Keli patarimai, kad augintiniams šventės nevirstų košmaru

Didžiųjų metų švenčių metu norisi ir papuošti namus, ir palepinti augintinius, tačiau kartais net patys geriausi ketinimai sulaukia priešingo efekto. Didžiausia problema – kaip apsaugoti keturkojį nuo „nesąmonių pririjimo“ ir išlaikyti namų dekoracijas saugias. Dėl to siūlome šiuos paprastus patarimus, kurie padės išvengti rimčiausių problemų.
© Vida Press

Tegul Kalėdų eglutė nekelia pavojaus

Taip, yra šunų ir kačių, kuriems toji eglutė buvus nebuvus - eilinis krūmokšnis ir tiek. Tačiau kai kuriems ji skatina tikrą šventinį siautulį, kuris, deja, gali baigtis liūdnai. Dėl to Kalėdinę eglutę statykite taip, kad audringesnis gyvūnas jos negalėtų pasiekti – arba matyti. Kai kuriais atvejais teks rinktis ant stalo pastatomą nedidelę puošmeną ar palubėje kabinti šaką, pasirinkti įdomesnę ant sienos tvirtinamą dekoraciją ir t.t. – išeičių yra daug ir jos gali būti labai originalios. Jei katinas ar šeškas labai mėgsta karstytis, eglutę gali užtekti tvirčiau pririšti, kad ji nenuvirstų.

Jei gyvūnas nuo eglutės negali atsitraukti, paklokite aplink ją aliuminio folijos ar celofano. Tai keturkojį ir atbaidys, ir praneš čežėjimu, kai jis artinsis prie „pavojaus zonos“.

Jei eglės neaptversite, apatinių šakų nepuoškite. Jokių žaisliukų ir jokių girliandų. Į girliandą šuo ar katinas gali įsipainioti, pragraužti laidą ir nusikratyti elektros srove. Netyčiom pasmaguriavęs žaisliukais, gyvūnas gali sunegaluoti – gal jie užkimš žarnyną, o gal aštrios skeveldros žalos vidaus organus. Pasirinkusiems gyvas eglutes reikia nepamiršti, kad būtina nuolat sušluoti nubyrėjusius spyglius - kai kurie gyvūnai mėgsta juos ryti, o jie gali dirginti ir žaloti virškinimo traktą.

Graži gėlė gali būti pavojinga

Ar žinojote, kad populiarūs šventiniai augalai kaip bugienis, amalas ar karpažolė yra nuodingi šunims ir katėms? Jei naudojate šiuos augalus kalėdų dvasios stiprinimui, padėkite juos ten, kur augintiniai negalėtų pasiekti ir paragauti (daugiau apie pavojingus augalus galite paskaityti čia: Gyvūnų tykantys Kalėdiniai pavojai).

Žvakutės

Degančios žvakės ramina ir skleidžia romantiką, išskyrus tuos atvejus, kai namuose pasklinda svylančio kailio kvapas ar nuvirtusi žvakė ką nors uždega. Jei nenorite atsisakyti žvakučių, rinkitės saugias uždaresnes žvakides ir dėkite jas aukštai ant lentynų, kad smalsių keturkojų ūsai ir uodegos liktų saugūs. Jei turite židinį – jis turi būti uždengtas.

Girliandos tegul būna saugios

Tiek viduje, tiek lauke esančių girliandų laidai turi būti saugūs, kad gyvūnas neįsipainiotų ar negautų elektros iškrovos. Geriausia, kad puošmenos būtų arti namo sienų ir kuo aukščiau. Kai išvykstate iš namų, išjunkite girliandas.

Atsargiau elkitės su dovanomis

Kai kurie gyvūnai labai mėgsta dovanas ir jų įpakavimus. Taip pat jie aktyviai dalyvauja ir pakavimo procese, kurio metu gali priryti virvių ar popieriaus. Vienas iš pavojų gali būti ir žirklės, jei laikomos prienamoje vietoje.

Svečiai gali pernelyg jaudinti

Kai kurie gyvūnai svečiams atėjus pernelyg susijaudina ir atėjūnus gali išgąsdinti ar net sužeisti. Dėl to impulsyvesnius ir energingesnius keturkojus geriau laikyti kitoje patalpoje ir įsitikinti, kad jie negalės vieni žaisti su vaikais. Net jeigu gyvūnas gali bendrauti su svečiais, tegul jo narvas ar guolis būna atokioje saugioje vietoje, kurioje pavargusio gyvūno niekas netrikdys.

Venkite persirijimo

Didžiausia švenčių bėda ir opiausias klausimas – skanėstai ir persirijimas. Šeimai valgant mėgstamus šventinius patiekalus, paprastai pagailima ir „vargšų“ gyvūnėlių – dažnas gali paragauti visko. Toks skanėstų perteklius gali sukelti virškinimo trakto sutrikimus, o kartais baigtis dar liūdniau. Kai kuriems šunims pernelyg riebūs patiekalai sukelia kasos uždegimą. Praktiškai kiekvienas padorus gyvūno savininkas žino, kad gyvūnui negalima šokolado ir razinų. Jeigu šuo „prisiskanavo“ daugiau šių gardumynų, skambinkit veterinarui ir klausykit jo patarimų.

Geriausia laikytis įprasto šėrimo ritmo, o jei norite labai palepinti augintinį, duokite jam daugiau mėgstamos mėsos (šeriamiems RAW/BARF) ar nupirkite konservų (šeriamiems sausu ėdalu) ar tiesiog sumaitinkit didesnę porciją.

Šventinis triukšmas džiugina ne visus

Fejerverkai, šūksniai, muzika, varpeliai ir t.t. - šventinis triukšmas, kuris kai kuriuos gyvūnus gali labai gąsdinti. Įsitikinkite, kad švenčių šurmulio metu gyvūnai būtų laikomi saugiai ir vedžiojami tik su pavadėliu. Jei triukšmo baimė + rimta problema, dar gruodžio pradžioje vertėtų pasitarti su veterinaru (ir jei įmanoma - dresuotoju ar elgesio specialistu) apie galimus problemų sprendimo būdus.

vetvila.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Dovanoti šunys po švenčių sugrįžta į prieglaudas (8)

Dovanoti šunys po švenčių sugrįžta į prieglaudas
„Kaip ir manėm, kalėdinės dovanos sugrįžo į prieglaudą“, – su liūdesiu pokalbį pradeda gyvūnų globos organizacijos „Lesė“ savanorė Renata Černiauskienė. Kaip ir kiekvienais metais po šventinio laikotarpio vis daugiau prieglaudų pasipildo išmestais gyvūnais, rašoma pranešime spaudai.

Šeimininko kankinta kalytė Betė sujaudino tūkstančius lietuvių (29)

Šeimininko kankinta kalytė Betė sujaudino tūkstančius lietuvių
Dar visai neseniai „TV pagalboje“ buvo parodyta besikankinančios kalytės Betės istorija. Šį vakarą eteryje – daugybės žiūrovų atgarsių sulaukusi gyvybės ir mirties drama, rašoma pranešime spaudai.

Trisdešimt šunų auginanti šeima: kiekvienas šuo – šeimininko atspindys (2)

Trisdešimt šunų auginanti šeima: kiekvienas šuo – šeimininko atspindys
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – mūsų aistra“ dalis. Projekto tikslas – dalintis istorijomis apie augintinius ir jų šeimininkus, kurie sąmoningai, įdomiai ir prasmingai leidžia laiką drauge. Kompanija „Purina“ tiki, kad keturkojai augintiniai kiekvieno žmogaus gyvenimui suteikia įkvepiančių emocijų, naujų patyrimų ir skatina atrasti naujų kasdienybės spalvų.

Bobteilai – šunys, kurie padeda sergantiems vaikams

Bobteilai – šunys, kurie padeda sergantiems vaikams
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – mūsų aistra“ dalis. Projekto tikslas – dalintis istorijomis apie augintinius ir jų šeimininkus, kurie sąmoningai, įdomiai ir prasmingai leidžia laiką drauge. Kompanija „Purina“ tiki, kad keturkojai augintiniai kiekvieno žmogaus gyvenimui suteikia įkvepiančių emocijų, naujų patyrimų ir skatina atrasti naujų kasdienybės spalvų.

Susipažinkite: vienos žemiausių kačių pasaulyje (1)

Susipažinkite: vienos žemiausių kačių pasaulyje
Katė kaip nykštukas – miniatiūrinė, didelėmis ausimis ir nežemiška snukio išraiška. Tokios yra Minskino katės. Minskino veislė išvesta iš Munčkino ir sfinkso veislių.

Supras ne visi: tobulu augintiniu moteriai tapo sraigė (23)

Supras ne visi: tobulu augintiniu moteriai tapo sraigė
Idėja auginti sraigę pasirodė šauni toli gražu ne tik Kempiniukui Plačiakelniui. Vilnietė Sigutė jau spėjo tuo įsitikinti – prieš keletą mėnesių ji pradėjo bendrą gyvenimą su milžiniška sraige, kurią pavadino Gario vardu.

Rytų dvispalvė – katė, kurios kailis atrodo kaip nutapytas

Rytų dvispalvė – katė, kurios kailis atrodo kaip nutapytas
Rytų dvispalvė – tarsi dėmėmis ištapyta balta katė – neabejotinai patiktų abstrakcionizmo gerbėjams. Ši veislė išvesta maždaug prieš pusę šimtmečio Didžiojoje Britanijoje, sukryžminus Siamo ir Kornvalio rekso kates.

Paprastas būdas augintiniui perprasti: ką apie jį pasako kailio spalva? (8)

Paprastas būdas augintiniui perprasti: ką apie jį pasako kailio spalva?
Šimtmečių išmintis (arba „bobučių pasakos“) sako, kad gyvūno kailio spalva ir temperamentas yra susiję. Pavyzdžiui, gyvūnai, turintys mažai pigmentacijos (tiek katės, tiek arkliai) dažniau būna nervingi. Metams bėgant, susikaupia vis daugiau įrodymų, kad kailis ir temperamentas kartais iš tiesų gali būti susiję.

Nemalonus kvapas kaimynus atvedė į ligų židinį (22)

Nemalonus kvapas kaimynus atvedė į ligų židinį
Ar galėtumėte įsivaizduoti bute gyvenančias 13 kačių? Tokį vaizdą gyvūnų gelbėtojams neseniai teko išvysti Vilniuje, Apkasų gatvėje, gyvenančios garbingo amžiaus moters bute. Jos kaimynai nuolat skundėsi iš buto sklindančiais nemaloniais kvapais – į skundus sureagavo Vilniaus gyvūnų globos namų darbuotojai ir Vilniaus miesto savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus specialistai.

Šeimininkė per 5 metus neužsitarnavo katino meilės: negali nė paglostyti (66)

Šeimininkė per 5 metus neužsitarnavo katino meilės: negali nė paglostyti
Ne su kiekviena kate susidraugauti lengva – kai kurios būna baikščios, užsispyrusios ar net agresyvios. Jau 5 metus su katinu neįstengianti susidraugauti moteris kreipėsi pagalbos: ar įmanoma prisijaukinti katiną, nemėgstantį žmogiškos draugijos?

Nesuvokiamas elgesys: narve uždarytą kalytę išmetė kaip šiukšlę (80)

Nesuvokiamas elgesys: narve uždarytą kalytę išmetė kaip šiukšlę
Naujieji metai ne visiems prasidėjo laimingai – pirmąją šių metų dieną konteineryje, tarsi būtų viena iš šiukšlių, palikta transportavimo narve uždaryta maždaug 2-3 metų kalytė.

Veganizmo mada užvaldo ir šunis: šį gyvūną šeria tik augaliniu maistu (203)

Veganizmo mada užvaldo ir šunis: šį gyvūną šeria tik augaliniu maistu
Iki šiol daug ką stebina veganišką mitybą pasirinkę žmonės. O dar labiau stebimasi žmonėmis, kurie veganais paverčia savo šunis. Tačiau ar tikrai yra kuo stebėtis?

Ką daryti, kad jūsų augintinis Naujųjų metų naktį neišprotėtų? (15)

Ką daryti, kad jūsų augintinis Naujųjų metų naktį neišprotėtų?
Jau esame rašę, kaip Naujųjų naktį padėti augintiniams, kurie bijo fejerverkų. Šiame tekste pateikiame dar daugiau patarimų, ką daryti, kad augintinis patirtų kuo mažiau streso.

Naujieji metai - gyvūnų košmaras: patarimai, kaip jiems padėti (36)

Naujieji metai - gyvūnų košmaras: patarimai, kaip jiems padėti
Naujieji Metai – smagi ir laukiama šventė. Geri draugai, šaunus vakarėlis, juokas, linksmybės ir, žinoma, ryškiaspalviai griausmingi fejerverkai. Deja, daugybei šunų tai - baisiausia metų naktis. Po Naujųjų Metų sutikimo itin padaugėja skelbimų, kuriuose prašoma padėti surasti iš panikos pabėgusius gyvūnus. Kasmet gruodžio mėnesį žiniasklaida pildosi patarimais apie tai, kaip reikėtų elgtis su garsų bijančiu šunimi. Tačiau kas sukelia tas, atrodo, beprasmes baimes?

Pasieniečių šunį Ramzį nušovęs Komskis neatsikratė šaltakraujo žudiko etiketės (90)

Pasieniečių šunį Ramzį nušovęs Komskis neatsikratė šaltakraujo žudiko etiketės
Pagėgių savivaldybėje medžiojęs Arvydas Komskis nušovė VSAT Pagėgių rinktinės Viešvilės užkardoje tarnavusį belgų aviganį Ramzį. Melas ar tiesa, kad mirtiną šūvį „Tvarkiečio“ Kęsto Komskio ir Pagėgių mero Virginijaus Komskio brolis paleido nesitaikydamas ir gyvūną nušovė netyčia? Išklausyti teismo verdikto pats A. Komskis neatvyko.