aukščiau. Kai išvykstate iš namų, išjunkite girliandas.

Atsargiau elkitės su dovanomis

Kai kurie gyvūnai labai mėgsta dovanas ir jų įpakavimus. Taip pat jie aktyviai dalyvauja ir pakavimo procese, kurio metu gali priryti virvių ar popieriaus. Vienas iš pavojų gali būti ir žirklės, jei laikomos prienamoje vietoje.

Svečiai gali pernelyg jaudinti

Kai kurie gyvūnai svečiams atėjus pernelyg susijaudina ir atėjūnus gali išgąsdinti ar net sužeisti. Dėl to impulsyvesnius ir energingesnius keturkojus geriau laikyti kitoje patalpoje ir įsitikinti, kad jie negalės vieni žaisti su vaikais. Net jeigu gyvūnas gali bendrauti su svečiais, tegul jo narvas ar guolis būna atokioje saugioje vietoje, kurioje pavargusio gyvūno niekas netrikdys.

Venkite persirijimo

Didžiausia švenčių bėda ir opiausias klausimas – skanėstai ir persirijimas. Šeimai valgant mėgstamus šventinius patiekalus, paprastai pagailima ir „vargšų“ gyvūnėlių – dažnas gali paragauti visko. Toks skanėstų perteklius gali sukelti virškinimo trakto sutrikimus, o kartais baigtis dar liūdniau. Kai kuriems šunims pernelyg riebūs patiekalai sukelia kasos uždegimą. Praktiškai kiekvienas padorus gyvūno savininkas žino, kad gyvūnui negalima šokolado ir razinų. Jeigu šuo „prisiskanavo“ daugiau šių gardumynų, skambinkit veterinarui ir klausykit jo patarimų.

Geriausia laikytis įprasto šėrimo ritmo, o jei norite labai palepinti augintinį, duokite jam daugiau mėgstamos mėsos (šeriamiems RAW/BARF) ar nupirkite konservų (šeriamiems sausu ėdalu) ar tiesiog sumaitinkit didesnę porciją.

Šventinis triukšmas džiugina ne visus

Fejerverkai, šūksniai, muzika, varpeliai ir t.t. - šventinis triukšmas, kuris kai kuriuos gyvūnus gali labai gąsdinti. Įsitikinkite, kad švenčių šurmulio metu gyvūnai būtų laikomi saugiai ir vedžiojami tik su pavadėliu. Jei triukšmo baimė + rimta problema, dar gruodžio pradžioje vertėtų pasitarti su veterinaru (ir jei įmanoma - dresuotoju ar elgesio specialistu) apie galimus problemų sprendimo būdus.

vetvila.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Konkursas „Mano gyvūnas“: nugalėtojo laukia originalus prizas

Konkursas „Mano gyvūnas“: nugalėtojo laukia originalus prizas
Auginate katiną, šunį, driežą, o gal vorą? Nesvarbu, koks bebūtų jūsų augintinis – DELFI dizaineris Rimas Pocius gali nupiešti bet ką. Skelbiame konkurso „Mano gyvūnas“ pradžią, kurio nugalėtojas galės džiaugtis savo augintinio paveikslu.

Kurio Lietuvos miesto gyventojai gyvūnų prekėms išleidžia daugiausiai pinigų? (5)

Kurio Lietuvos miesto gyventojai gyvūnų prekėms išleidžia daugiausiai pinigų?
Šiandien – balandžio 24-ąją – minima Šuns diena, kurią prieš kelis metus inicijavo Lietuvos kinologų draugija. Šią dieną norima atkreipti visuomenės dėmesį, kad šuo nebėra vien tik namų sargas ir kaip bet kuris kitas augintinis reikalauja žmogaus atsakomybės ir rūpestingos priežiūros. Šia proga prekybos tinklas „Maxima“ įvertino gyvūnų prekes perkančių klientų įpročius ir pabandė nustatyti, kur gyvena patys didžiausi šunų mylėtojai, rašoma pranešime spaudai.

Šuns diena jau rytoj: ką veikti kartu su augintiniu? (7)

Šuns diena jau rytoj: ką veikti kartu su augintiniu?
Lietuvos kinologų draugija jau trečius metus kviečia minėti visuotinę Šuns dieną – ši graži tradicija vis labiau vienija šunų mylėtojus ir vis labiau keičia visuomenės požiūrį į šunis, rašoma pranešime spaudai.

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai (1)

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai
Šunų šeimininkai kartais diskutuoja: kas šuniui geriausia? Pasivaikščiojimai gamtoje? Komandų mokymasis dresūros aikštelėje? Ramus poilsis greta šeimininko? Visi išvardyti dalykai geri, bet, kaip teigia statistika, šunims geriausias laikas – žaidimai su savo žmogumi ir gentainiais, rašoma Lietuvos kinologų draugijos pranešime spaudai.

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose (9)

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose
Kur susipažinote su savo geriausiais draugais? Joana Norvilaitė-Vaitkienė savo geriausius draugus sutiko gan neįprastose vietose: po balkonu, lysvėje ir prieglaudoje. Moteris pasakoja, kaip pasikeitė jos gyvenimas nuo tada, kai ji ištiesė pagalbos ranką nelaimėje atsidūrusiems kačiukams.

Pažiūrėkite, ką gali žmogaus gerumas: nuskriaustos kalytės pokyčiai stebina (22)

Pažiūrėkite, ką gali žmogaus gerumas: nuskriaustos kalytės pokyčiai stebina
Kalytės Minos gyvenimas, anksčiau buvęs tikra kančia, pagaliau jai nusišypsojo. Loretos Dimienės rankose atsidūręs gyvūnas atsigavo ir nekyla jokios abejonės – nuoširdus šeimininko rūpestis ir meilė gali daryti tikrus stebuklus.

Visuose pajūrio paplūdimiuose šiemet bus laukiami keturkojai – išskyrus Palangą (48)

Visuose pajūrio paplūdimiuose šiemet bus laukiami keturkojai – išskyrus Palangą
Prieš šiek tiek mažiau nei metus Sveikatos apsaugos ministras panaikino draudimą į paplūdimius eiti kartu su gyvūnais. Nauja tvarka leido savivaldybėms spręsti, kuriuose paplūdimiuose šeimininkai bus laukiami su keturkojais, o merai neslėpė, kad džiaugiasi nauja galimybe. Tačiau aiškėja, kad Palangoje šiemet tokios vietos nebus.

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti? (13)

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti?
„Šuniui reikia parodyti, kas namie šeimininkas“. „Šuo turi klausyti, nes aš taip pasakiau“. „Šuo veržiasi pro duris pirmas, nes nori dominuoti“...

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui (2)

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui
„SOS gyvūnų“ prieglauda perspėja naminių gyvūnų augintojus: pavasarį jiems daug didesnis pavojus pabėgti ar iškristi per langus. Pastarosiomis savaitėmis labai padaugėjo skelbimų apie dingusius gyvūnus: šunys pabėga išsigandę perkūnijos, katės – vedžiojamos su pavadėliais, net papūgos išskrenda per atvirus langus. Augintinių šeimininkai tikisi, kad pavyks rasti savo numylėtinius, ieško jų, kabina skelbimus, tačiau tai, deja, ne visada padeda. Didelė dalis naminių gyvūnų niekada nebegrįžta.

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą
Net šešis taksų veislės šunis auginanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė teigia, kad išvykos į gamtą su augintiniais yra vienas didžiausių malonumų. Kad visi kartu sklandžiai pasiektų kelionės tikslą, šeimininkė tinkamai pasirūpina viso ekipažo saugumu, rašoma pranešime spaudai.

Ką daryti, kai šuo puola? (163)

Ką daryti, kai šuo puola?
Tikriausiai ne vieną kartą esate girdėję pasakymą, kuris apibūdina agresyvius šunis: jei šuo kartą paragavo žmogaus kraujo – jo norės dar. Kinologas Artūras Zaleckas teigia, kad šis pasakytas tėra mitas, tačiau kiekvienas šunų augintojas turėtų gerai mokėti žaisti šachmatais. Anot jo, svarbu visada turėti kelis ėjimus į priekį, kad nutikus nelaimei, šuns šeimininkas nepasimestų. Taip pat specialistas pataria, ką daryti, jei prie jūsų artinasi agresyviai nusiteikęs šuo.

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą? (3)

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą?
Praėjusį kovą Kauno savivaldybėje vyko neįprasti mokymai – pirmą kartą šunų mylėtojams suorganizuotas nemokamų paskaitų ciklas „Atsakingo šeimininko akademija“. Kuruoti šį Lietuvos kinologų draugijos projektą Kaune ėmėsi „Nasrai“, vienas seniausių Šunų dresūros ir sporto centrų, rašoma pranešime spaudai.

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo? (28)

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo?
Nors įstatymo, kuris draustų su gyvūnais eiti į kavines nėra, ne visos maitinimo įstaigos lankytojų su keturkojais laukia išskėstomis rankomis. DELFI atliko eksperimentą ir parodė, kaip kavinėse elgiasi didelis ir socializuotas šuo.

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus (115)

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus
Sekmadienio vakarą rasto nukankinto ir nušauto šuns istorija sulaukė itin didelės visuomenės reakcijos: socialiniame tinkle šia Kristinos Mickevičiūtės istorija pasidalino beveik 5 tūkstančiai žmonių. DELFI domisi, ką politikai ir atsakingos institucijos ruošiasi daryti, kad panašių situacijų pavyktų išvengti.

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai (57)

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai
Dėl Salininkuose, Vilniuje, rasto radinio pakraupo net visko matę gyvūnų gelbėtojai – prie traukinių bėgių buvo rasas, kaip manoma, nukankintas, o vėliau nušautas šuo.